Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ötvenen innen, és túl....bárki fórum

Ötvenen innen, és túl....bárki (beszélgetős fórum)


2007. jan. 1. 15:54

Ide nem néz be senki sem?

Volt sok meglepi,ajándék?

Mit kapnak az éltesebb korúak?

2006. dec. 23. 11:34

Kedves Topictársak!

Mindegyikőtöknek kívánok békés,boldog Karácsonyt,és szerencsés Újesztendőt!

Kapjatok sok kedves ajándékot és igaz szeretetet.Üdv.nektek Rian

70. 4b6a2525df (válaszként erre: 72. - Kwiiz)
2006. dec. 23. 11:31
Ez az átok internek közölte, hogy átmenetileg valami fene esett bele :)) Olyan pipa voltam, hogy a férjem már orvost akart híni, mondván, hogy függő lettem :)
69. 4b6a2525df (válaszként erre: 68. - E28ddc7c9b)
2006. dec. 23. 11:28

Nem, is vesztem el :(( Szerettétek volna igaz?

A Bahamákra nem is mennék, van annál szebb hely is.

Én is kívánok mindenkinek békés, boldog karácsonyt, és egészségben gazdag újévet szeretettel.

2006. dec. 23. 00:44

Úgy látszik, hogy csorieva elveszett a nyugdíjas búcsuján, vagy már a bahamákon sütteti a hasát.

Éva kívánok neked sok-sok egészséges nyugdíjas évet!

67. 4b6a2525df (válaszként erre: 70. - Kwiiz)
2006. dec. 19. 17:52
Január kettedik hetének hétfőjén. Ugyanis addigra minden maradék elpusztul, vagy elpusztíttatjuk, igy tisztla lappal, hűtővel, spájzzal lehet kezdeni :))
66. 4b6a2525df (válaszként erre: 68. - Kwiiz)
2006. dec. 19. 10:50
És mi a stratégiád? Persze, hogy beveszünk, de akkor pontos számláló legyél ám:)) És ha kilengsz, azt nem irhatod meg, meg azt sem, hogy menyikét fogytál.
65. 4b6a2525df (válaszként erre: 63. - KNM1947)
2006. dec. 19. 07:14
Drága Rian. Én nem ugrottalak át, márcsak a súlyom miatt sem :)) Rögtön válaszoltam, de a privát üzenetedbe irtam, hogy ne untassuk a többieket. Nézd meg a saját menüd, üzeneteid-et. :))
64. 4b6a2525df (válaszként erre: 64. - Kwiiz)
2006. dec. 19. 07:11
És mi a munkád?Mikor leszel nyugdijas. Akarsz- fogyókúrázni?, mármint csak olyan öregesen, nem 6 hét -6o kg. Inkább csak egészségesebben és kevesebbet. Igazság az, hogy január 2 hetétől egypáran (eddig 3-an) elkezdenénk a weightw-atchers-t (ez ilyen pontokon alapuló étkezés) Csak akkor társulhatsz, ha vasakaratod van 3 hónapig minimum, és a súlyod közelíti, vagy meghaladja a 100 kg-t :))
63. KNM1947 (válaszként erre: 60. - 4b6a2525df)
2006. dec. 18. 23:12
Évi, én jönnék,jönnék...de hiába érdeklődöm,simán átugrasz!(no életben azért megnézném azt az ugrást) Üdv.Rian
62. 4b6a2525df (válaszként erre: 61. - Omjazmin)
2006. dec. 18. 20:35
Isten és az internet hozott a klubba. Bár nem én indítottam a topikot, de próbálom életbe tartani. Nos khm én a helyedbe nem vallanám be a korom (a fényképed alapján. Ámbár itt a bölcsességet dijjazzuk. Ki vagy, mit csinálsz?
2006. dec. 18. 08:45
dec.30-án leszek 55.
60. 4b6a2525df (válaszként erre: 60. - Kwiiz)
2006. dec. 18. 07:32
Nyitva,nyitva! Tessék befáradni. Kéretik egy kicsiny bemutatkozás, mert az adatlapodon csak az aranyos nyuszkád van :))
59. KNM1947 (válaszként erre: 58. - 4b6a2525df)
2006. dec. 17. 18:37
Hello,Évi! Hogy sikerült az "elköszönés? Nagyon fájdalmas volt? Rian
58. 4b6a2525df (válaszként erre: 57. - KNM1947)
2006. dec. 15. 07:53
október 30 óta a felmentésemet töltöm, ugyhogy volt időm "belehalni" a gondolatba. Mostmár lábadozom. Még ma lesz egy igen pocsék napom, ugyanis ma köszönök el a kollegáimtól :((
57. KNM1947 (válaszként erre: 56. - 4b6a2525df)
2006. dec. 14. 18:16
Évi,az még két hét! És addig mi van? Dolgozol,vagy felmentést élvezel? Rian
56. 4b6a2525df (válaszként erre: 55. - KNM1947)
2006. dec. 12. 22:18
Na licitáljunk ki hány éves, és ebből hány évet dolgozott. Én 52 éves leszek és 38 évi munkaviszonnyal megyek dec. 30-val nyugdíjba :)
2006. dec. 10. 19:58
Valóban,majdem 40 év! Nem semmi..
54. Hápi (válaszként erre: 53. - KNM1947)
2006. dec. 10. 19:41
Igazad van! A pihenésre is gondolni kell sok ledolgozott évtized után!
2006. dec. 10. 10:44

Nos,egy új jelentkező az ittlévő fiatalsághoz!

59 éves bp-i vagyok.Májustól a gyakorlatban is nyugdíjas.Még nyugdíj mellett 1,5 évet ráhúztam,de

úgy gondoltam,befejezem.Sok mindenből elegem lett,

és azt se tudjuk igazán,meddig van kiszámolva az időnk.Betelt a pohár az évente többször változó adójogszabályok,a napi 3 órás utazás stb,miatt.Úgy

döntöttem addig,míg egészségileg jól érzem magam,

élvezni is akarom ezt a nyugalmat!Családi házban jelenleg egyedül élek,de nem magányosan.Három gyermekem van,akik már rég kirepültek és van 5+2 unokám.

Azért így írom,mert a +2 gyermek a családba hozott.Szabad ídőmben olvasok,kertészkedem,netezek

Megpróbálok egészségesen táplálkozni.Van némi súlyfeleslegem,amitől igyekszem megszabadulni.Gondolom kitartással sikerülni is fog.Ezért Csévi kérdésére válaszolva nem csinálok

ügyet a sütés-főzésből.Rántott halat ugyan szoktam

enni,a halászlevet és a beiglit a lányomtól kapom.

Fát az idén állítani fogok.(de műt)Az illatot pedig a párologtató fogja adni.Legalább a tűlevelekkel nem kell vacakolnom.

További szép vasárnapot nektek.Itt Bp-en már eltünt a napocska,jönnek a felhők.Üdvözöllek Rian

2006. dec. 10. 07:30
Haló fiatalság!! Már megint leült a topik. Ennyire nem lehettek lusták! Legalább karácsonyi "pletykákat" irjatok!! Ki mit süt főz? Hápi Te fogtál-e halat karácsonyra? (a boltban való pecázás is számít) Lányok, kinek milyen ajándékot vettetek?
51. 4b6a2525df (válaszként erre: 50. - Hápi)
2006. nov. 10. 21:48
Kösz a ippet. Kőbörzére 2 év óta járok. Igazán beleszerettem, mert idén juniusban 1 hetet töltöttem Idar-Obersteinben, amelyről az a hír járja, hogy a "féldrágekövetk" európai fővárosa. Az a múzeum, amit ott láttam, nos arra nincs kifejezés, milyen fantasztikus volt. Csak azt sajnálom, hogy keveset fényképeztem, mivel úgy gondoltam, hogy lesz kiadvány róla. Sajnos nem volt,ugyhogy jövőre vissza kell mennem. Ez nagyon érdekes, hogy Te ilyeneket tanultán. Talán irhatnál róla, ha van kedved, de azt már a privát üzenetekbe, ne untassuk a többieket. Kösz, hogy óvsz a hamis illuzióktól, és igazad is van. Néha elragadtatom magam, de azért fél lábbal a földön maradok. Mindettől függetlenül a kövek páratlanul szépek, szemet szívet, lelket gyönyörködtetőek, és néha ennyi pont elég.
50. Hápi (válaszként erre: 49. - 4b6a2525df)
2006. nov. 9. 21:33

Tudod kicsit szkeptikus vagyok a kövek ilyetén értelmezésében, Ugyanis 4 félévet tanultam (és vizsgáztam is) Kristálytanból, Ásványtanból és Kőzettanból, Kőzetfizikából. Nagy gyüjteményem is volt "rendes" ember koromban (amikor még dolgoztam), amit nagyrészt elajándékoztam a sok költözés okán.

Persze ez nem jelenti azt, hogy ne tisztelném mások hitét a kövekben, sőt... Ha belemerülsz nagyon sok szép dolgot tudhatsz meg es láthatsz. Ha Igazán szép darabokat akarsz látni, látogasd meg a Magyar Földtani Intézet kiállítását, de szép darabokkal lehet találkozni a Petfi csarnokban rendszeresen tartott börzéjén is ( Persze van ezeken kívül más lehetőség is). Sok sikert a tanulmányozáshoz, de óvakodj a hamis illúzióktól...

49. 4b6a2525df (válaszként erre: 48. - Hápi)
2006. nov. 8. 09:42
Az úgy kezdődött, hogy elmentem egy drágakő kiállításra.( itt nem a gyémántra meg ilyenre gondolj) Ott vettem egy könyvet: Judy Hall: Kristálybiblia. Ez kb 200 kristály, vagy másnéven féldrágakő leírását tartalmazza. Leírja a kövek jellegzetességeit, gyógyhatását, alkalmazását. Ez azután (mármint a gyógyhatás) annyira magával ragadott, hogy elhatároztam, hogy beiratkozom egy tanfolyamra. Most voltam másodszor, nagyon sokat tanultam, csak egy példa: van egy kő, a neve citrin. Ha ebből a kőből elixirt csinálsz (1,5 dl pi viz-be beleteszed este, majd reggel kiveszed a követ és a vizet éhgyomorra megiszod) az nagymértékben segít a cukorbetegek inzukin csökkentésében. Nem kell hinned benne, mint az egyik orvos sem hitt és a gyógyszerei mellett itta, és a 4. napon bekómált, mert úgy leesett a cukorszintje. Szóval annak alapján amit leirtam nehogy megcsinááld, de ne is javasolt senkinek, mert ehhez meg kell tanulni a kövek tisztítását, energetizálását meg ilyeni. Én úgy gondolom, hogyha csak magamon segítek és kevesebb gyógyszert kell szednem már az is jó. Szóval ezen a tanfolyamon ilyen ezoterikus-féle dolgokat lehet tanulni.
48. Hápi (válaszként erre: 47. - 4b6a2525df)
2006. nov. 7. 17:41
Mi fán terem a köves tanfolyam? Mit lehet ott tanulni?
2006. nov. 7. 11:57
Na mára rendbejött a derekam. Szereztem egy bartátnőt privátba Ezsókot. Ma ismét megyek a köves tanfolyamra, és ha okosat tanulok (PL: hogy lehet megfiatalodnotok:))), meg fogom irni.
2006. nov. 7. 10:13

Sziasztok:-))

tegnap annyira fellelkesedtem, hogy pörög a topik....

Én ma kicsit fáradt vagyok, mert beteg anyukám mindíg éjjelre csinál programot, és vhogy nehezen viselem...

Itt nálunk nyugaton jó az idő, süt a nap....

2006. nov. 6. 17:01

Most búcsuzom, holnap majd újra jelentkezem....

Sziasztok...

2006. nov. 6. 14:52

Sziasztok, annyira örülök, hogy ez a topik így nekilódult. Nehezen indult a beszélgetés, és annak módja szerint el is kenődtem, s most kiváncsiságból benéztem...

Én most 56 éves vagyok, s 46 éves voltam, mikor lerokkantosítottak. Amint jobban lettem, beiratkoztam német nyelvet tanulni,hát mit mondjak, gyorsított volt, az én agytekervényeim meg lassuak...

De meglehet szokni az otthon létet. Megtanultam gyöngyöt szőni, füzni, a szövést, de mióta unokáim születtek, nem unatkozom. Jelzem előtte sem, csak csináld, mihez kedved van. Nem?

2006. nov. 3. 12:00
Még mindig bánkódom,(de már kevésbé), hogy nyugdijba fogok menni. Kedden voltam gyógyítókő tanfolyamon, szerdán becsipődött a derekam, ezért kisség elhagytam magam. Ma végre elmentem az orvoshoz, kaptam szurit, és irtam két cikket a Hoxába.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook