Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Oshawa kúra - Csatlakozna valaki? fórum

Oshawa kúra - Csatlakozna valaki? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
12. 8d33847c1b (válaszként erre: 11. - INDUS11)
2012. ápr. 30. 21:33
Igen, bioboltban lehet kapni csomagolt egész szemű búzát, és kávédarálón lehet ledarálni. Puffasztott búzát lehet, de csak olyat, amiben csak só van maximum a búzán kívül (dm-ben lehet kapni, azt hiszem, a Norbis is olyan). Igen, sajna a só az egyetlen íz... A hajdina fini, kicsit dióra emlékeztető az íze. A kenyeret kell csinálni, hogy ledarálod a búzát, összegyúrod vízzel, állni hagyod (igen, ez kicsit időigényes, a folytonos áztatás), aztán kis pogácsákat raksz a sütőlemezre, és lassú tűzön a sütőben szárítod. Végül is kis kekszek lesznek belőlük... Nekem hol úgy sikerült, hogy a közepe nyers lemaradt, hol száraz lett az egész, de örültem, hogy rághatok:)
2012. ápr. 30. 21:23

Köszönöm szépen!

A legvégére hagytam a legbugyutább kérdéseimet:

honnan veszek búzát? Lehet kapni kicsomagolt BÚZÁT? Hol? Azt nekem kell ledarálni? Muszáj nekem? Mivel kell?

És ezek szerint lehet enni puffasztott búzát is... Az jó, mert gondolom a boltit meg lehet enni.

Az egyetlen íz a gabonák ízén kívül pedig a só?

Én a barna rizst, a kölest és a puffasztott rizst tervezem, meg persze a hajdinát (ezt még nem ettem). Az Oshawa kenyér sem hangzik rosszul, csak nem világos az elkészítése :D

2012. ápr. 30. 21:19
ja, a vitaminokat a kúra idejére jó elhagyni... és a gyógyteát is csak akkor ajánlja, ha elkezdett kúrát folytat az ember... kezdek újra kedvet kapni hozzá, te mikorra tervezed? Előtte javasolnak 4 napot, amikor 1-1 étkezés csak gabonából áll... PI-vizet ittam hozzá, azt is macerás volt mindig beszerezni, szóval lehet, hogy most ásványvízzel (babavizet javasolnak) és több főzicskéléssel csinálnám, akkor nem lenne olyan megterhelő...
2012. ápr. 30. 21:11
Fogyni akartam méregtelenítéssel összekötve és jojó nélkül, így találtam rá a kúrára. A mentális jótékony hatás csak hab volt a tortán, és én csodálkoztam a legjobban, amikor megtapasztaltam. Holtpont nem nagyon volt, de nehezen teltek a napok, igaz, kicsit bután is csináltam, nem volt időm főzicskélni, sokszor egész nap csak puffasztott búzát meg oshawa-kengyeret ettem. Inkább kicsit macerás volt a magokat darálgatni. Úgy tudom, hogy pontosan be kell tartani, mert különben semmit nem ér, 10 napnál kevesebb ideig nem éri meg csinálni, és ha csalás van benne, akkor felesleges is elkezdei - én így indultam neki, felkészültem, hogy mindent be kell tartani. Viszont a receptek közül csak párat csináltam meg, a köles nem ízlett, úgyhogy főleg barna rizsen, oshawa-kenyeren (keksz-szerűre sütöttem, azt rágogattam) és puffasztott búzán éltem. Éhes egy percig se voltam, de kicsit száraz volt a "menü", főleg, hogy kávé-tea is kizárva, mintha "kenyéren-vízen" éltem volna. De szénhidrátfüggőként egészen nekem való kis fogyi volt, és változatosabb lett volna a menü, ha megerőltetem magam a főzéssel. Amúgy nem ördöngösség egyik recept se, percek alatt kész vannak, csak a darálgatás macerás. Ja, és nem jöttek vissza a kilók, illetve jó sokáig tartottam az elért súlyt, aztán persze megint elszaladt velem a ló.
2012. ápr. 30. 20:59

Érdekelne, hogy Te milyen indíttatásból csináltad, sikerült-e elsőre, volt-e holtpont, és ha volt, hogy lendültél át rajta, lehet -e c vitamint és vasat szedni közben, illetve lehet-e inni valamilyen "üres" gyógyteát, na és még az, hogy Te pontosan csak azokat etted, amik fel vannak sorolva? Én a receptek felét nem nagyon tudnám elkészíteni, max. ha megerőltetem magam :)

Köszi, ha válaszolsz a kérdéseimre :)

7. 8d33847c1b (válaszként erre: 6. - INDUS11)
2012. ápr. 30. 20:49
persze:)
2012. ápr. 30. 20:27
Hűűha :) Majd válaszolnál egy-két kérdésemre?
2012. ápr. 30. 17:38
szia, én próbáltam már régebben, kb 4 kg-ot fogytam (10 volt rajtam), és nem volt nehéz, csak az ízek hiányoztak meg a kávé:) És valóban volt mentális hatása is, határozottabb lettem és hatékonyabban intéztem az ügyeimet egy ideig.
2012. ápr. 30. 16:08
Nem biztos, hogy sikerülni fog. De megpróbálom!
3. 4327a8e017 (válaszként erre: 2. - Kisj)
2012. ápr. 30. 16:05
+ köles. :)
2. kisj
2012. ápr. 30. 16:02
búza, rizs, hajdina...10 napon át..Te tudod
2012. ápr. 30. 15:57
Nem tűnik túl könnyűnek, de szeretném megcsinálni. Valaki esetleg csatlakozna? Lehet, hogy úgy könnyebben menne :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook