Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovi és az állandó betegségek fórum

Ovi és az állandó betegségek (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. 67c772efc3 (válaszként erre: 36. - Cippora)
2014. szept. 23. 12:34
Én is megtehetném, hogy itthon tartom a gyerekem, de Ő meg egy hét után úgy elszokik az ovitól, hogy ordítós, sírós és magába fordulós reggellel indítunk és ez így lesz addig, amíg érte nem megyek. Ez a másik, ami miatt lelkileg kivagyok. Nem tudom már hogyan segítsem a beszokását....
37. Cippora (válaszként erre: 31. - 4c1a787e8f)
2014. szept. 23. 11:11
Lehet benne valami,mi is nagyon ki tudunk dőlni mindannyian.Ami érdekes,mert nekem azt mondják a dokik hogy a mai vírusok gyengébbek mint anno...
36. Cippora (válaszként erre: 32. - Manó2000)
2014. szept. 23. 11:10
Belőlem is legalább ilyen indulatokat hoz ki ez a dolog.Könnyű annak akinek a gyereke "csak" lázas,meg köhög meg taknyol,én már nem tudok olyan megértő lenni a szülőkkel szemben amikor az én csóri gyerekem ugyanettől a vírustól meg bekruppol,befullad,ugat.Nekem anno azt mondta a bölcsiben a gondozó,hogy én vagyok az egyetlen aki normálisan kikezelve viszem egy betegség után a gyereket.Igaz én 2-3 hétig is otthon vagyok vele ha kell.Megtehetem,mert dolgozni a betegeskedések miatt nem tudok egyenlőre :S Ilyen is volt 20-30 éve? Én nem hiszem...
35. 4c1a787e8f (válaszként erre: 32. - Manó2000)
2014. szept. 23. 09:26

Én beszéltem sokat a gondozókkal, nem tehetnek semmit. Hazaküldehetik, ha egyáltalán érte jönnek, de ha másnapra orvosi igazolással hozza a gyereket - márpedig a papír az ugye csak egy papír, és sokféleképpen hozzá lehet jutni - akkor köteles bevenni..

Egyetlen jogi lehetősége a bölcsődeorvost hívni, de szintén ugyanaz, másnap már ott van..


És egy hányásnál meg elég fél óra is, hogy mindenki beteg legyen, nem kell egész nap ott lennie...


Pedig pont a hányósok azok (már a legtöbb, most nem a rotáról beszélek) amik azért 3-4 nap alatt teljesen elmúlnak, tehát még heteket se kéne vele otthon lenni ahhoz, hogy ne fertőzzön meg mindenkit.. De nem, azt sem..

34. manó2000 (válaszként erre: 31. - 4c1a787e8f)
2014. szept. 23. 09:11
Ennyit tuti nem voltam beteg, mint most az enyémek. Na meg ritkábban lehetett komolyabb betegségeket elkapni.
33. manó2000 (válaszként erre: 28. - 67c772efc3)
2014. szept. 23. 09:09
Átlátszó orrfolyáson már ki sem akadok. Azt még hagyján. Bár én akkor se vinném a gyerekem. De örülnék, ha nálunk átlátszó orrfolyás lenne csak.
32. manó2000 (válaszként erre: 23. - Anya4005)
2014. szept. 23. 09:04

Már bocsánat a megfogalmazásért, de én is rühellem azokat a szülőket, akik pofátlanul beviszik betegen a kölkeiket.Mi is állandóan betegek voltunk eddig. Amint beviszem a gyógyult gyerekem, már hallom a köhögős, taknyos és hányós kölköket. Ott hányt az orrom előtt a gyerek, másnap pedig megint ott rontotta a levegőt. Mondjuk az óvónő is tehet róla és az ovi vezetője is aki szintén szemtanúja volt az előző napon a hányásnak. Ez szerintem a beteg gyereknek sem jó, az óvónők is elkaphatják és nem beszélve az enyémekről.

Az, hogy állandóan köhögnek, olyan az ovi, mintha egy tüdőkórházban lennének, az már ki sem akaszt annyira.

Az én gyerekeim ha lebetegszenek, nem csak taknyosak, ha brutális vírusokat hoznak haza. Magas láz, tüdőgyulladás a vége. Mondhatnék még durvábbat is az nem velünk volt, de inkább nem teszem. Már azon is gondolkoztam, hogy mi nagyon rossz helyre járunk oviba.

31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 20. - Cippora)
2014. szept. 23. 08:51

Egyébként az is az oka a "több" betegségnek, hogy maguk a bacik is sokat durvultak.


Eleve nem voltunk sokat betegek, de ha mégis olyan soha nem volt, hogy a szüleink elkapták volna. A mi gyerekeinknél meg az egész család ki tud dőlni. Tuti, hogy nem ugyanazok a hatások, mint régen..

30. anya4005 (válaszként erre: 28. - 67c772efc3)
2014. szept. 22. 22:59

Egyébként az én fiam még így is remekül beilleszkedett,hogy tavaly alig járt...Gyakorlatilag minden programból kimaradt,még a csoportképen sincs rajta :-(!

Ami a legrosszabb volt,hogy december közepétől gyakorlatilag nem hallott (hiába szívtam az orrát,hiába csináltam,amit a doki előírt,a takony teljesen eltelítette a fülét),így a verseket,dalokat nem tudta megtanúlni. Aztán kértem,mindent küldjenek át,és itthon gyakoroltunk,hogy az ünnepségen ne mondjon butaságokat.

A kórházas bulit könnyen vette,de egy szülőnek sem kívánom,hogy lássa kiütve a gyerekét!

29. anya4005 (válaszként erre: 25. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 22. 22:52
Persze,de azért lássuk már be: naponta nem is egyszer néz az ember a telefonjára! Hát,ha én az ovi számát látnám,időmérőt futnék,hogy megtudjam,mi van a gyerekemmel!
2014. szept. 22. 22:50
Húúúú, mi lett itt :( A mi ovinkban is azt mondták, nem veszik be a beteg gyereket, mégis többeknek folyik az orra.... És az átlátszó orrfolyás is fertőzhet. Persze nem az allergikus. Mégis bent vannak, az én gyerekem meg mindent összeszed. Amúgy gyereke válogatja, a lányom nem éppen lázas típus. De tény, hogy ha csak egy szülő beviszi az oviba a nem egészséges gyereket, vége.... Ott lesz több áldozata is. A magán helyek meg.... Pénzre mennek. Az egyik barátnőm is viszi bölcsibe a lányát. Egyik nap telefonált, hogy nem mennek, mert folyik az orra....Válasz: Áááá, hozd nyugodtan, mi is ki tudjuk szívni............ Amúgy a gyerekem CSANAba járt, heti 2-3 délelőtt. Szeptembertől decemberig nem járt, mert egyszer ment, másnapra beteg lett. A tavasz hozott nagyobb sikert.... Köszi. De ha most addig nem megy oviba, akkor fel sem tudja venni a ritmust a gyerekekkel, nem tud barátkozni stb. :( Én is szerencsésebb vagyok, a kicsivel itthon vagyok, ez tény, így könnyebb, mégha a kicsi is beteg lesz.
2014. szept. 22. 22:49
az elso 2 ev leginkabb errol szol;
26. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Anya4005)
2014. szept. 22. 22:46
igen, sajnos ilyen is van.
2014. szept. 22. 22:46

A kisgyermek egyik percrol a masikra beteg lehet anelkul, hogy kulonosebb tuneteket produkalna;

azert ne legyen itt senki meglincselve!

Ez igy volt 30-40 evvel ezelott is, meg lesz is.

24. moonlight13 (válaszként erre: 22. - Cippora)
2014. szept. 22. 22:45
20 éve ugyanígy volt a bölcsi és ovi, mint ahogy most írjátok. :( legalábbis felénk.
23. anya4005 (válaszként erre: 19. - Moonlight13)
2014. szept. 22. 22:28

Persze,tudom,hogy ez a "normális",hogy egymást fertőzik a srácok,és remélem,a kicsi majd erősebb immunrendszerrel vág neki jövőre az ovinak!

Csak az bosszant,hogy míg X anyuka dolgozik a megélhetésért,más megélhetésével szórakozik,mert a gyereke mindenkit megfertőz a közösségben!

Sőt! Volt olyan,hogy anyuka lázasan adta be a gyerekét,reggeli után tűnt fel a gondozónak,hogy valami bibi van,hívta anyukát. Egész nap nem vette fel,vissza sem hívta őket,majd 4-kor "mit sem sejtve" ment a gyerekért,aki addig végig feküdt,cefettűl volt. Mindezt úgy,hogy csatasorba állítható nagyijuk van,és anyuka gyeden volt otthon!

Ez azért már vérlázító! Jah,az kimaradt,hogy még halál dühösen mesélte nekem,hogy lázas a gyerek- mikor a lépcsőn lefelé összefutottunk. Fent pedig elmondta az óvónő az eseményeket...

22. Cippora (válaszként erre: 21. - Moonlight13)
2014. szept. 22. 22:21
Olyan 20-30 éve :) szerintem nem volt ennyire általános,legalábbis nekem az idősebb ismerőseim is ezt mondják.
21. moonlight13 (válaszként erre: 20. - Cippora)
2014. szept. 22. 22:17

A "régen" nálad mit jelent? :)

Az én fiam 22 éve volt bölcsis, ugyanez volt a helyzet,mint amiről most írtok.

2014. szept. 22. 22:15

Bölcsiről tudok csak nyilatkozni,de gondolom egy kutya.Nálunk minden gyereknek taknya-nyála egybe folyt és bevitték.Az én gyerekem soha nem hány,nem megy a hasa,és lázas sem volt csak egyszer,viszont a bölcsi ideje alatt 4-szer kerültünk kórházba,mert a kedves szülők beviszik a beteg gyereket,az enyém akinek meg nem annyira ellenálló az immunrendszere,rögtön benyeli,aztán befullad,meg ugat.Nem tudok emiatt dolgozni sem,mert a bölcsibe egy hónapban átlag 3-4 napot járt,nem tudom betegen kire hagyni,és nem,nem tudom megérteni a többi szülőt mert én (is) szívok az ő döntésük miatt.Ki is vettem.Menjen táppénzre mindenki és kezelje ki a gyerekét,és ha mindenki egészségesen viszi a gyereket akkor sokkal kevesebbet lenne beteg mindegyik.Én így gondolom.Régen nem volt ám ez ennyire általános,hogy mindig mindenki beteg volt.


Jövő héten kezdjük az ovit,szülőin azt mondta az ovi vezető,hogy beteg gyerek nem mehet,sem taknyolós-köhögős,így bennem van a remény,hogy hátha egy kicsivel jobb lesz.Biztos lesz szülő majd aki kijátsza,de legalább van egy kis kontroll.

19. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Anya4005)
2014. szept. 22. 22:15

A testvéreknél ez így szokott lenni. Mi is mindig együtt voltunk betegek az öcsémmel.

A gyerekek immunrendszere az évek során alakul. Aki bölcsiben kezd, az ott lesz beteg, aki oviban, az pedig ott szed össze mindent. Az én fiam bölcsis volt, mire oviba ment, már egyre kevesebbet volt beteg, suliban meg már szinte nem is hiányzott.

18. VLara
2014. szept. 22. 22:14
Szegényke, remélem erősödik majd az immunrendszere...az én fiam jövőre lesz ovis, hát remélem vesszük az akadályokat.
17. anya4005 (válaszként erre: 16. - Moonlight13)
2014. szept. 22. 22:12

Nem dolgozom...

Gyesen vagyok a picivel.

Aki szintén elkapja a betegséget,ha a nagy haza hozza...

16. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Anya4005)
2014. szept. 22. 21:17
Te nem dolgozol, vagy valami nagyon jó munkahelyed van, hogy ha 3-nál többször fújja a gyerek az orrát, már otthon tudod tartani? Sok szülő sajnos nem maradhat ilyen gyakran otthon, mert akkor kirúgják a munkahelyéről.
15. anya4005 (válaszként erre: 14. - 4c1a787e8f)
2014. szept. 22. 20:37

Sajnos a magánnal is voltak betegség gondok! tüdőgyulladásos gyerek,és társai...

Pontosan nem emlékszem,milyen külföldöt mesélt az óvónéni,ahol csere alapon dolgozott,mert ezt tavaly mesélte,és csak a lényeg ragadt meg...

Értem én a dolgozó szülők kényszerét,csak az a car,hogy így tényleg mi szívunk! Konkrétan a nyáron műtötték a fiam: kivették az orrmanduláját,tubust raktak mindkét fülébe! Azóta is csak füldugóval tudunk hajat mosni,ráadásúl a fél nyarat a szobában tölthette!

Szóval,nem jó ez,ahogy van!!!

Sajnos

2014. szept. 22. 19:56
Ja, és ez magánban sem jobb, mert ott meg az a mentalitás, hogy "a pénzemért" nehogy ne én mondjam meg..
13. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12. - Anya4005)
2014. szept. 22. 19:56

Drága, 4 gyereket nevelek, voltam én itthon kicsivel, picivel, de egyébként elég korán ment mindegyik intézménybe... Szóval hoztak haza elég dolgot.


Igen, volt, hogy apa melóhelye ráment. Pont úgy, ahogy írtad.. Ráadásul akkor az volt a szitu, hogy bevitte az anyuka a hasmenéses gyereket. A szemem láttára. Aztán én sarkonfordultam, hazajöttem. Akkor én is dolgoztam. Én ültem itthon az egészségessel, a beteg gyerek meg bent volt. Aztán végülis mégis elkapta, vagy korábban, vagy akkor reggel, amikor találkoztunk. És igen, azt kapta el apa is, és akkor rúgták ki. Persze valójában nyilván nem azért az egy-két napért, de akkor az volt az ürügy..



De hiába, akkor is el kell fogadni, hogy ez ma így van, és igen, a becsületes cívja meg. Evvan. Aki ma gyereket vállal, az ezt is bevállalja.


Egyébként azért gyerek nélkül is beteg néha az ember, tehát azért annyira nem kell ezt túldimenzionálni. Előre készülni kell amennyire lehet ezekre a helyzetekre. Mi is azt tesszük a cégünkben, amennyire lehet.


Egyébként milyen külföld? Az unokatesóm Hollandiában gondozó bölcsiben. Ott eleve nem tartják otthon a beteg gyereket... Ott lázas, meg ott hány.. Mert ez a szokás... Én ki vagyok attól, amiket mesél.

A férjem most Dublinban van. Ott se csinálnak nagy dolgot a betegségből...

Persze nyilván annyi a különbség, hogy ott nem annyira dráma, ha kimarad egy kis fizu, meg eleve nincsenek a dolgok annyira kiélezve.


Meg ha nagyon akarsz meg tudsz fizetni egy olyan intézményt, ahol erre jobban figyelnek. Ott is, meg No.-ban is nagyobb a szórás, van ilyen hely is, meg olyan is..


Itthonra először is kéne törvényi szabályozás, háttér, aztán meg kevésbé leterhelt körzeti és óvoda-orvosok, meg karakán gondozók, akiknek van is eszköz a kezükben.. A rendőr ugyan mit ért ahhoz, hogy ki beteg vagy nem.. Hol látta ő azt, hogy reggel még hányt a gyerek? Jó persze a 100 kg-os fenyegetőző apuka ellen egy ideig jó lehet.


De az alap mégis csak az lenne, ha nem kellene annyira remegni a gyomornak a munkahelyért.. Az én anyám is komolyan dolgozott, kellemetlen volt, ha otthon kellett maradni, de azért nem a világ vége.. Nem is volt akkor annyi beteg gyerek az ovikban. Meg eleve úgy adtak ki igazolást, hogy visszavittek minket kontrolra, és nem anyuka töltötte ki a biankót..


De sajna a helyzet nem fog változni, úgyhogy marad az, hogy nagy családi költség az étrendkiegészítők és vitaminok, meg a türelem...

12. anya4005 (válaszként erre: 10. - 4c1a787e8f)
2014. szept. 22. 19:15
Ugyan én itthon vagyok a kicsivel,de ha a nagy beteg,az apjuk is elkaphatja,aminek az a következménye,hogy ő nem tud dolgozni (és az egész cég leáll,az még + 15 ember),csak,hogy a betegen oviba járó gyerek szülei dolgozhassanak! Hát,ilyen is van,nem kevés!!! Komolyan mondom,azt kéne,mint külföldön: orvos az ajtóban,és se beteg gyerek,se beteg szülő nem mehet be!!!
11. anya4005 (válaszként erre: 8. - F6390e6b9b)
2014. szept. 22. 19:11
Az lehet,de pl. az én gyerekeim szinte sosem lázasak,mégis minden bacit hazahordtak már. Szóval,attól,hogy nem lázasak,még fertőznek,és én nem engedném így a nagyot közösségbe!
10. 4c1a787e8f (válaszként erre: 5. - F6390e6b9b)
2014. szept. 22. 18:09

Én már akkor is boldog lennék, ha ezt a hármat betartanák a szülők..


Nyilván lehet még némi egyéb ok is, de a nagy baj az az, hogy még hasmenéssel is simán beviszik...


Szóval ennél a háromnál semmiképp. Meg nyilván van az a takony, aminél már nem..



De! Aki azért dolgozik, az nem teheti meg, hogy két orrfújás után otthon tartsa, és azért az tényleg nem is kell.


Egyébként sokat számít az is, hogy az anyuka milyen lelki állapotban engedi el a gyereket, a gyerek hogy érzi magát..


Meg van, aki az elején többet beteg. Aztán megszokja. Van aki meg sokáig nem szokja meg. Volt egy általános iskolás osztálytársam, aki mindig sokat hiányzott. Állítólag középsuli vége felé kezdte a dolgokat megszokni. Azóta már elvégezte az orvosit...


Szóval kitartás..


És az se mindegy milyen vitaminokat használsz, milyen sorrendben, milyen elvek szerint...

9. szecsilla (válaszként erre: 5. - F6390e6b9b)
2014. szept. 22. 17:32
Csak gratulálni tudok :(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook