Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Összehasonlithatatlanul jobb a közérzetem, amióta... fórum

Összehasonlithatatlanul jobb a közérzetem, amióta... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
jan. 22. 20:00
Én például nem reggelizek, inkább hajnalozok! 😴🍕🍩☕
33. 55Judit (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 20. 17:19

"attol nem lesz jo meg igaz vmi, mert regi"

Ebben igazad van.

32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - 55Judit)
jan. 20. 15:06

Te a kinai orvoslasban rinoceroszpeniszt esznek poritva mit tom mire... naaa.... attol nem lesz jo meg igaz vmi, mert regi :) kina is kuzd az egesz ellen.


A holisztikus szemlelet az viszont alap kene legyen tenyleg. Hogy rendszerkent kezeljuk az embert nem csak reszek osszegekent

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - 55Judit)
jan. 20. 15:00

Régen egyszeruen meghaltak a gyerekek, és nem tudtak miben. Most felismerik , ew sokajat meggyogyitanak. Plusz gyerekkorodhoz keoest is ketszerannyi ember van a foldon...


Nem voltak egeszsegesebbek a legtobb helyen, sot. Most sokkal tovabb elunk, es jobban.

30. birebora (válaszként erre: 28. - Srcrss)
jan. 20. 14:22
Ugyanígy vagyok vele én is.
29. 55Judit (válaszként erre: 28. - Srcrss)
jan. 20. 14:16
Ahhoz hogy kinyíljon a szemem, nekem is ezek kellenek. De annyira, hogy a kávét már este bekészítem, reggel csak bekapcsolom a főzőt.😀 Ez van 6 óra körül, aztán 8-9 között reggeli. Ha el kell menni itthonról vannak eltolódások, de tudunk ilyesmit tolerálni, nem vagyunk már csecsemők.😀
28. srcrss (válaszként erre: 17. - 55Judit)
jan. 20. 14:01
Reggel kávéra és vízre van szükségem. Nem vagyok éhes.
27. 55Judit (válaszként erre: 25. - Secret8)
jan. 20. 13:29

Az a baj, hogy régen el vagyunk már rontva. Gyakorlatilag mióta úgy gondolkodik az ember, hogy az ösztöneit teljesen elnyomja.


Az állatok ösztönösen esznek a szabadban. Mindegyik faj ösztönösen tudja melyik élelem való neki és nem eszik mást. Eszik mikor éhes, de legalábbis törekszik rá. Egészségben élnek éveken keresztül.

Mióta az ember bezárta őket és tömegesen tartja, nem a természetüknek megfelelően táplálkoznak. Ezért vagy betegek lesznek, vagy folyamatosan adagolják nekik a gyógyszereket hogy ne legyenek.


Szerintem az emberek is jobban járnának ha hallgatnának az ösztöneikre néha. Elhiszem hogy sokan nem kívánnak reggel enni, de ez a mostani már egy eltorzult világ. Különféle emésztési gondokkal élnek emberek, és vannak velük tele a kórházak.

Mikor az én fiam kicsi volt, elvétve lehetett rákos gyerekről hallani. ma pedig oszályokat tartanak fenn számukra. El vagyunk rontva.

26. timycat (válaszként erre: 23. - 55Judit)
jan. 20. 13:20
Én a kényszerű "időszakos böjt" miatt szoktam rá a reggelire. Egyfolytában úton voltam, kisgyerekkel, pályakezdőként a legrosszabb kombo voltam szakmailag, aztán elvállaltam minden cart mindenfelé, sosem volt biztos hogy mikor eszek, eszek-e estig mire hazaérek, így rászoktam, hogy itthonról reggeli nélkül nem megyek el, legyen az bármilyen korán is, induláskor a táskába bekerült egy könnyen szállítható, könnyen ehető gyümölcs, általában banán, vagy ha az nem alma vagy narancs a palack víz mellé, hogy ne boruljak fel napközben. Amikor normalizálódott a helyzet akkor jött, hogy az ebéd kell, arra már mindig szakítok időt, a vacsora meg mindig is volt, csak sokszor későn, szerintem ebből maradt vissza nálam, hogy délután is eszek meg este is.
25. secret8 (válaszként erre: 17. - 55Judit)
jan. 20. 13:13

Figyelek rá. :)

Nekem ez vált be,a legönnyebben a reggelit tudom elhagyni.

Amikor ettem reggelit, elkezdtem hízni. Folyton éhes voltam, ebédig allandóan nasizhatnékom volt, persze nem ettem. A figyelmemet is elterelte, és persze jött rám pár kiló.

Nem eszek amúgy sokat, soha.

24. tumbo2 (válaszként erre: 12. - Bichi)
jan. 20. 13:12

én ugyan felkelek,de sosem eszem 11 előtt.amikor az sztk

ban voltam,öt óra volt,mire hazaértem,igaz akkor fölfaltam volna mindent,ami a kezembe akad.

23. 55Judit (válaszként erre: 22. - Timycat)
jan. 20. 13:04

Van hogy én is eszek gyümölcsöt vacsora után. Van saját aszalt datolyaszilvám, de alma és narancs is van. Én elég sok gyümölcsöt eszek. ha fahéjas reggel a zabkásám, arra is teszek a fagyóból epret, málnát.


Szerintem, és a szervóra szerint is a reggeli fontos.

Felkapott lett egy ideje az időszakos böjt. Az olvasottak alapján egészséges lehet. Esetleg az nem, hogy este későig esznek, aztán 16 órahosszáig nem, így a reggeli biztos hogy kimarad. Én reggel kezdeném az evést, délután meg befejezném. Terveztem is már hogy belevágok, de még az erőt gyűjtöm hozzá mert este elég éhes szoktam lenni. Kicsit ennem kell este is.😀

22. timycat (válaszként erre: 21. - 55Judit)
jan. 20. 12:57

Reggelimben, reggelihez mindig van gyumolcs, utána hogy később délelőtt még eszek-e gyümölcsöt attól függ mikor reggelizek, mostanában lusta disznó vagyok, későn kelek, későn is reggelizek, így a plusz délelőtt gyümölcs kimarad.


Nekem este vacsora után kell egy alma vagy kiwi vagy narancs, állítólag nem tesz jót, de így szoktam meg és nem vettem észre hogy problémát okozna nálam.

21. 55Judit (válaszként erre: 20. - Timycat)
jan. 20. 12:48
Én is így eszek, de délelőtt is van legalább 1 gyümölcs.
20. timycat (válaszként erre: 18. - Globus)
jan. 20. 12:46

Nekem bevált a reggeli - ebéd cca délben - 4-5 körül valami apróság, aztán este még egy vacsora.


Ez nekem bevàlt, mozgástól függetlenül tartom a súlyom, sosem vagyok fáradt, bágyadt vagy ok nélkül ideges, sőt ha okom lenne rá sem. Ezt szokta meg a szervezetem jó 15 éve. Aztán majd lehet változik a képlet a változókorral 🤷‍♀️

19. 55Judit (válaszként erre: 18. - Globus)
jan. 20. 12:42

Azért nem tudják eldönteni az emberek hogy csinálják, mert ezer féle újabbnál újabb információ ömlik rájuk. Sokan gondolják azt, hogy mindig a legújabbat érdemes megfogadni, mert esetleg a legújabb kutatási eredmények érnek legtöbbet.

A kínai orvoslás legalább 2.000 évre nyúlik vissza, és érdekes mód, azt nem szokták változtatni.

18. globus
jan. 20. 12:33

Van egy alap kalóriaszükséglet, ami test működéséhez szükséges.

Mindenki azt szajkózza, hogy korai időpontban könnyű vacsora. Reggelire semmi, akkor marad a délben egyben tömés. Vagy kora délután ucsora, szintén együlésben. 🙃

jan. 20. 12:14

Szerintem megéri a kínai holisztikus gyógyászatba belenézni ez ügyben (is). A szervóra elárulja mikor a legaktívabb az emésztőrendszer működése. E szerint a reggeli fontos.

Van akinek nem esik jól reggel enni, máshogy szokta meg, stb, de szokásainkat megváltoztathatjuk ha akarjuk.

Szerintem akinek fontos az egészsége az figyel a teste működésére.

16. zena01
jan. 20. 12:05
Ha kihagyom a reggelit, olyan farkaséhes leszek estére, hogy a téglát kienném a falból.
15. Miss Angel (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 20. 11:39
ha nem esik jól,nem is kell,nem tömjük magunkat normalis esetben,akkor eszünk csak, ha éhesek vagyunk.Én sem szoktam reggelizni,vagy legalabbis nagyon de nagyon ritkán!
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Myra)
jan. 20. 11:29

ha orvosira jártál volna, tudnád, hogy teljesen más bioritmusokkal élnek az emberek, és teljesen valid, ha nem regelizik vki. :)


félre nem érts, csak tényleg millió kutatás megcáfolta már a regellizz mint egy király tételt, vagy hogy reggelizni kell

jan. 20. 00:53
en is csak muszajbol eszek,mert gyogyszert nem lehet/ezt legalabbis nem/ehgyomorra,de ehes szinte sose vagyok reggel.
12. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 19. 22:54
Én is van, hogy délben eszem először, de 10 előtt sosem, igaz fel sem kelek, hacsak nem kényszerít rá valami...
11. Nena87
jan. 19. 19:22
Nekem pont fordítva, azóta jobb a közérzetem, amióta elkezdtem beiktatni a reggelit. De előtte hosszú-hosszú évekig nem reggeliztem.
jan. 19. 17:46
Èn akkor is reggelizek ha korán kell menni valahová . Reggel 5-6-kor is jó étvággyal eszem. Ha kihagyom,akkor egész nap gyenge vagyok.
9. cimpi (válaszként erre: 2. - Tunde44)
jan. 19. 16:42
szerintem inkább a vacsit kellene kiiktatni...attól lehet jobban fogyni../Én nem fogyózom, mert normál súlyom van-/-
jan. 19. 16:37

Nem vagyunk egyformák... én nem birnám ki reggeli nélkül..

reggel fél 7 körül eszem reggelit...és 10 körül.csak egy gyümölcs pld.alma .. délben ebéd-- délután kis nasi...süti.,kávé.,,. és este? 6 előtt könnyű vacsora--később esetleg gyümölcstea--Én a 12-12 óra elvet tartom- /12 órát pihenjen a gyomor/--ritka kivétellel. Már nyugdíjas lettem,de mikor dolgoztam is reggeliztem...vagy vittem magammal és 8 előtt megettem ott. De mindenki másképp...

7. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 19. 15:41
Nem szoktam reggelizni én sem. Így simán bírom ebédig, csak a folyadékot pótlom. Ha eszek reggelit, már delelőtt éhes vagyok.
6. Myra
jan. 19. 15:38
Érdekes ez a megállapításod, elgondolkodtatott. Én mást tanultam a funkcionális medicina tanfolyamon.
jan. 19. 15:21
Szerintem az a legegészségesebb ha mindenki akkor eszik amikor megéhezik és azt amit kíván a szervezete. És mindent mértékkel. Nem úgy mint én ma, hogy már délelőtt azt mondtam, hogy na ezt már nem kellett volna. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook