Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Oshawa kúra - Csatlakozna valaki? fórum

Oshawa kúra - Csatlakozna valaki? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. máj. 7. 22:19

Úgy látom, hogy egész jól viseled!

Nekem olyannyira nem jön be ez a "gabonásdi", hogy inkább alig eszem. Nem kívánom egyszerűen, néha enyhe hányingert is érzek. De nem vészes, a tudatommal generálom :D

Reggel egy zacskó pufi rizst ettem, ebédre egy tasak (125 G) tönkölybúzát, vacsira meg 70 g pufi búzát. Egyet a férjem evett meg. Még itt figyel kettő, de neheeeem...

Majd reggel.

Nekem a hús hiányzik nagyon. Este óta a fokhagymás oldalas képe és illata lebeg előttem.


Ez az a tejbegríz, amikor szét kell főzni a kölest?

Vagy hogy is kell csinálni?

41. 8d33847c1b (válaszként erre: 40. - INDUS11)
2012. máj. 7. 20:39

Szia, bocs, csak most tudtam jönni.

Én szerencsére nem főzök:), a lányom oviban eszik, csak a vacsit csinálom meg itthon, de még almát szeletelni is nagy kísértés... bár mostanra mintha már átkattant volna az agyam, nem vágyakozom úgy semmi után. Jóllakott vagyok a gabonákkal...

Bizony, legyél is büszke, hogy végigcsinálod, acélos akaraterő-edzés:)

Ma szintén pufi rizst meg "tejbegrízt" ettem, utóbbi nekem nagyon bejött, a sok száraz kaja után jó egy kis gríz-állag. Ma is rengeteg munkám volt, összevissza rágcsáltam a pufi rizst meg az extrudált tönkölybúzát, nem is ültem le rendesen enni. Holnap már tényleg sütök oshawa-kenyeret:)

Már csak 7 nap kávé nélkül!!! :D

2012. máj. 6. 21:30

A kávéhiány már nekem is sokkal bírhatóbb volt. Inkább csak tegnap viselt meg, tutira attól fájt a fejem..

Kicsit nehéz volt a nap. Főztem, és nem kóstoltam meg. Úton-útfélen "ízekbe" botlottam..

Te hogy oldod meg a főzést?

Én egyelőre semmilyen energiát nem érzek, esetleg némi büszkeséget, hogy a 2. napot is megcsináltam, megcsináltuk! :)

Holnapra mit tervezel?

39. 8d33847c1b (válaszként erre: 38. - INDUS11)
2012. máj. 6. 20:08

jah, amikor az ember már a zöldséget kívánja:)

ma megcsináltam a "tejbegrízt", elég tűrhető volt, azonkívül barna rizst meg pufi rizst ettem. Egész jól bírtam, a kávéhiány is viselhetőbb volt - remélem, neked is...

Már csak 8 nap van hátra:) Egyébként én érzem, hogy "jót teszek a testemmel", a hasam is lejjebb ment (puffadás tűnt el persze, nem a kilók:)), és "meleg energiákat" érzek, szóval egyáltalán nem volt vészes a nap. Nem tudom, majd mi lesz az ötödik-hatodik nap után... igyekszem minden nap kipróbálni valamit a receptek közül, hátha úgy nem lesz olyan unalmas... te hogy bírtad a mai napot?

2012. máj. 6. 13:05

Én sem vagyok egy "nokedlikirálynő" :)))

Amúgy eszembe jutott, hogy amikor egyszer voltam egy 3 napos szessinen, akkor is ilyen kaják voltak. Mármint nem sok ízük volt, de ettől azért némileg változatosabb volt. Volt pl, nyers zöldség is :)

Na, most az is jó lenne :)


Amúgy nekem most nehéz, vágyom az ízekre. Igazából kedvem sem nagyon van így enni.

Hát igen, így "passzióból" nem eszik az ember..

Egyébként amellett, hogy nehéz, érdekes is egyben!


Eddig én is csak pufi rizst ettem 2 részletben, és lassan én is főzöm a kölest, mert kezdek éhes lenni :)


Este fehér rizst fogok enni, a családnak pedig zöldséges rizses húst főzök.

Jajj, jobb lenne rendelni, de fizu csak pár nap múlva lesz, és nagyon hónap vége, vagyis eleje van :)

37. 8d33847c1b (válaszként erre: 36. - INDUS11)
2012. máj. 6. 10:28

szegény, remélem, ma már nem fog fájni a fejed. Esetleg nézz szét jógagyakorlatok között, van kifejezetten élénkítő is, nekem anno ezt ajánlották. Most elvonási tünetem csak kis kábaság volt, inkább a kávé íze hiányzott nagyon... de ami rossz, az jó is, szóval épp emiatt nem engedtem a kísértésnek ("ha már kávét nem ittam..." címszóval:)).

Igen, ugyanolyan az íze mindennek, de épp ezért is tanítja meg az ételhez való másfajta viszonyulást - én is azt vettem észre, hogy mivel nem kérdés, hogy mit eszek, csak az a kérdés maradt meg, hogy: mikor, tehát akkor ettem, ha éhes lettem:) Néztem, hogy filózol a kalóriákon a naplódban, az oshawánál nem kell tartani, bármennyit ehetsz... így is "szenvedünk", ne terheljük jobban magunkat, nem fogjuk bírni akkor...

Ma még csak egy (egész zacsi) pufi rizset ettem, barna rizst meg kölest főzök délre, aztán meglátom... nem nagyon van hétvégén lehetőségem főzicskélni... Tegnap csináltam "nokedlit", hát, nem lett belőle az:) Szétesett az egész a vízben, főtt darált búza lett belőle, ment is a kukába... nem vagyok egy konyhatündér, na:)

2012. máj. 5. 22:32

Hát, remélem is,mert szét akar robbanni a fejem..

Most nem is tudok tovább fentmaradni, muszáj aludnom.

Vacsorára egy tasak hajdinát ettem.

Vettem kölesgolyót is, de valahogy nem volt kedvem felbontani. Ugyanolyan az íze mindennek..

Jajj, nagyon fáj a fejem, nem is tudok most jókat írni.

Miket fogsz enni holnap?

Amúgy a görög kajálda is jó kis kísértés lehetett. Meg az én gulyáslevesem is az volt..

Holnap rizseshús lesz, sok zöldséggel. Nekem csak rizs.

Összegezve: nekem egy kicsit nehéz volt, de lehet, hogy csak a kv elvonási tünetek miatt.

De megvolt az 1. nap, és éhes sem vagyok!

2012. máj. 5. 16:59

Na, nekem is ezek a gondok - a kávé meg a többiek kajája:) Most viszem a lányom görög kajáldába, jó lesz ott ásványvizezgetni:)

Kölesgolyó is jó, ill. most vettem a dm-ben extrudált tönkölybúzát, az is fini nagyon...

Nekem annyiból sokkal könnyebb, mint a többi fogyi, hogy lehet gabonát enni, és hogy nincs mennyiségi korlát... csak az a kávé... na mindegy, holnap már ez is könnyebb lesz....

2012. máj. 5. 15:05

:)) Eddig okés itt is. Reggel pufi búzát ettem, nemrég pedig 125 g (tasakos) barna rizst. Közben gulyáslevest főztem. Szörnyű volt nem belekóstolni!!

És kávé elvonási tüneteim is vannak.


Gondolom jó megható volt az ünnepség :) Édesek lehettek a gyerekek :))


Ez a kölesgolyó eszembe sem jutott. Szerintem veszek is ma vagy holnap!!


Amúgy nagyon gáz, ha már most azon gondolkozom, hogy miket fogok majd enni? :D

Áhh na..Csúnya gondolatok.. Megpróbálom "élvezni" inkább.

33. 8d33847c1b (válaszként erre: 31. - INDUS11)
2012. máj. 5. 13:48

Csakhogy vége a betegségeknek:)

Én is csak azért tudok (elvből) vega lenni (kb 5 éve), mert sose szerettem a húst... Ha szeretném, biztos nem lennék ilyen "ügyes".

6 éves a lányom, ovis ünnepség volt... de, sírós vagyok:) tök cikinek gondoltam, de mindenki szipogott:)

Hogy megy az első nap? Én eddig beburkoltam egy egész zacsi puffasztott rizst meg egy fél zacsi kölesgolyót, ma nemigen jutok főzéshez csak délután, akkor csinálok rizst meg talán oshawa-kenyeret. Elcsábul az ember a kész kaják irányába:)

2012. máj. 5. 10:09
És mióta vagy vega?
2012. máj. 5. 10:09

Szia!

A gyerekek már szerencsére jobban vannak :)

Én nem tudom, hogy mennyire tudnám kivitelezni a vegaságot. Ugyanis szeretném, de a húst is szeretem.

Amit én tudok tenni, hogy lecsökkentem a húsevés gyakoriságát. Szerencsére erre a férjem is vevő.


Én is nézem a naplód. Remélem azért lesz időd irkálni bele! :))))


Mennyi idős a gyerkőc, hogy már anyák napi ünnepségre mégy? De jó... :) Te nem vagy sírós ilyenkor? :D

30. 8d33847c1b (válaszként erre: 26. - INDUS11)
2012. máj. 4. 15:58

No, most sikerült idejutnom, és már rohanok is tovább anyák napi ünnepségre:)

Igen, a nagy kiéheztetés nagy kompenazációval is jár, ahogy mondani szokták, "amennyit kileng az inga jobbra, annyit leng ki utána balra is":D

Egyébként én vega vagyok:)

Köszi, nézem majd a naplód! Meg én is írom majd a magamét, remélem, ma már hozzájutok...

Szegény, ismerős a beteg-gyerek-helyzet, hát ilyenkor még embertpróbálóbb az anyaság...

Akkor holnap indulunk, ma már barna rizst vacsizok!

2012. máj. 3. 22:46

Jó, rendben :) Akkor nem unatkozol.

Úgyis szombaton kezdjük élesben :)

2012. máj. 3. 19:57
szia, vagyok, csak rengeteg munka szakadt a nyakamba... holnap jövök!
2012. máj. 1. 21:52
Önkényeztetés?? Hát, így kell pozitívan állni a dolgokhoz :DDD
2012. máj. 1. 21:51

Igen, ismerős ez a helyzet. Mármint egyszer nem ettem húst egy hónapig, és utána fél kiló sült csirkemellett ettem meg egyszerre köret nélkül :SSS


Én is nézem a te naplód, jelentkezz te is nyugodtan az enyémbe :)

Remélem lesz időm kicsit magamba mélyedni, mert jelenleg mindkét gyerek beteg... Bízom benne, hogy már nem sokáig, mert most az összes energiám az orrszívásra, meg a gyógyszerek adagolására megy el kb.. :( De már ideje lenne meggyógyulniuk :)

Végül is kúra szempontjából mindegy, mert úgyis mindig van valami.. :D

2012. máj. 1. 20:04
a titkos naplódat írod? Mert akkor jelentkeznék az olvasására....
24. 8d33847c1b (válaszként erre: 23. - INDUS11)
2012. máj. 1. 20:03

No, nekem az egy hónap is olyan hosszúnak tűnik megszorítások szempontjából:)

Két hetes léböjtöt csináltam, csak zöldségleves leve, víz és gyógyteák, tisztult a bőröm, szűnt a puffadás, szebb lett a hajam - de fogyásra nem volt jó, nem is arra találták ki, attól is bejojóztam, a levezető napokon tortákat tömtem magamba:)

Nézem majd a naplód, tök jó, hogy írsz.

Vacsira ettem barna rizst, a nap többi részében úgy-ahogy visszafogottan ettem, de azért lett volna még mit diétásítani a mai napomon:) Még három bevezető nap, aztán ugrás a mélyvízbe:) Egyébként ha jógázol, meditálsz a 10 nap alatt, nem is tűnik szenvedésnek, inkább egy kellemes tisztulási folyamatnak... akár önkényeztetésnek is felfoghatjuk:)

2012. máj. 1. 13:57

Az én eddigi max teljesítményem 1 hónap volt a 90 naposból :) Az is vagy 8-10 éve...

Léböjtöt sem csináltam még soha, de azt is szeretnék, igaz, csak 1 naposat. Te azt hogy és mennyi ideig csináltad? Jobban érezted magad utána?


Na, kíváncsi vagyok!

A naplómba írok majd mindent :)

Nemsokára megeszek 1 adag kölest..

22. 8d33847c1b (válaszként erre: 21. - INDUS11)
2012. máj. 1. 10:37

Jó szerencsés voltál a terhességi kilókkal... Ilyen kitartással biztos hamar meglesz az az álomsúly!Az oshawával 74-75-re tuti lemész, és tényleg maradandó.

Sajnos én a végletek embere vagyok, így leginkább a drasztikus diétákat tudom csinálni, mert a mértéktartás nekem nagyon nehéz. Mindent vagy semmit:) Csináltam már t..bó diétát, juharszirupos böjtöt, léböjtöt, szóval azokhoz képest az oshawa felüdülés:) Nagyon szénhidrátos vagyok, így nekem ebből a szempontból könnyű volt az oshawa. Végül is csak 10 nap, és nem fogunk éhezni, csupán az ízek nem lesznek a legfinibbek... Akkor hajrá a mai nappal!

2012. ápr. 30. 23:38

Én 167 cm vagyok és 79 kg.

Szülés után rajtam 1-1 kg maradt, először a plusz 16 kg-ból 15 kg lement magától, aztán plusz 11-ből 10.

Igazából nem szülés után maradtak rajtam a kilók, hanem előtte gyűjtögettem őket szorgalmasan. A mostani diétámra meg már kb. 8 éve gyúrok mentálisan, szóval fel nem adom.:D Fél kg fogyást kalkuláltam be hetente, eddig tartom, pedig néha túllépem a kereteket. Én inkább rajtad csodálkozom, hogy hogy bírtad ki ezt a 10 napot? Nekem ez nagy kihívás lesz :)

20. 8d33847c1b (válaszként erre: 16. - INDUS11)
2012. ápr. 30. 23:05

Én kb. 71-72 vagyok, és 63 körül szeretnék lenni. (Szülés előtt 60 voltam, de az már feltűnően vékony volt a 173 cm-hez). Folyton puffadok, méghozzá extrém mértékben, ez is hozzátesz a súlyomhoz - azért is jó ötlet most az oshawa, kell a méregtelenítés, hátha megszűnik ez a lufi has...

Hű, te aztán jó kitartó vagy, én elkeseredek, ha csak fél-egy kg megy le egy héten, sose tudtam olyan visszafogottan fogyizni, mint te (ezért is jojózok állandóan). Az 1 havi stagnálás alatt is kitartottál, ez azért nem semmi...

Szerintem a 4 kg borítékolható, nekem úgy jött össze, hogy voltak napok, amikor kifejezetten bezabáltam az oshawa-kenyérből, pedig azért a normál adagokkal működik igazán a kúra.

Akkor holnap belevágunk, de jó! Megyek aludni, jó éjt!

2012. ápr. 30. 23:05
Na, szuper :) Akkor semmi sem állhat az utunkba :P
18. 8d33847c1b (válaszként erre: 17. - 8d33847c1b)
2012. ápr. 30. 23:00
a lényeg, hogy egy étkezés akkor kizárólag rizs legyen sóval...
17. 8d33847c1b (válaszként erre: 15. - INDUS11)
2012. ápr. 30. 23:00
jó a fehér rizs is, mert a kúra se köti ki a barnát, csak ajánlja.
2012. ápr. 30. 22:42

Rajtam is legalább 10 kg plusz van, de van az 15 is.. Eddig 6-ot adtam le 3 hónap alatt Kcal számolgatással. Plusz jó dolog lenne megtörni a kb. 1 hónapja tartó stagnálást :)

Az a 4 kg is tök jól hangzik! Bár, mindenkinek máshogy reagál a szervezete.

2012. ápr. 30. 22:39
Oké, jó a holnap :) Nekem csak köles van itthon, a barna rizs elfogyott :( A sima, fehér rizs is jó bevezetőnek?
2012. ápr. 30. 22:24

Hát, sajna darált búzát nem hiszem, hogy lehetne kapni:( Szerintem ne vegyél azért kávéfőzőt, esetleg kérdezz körbe, hátha tud valaki 10 napig kölcsönözni... A tanfolyamot csak ki lehet bírni úgy is... puffasztott búzát rágcsálva... vagy nem lehet ellógni? Az lenne a legjobb...

Oks, vágjunk bele:) Holnap indulhatna is az első bevezető nap, barna rizsem van itthon, azt eszek majd vacsira... ja, meg tengeri sót kell majd beszerezni, a sima nem jó a kúra alatt...

Neked mennyit kell fogynod? Rajtam megint kb. 10 kg van, ha 4-től megint megszabadulnék tartósan, nagyon jó lenne... Emlékszem, tavaly csináltam, akkor mindenki nagyon odáig volt, hogy milyen látványosan fogyok, és az a 4 kg mínusz tényleg nagyon látszott:) No majd most is!!!

2012. ápr. 30. 22:07

Köszi! Az már csak költői kérdés, hogy ledarált búzát lehet-e kapni, mert ha nem, akkor még egy kávédarálót is be kell szereznem.

Igazából bármikor szívesen elkezdeném, úgyis 4 nap bevezetővel indul.

Annyi csak a bibi, hogy 12-én, ami mondjuk a kúra ideje alatt lenne, lesz egy nap, amikor tanfolyamra megyek, és félek, hogy nem tudnék koncentrálni. Olyankor csokit szoktam enni és jó sok kávét iszok. Szóval az necces lenne..Vagy át lehetne vészelni ezek nélkül is?

Csinálnád velem ? :)

Jajj, mostanában senkinek nem tettem fel ennyi kérdést :)

Amúgy én már régebben kinéztem magamnak ezt a "módszert", csak akkor terhes voltam, aztán pedig elfeledkeztem róla.

Legfőbb motivációm a sikerélmény lenne.. Vagyis, hogy képes vagyok- e megcsinálni. Aztán a méregtelenítés, majd a fogyás része is jól hangzik :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook