Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Oshawa kúra - Csatlakozna valaki? fórum

Oshawa kúra - Csatlakozna valaki? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. aug. 30. 15:47

Szia! Hajrááá!!

Én is tervezem újból, de majd csak ősszel valamikor, tudatosabban!

Szerintem nem olyan nagy gond, hogy nem tartottál bevezetőt!

Majd a következőnél!

Ha lesz kedved még egyhez, akár együtt is csinálhatjuk!

2012. aug. 30. 15:27
Van itt még valaki Oshawa diétát tartó? Ill. a májusi Oshawa kúrát tartók közül jár erre még valaki? Én most vagyok a 3. napon. Sajnos nem tartottam bevezetőt, de remélem nem túl nagy gond. Az emésztésem rendben van, sok folyadékot iszom, nem fáj még semmim (gyomrom, fejem).
2012. máj. 30. 23:24

Szia!

Kicsit megkésve, de vagyok. Odafigyeléssel végül is tartósan megvan a -2,5 kg. Most fontolgatok egy alma-sárgarépás Oshawát júliustól, mert még lesz 2 vizsgám, nem akarok bekavarni.

Te hogy állsz a kilókkal? És az újabb Oshawával? :)

2012. máj. 15. 22:29
baccus, jó sokat írtam, bocs, látszik, hogy tényleg nem bírok az energiáimmal:) Bocsi, közben észre se vettem, hogy ennyit írtam...
68. 8d33847c1b (válaszként erre: 67. - INDUS11)
2012. máj. 15. 22:28

vitamin a gabonákban is van... nem hinném, hogy azzal bekavartál. Végül hány kg ment le? Ma én csak 70.3 voltam, pedig megjött, úgyhogy örvendek... a 10 nap alatt kb 2-3 kg mehetett le, de valahogy többnek látszik, és a ruháimon is jócskán megérzem - kb. 1 méret csökkenés.

A tibeti rítusok 5 könnyű jógagyakorlat, az 1. pl. az, hogy körbeforogsz a szobában:) Fiatalító jógaként ismerik, itt is van róla fórum, sokan megdöbbentő tapasztalatokat írnak. A naplómba majd teszek linket. Nekem amiatt tetszik, hogy első héten 3-3 ismétlést kell csinálni a gyakorlatokból, másodikon 5-5-öt, és így tovább 21-ig. Nem szabad napokat kihagyni, úgyhogy én ettől remélem, hogy a rendszeres mozgást behozza a napjaimba:) Eddig még dögfáradtan is végigcsináltam, igaz, csak 2-3 perc az egész.

Szigorú diétát sokat csináltam már, most legutóbb a Level-t, ha erre gondolsz - az nekem mindig maradandó fogyást hoz, az 5 nap alatt 3 kg is lemegy, ebből 2 megmarad, hacsak nem teszek eszement módon ellene:) A többinél mindegyik után visszajött általában 3-5 nap múlva:( A barna-rizs kúra meg az Oshawa volt maradandó csak a Level-en kívül.

Hogy ment a kivezető nap? Én a reggelt 4 kávéval indítottam:) Viszon egész nap alig ettem, szörnyű munkaözön zúdult rám, egész nap 2 kefirt meg 2 kornspitz-et ettem csak. Este persze bepótoltam, de csak kicsit, egy sajtos szendvics zsemléből tejjel. Nem épp vacsoramenü, de ma belefér. Utána gyorsan megmostam a fogam, hogy ne kapjon el a kajaroham:) Bár igazság szerint nem voltam ráindulva az ízekre, de ez talán a menzi miatt van, az első napokon étvágytalan vagyok (bezzeg előtte!). Sőt, azt tervezem, hogy jövő hónapban is megcsinálom az Oshawát, okosabban, sokat főzve:) Sokat alakult a testem, nekem nem volt nagyon nehéz, és esküszöm, érzem a mentális hatásait... Sokkal tevékenyebb és céltudatosabb vagyok, ma legalábbis ezt tapasztaltam nagy meglepve...

2012. máj. 14. 23:07

Persze nem eszem én sem éjfél után, csak megfordult a fejemben. Igyekszem majd én is könnyűeket enni, de lesz 1-2 dolog, ami lehet, hogy nem illik a következő 4 napba.

Sajnos megszegtem egy dolgot, ugyanis vettem be C vitamint (megfáztam én is, és fáj a torkom).

Ezt a tibeti rítust írtad már korábban is! Miről is szól ez pontosan?


A torna nekem nem nagyon megy itthon egyedül. Jobb valakivel együtt, vagy kondiban mondjuk. Egyelőre megelégszem a biciklizéssel, aztán majd kitalálok magamnak valami mást is :)


Ja, és a szigorú diétáid után milyen hamar jöttek vissza a kilók?

Már ha egyáltalán visszajöttek. :)

2012. máj. 14. 17:26

Ez az éjfél után nekem is eszembe jutott, mondjuk nekem kávéilag, mert éjszakáznom kell majd egy sürgős munka miatt - de azért mégse kockáztatom inkább a 10 nap eredményét.

Hát, amennyi hülye fogyit én már végignyomtam:) Talán azért nem hiányoznak úgy az ízek. Előtte pl. sokat Level-diétáztam, narancs-tejföl-tojás volt 5 napig, na, azt már nagyon untam:)

Lehet, hogy inkább a kivezető napokon kellene szigorúbban... én azon szurkolok, hogy azokat meg tudjam rendesen csinálni, nagyon el tud bukni ennyi nap egyetlen bezabálós estével a kivezető napokon, a múltkori léböjtöm is azért csődölt be. Most 2-3 napig nagyon lájtos kajákat tervezek, a kávé lesz az egyetlen kilengés, remélem, kibírom...

Jaj, tudom, milyen ijesztő, ha a gyerekkel van valami... remélem, rendbe jönnek a kicsik hamar.

Mozgásban: maradok a tibeti rítusoknál (jógaszerű), de az csak napi 5 perc, mellette szerintem Rubint Réka lesz, Napi 20 perc önmagadért, minden nap más izomcsoport. Mondjuk az én erőnlétemmel örülök, ha egyszerre 5 percet végig bírok csinálni, de majdcsak egyre könnyebb lesz... Pilatest meg Callanaticset fogok még Réka helyett beiktatni, nem igazán műfajom a rékás torna, de hát kell valami turbó formálás... Te tervezel valamit? És továbbra is kalóriaszámlálás?

2012. máj. 14. 14:39

Bundáskenyér.. De rég ettem. Én azon filózok, hogy nagyon gáz lenne éjfél után enni? De most komolyan!

Ma eddig durumtésztát és bulgurt ettem.

És el sem hiszem, hogy ez már az utolsó nap. És rendesen furcsállom, hogy neked nem hiányoznak az ízek! :)

Én egyelőre úgy érzem, hogy nem fogok mégegyszer erre a kúrára "vetemedni" :D

Azért nem semmi, hogy te már másodjára csinálod végig! :)

Persze a hatásokra kíváncsi vagyok. Az jó érzés, hogy a múltkor vett új 42-es farmerem már picit sem szorít, sőt, kicsit lötyög... Attól viszont félek, hogy féktelen zabálásba kezdek. Úgy tervezem, hogy az 1. max. még a 2. napon nem számolok, de aztán visszaállok, nehogy elszaladjon velem a ló. Próbálok majd én is könnyű ételeket enni, de a fokhagymás oldalas, na a z biztos pont lesz holnap :) És azt hiszem a kávé itt sem fog elmaradni.

Sajnos mindkét gyerek beteg lett megint, így éjszaka alig aludtunk. A fiam éjszaka "krupposan" köhögött, remegett kezem-lábam, ilyen még sosem volt.. :( A gyomrom meg korgott. :S

Közben volt nálunk a doki, és nem vészes a helyzet, írt ki kúpot is vészhelyzetre.


Sportra visszatérve: mit tervezel? És milyen az utolsó nap?

64. 8d33847c1b (válaszként erre: 63. - INDUS11)
2012. máj. 13. 18:26

Hozzád képest én ipari mennyiségeket fogyasztok:)

Nekem nem hiányoznak az ízek, én se értem, miért nem... de azért örülök nagyon, hogy a holnapi nap az utolsó. Kivezető napokra mit tervezel? Lehet, hogy akkor se kéne kávét inni, de én tuti azzal kezdem a kedd reggelt:) Aztán főleg gyümi és zöldség a kivezető napokon, én meg azokat kívánom...

Az jó, a biciklizés... én sajna botrányosan keveset mozgok, van, hogy napi mozgásom összvissz az oviig való séta... ezen változtatni fogok:)

A család nem is igen veszi észre a kúrát, mivel folyton valami "hülyeséget" eszek amúgy is:) A lányom még kicsi, egyedül nevelem, a lakótársnőm meg nemigen foglalkozik a kajálásommal:) De ma azért próbatétel volt a lányomnak bundás kenyeret sütni, az nekem is kedvencem.... Hogy ment a napod? Holnapra még nem tudom a menüt, egész nap úton leszek ide-oda, gondolom, pufi rizs lesz a főszereplő... Már csak a holnapot kell végigcsinálnunk!!! Neked ez volt az első "böjtöd", igazán büszke lehetsz magadra!

2012. máj. 12. 22:25

:) Még nem ettem meg a bulgurt, csak durumtésztát.

Kétfélét. Reggel és délután. Napközben kb. negyed zacskó kölest ropogtattam el.

Nekem elég nehéz, nagyon ki vagyok élezve az illatokra.

Ma elmentünk cukrászdába, és nem volt szenvedés nem enni a sütiből. De a hús, az továbbra is nagyon hiányzik.

Tornázni nem szoktam, a jóga meg valahogy nem az én világom, vagy csak még nem értem meg rá. Viszont biciklivel járok mindenhova, naponta egyszer legalábbis, mert úgy nem tudom magammal vinni egyik gyereket sem.

Én is örülök ennek a 2 napnak, valahogy már csak meglesz :)

Holnap eszek bulgurt, meg tésztát vagy hajdinát. A tönkölybúzát hétfőre hagyom.

Te mit fogsz utolsó nap enni?

A család mit szól a kúrához? :)

62. 8d33847c1b (válaszként erre: 61. - INDUS11)
2012. máj. 12. 17:43

ha tésztát lehet enni, akkor szerintem bulgurt is, a tésztába is iparilag darált búza megy... A leves tényleg jó volt, csak kevés búzát tettem bele, inkább rizst meg kölest, holnap is csinálok majd, ezúttal már tésztával:)

Ma én is tésztát ettem meg pufi rizst, estére talán kis barna rizst főzök. Tornázni mit szoktál? Nekem ez nagy mumus... most az Oshawa alatt ugyan minden nap jógáztam egy kicsit, de tényleg csak kicsit... Már csak két napunk van hátra, el se hiszem:)

2012. máj. 12. 07:11

Fogalmam sincs :) Valami méregtelenítő kúrát néztem, és úgy. De már régebben, úgy 1,5 éve szemeltem ki.

A tésztával akkor ugyanúgy vagyunk. Én most is azt fogok reggelizni. Később kölesgolyót. És délutánra bűnözni fogok: vettem bulgurt. Búzatöret. Tudom, írtad, hogy csak frissen daráltat. Dee, de akkor is. Elrontom a dolgot szerinted? Vagy megbocsátható eme "kilengésem"?

Nekem a leves most nem hiányzik annyira, legalábbis a "búza" leves nem. Bár el tudom képzelni, ahogy bőszen és jó étvággyal kanalazod, de én ezt most kihagyom. Legközelebb, ha erre a kúrára vetemednék mégegyszer, akkor biztos változatosabban főznék én is, de így a 8. napon úgy vagyok vele, hogy már csak kihúzom valahogy.

Szép hétvégét, jó főzőcskézést!

Mi lesz a menü?

60. 8d33847c1b (válaszként erre: 59. - INDUS11)
2012. máj. 11. 21:16

igen, ismerős az érzés:) tegnap nekem a levestől volt, hogy "olyat ettem..", de ma a tészta se volt kutya, álló nap azt eszem:)

Egyébként neked hogy került látótérbe az Oshawa? Én anno valami eldugott oldalon leltem rá tök véletlenül...

2012. máj. 11. 17:40

1000 millió hála és köszönönet!

Ahogy elolvastam a hsz-od, rohantam vizet forralni. Szerencsére volt itthon durum spagetti! Én olyat ettem, de olyat... :)

Na, majd este még írok, akkor több időm lesz! :)

58. 8d33847c1b (válaszként erre: 57. - INDUS11)
2012. máj. 11. 11:05

Milyen kis kobold férjed van:)

Hát, tényleg jó keveset eszel. 1 zacsi pufirizs meg fél tasak köles neked egész napi kajád, nekem kb. az ebédem:)

Egyébként ez a mondat valahogy elkerülte a figyelmem a leírásban: "Tészták: csak olyan tésztát vásároljunk, amelyik a fenti gabonák egyikéből készült, kizárólag víz hozzáadásával!" Szóval: lehet enni durumtésztát! Úgy megörültem neki, be is vásároltam egy zacsi durum-makarónit, ma azt ebédelek:)

Nem csodálom amúgy, hogy nehezebben bírod, nem sokat könnyítesz a dolgodon, ha csak hungarocelleket eszel:) Tegnap csináltam levest is, pattogatott búzát is (tényleg fini, olyan kicsit, mint a szotyi), oshawa-kenyeret is - kell a változatosság, amennyire lehet. A leves először fura volt, de jól megsóztam, és elmondhatatlan jól esett. Nem főzöl valamit, hogy jobban bírd?

2012. máj. 10. 23:06

1-2 hét múlva letisztul, hogy mennyit is fogytál! :)De legalább már látványos! Az én férjem egyfolytában kínálgat a normális kajákkal, direkt :D

Rólam most olvadnak le a kilók, de lehet, hogy csak azért, mert alig eszeK. Egyszerűen nem kívánom. Éhes vagyok most is, de inkább nem rágcsálom a hungarocellt.

1 zacskó pufi rizst ettem, meg fél tasak kölest.Azért csak ennyit, mert a köles a legrosszabb. Meg a rizs is szárazon. Leginkább ehető a hajdina, aztán a tönkölybúza. MÉG 4 nap. Holnap rákényszerítem magam, hogy többet egyek, mert nem kellemes ez az éhezés, mazochista meg nem vagyok, de nem visz rá a lélek, hogy most megint ugyanezt egyem.

Mondjuk én sosem szorítottam háttérbe a szénhidrátot, tehát nem is voltam kiéhezve rá.

56. 8d33847c1b (válaszként erre: 55. - INDUS11)
2012. máj. 10. 09:19

Nem, nem, most már végigcsináljuk:)

Nekem is csigalassan telnek a napok. A kávé már nem hiányzik, de tegnap, ahogy megcsapott az illata, nagyon elgyengültem:) A gabonákat én valahogy bírom, talán azért, mert folyton fogyózok, és a gabonafélék mindig tiltólistán vannak.

Kuszkusz, bulgur és pászka sajna nem mehet... mindig frissen kell darálni a búzát, azok meg iparilag vannak jól megdarálva...

Különbséget sajna érzek, méghozzá azt, hogy most alig fogyok tőle kilóban (pedig azért látszik, tegnap a pasim felhörrent, hogy: te fogyózol?! Vékonyabb vagy! Neki nem tetszik:)). Ez biztos a sok-sok fogyókúra miatt van, no meg jönnek a piros napok. Ma 70.5 voltam, és kb 72-vel kezdhettem a kúrát. Igaz, most többet is eszek, a múltkori kúránál nem tudtam, hogy lehet pufi rizst is enni, mindent én főztem. Szóval nem fog annyi lemenni már, mint az elsőnél, örülök, ha 69-re lemegyek vele, mert már csak 5 nap a maival együtt...rendesen sajnálom, hogy már csak ennyi:) (De csak a fogyás miatt:)). Te mennyit adtál le a kúra kezdetétől?

Ezt a nyári hiátust én se tudom pontosabban, pedig megpróbáltam utána nézni. A tavaszból a nyárba való átmenet időszaka, ennyit sikerült kiderítenem:)

2012. máj. 9. 22:51

Gáz lenne már elbukni. 5 nap után.. Na neeee!!

Igaz, én már "hányok" a sok gabonától. Csigalassan telnek így a napok. Érdekes, mert egyébként mindig gyorsan telnek.

Ja, és én általában mélyponton vagyok.

Remélem te már túl vagy rajta!!!!


Irtóra kívánnék valami ízt!

Egy rágót is majdnem elfogadtam ma, aztán kapcsoltam, hogy ezt sem..

És nekem még a kávé sem hiányzik annyira most. Kibírom nélküle. Valószínűleg le is csökkentem a kv ivás gyakoriságát, úgy 5 -ről kettőre, max. háromra.


Tényleg, kusz kuszt, bulgurt és pászkát lehet enni??


És még amit akartam kérdezni: érzel valami különbséget a múltkori kúra és a mostani között?


És világosíts már fel nyári hiátusz-ügyben! Oké, hogy most van, de mi is ez pontosan? :)

2012. máj. 9. 15:16

Igen, a csíráztatottat kerülni kéne, én erre figyeltem is, csak mellényúltam a boltban, és véletlen bulátát hoztam el... de tényleg olyan egyforma ízük van, hogy észre se vettem, csak mikor már a fél zacsit betermeltem:)

Igen, meg kell lenni annak 4 kg-nak... amúgy is tegnap rengeteg sót ettem, azért az is megdobja a súlyt. Én is mérlegfüggő vagyok:)

A nyári hiátusz most van!

Egyébként most vagyok a kúra mélypontján, kis híja volt, hogy nem ittam egy kávét... főztem egy barátomnak, aztán csaknem elbuktam... helyette csináltam egy kamillateát, azzal csak nem kavarok bele a folyamatba... persze csak üresen iszom.

2012. máj. 9. 10:21

Legközelebb akkor a léböjtről faggatlak! :P

A "nehéz" napok persze, befolyásolják a súlyt, szóval ilyenkor erre nem érdemes sokat adni. De tényleg az érzés a lényeg - mondom ezt mérlegfüggőként :D Na de tényleg!

Különben is, borítékoltál 4 kg-ot ;)

2012. máj. 9. 10:17

A naplóddal kapcsolatosan: megtaláltam, hogy csíráztatottat ne fogyasszunk... Így is megettem tegnap óta 130 g-ot belőle.. Már mindegy. Tulajdonképpen íze ennek sem volt, nem fogom fel olyan hatalmas bűnnek. Remélhetőleg nem is az.


Amúgy írják, hogy a kúrát jó - többek között- a nyári hiátusz előtti időre tenni. Az pontosan mikor van, tudod?

Tippem szerint akkor, amikor a tavasz átugrik a nyárba, tehát mostanában : DDD

2012. máj. 9. 08:03
Egyébként ma újra ugyanannyi a súlyom, mint amennyivel indítottam a kúrát, puffadástól talán+jönnek a nehéz napok, de azért ez nem túl motiváló... Remélem, holnapra megDint lejjebb megy. De épp arra gondoltam, hogy ha semmit se fogynék (ami hülyeség, mert már most is vékonyodtam, hiába ugyanannyit mutat a mérleg), akkor is megéri, mert tisztulok, és az nagyon rámfért már, utána már könnyebb lesz az enyhe diétás étrenddel is a fogyás.
50. 8d33847c1b (válaszként erre: 48. - INDUS11)
2012. máj. 9. 08:00

Hát igen, szerencsére már nem sok nap van hátra:)

A kivezető napoknál csak azt írják, hogy kerülni kell a nehéz, fűszeres, zsíros ételeket 3-4 napig - én úgy fogom csinálni, hogy csak természetes kajákat eszek abban a 3-4 napban, zöldség, gyümi, sovány tejtermék, tk. kenyér, semmi műkaja, kivéve a kávé, mert arra már nagyon vágyom:)

Hogy milyen volt ízeket érezni, arra már nem emlékszem (kb 2 éve csináltam), de a mentális hatásokra igen: megerősödtek az elhatározásaim (pl. azután szoktam le a cigiről), hatékonyabban tudtam csinálni az ügyeimet (pl. akkor sikerült egy új mellékállást szereznem), energikusabb és "ügyintézőbb" lettem... Fura volt, mert a mentális hatásban nem annyira hittem...

Néztem a naplódban az írást, jé, én is nagyon szeretem Feldmárt! És igaz, amit a böjtről ír, nagyon is! Két léböjtöm is volt, az egyik csak zöldségleves leve+víz, a másik meg a juharszirupos löttyel, mindkettőnél azok az érzések voltak, amiket leírt...

2012. máj. 8. 23:12
Ja, DM-ben megnézem majd,amit ajánlottál!
2012. máj. 8. 23:11

Kiírhatnám éppen a fb-on, de mire hozzájutnék, már mindegy lenne arra a pár napra.

A kivezető napok ugye arról szólnak, hogy még négy napig egy étkezésnek gabonából kell állnia?


Emlékszel rá, hogy milyen volt a kúra után megint ízeket érezni? Volt benne valami érdekes vagy ugyanolyan volt, mint bármikor máskor?

Egyáltalán, konkrétan te miket tapasztaltál utána?

Testi-lelki változásokra gondolok egyaránt.


Hát, az a léböjt sem lehetett semmi. Találtam ezzel kapcsolatosan egy írást, igaz, az a vízivásról szól. Bemásolom a naplómba.

47. 8d33847c1b (válaszként erre: 46. - 8d33847c1b)
2012. máj. 8. 14:25
meg még a só is segít, ízt ad.. én mindent jól megsózok, és a pufi rizs is tengeri sós (dm-es,ilyen fekete címkés, 120 ft, és szerintem finomabb, mint a többi).
46. 8d33847c1b (válaszként erre: 44. - INDUS11)
2012. máj. 8. 14:22

Nem tudsz kölcsönkérni valakitől darálót? Nekem is a nagynéném lelte meg a kacatjai között... Ha betartjuk a kivezető napokat, nem fog visszajönni - nekem minden fogyinál visszajöttek a kilók, a Level diéta meg ez tudott működni, ha nekem nem jött vissza, senkinek nem fog:) De enni kell, az biztos, nem szabad koplalni.

Nekem azért könnyebb, mert nagyon sokat léböjtöztem-turbóztam-koplalásos diétáztam már (én esztelen), úgyhogy ez azokhoz képest dőzsölés:) De emlékszem, milyen nehezek voltak az elsők... Kitartás, napról napra könnyebb lesz! Ha nem figyelsz a mennyiségekre meg az evésidőkre, hanem csak eszel, amikor és amennyit kedved van, az tud könnyíteni a dolgon...

2012. máj. 8. 13:07
Jaj, a hsz-om eleje kicsit értelmetlen lett :D
2012. máj. 8. 13:06

Az a probléma, hogy nincs kávédarálóm, és most inkább ennék, akkor inkább nem is veszek. Mert ha már vennék, akkor valami jobb félére ruháznék be, de most erre nincs keret. Eddig egy csomag pufi búzát rágcsáltam el, most pedig hajdinát fogok enni kb. fél óra múlva. Estére szerintem barna rizs lesz, v extrudált tönkölybúza, amit írtál.


Na, nekem meg pont a gyümölcsök nem hiányoznak. Csak a hús, a sajtok és a zöldségek! De nagyon!

Továbbra sem nagyon van kedvem enni. A kalóriákat számolom, de csak kíváncsiságból. 1000-1500 körül vagyok, szóval nem olyan kevés.

Nekem is kb. ennyi plusz súly ment le eddig.

Kicsit tartok tőle, hogy hiába folytatom majd az eredeti diétámat, azért ez vissza fog jönni. Tudom, írtad, hogy nem, de azért ez a "félelem" mégis bennem van.


Te hogy bírod ilyen lazán? :)

43. 8d33847c1b (válaszként erre: 42. - INDUS11)
2012. máj. 8. 07:20

Pedig az nem jó, hogy nem eszel... Egyébként írja a kúra, hogy az első 3-4 napban ellenérzéssel küszködhetünk - ma már a negyedik nap van, hátha elmúlik...

Szerintem csinálj meg egy-két receptet, ha csak száraz kajákat eszel, úgy nehezebben lehet bírni, és azoknak tényleg nagyon egyforma ízük van. (Az extrudált tönkölybúza kicsit ízesebb, esetleg próbáld meg...).

Én ugye nem eszem húst, de nehéz lehet, amikor hiányzik... Nekem a gyümölcs hiányzik, olyan friss, ropogós almák figyelnek a konyhában:)

A tejbegrízhez ledarálod a búzát, és 3 rész búzához teszel 1 rész kölest, aztán megfőzöd. Én vízzel többször felöntöttem, mire megfőtt (kb. 15 perc alatt). Sóztam is, nekem finom lett...

Mára viszont 70.6 kg lettem, és valahogy 72 körül indulhattam, szóval van eredmény:)

Mára mit tervezel? Kitartás, végigcsináljuk - ez már a negyedik napunk, mindjárt túl leszünk a felén!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook