Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ötvenen innen, és túl....bárki fórum

Ötvenen innen, és túl....bárki (beszélgetős fórum)


32. Magdala (válaszként erre: 31. - 549be03e80)
2006. okt. 26. 19:28

Igen, erről pár hónapja én is olvastam valahol a neten.

Itt most M.o.-on úgy gondolom most nincs gond a tanulással: mindenkit támogatnak , átképeznek, vannak lehetőségek a tanulásra (bár az önköltségesek ára elég borsos ill. megfizethetetlen).

Csak most hogy nagy hangsúlyt fektetnek az átképzésekre, úgy gondolom nem teremtődnek vele azonos arányban új munkahelyek.

Pár év múlva tele lesz a "piac" átképzett emberkékkel, de munka továbbra se.

Talán szélesebb skálában kellene felmérni milyen szakemberekre is van jelenleg igény a gazdaságban.

Végülis ezekből a képzésekből is teremtődtek munkahelyek, de csak a regionális képzőközpontokon belül: irodisták, óraadók, de még a portást is idesorolnám vagy akár a büfés kisasszonyt.

Na befejezem: nem negatívkodok.

31. 549be03e80 (válaszként erre: 30. - Magdala)
2006. okt. 26. 05:21

Szivesen!:)

Az jo itt Au-ban, nagyon tamogatjak az idossek tanulasat, epp multkor mutattak a tvben egy 83 eves most fejezte be az egyetemet, es a tanarai nagyon meg voltak elegedve a tanulmanyai eredmenyevel.

2006. okt. 24. 21:23

Kösz Brizzy a biztatást!; és látom aminek örülök, többen vagyunk akik vágynak tanulni (persze sokakat a kényszer visz rá az átképzésekre).

Muszály tanulnom és nem futamodhatok meg, hisz a gyerekeimnek (20 és 17 évesek) példát kell mutatnom a kitartásból. Évekig szajkóztam: tanuljatok, tanuljatok ... Mostmár felnőttebb ésszel látják és megértik, hogy valóban muszály tanulni, hogy boldogulni tudjanak az életbe.

29. emilia (válaszként erre: 26. - 4b6a2525df)
2006. okt. 24. 10:06
Látom azért te is próbálkozol és jelentkeztél tanfolyamra, úgy hogy te is valahol elkezdted. Én is ilyesmikkel kezdtem anno. Aztán mindenhol amibe belekzdtem a Biblia szavait kezdtem kihallani, csak egy kicsit átszinezve (energia átadás, agykontroll, különböző meditációk, Krisnát is megnéztem, New Ege-t, Budhizmusba is belekostoltam és a kővekkel is foglakoztam be is avattak rá) úgy hogy hosszú út után nem bántam meg, hogy végül a gyökereket választottam. Eleinte nehezenment, mert minden új volt a számomra és a fogalmak messze voltak töllem az első félévben 2-ből el is húztak, de a végére már belejöttem és mindenből ötös lettem. Na az állam vizsgánál mennyi lesz azt nem tudom, mert most az eddig tanultaknak az anyagát kell, mind vissza adni. És az embernek a feje nem káptalan, szokták mondani - nehezen tanul, de könnyen felejt- és most látom ennek az igazságát, ahogy tanulom az anyagot. Azért bizom benne, hogy sikeresen veszem az akadályt, mégha nem is ötös leszek, csak görbülni fog. Na és nekem a lekiségért kell különben is ez a suli. Kivánom neked is, hogy megtaláld azt a amit keresel és építi a lelkedet, ami által a szükségleted ki lesz elégitve. Úgyan így másoknak is sok szerncsés hozzá állást. Üdvözlettel
28. 549be03e80 (válaszként erre: 27. - Magdala)
2006. okt. 24. 07:06

En ugyan nem csaj vagyok,(oregfiu) de tudom ezt a Brizzy nev nem arulja el:)))))))))))

Es 43 eves "taknyos"(vicc!!!!:) csak igenis tanuljon!!!!!!!:)))Kulonben is epp most fejeztem be egy tanfolyamot, es jelenleg is az uj munkahelyemen naponta ujat tanulok...:)

2006. okt. 23. 22:56

Sziasztok Csajok! Csatlakozhatok?

Én 43 éves vagyok és szintén "vénségemre" beültem a sulipadba: egy OKJ-s 13 hónapos tanfolyamra járok. Nem is a család és a háztartás összeegyeztetése a nehéz a mindennapos utazgatással, hanem a berozsdásodott agytekervények újrainditása.

Mindenkinek kellemes/jó éjszakát!

2006. okt. 23. 22:48
Irigyellek Emilia, hogy van lelkierőd tanulni.
25. emilia
2006. okt. 23. 21:36
Sziasztok! Úgylátom az én korosztályom gyülekezik itt, mivel én is 56 éves vagyok. Nyugdijba még nem vagyok és ha megváltoztatják a korhatárt, lehet nem is tudok elmenni jövöre. Munkahelyem meg nincsen. Errefelé nincsen nagyon munka lehetóség. Különben én teológiát végzek , most fogok állam vizsgázni. Nagyon sokat segitett abban, hogy lelkileg megerősödjek és másként látom a világot azóta.
2006. okt. 20. 10:30
Szia Tavirózsa. Kösz a biztatást. Unoka még kilátástalan, bár a lányom 28 éves, de "karriert" épít. 14 éves korom óta dolgozom,(4 évet a civil életbe dolgoztam), aztán meg házasság és gyerek mellett, érettségi, főiskola, egyetem. 47 évesen fejeztem be az egyetemet. Szóval ebből a nagy pőrgésből "házisszonnyá" válni nem tudom sikerül-e- Vagyis sikerül biztos de az nem biztos milyen áron (egészség rovására?) Most eldöntöttem, hogy teszek egy 180 fokos fordulatot, tehát hátat fordítok az elmúlt 37 év munkájának, és valami meredeken másba kezdek, PL. ezoteriával foglalkozom, már csak a tanulás kedvéért, meg kiváncsiságból is. Már most beiratkoztam egy nemeskőgyógyász tanfolyamra
2006. okt. 20. 07:49
Az alapitotagok mar tudjak, csak az ujak kedveert jelzem en is 53 eves vagyok, de sajna nyugdijrol legalabb 65-ig, de inkabb 70-ig szo se lehet, itt Ausztraliaban, sok az idos, es szeretett miniszterelnokunk (aki maga is jo peldaval jar elottunk= 65 eves es nem akar nyugdijba menni:) buzdit minden 50 even felettit, ha lehet dolgozzanak meg a nyugdijhataron tul is, hogy elegendo nyugdijalapot biztositsanak az egyre noveko nyugdijas tabornak, es sajnos igaza van...:((
22. Tavirózsa (válaszként erre: 21. - 4b6a2525df)
2006. okt. 20. 00:10

Szia..

Hát igen, kicsit oda kell figyelni magunkra.. én is 50 évesen mentem nyugdíjba, és 2 évig tiszta depis voltam.. most 59 vagyok..

Szerencsére születtek az unokáim, 2 kisfiú.. és elszállt a depim..

Gondolkozz olyanba , hogy le tudd foglalni magad, pl, aminek nem hódolhattál, amíg dolgoztál.. Én a számítógéppel, kézimunkával, annak a rajzolásával foglalkozom.. Kötök, és nagyon szeretek csetelni... ott is jelen vagyok...

Próbálj rendszert csinálni mit mikor csinálsz, és meglátod, nem fogsz otthon sem unatkozni, mert nagyon jó dolog élvezni azt, amit a két kezünkkel építettünk fel magunknak..Ha gondolod, írhatsz nekem, a naplóba, és "beszélgethetünk" hátha én is tanulok valamit tőled:) szia:)Egyébként nemcsak a fogyás a téma, van itt mindenről szó..:):):)

2006. okt. 18. 10:04
Valahogy csak most akadtam rátok. 52 éves leszek és decemberben el fogok menni nyugdíjba. El vagyok kicsit keseredve, mert 33 éve egy helyen dolgozok (összesen 37 éve dolgozok) A munkahelyem egy zárt világ, ugyhogy nyugdíj után fogalmam sincs mit fogok kezdeni. A civil életben nem tudnék elhelyezkedni, ahhoz meg fiatal vagyok hogy otthon bámuljam a négy falat. Nyugdíjba meg azért kell elmennem, mert meg fogják (akarják) változtatni a nyugdíj-jogszabályt, ami nekem tetemes pénzhátránnyal jár(na). Szóval jól el vagyok kámpicsorodva.
20. Tavirózsa (válaszként erre: 19. - Hápi)
2006. okt. 18. 00:17
Köszi a biztatást :)
19. Hápi (válaszként erre: 18. - Tavirózsa)
2006. okt. 11. 20:50
Semmi esetre se szégyeld a korodat! Az ilyetén megjegyzésekre nem kell odafigyelni...Én is kaptam már megjegyzéseket, de nem itt. Nem törődtem a megjegyzésekkel. Tudod a régi sláger is azt mondja: nemcsak a húsz éveseké a világ...,bizony ott poroszkálunk ötvenesek, hatvanasok stb...
2006. okt. 11. 02:29

Sajna nagyon rossz tapasztalataim vannak mostanában... a korommal kapcsolatban..Én ki vagyok békülve a korommal, de vannak olyan ismerőseim, akik azt mondják, hogy: jééééé bejött csetelni ez a nő.. mit keres ez itt...???? és milyen fiatalos neve van.. hátt... Nem tudom ki hogy van vele, én odaírom az 59 évemet mindenhová, nem szégyellem, és van aki meg sem éri.. sajnos .. de ugye nem lehet ezzel érvelni, mert nem illik..Most nem menjek ilyen helyre? vagy mit tegyek?? sokszor meditálok ezen.. Igaz nem egetrengető probléma, de szerintem, ha társaságot találtam, és ott vannak barátaim, akkor most szakítsam meg egy-két ilyen ember miatt a kapcsolatot velük..?

Hát nem fogom lelövetni magam ilyen emberek miatt.. Mi erről a véleményetek???:)

17. Hápi (válaszként erre: 16. - Gotinagyi)
2006. okt. 4. 20:15
Az Egyesületünkben (Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület, röviden: OMBKE) egy fiatal doktorandusz hölgy tartott előadást a selmeci diákhagyományok továbbélése a leobeni egyetemen témakörben. Nagyon érdekes volt.
16. gotinagyi (válaszként erre: 15. - Hápi)
2006. okt. 4. 16:22

Érdekelne, milyen előadáson voltál? Ezt az egyet sajnálom csak, hogy a fővárosban annyi féle lehetőség van....

Remélem Évike idetalál....

15. Hápi (válaszként erre: 14. - Gotinagyi)
2006. okt. 3. 21:49

Hát igen! Nehezen tudja magát túltenni a napi gondokon-bajokon az ember! De azért meg kell próbáéni...

Én ma az Egyesületünkben egy érdekes előadást hallgattam meg, csak azt rösteltem, hjogy kevesen voltunk. azért ez érdekes: az röstelli magát aki ott van és sohasem az aki hiányzik...

14. gotinagyi (válaszként erre: 13. - Hápi)
2006. okt. 2. 12:23

Szió, látom csak ketten visszük a prímet:-))

Már lassan 4 éve, hogy alig jutok el vhová. Gondolok előadásra, moziba.Elfoglalt vagyok itthon, de ez fárasztó is valahol..... Egyik oldalon a bánat, másikon az öröm( Anyukám, unokám). Apukám szokta mondani, hogy azért ember az ember, hogy tudjon magán uralkodni, s használja az eszét....milyen igaza van..volt...

De nagyon nehéz józanul, megfontoltan gondolkodni, mikor az ember maga körül csak bánatot, betegséget, a megélhetésért való küzdelmet látja....egyik napról a másikra élni....

13. Hápi (válaszként erre: 12. - Gotinagyi)
2006. okt. 2. 11:21
Egyszerű oka van a nagy felhajtásuknak: Orbán úr hatalomba akar kerülni...
2006. okt. 2. 07:37

Sziasztok, MINDENKINEK, aki olvas, szép napot kívánok! Új hét kezdődik.

Este megnéztem a választási eredményeket. Nem értem, miért ez a nagy felhajtás a Fidesz részéről. A parlamenttől kapják az ellátást:-))))...bármi is az eredmény:-)))

11. Hápi (válaszként erre: 9. - Gotinagyi)
2006. okt. 1. 20:21
Akkor Nálatok már láátszik, hogy jön pár napos esős idő? Ezt mondják a meterologusok is. Itt nálunk egész nap szép napsütéses idő volt. Nemrég jöttünk ki a moziból (az "Egy bolond százat csinál" című új magyar vígjátékot néztük meg.==>feledhető!)és még most is szép langyos este volt.
10. Hápi (válaszként erre: 5. - Gotinagyi)
2006. okt. 1. 20:08

Igen! Nem álnév, hanem :nicknév!:)

Törzstagság gyüjtés szabályait megtalálod részletesen az adatlapnál, ha a "Törzstagság" piros szinű linkre klikkelsz. A lényege a pontgyüjtésnek: sokat kell nyüzsögni!;)

2006. okt. 1. 16:00

Az az igazság, nem magammal szeretnék beszélgetni...de mindegy...

Én az ország nyugati részén élek, és most beborult...na, ugye az időjárás jó téma....:-((((((

8. gotinagyi (válaszként erre: 7. - Boszorkánylepke)
2006. okt. 1. 12:32
Köszönöm, aranyos vagy...mesélj magadról...
7. boszorkánylepke (válaszként erre: 4. - Gotinagyi)
2006. okt. 1. 09:28

Kedves gotinagyi!

Gratulálok kis unokád születéséhez. Sok sikert, jó egészséget és türelmet kívánok a felneveléséhez.

2006. okt. 1. 08:29

Hú, most látom csak, hogy hibásan írtam a bárki szót...hiába, koca írós vagyok...

Van itt még rajtam kívül más is?

2006. okt. 1. 08:14

Megnéztem az adatlapodat, azt hiszem, emlékszem rád, Te vagy, aki nagyon szereti Erdélyt, nem?? Én is, bár még soha nem voltam.

Elmondanád, hogy hogyan lehet törzstagsági pontokat szerezni?

4. gotinagyi (válaszként erre: 3. - Hápi)
2006. okt. 1. 08:08

Szió, akkor te ismersz engem? Most álnéven vagy? Igen kisfiú unokám született, Danika...

Képzeld, annyira új vagyok itt, hogy nem találtam meg, hová írtam...

És bocs, hogy nem válaszoltam a kérdésedre.

Látom, sokan megnézték mit írtam...jó lenne, ha egy klassz beszélgetősfórum jönne össze....

Szép reggelt mindenkinek...

3. Hápi (válaszként erre: 1. - Gotinagyi)
2006. szept. 30. 20:21
Az iwiw-en rákérdeztem a harmadik unokára...Itt látom, hogy megérkezett!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook