Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodás gyermekem figyelmetlen. Mit lehet ez ellen tenni? fórum

Óvodás gyermekem figyelmetlen. Mit lehet ez ellen tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
51. biromoni (válaszként erre: 50. - Zebracsikó)
2009. okt. 16. 14:26

Jó..bemegyek és megkérdezem kedden,mert akkor szokott menni a logopédus hozzá.

A könyvet sehol nem lehet megkapni...de kiadtam a körözést!

50. zebracsikó (válaszként erre: 47. - Biromoni)
2009. okt. 16. 14:19
Elsősorban a beszédhallás-vizsgálatot (GOH) és a beszédészlelési és -megértési vizsgálatot szoktuk elvégezni. Erre gondoltam, kérdezz utána, ezeket megcsinálta-e.
2009. okt. 16. 10:07
Egyébként a tegnapi úszás órán ismét kiültette az edző szegénykémet, mert nem figyelt a feladatra. Mindig ezt kapom vissza óvónőtől, edzőtől, stb. hogy nem figyel a gyerek, pedig a feladatot jól teljesíti, amikor figyel. Már teljesen tanácstalan vagyok. Mit tegyek? Kihez forduljak? Fog ez javulni????
2009. okt. 16. 10:04
Az óvodai logopédus elvégezte ezt a beszédészlelés és beszédmegértés vizsgálatot, azt mondta, hogy a gyerek tökéletesen végezte a gyakorlatot, ami nagyon jó, mert egy kicsit meg van fázva, és még így is tökéletesen, 99 %-osan teljesített. Azt javasolta, hogy vigyem a nevelési tanácsadóba és ott kérjem a figyelemzavarra irányuló pszihológusi vizsgálatot.
47. biromoni (válaszként erre: 45. - Zebracsikó)
2009. okt. 16. 09:33

Sokat javult,mert a kisfiam nagyon rosszul beszélt.Alig lehetett érteni,hogy mit mond.

Milyen kiegészítő vizsgálatra gondolsz???

Most kedden sem volt az oviban és be sem pótolják..

46. koperta (válaszként erre: 43. - Biromoni)
2009. okt. 15. 21:08
Az óvodai logopédus ma foglalkozott vele (mivel szóltam neki a problémáról), holnap kell megkeresnem, hogy beszámoljon az eredményről.
45. zebracsikó (válaszként erre: 44. - Biromoni)
2009. okt. 15. 18:33
a logopédus mit mond a fejlődéséről? Végzett kiegészítő vizsgálatokat?
44. biromoni (válaszként erre: 42. - Zebracsikó)
2009. okt. 15. 17:42

Gyakorlok vele minden nap.Van hogy már kivan,és azt mondja anya te nem tudsz beszélni...

Remélem változni fog,mert már el vagyok keseredve,jó..neki nem mutatom.De ez ilyen nehéz lehet neki??

Szegénykém.

43. biromoni (válaszként erre: 28. - Koperta)
2009. okt. 15. 17:40
Voltatok vizsgálaton??
42. zebracsikó (válaszként erre: 41. - Biromoni)
2009. okt. 15. 15:28

a logopédiai feladatokat, elsősorban az automatizálandó hang szóanyagát naponta vegyétek elő 10-15 percre!

Muszáj begyorsítanotok, mert nyakatokon az iskola!

41. biromoni (válaszként erre: 40. - Zebracsikó)
2009. okt. 15. 05:57

Csak olyan ritkaság..ill nem lehet kapni.De láttam a neten,majd megrendelem.

Remélem javulni fog a beszéde.

40. zebracsikó (válaszként erre: 39. - Biromoni)
2009. okt. 14. 19:41
Nagyon jó a modulos könyv!!! Én napi szinten használom.
39. biromoni (válaszként erre: 37. - Zebracsikó)
2009. okt. 14. 07:50

Szia!

2 éve jár.

a r,ty,gy,ny,ezek nem mennek neki.

Most meg akarom venni Gósy Mária és Imre Angéla könyvét,hogy még jobban segíthessek neki.

Szerinted?Mit javasolsz??

38. zebracsikó (válaszként erre: 36. - Koperta)
2009. okt. 13. 16:54

Az, hogy a hangos hangokat meghallja, még nem jelent semmit.

Ha azokat nem hallaná, akkor nyilván siket lenne!


A beszédhangerőnél vannak általában az eltérések, azokon a frekvenciákon tompább lehet a hallás. Ezért alapvető mindig ilyen esetben kizárni a hallászavart.

37. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Biromoni)
2009. okt. 13. 16:53
és jár logopédushoz? mert 6,5 évesen már jó lenne ,ha tisztán beszélne! Sok hangója hibás?
2009. okt. 13. 11:14
Azt még elfelejtettem ide írni, hogy pl. a hangos hangokra megijed, befogja a fülét, nem szereti. Ebből gondolom, hogy nincs hallási problémája, de persze biztosat csak vizsgálat után tudok mondani.
35. koperta (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2009. okt. 13. 11:10
A szokásos időkben - tavasz, ősz - szokott köhögni, meg folyik az orra, de csak nagyon időlegesen, és mindig elmúlik. A fülünkkel még soha nem volt gondunk.
2009. okt. 13. 10:52

Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok!Sok jó tanácsot olvastam most itt.

Tegnap voltunk nevelési tanácsadóban,controllon,kisfiam 6,5 éves.Iskolaérettnek mondta a gyógypedagógus.

Nálunk a logopédiával van gond ill.nem ejti tisztán a hangokat stb..nekem is a hallásvizsgálatot javasolta.

33. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Koperta)
2009. okt. 12. 17:39
persze, jó az óvodai logopédus!
32. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Koperta)
2009. okt. 12. 17:38

A beszédészlelési vizsgálatot csak a hallásvizsgálat után érdemes csinálni. Szóval előtte érdemes azt az oldalt kizárni. Utána beszélj a logopédussal, csinálja meg a tesztet.


Nem szokott sokat hurutos lenni a fiad? Középfülgyulladás,ilyesmi? Mert ha ez neki sokszor van, akkor valószínűsíthető az enyhe halláscsökkenés. (amit jó hurutoldással meg is lehet szüntetni)

31. koperta (válaszként erre: 30. - Zebracsikó)
2009. okt. 12. 14:06
Köszönöm! Jó, hogy van szakember is közöttünk :))) és válaszol is a kérdéseinkre. Az oviban is van logopédus, oda vigyem, vagy inkább idegen helyre??
30. zebracsikó (válaszként erre: 28. - Koperta)
2009. okt. 11. 11:21

Első dolog ezt kizárni! Utána következhet a többi. A logopédussal beszélj, csináljon GMP (beszédészlelés- és beszédmegértés vizsgálatot!) persze csak a hallásvizsgálat után.

Rengeteg ilyen gyerekkel találkozom, hidd el, sürgős a segítség!

29. koperta (válaszként erre: 26. - Monácska30)
2009. okt. 11. 11:00

Ami érdekli arra persze odafigyel. Ez főleg játékokra vonatkozik.

Sajnos mindenkivel ilyen figyelmetlen. Nagyon nehezen tudom rávenni, hogy meghallgassa amit mondok, és akkor sem mindig tudom nyugtázni, hogy vette az adást. Meg szoktam fogni az arcocskáját a kezembe, és úgy próbálom elmagyarázni, hogy mit is várok tőle. Látszólag megérti, de aztán újból kezdődik minden elölről.

Úszni pedig nem csak azért járunk, hogy megtanulja, hanem mert orvosilag is ez ajánlott. Enyhe mellkasdeformáció miatt.

28. koperta (válaszként erre: 25. - Zebracsikó)
2009. okt. 11. 10:56
Elviszem hallásvizsgálatra, bár úgy gondolom, hogy nem ez a baj.
27. koperta (válaszként erre: 24. - Pmjudit)
2009. okt. 11. 10:54
Sajnos csak ezt javasolták :(
26. monácska30 (válaszként erre: 23. - Koperta)
2009. okt. 9. 21:16
minden másra figyel, ami érdekli? mióta ilyen? az apjával ,nagyszülőkkel is így kommunikál? történt valami megrázó? jó a hallása? az én fiam is értetlen DE! vannak szabályok, meghallgatom a felnőttet és válaszolok,ha nem legugolok hozzá szemkontaktus és megbeszéljük, legyenek kikötések ,miért járhat úszni ha nem fogad szót? stb
25. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Koperta)
2009. okt. 9. 21:00

Logopédus vagyok.

Hidd el, az első dolgod a hallásvizsgálat.

24. pmjudit (válaszként erre: 23. - Koperta)
2009. okt. 9. 20:55
Valamiféle ingyenes terápiát nem tud javasolni?Elképesztő...
23. koperta (válaszként erre: 14. - Pmjudit)
2009. okt. 9. 20:38
Az óvónő is azt mondja, hogy gyakran figyelmetlen a gyerek, nem tud sokáig koncentrálni. Javaslata az volt, hogy vigyem idegrendszerfejlesztő mozgásterápiára. Sajnos azt nem tudom megfizetni (heti 3 alkalom, 2000/alkalom).
22. koperta (válaszként erre: 15. - 51c7ff94a9)
2009. okt. 9. 20:32
Mesélünk. Vannak mesék, amelyeket Ő mesél a kisebb testvérének, amit már sokszor hallott.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook