Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodás gyermekem figyelmetlen. Mit lehet ez ellen tenni? fórum

Óvodás gyermekem figyelmetlen. Mit lehet ez ellen tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
81. szemmelver (válaszként erre: 80. - Dorka29)
2009. okt. 23. 21:36

a sindelar csak akkor jó, ha beméred és tuti odavaló

nem minden esetben jó

2009. okt. 23. 21:33

Szia!


Visszaolvastam a hozzászólásokat, az jó, hogy nincs semmi szervi eltérés.


Egészen biztos, hogy komoly problémák vannak a figyelmével, ebben jó esetben a helyi nevelési tanácsadó gyógypedagógusa segíteni tud.


A figyelmetlenség ebben az esetben nem a hétköznap használatos figyelmetlenséget jelent, hanem komplex figyelmi deficitet, amit azonnal orvosolni kell, ellenkező esetben az iskolában nem fog boldogulni. Hiába jók egyéb képességei, hiába tud mondjuk jól számolni, stb, ha nem képes arra, hogy figyeljen, hogy oda figyeljen, ahova kell, akkor tanulási zavarok alakulHATtnak ki nála.


A figyelemnek van terjedelme, mélysége, ezek mind zavart szenvedhetnek, külön lehet vizsgálni, hogy "melyik" figyelemnél (hallási, látási) vannak problémák.

Ilyen jellegű figyelmi deficitnél mi a Sindelar módszert szoktuk alkalmazni a fejlesztésnél, kérdezz rá a nev.tan-ban. Ez olyan metodus, amely nagyban alapos arra is, hogy a szülő naponta foglalkozik a gyerekkel. Mivel 5 éves gyerekről van szó, ezért játékos formában kell elképzelni ezeket a feladatokat.


Persze a fejlesztés előtt fognak csinálni egy a figyelmét vizsgáló tesztet /teszteket) is.

79. szemmelver (válaszként erre: 61. - Biromoni)
2009. okt. 23. 21:32
nagyon nehéz!!ez első osztályos feladat, nem óvoda!!!
78. szemmelver (válaszként erre: 71. - Biromoni)
2009. okt. 23. 21:30

te atyavilág! oviban szótagolás???

mondatalkotás???

ez botzasztó!!

ezért van ennyi gyerek SNI

77. biromoni (válaszként erre: 74. - Asszonyka)
2009. okt. 23. 21:28

Elnézést,de félreértesz valamit!

Én köszönök szépen minden segítséget.

Itthon szépen haladunk,a logopédus szerint is,csak az óvonéni szerint a kisfiam nem tud közösségben viselkedni..

Nem egy sarokban ülős kisfiú,de már teljesen kivan amiért mindig bántják.

A szívem szakad meg..

76. zebracsikó (válaszként erre: 75. - Zebracsikó)
2009. okt. 23. 21:22

sőt, őszintén megmondom:

én is örülnék, ha az ovimban bármelyik óvónő átvállalná azokat a gyerekeket, akik már "sínen vannak" és a célegyenes felé tartanak.

75. zebracsikó (válaszként erre: 73. - Asszonyka)
2009. okt. 23. 21:21

nem.

Ezt úgy értettem, hogy az előkészítéshez, a hangfejlesztéshez minden esetben a logopédus - mondjuk úgy- szaktudása kell, mert ott megfelelő metódus mentén lehet csak haladni, a logopédus tudja észrevenni az esetleges elakadást, stb.


De az automatizálás, begyakorlás már egyszerűbb feladat,de mivel elég időigényes, ezért a szülő jó ,ha csinálja. Ha egy óvónő be tud segíteni, az külö jó.

2009. okt. 23. 21:19
Minden esetre joejt mindkettotoknek mert latom csak ketten beszelgettek es en csak ugy bele gazoltam a dolgotokba bocsi!!
73. asszonyka (válaszként erre: 70. - Zebracsikó)
2009. okt. 23. 21:17
"az automatizalashoz eleg a szulo" nekem ugy jott le hogy ha szulo foglalkozik a gyerekkel az ovononek mar felesleges.
72. zebracsikó (válaszként erre: 71. - Biromoni)
2009. okt. 23. 21:17
Előfordul, hogy lassabb egy gyerek haladási tempója. Csak szorgalmasan gyakoroljatok, hidd el, meglesz az eredménye.
71. biromoni (válaszként erre: 66. - Zebracsikó)
2009. okt. 23. 21:11

Köszönöm a segítséged!

Az oviban mindig kap házit amit itthon kell gyakorolnunk.Pont azért,mert az tényleg kevés amit ott tudnak vele foglalkozni.Most pont a szótagolás,mondatalkotásnál tartunk.

70. zebracsikó (válaszként erre: 69. - Asszonyka)
2009. okt. 23. 21:10
melyik válaszomra gondolsz, amelyikben én nem tartom sokra a nyelv- és beszédfejlesztő pedagógusok munkáját??
69. asszonyka (válaszként erre: 65. - Zebracsikó)
2009. okt. 23. 21:03
Ezzel teljes mertekig egyetertek.Csak azert probalkoztam mert nalunk ez nagyon jol mukodik es a mi logopedus neninkkel nagyon jol egyuttudunk mukodni.Nem utolso sorban NALUNK! sok gyerekkel nem foglalkoznak otthon igy a heti egy foglalkozas is sokat jelent nekik.Tobb kellene de mivel csoportom is van igy csak heti 2 oraba oszthatom el azokat akiknak nagyon nagy szuksege van ra.A gyerekek nagyon szeretnek a foglalkozasokra jarni, mivel igyekszem minel jatekosabban csinalni, es tapasztalatom szerint meg versenges is kialakul kozottuk kinek sikerul gyorsabban megcsinalni afeladatot, ill. kimondani jol a hangokat.A te valaszodbol azt erzem nemtartod sokra a nyelv-es beszedfejlesztok munkajat!?
68. koperta (válaszként erre: 67. - D9648f3678)
2009. okt. 23. 19:26
Ha a kérdést hozzám intézted, akkor a figyelmetlenséget úgy értem, hogy olyan, mintha nem hallaná, amit mondok neki. Sokszor csak hosszas várakozás és sokszori ismétlésre figyel arra, amit mondok. Legyen az bármilyen feladat, vagy otthoni összepakolás, vagy uszodai feladatmegoldás, stb.
2009. okt. 23. 17:12
miulyen téren figyelmetlen?
66. zebracsikó (válaszként erre: 61. - Biromoni)
2009. okt. 23. 16:51

Ha órán már tanulták és ott értette/ráérzett, akkor gondolom, azért adta ezt házi feladatnak.


Ha nehezen megy, próbáld lassan ejteni a szót, kicsit vontatottan, a L hangot kihangsúlyozva, akkor könnyebben észleli.


Ha nem megy, akkor hagyd ezt a feladatot, és csak gyakoroljátok a szavakat simán. Meg L-J hallási differenciálási gyakorlatokat.

Szótagolás, mondatalkotás, találós kérdéses, "titkos nyelves" játék, "robotnyelves" játék, több szó sorrendben megjegyzése és tánmondása, jó sokféleképpen lehet a begyakorlást végezni.

65. zebracsikó (válaszként erre: 62. - Asszonyka)
2009. okt. 23. 16:48
az automatizáláshoz elég a szülő is. Persze, ha egy óvónéni besegít, az nem baj. Logopédus leginkább a hangfejlesztéshez, észlelési és differenciálási feladatokhoz kell, az automatizáló képsorok/szavak gyakorlása viszont nagyon gyakran szükséges az eredményhez (naponta 10-15 percben), ehhez mindenképp kell a szülő.
64. zebracsikó (válaszként erre: 63. - Biromoni)
2009. okt. 23. 16:45
nyelv- és beszédfejlesztő pedagógus.
63. biromoni (válaszként erre: 62. - Asszonyka)
2009. okt. 23. 14:46
Mit jelent az hogy nyelves??Bocsánat tudatlan vagyok azt hiszem...
62. asszonyka (válaszként erre: 61. - Biromoni)
2009. okt. 23. 13:59
Igaz en csak most kapcsolodtam be de vegig olvastam az eddigi hsz-eket.En "csak" nyelv-es beszedfejleszto pedagogus vagyok de szeretnek en is segiteni nektek.Ha van nalatok az oviban ugyan ilyen kepzetsegu ovoneni o is besegithet a kisfiadnak.
61. biromoni (válaszként erre: 60. - Zebracsikó)
2009. okt. 22. 23:06

Igen!

Minden nap gyakorolom vele.

Az nehéz lehet szerinted neki,hogy mondja meg,hogy hol hallja a l hangot?A szó elején-közepén vagy a végén??

60. zebracsikó (válaszként erre: 59. - Biromoni)
2009. okt. 22. 15:28

gondolom, a logopédus ad házi feladatokat.

Azokat gyakoroljátok.

59. biromoni (válaszként erre: 58. - Zebracsikó)
2009. okt. 22. 10:04

A logopédus megdícsérte az óvodában:)

Ha odafigyel akkor nincs nagy gond,de az ny,ty,cs,gy nem nagyon sikerül.

Ez miért lehet??Én hogyan tudnék neki segíteni???

58. zebracsikó (válaszként erre: 57. - Biromoni)
2009. okt. 21. 20:14

ez jó hír!

Akkor tovább kell keresni az okot.

2009. okt. 21. 13:13

Voltunk hallásvizsgálaton!

Nincs semmi baj vele..tudtam én ezt.

56. biromoni (válaszként erre: 55. - Koperta)
2009. okt. 19. 11:36

Hát pont hasonló dolgokat írtam a naplómba ma!!!!

voltam az óvodában és elegem van már,hogy mindig az Ottikára mondanak rosszat.Csak ő nem tud közösségben viselkedni!!!Még azt is mondta az óvonő,hogy mert olyan fizikumú,hát nehogymár erről is ő tehessen.

55. koperta (válaszként erre: 52. - Biromoni)
2009. okt. 18. 14:52
De hát nem élheti le az életét úgy, hogy mindenből kimarad, csak azért, mert a szokottnál mozgékonyabb!! Ezért kerüljön hátrányba??? Hát én ebbe nem egyezek bele, vagyis nem nyugszom bele. Próbálok mindent megtenni, hogy igenis foglalkozzanak vele. Nem az a "jó gyerek" aki mindig egyhelyben ül. Persze elhiszem, hogy az óvónőknek az jobban tetszik.
54. biromoni (válaszként erre: 53. - Zebracsikó)
2009. okt. 17. 11:05

Köszönöm szépen..

Talán meglesz,mert a férjem munkatársának a lánya könyvesboltban dolgozik,hétfőn mondja meg,hogy van-e náluk..ha nincs megrendelik..

53. zebracsikó (válaszként erre: 51. - Biromoni)
2009. okt. 16. 16:04

Pesten a Krasznár és Fiai könyvesboltban megvan-legalábbis kolléganő nemrég vett ott.

Nézd meg a honlapjukon, van-e lehetőség postázásra.

52. biromoni (válaszként erre: 49. - Koperta)
2009. okt. 16. 14:28

Ugyanez van nálunk is.

Ezért nem iratom be már sehová.

Meg van bélyegezve,,,mert nem egy sarokban ülős gyerek...

Mondta a dada,hogy mikor Ottika nem volt oviban és kérdezték,hogy ki volt aki kiabált stb...azt mondták,hogy az Ottika...nagyon érdekes dolgok vannak ebben az oviban.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook