Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Otthon készíthető, előállítható, termelhető dolgok, amiért kár lenne a hipermarketbe menni! fórum

Otthon készíthető, előállítható, termelhető dolgok, amiért kár lenne a hipermarketbe menni! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jan. 8. 10:53
Tibeti kefírgombával csinálok kefírt. Finom és biztosan tartósítószermentes.
2012. jan. 8. 09:16
Én is szoktam zsemlemorzsát készíteni az el nem fogyasztott pékáruból. Késő nyáron tettem be a fagyasztóba paradicsomot, paprikát és csináltam erős Pistát, ami elég drága, de így negyed annyiból sokkal több lett. Még ismerősöknek is jutott belőle.
2012. jan. 8. 07:29

Joghurtot készítek házilag:

-1 liter házi tejet felforralunk,megvárjuk míg 40-45fokosra hűlik.Akkor beleteszünk 2dl natur joghurtot-én az előző adagból teszem félre-és összekeverjük.Langyos helyen-pl.fűtőtest tetején éjszaka-kb.10-12 óra alatt kész a joghurt.Ízesítem a gyerekeknek gyümölccsel,mézzel,zabpehellyel.Én is nagyon szeretem.Olcsó és garantáltan egészségesebb mint a bolti "eper ízű" akármi.

2012. jan. 8. 07:10
csak gyurmázunk, de biztos ki lehet sütni. 1csésze só, 1csésze víz, 2csésze liszt, 1evőkanál olaj, 1csomga sütőpor, 1zacskó üdítőitalpor. én legközelebb megfelezem, mert jó kis mennyiség lesz belőle :)
10. Mobilházas (válaszként erre: 9. - Jozsi.38)
2012. jan. 8. 07:03
Mennyi liszthez és sóhoz adunk 1 zacsi italport? Ki is szoktátok sütni? Vagy csak gyurmáztok?
2012. jan. 8. 07:01
üdítőital por egy zacsival belekeverve
8. Mobilházas (válaszként erre: 5. - Jozsi.38)
2012. jan. 8. 07:00
Mitől lesz illatos és színes?
7. Mobilházas (válaszként erre: 2. - Martini64)
2012. jan. 8. 07:00
Pont ilyesmikre gondoltam !!! Köszönöm!
2012. jan. 8. 06:59
play-do helyett
2012. jan. 8. 06:59
só-liszt gyurma illatos színes
4. wanda2 (válaszként erre: 3. - Martini64)
2012. jan. 8. 06:57
Milyen ügyes!
2012. jan. 8. 06:38
Memóriajátékot csináltunk, mikor a gyerekek még kicsik voltak. Egyszerű kartonlapot fel kell vagdosni kockákra, két azonos lapszám kell valami magazinból, azonos képeket kivágni, felragasztani. De lehet rajzolni is (házat, napocskát, holdat, kutyát, macskát, háromszöget, négyszöget stb.)
2012. jan. 8. 06:34

Szia. Zsemlemorzsát szoktam készíteni. Tudom, hogy nem ilyesmire gondoltál :) A maradék kenyér és zsemle tárolására van egy nagy műanyag dobozom, mikor összegyűlik egy nagyobb adag, diódarálón ledarálom és átszitálom. Ha nincs diódaráló, aprítógéppel vagy sajtreszelővel is lehet.

A piskóta levágott széléből pedig édes morzsát lehet csinálni.

Sokkal finomabb, mint a bolti.

2012. jan. 8. 06:21
Kiváncsi vagyok, Ti miket készítetek otthon, amit legtöbben inkább a boltok akciós polcain keresnek! A feltétel, hogy ne legyen drágább otthon előállítani, legyen egészséges alapanyagokból, ne kelljen az előállításhoz drága, speciális eszköz. Lehet élelmiszer, tisztítószer, kozmetikum, kreatív gyermekjáték vagy bármi. Pl. a házi májastól, a kecsketejes szappanon át az sk készítésű scrabble játékig.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook