Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Otthon készíthető, előállítható, termelhető dolgok, amiért kár lenne a hipermarketbe menni! fórum

Otthon készíthető, előállítható, termelhető dolgok, amiért kár lenne a hipermarketbe menni! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jan. 10. 23:50

Imádom a gyümölcscentrifugán készített sárgarépalevet, a visszamaradt rostot egyszer beletettem a sárgabaracklekvárba, azóta mindíg teszek bele ISTENI /sokkal kellemesebb a gyomornak/.

A nyáron készített kovászos uborkát kirakom kisebb üvegekbe s kevés tartósítóval télre is rakok el. Nyáron káposztasalátát természetesen savanyítok.

Almaecetet készítek hullott almából,nemcsak étkezésnél lábáztatásnál is kiváló.

A meggyszárból teát főzök, a magot jól átmosom és maszírozó párnát kászítek belőle /kiselejtezett zokniba téve nyakhoz,kispárnahuzatba talp alá netezés közben/.

Ahol páralecsapódásra van esély, sót rakok ki. A kávézaccot szagtalanításra, lefolyó tísztításra használom. Méz az ajkat táplálja, torokfájásra a sósvizes gargarizálás kiváló.

Szekrény illatosítónak /moly ellen/ szárított narancshély,levendula.

STB....

2012. jan. 10. 10:30

A tv-ben mostanában sokszor hirdetik a Walbenosen-t.

Egy 30 db.-os dobozzal 1499,- ft., (Ajánlott adag: 3x2 tbl./nap, ez 5 napra elegendő) Hatóanyag: macskagyökér, citromfű, golgotavirág Kész röhely! Az én ugyanilyen saját teakeverékem (amibe csak a macskagyökeret veszem meg, 340,- Ft/zacsi) csak annyiban különbözik ettől, hogy golgotavirág helyett orbáncfű van benne. A citromfű itt terem a kertben, az orbáncfüvet a mezőn gyűjtöm, egy befőttes üvegnyi keverék 340,- Ft.-ba kerül, ami legalább 3 hónapig elég. Napi 2-3 bögre tea, vagy csak este , lefekvés előtt egy jó pohárnyi ér annyit, mint a méregdrága, tablettába gyúrt termék.


Szintén húzós az ára a vajkrémeknek, szendvicskrémeknek, ezeket házilag csinálom, sokkal finomabbak, olcsóbbak. (A legegyszerűbb vajkrém: Sima dobozos margarint (amilyet megszokott a család) összeturmixolok feta jellegű krémsajttal. (Az arányokat mindenki kikisérletezheti a saját izlésének megfelelően.) Ezt aztán lehet fűszerezni snidlinggel, petrezselyemzölddel, bármilyen szárított v. friss, zöld gyógynövénnyel, aprított lilahagymával, újhagymával, póréhagymával, lehet színezni piros arannyal - csak a fantázia szabhat határt. :) )

A bodzának nem csak a virága, de a termése is felhasználható, a gyümölcslekvárok "térfogatnövelésére", színesítésére használom, de gyümölcslevest, tortazselét is lehet vele színesíteni, gyümölcskrémeket, pudingszerű krémeket, sőt, még a sütemények tésztáját is. Ja, és vitaminokkal, ásványi anyagokkal tele!


(Annmari71! A fagyűjtős projekt nagyon tetszett!)

42. Ami.
2012. jan. 9. 20:24
Anya narancslét szokott,így nem a műanyag vackot isszuk 300ért.Narancshéj meg sárgarépa kell bele.
2012. jan. 9. 11:06
Különféle gyógyteák, zöldfűszerek, kertünk végében ott várja a fóliasátor a tavaszt, úgyhogy beindul a zöldségtermesztés is, de a lehetőségek határtalanok: zsemlemorzsa, lekvárok-befőttek, ketchup és társai. Na igen, és nagycsaládi összefogással az éves bormennyiség is garantálva van.
2012. jan. 9. 11:02
turmixok gyümölcsből tejből
39. pritta
2012. jan. 9. 10:48
mivel van gyümölcsprésünk is ha van olcsó gyümi akkor csinálunk gyümilevet is itthon
2012. jan. 9. 10:47
ja igen chips! krumplit uborkagyalun leszeletelni és megsütni
37. pritta
2012. jan. 9. 10:46

jah ma jutott eszembe h chipset is szoktunk csinálni, simát, sósat, paprikásat

vagy popcornt sósat vagy édeset is

2012. jan. 8. 16:25
Az idei tél legnagyobb húzása nálunk az vot, hogy megkértük a polgármesterünket, hadd gyűjtsük össze a kidőt, kiszáradt fákat az önkormányzat erdejéből, cserébe pedig összeszedjük és kihordjuk a szemetet az erdőből (ami egy üdüőterület mellett van, így rengeteg benne a szemét...) Az elmúlt évek viharai termeltek rendesen, így ezen a télen még egy forintot sem adtunk ki tüzelőért, teljesen ingyen fűtjük végig a telet:))az erdő pedig gyönyörű tiszta lett...
35. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Mobilházas)
2012. jan. 8. 16:22

Igen:)

Tudom, nem nagy dolog...

34. 9a7569cb03 (válaszként erre: 30. - Mobilházas)
2012. jan. 8. 16:22
Így-így, pontosan. Hihetetlen, mennyi íz marad még a gyümölcsben, és a színe is nagyon erőteljes:)
33. alidamolnar (válaszként erre: 19. - Mobilházas)
2012. jan. 8. 16:18

Írom:

Kb. fél kg csirke (vagy kacsa) májat kevés olajon megpirítom, sót, borsot, majorannát adok hozzá.

Külön dinsztelek apróra vágott hagymát egy kis étolajon.

Főzök két tojást.

Ezután az egészet (pirított májat, dinsztelt hagymát, főtt tojást négybe vágva), egy nagy tálba teszem, adok hozzá még kevés mustárt (tényleg keveset, ne vigye félre az ízét), aztán két evőkanál konyakot, borsot, és kb. 10 dkg vajat. Botmixerrel pépesítem, műanyag dobozba teszem, kihűtöm.

Finom, és kenhető, de nem túl puha, mi így szeretjük.

32. Babi11
2012. jan. 8. 16:07
Én házilag készítem a majonézt, pizzakrémet,zsemlemorzsát,erős pistát,stb. Nem csak olcsóbb,de sokkal jobb!!!!!!!!!!
2012. jan. 8. 15:14
Bodzavirágot szoktam száritani,megfázáskor ideális és nagyon izletes teát főzők belöle,mentalevéllel keverve.
30. Mobilházas (válaszként erre: 20. - 9a7569cb03)
2012. jan. 8. 15:06
Csak kiszárítod a napon, ami visszamarad? Kiteríted mondjuk egy tepsi aljára? Teaként pedig csak leforrázod?
2012. jan. 8. 15:02
Örülök, hogy másokat is érdekel a téma! Kérlek írjátok le recepteket is, ha van rá mód.
28. pritta
2012. jan. 8. 14:30

amúgy vettem még régebben egy nayg könyvet aminek az a neve h : Nagymama házipraktikái

sok mindent innen néztem ki amit otthon meg lehet valósítani, pl eglszség, testápolás, háztartás, konyha, kertészkedés témakörben

2012. jan. 8. 14:17
Engem a szappanfőzés érdekelne. Ha volna valakinek egy jó receptje...
26. pritta (válaszként erre: 25. - Pritta)
2012. jan. 8. 13:39

[link]


itt az eredeti könyv a 26. oldalon van ha jól láttam

25. pritta (válaszként erre: 23. - Csülkösbab)
2012. jan. 8. 13:37
szerintem mária treben pitypangméz ha beírod googleba kiadja az eredetit sok helyen. nekem egy másik könyvbe is megvan, de hosszú kiírni és sok helyen fent van. nagyon egyszerű gyors, nem kell hozzá szinte semmi :)
24. pritta (válaszként erre: 22. - Pritta)
2012. jan. 8. 13:36

de pl. rengeteg üreg sűrített paradicsomlé is van eltéve ami mind levesnek, mind milánoinak vagy egyszerűen inni is jó.

sokszor tettek el szörpöt is pl bodza vagy eper, málna

23. Csülkösbab (válaszként erre: 21. - Pritta)
2012. jan. 8. 13:35
Érdekes! Hogyan csinálod?
22. pritta (válaszként erre: 21. - Pritta)
2012. jan. 8. 13:35

mamám csinál házitejből vajat, túrót, tejfölt

ezenkívül birsalmasajtot, lekvárt, befőtett, savanyúságokat


régebben mi készítettünk otthon kolbászt is

21. pritta
2012. jan. 8. 13:33
amikro érik a pitypang ezerrel akkor szedünk egy nagy adagot és mézet csinálunk belőle. eláll sokáig és nagyon finom, nincs benne semmi pancs. gyerekkorom óta anyum csinálta és eltanultam. anno a Mária Treben könyvből vettük
2012. jan. 8. 12:52
Mi nyáron sokféle gyógyfüvet gyűjtöttünk, amiből a tea készül egész télen, pl. parlagfű (ez nem vicc, nagyon egészséges), cickafark, szederlevél, hársfavirág, menta. A szederből először szörpöt készítettem, majd a megmaradt gyümölcs húsát a napon kiszárítottam, ebbő lett a gyümölcstea:)
19. Mobilházas (válaszként erre: 16. - Alidamolnar)
2012. jan. 8. 12:49
Írnál receptet? Az én "májkrémem" csirkemájból készül. Zsíradékban pirítok hagymát, sárgarépát felkarikázva, befűszerezem ízlés szerint. Beleteszem a májat, ha összepirul, megturmixolom.
18. Mobilházas (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2012. jan. 8. 12:46
A sózott darált paprikára gondolsz?
17. 6b006fc769 (válaszként erre: 16. - Alidamolnar)
2012. jan. 8. 12:46
mi most házi coca-májast és disznósajtot, hurkát kaptunk, azok is jobbak, mint a nagyüzemi:)
16. alidamolnar (válaszként erre: 15. - 6b006fc769)
2012. jan. 8. 12:40
Kenőmájast nem veszünk, csirke vagy kacsamájból házilag készítem, és nagyon finom.
2012. jan. 8. 12:37

kertben nő citromfű, zsálya, menta - nagyon jó teának

"házi" tejből aludttejet, túrót tudok csinálni /azért venni is szoktam/

kőrözöttért nem adnék ki pénzt:)

zsemlemorzsa

lekvár (ebből kiskereskedelmi mennyiségem van...)

bőrős hájból töredék áron megvan a töpörtyű és a liba(kacsa) zsír se kutya;)

sütemények

kenyér, pékáru (általában töltött kiflit sütök, sokkal népszerűbb és olcsóbb, mint a bolti)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook