Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Oshawa kúra - Csatlakozna valaki? fórum

Oshawa kúra - Csatlakozna valaki? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
102. INDUS11
2012. nov. 16. 10:12

Sziasztok!


Milyen a 6. nap ? (Ha jól számolom).. Remélem jól bírod! Tapasztalatot kérek!!!

Hány kg van amúgy, hogy 2 kg is "megvisel"? Hjajj, én sosem fogok itt tartani.. :D

Kíváncsi vagyok, hogy te tapasztalsz-e majd pozitív változásokat mentális téren.

Zsófi, szerintem beszéljünk meg egy időpontot az Oshawához, mert Zsuka nem jelentkezik. Bár hátha időközben befut :)

Vége a Level-nek?

Én pedig arra gondoltam, hogy veszek gabonakávét, tej és cukor nélkül fogom inni, mint ahogy a zöld teát is, továbbá az alma a másik Oshawa alapja..Na, szóval, ezt jól elferdítettem, de Oshawának nevezem :D

101. Fevanya
2012. nov. 13. 09:53

Szia mindenkinek! Ma van a 3. napja a kúrának. Tegnap megpróbáltam enni újra az oshawa levest és kenyeret, de aztán úgy döntöttem, ezt inkább nem. Marad a főtt gabona és a durumtészta. Fejfájás szerencsére teljesen elmúlt, jött elő helyette éjszaka erős lábfájás, reggelre hozzá hátfájás. Mivel ezek eddig is voltak - nem ilyen erős mértékben - nem vagyok benne biztos, hogy a kúra tartozékai. Bírható mindegyik, a célra függesztem szememet. Hogy jó hírt is írjak: már az első naptól kezdbe teljesen elmúlt a szokásos lufihas, és igazából jól is érzem magam. Reggelikre valamelyik puffasztott bolti dolgot eszem, ebédre-vacsorára főtt gabona, vagy tészta felváltva. Ami számomra ilyesztő: vasárnap óta 2 kg-ot fogytam. Sajnos én nem fogyhatok, mert az alapsúlyom se sok. Pedig reggeltől-estig eszem.

Ti hogy vagytok?

100. INDUS11
2012. nov. 12. 22:59
Vagyok, csak már nem bírom összeszedni a gondolataimat.. :) Kitartás, ügyesen! A végén nagyon büszke leszel magadra!
99. Fevanya (válaszként erre: 98. - INDUS11)
2012. nov. 12. 11:53

Szia!Sajnos önmagától nem múlt el a fejfájásom, hiába lazítottam, jógáztam, levegőztem, úgyhogy - bár amúgy nem szoktam - bevettem egy lightos fájdalomcsillapítót gyerekadagban. Attól aztán elmúlt, és utána teljesen jól éreztem magam. El is futottam a boltba, hogy az általam főzőtt szörnyűségek helyett veszek inkább a puffasztott gabonákból - és képzeld, olyan hihetetlen módon kitisztult a szaglásom, hogy minden egyes illatot (és szagot) külön éreztem. Elég fura érzés volt, ha más mondja, nem biztos, hogy elhiszem. Ma a második nap, és nem fáj egy kicsit sem a fejem, megettem reggelire fél csomi puffasztott búzát és rengeteg vizet, és nem vagyok egyáltalán éhes. Kicsit fáradtnak érzem magam, de ez lehet a hétfő átka :-)

Az ízek hiánya még nem annyira gond, bár ma reggelre a munkahelyemre egyik leányzó egy egész doboz házi mennyes-csokis piskótát hozott - na elég nagy volt a kísértés, merthogy rettentően édesszájú vagyok:-) Aztán csak szaglásztam egy percig az illatát - és nagyon büszke vagyok magamra:-D Mindezek ellenére én ezt a spártai kúrát szeretném végigcsinálni, mert nem fogyás a célom (sőt nemfogyás az egyik cél), hanem amennyire lehet tisztuljon ki minden, mert biztos oka van az állandó fájdalomnak és puffadásnak.

Na egy kissé szószátyár lettem, de lehet, hogy megfogadom tanácsodat, és leírom ide a saját tapasztalatokat, hátha segít valaki másnak. Kitartást mindegyikünknek!

98. INDUS11 (válaszként erre: 97. - Fevanya)
2012. nov. 12. 08:29

Szia! Örülök, hogy idetaláltál! Előzőleg én sem olvastam erről semmit, csak ugyanazt a pár oldalt, amit írtál. Az első napon nekem is irtóra fájt a fejem, szerintem a kv megvonástól. De aztán elmúlt, a közérzetem is jobb lett, szóval nem marad így, ettől ne tarts! Jobban vagy mára?

Nekem "csak" az ízek hiánya volt nehéz, ezért iktatom be most az almát, a kávét és még az üres zöldteát. Így szerintem könnyebben ki fogom bírni, mint a múltkor.

Ha gondolod, írd ide a tapasztalataidat, hátha segítesz ezzel egy újabb Oshawára készülő embernek! :)

97. Fevanya (válaszként erre: 93. - Zsuka69)
2012. nov. 11. 16:12
Sziasztok lányok! De jó, hogy rátaláltam erre a fórumra, nem igazán találtam én sem leírt tapaszalatokat az oshawa kúráról, csak mindenhol ugyanaz a pár oldalas dokumentum jelent meg:-( Nekem a jógaoktatóm javasolta, mert valami nem stimmel a pocakom tájékán, minden evés után rosszul vagyok. Kb 3 napja előkészültem rá, és mától (ill. tegnap estétől) nekiálltam ezeknek a csuda finom kajáknak. Nekem sajnos eléggé nem jön be már az első nap után: rettenetes fejfájásom van, és a gyomrom is kavarog, meg elég rossz a közérzetem. Normális ez? Tinéktek nincs semmi hasonló? Most el vagyok keseredve, csak hát nagy az akarat - még.
96. INDUS11 (válaszként erre: 95. - 8d33847c1b)
2012. nov. 11. 13:58

Na, ez szuper! Most ilyen szabályszegő leszek. Deee, lesz majd 3. is, ezekután, normálisan. Az előzőt legalább nagyon szigorúan betartottam ám :) Milyen időpontra gondoltál? Hátha Zsuka is csatlakozna :)

Hanyadik napján jársz a LEVEL-nek?

95. 8d33847c1b (válaszként erre: 94. - INDUS11)
2012. nov. 11. 09:50
Ha neked kávéval-almával is működik, esk, én is belevágok még egyszer:) Most épp Level-diétázom, mert velem is elszaladt a ló, de aztán visszatérek a harcosokhoz, az kb 1 kg mínuszt hozott hetente...
2012. nov. 11. 09:09

Sziasztok Csajok!


Zsuka, most látom csak a 93-as hosz-od... :(

Elkezdted már?

Én is rászántam magam, szeretném újra csinálni, ez tuti, viszont nekem 2 csalás lenne benne (alma és napi 2 kv), mert másképp nem tudnám. Így a magasabbrendű hatásokat mellőzném, a célom most a fogyás, mert elszaladt velem a ló már megint..


Zsófi, megy még a harcosok étrendje?

Hogy álltok a kilókkal ?Mondom, én siralmasan, de a nyárra "szuper" (hehe, sose lesz ez már szuper) alakot tervemet nem adom fel, csak késik a kivitelezés :)

2012. okt. 29. 09:42
Lányok, nincs valakinek kedve újra csatlakozni?
92. 8d33847c1b (válaszként erre: 91. - INDUS11)
2012. szept. 24. 21:32
Szia Indus, ha belegondolsz, az kb 4 hónap, január végére már tökéletes alakod lehetne:) Nekem is:) Szóval húzzunk bele:) Igen, tudom tartani a harcosok étrendjét, jobban, mint eddig bármit. Közben volt egy menzi, de kb. úgy -1kg/hét megy le. Az Oshawára még kávéfüggőségem okán nem bírtam rávenni magam:)
2012. szept. 23. 00:17

Szia Zsófi És Zsuka!

Alakulgatok, de még van hátra úgy 10-20 kg .. :) A Kcal számolgatás továbbra is bejön, szerintem hosszútávon is tartható.

Végül nem kezdtem / kezdtünk újabb Oshawába, erő hiányában. De tervben van mindenkép!

Kérlek jelezd, ha esetleg Te is tervezed!

A harcosk étrendjét tudod tartani?

2012. szept. 10. 23:18

Sziasztok, na, hogy ment a kúra? Sikerült végigcsinálni? Hány kg mínusszal zártál? Mentális hatások nálam: határozottabb lettem, elintéztem egy csomó ügyet, amit addig halogattam, céltudatosabb voltam, nekiálltam pl. állást keresni, és találtam is - szóval lehet, hogy mindezek "véletlenek", de azokban nem nagyon hiszek:) (A véletlen csak fel nem ismert törvényszerűség - ahogy a mondás tartja).

Én most ráálltam a harcosok étrendjére, és nagyon bejön nekem, azt hiszem, megtaláltam a diétámat:) Napközben csak zöldséget-gyümit lehet enni, és csak vacsora van, de az igazi "lakoma":) Indus, neked hogy megy a fogyi?

2012. szept. 10. 22:50

Ja, nem lesz hónap végén családi esemény, el lett halasztva. Szóval, ha benne vagy egy újabb kúrában, akkor jó a 20-a is!

Utánanéztél az alma-répásnak?

2012. szept. 10. 22:49

Szia!


Vége az Oshawának.. Hogy érzed magad? Tapasztalsz valamilyen pozitív hatást?

KIlók ugye nem jönnek vissza?


A pénzdíjas verseny itt indult Hoxán, szept.1-től márc. 1-ig tart. Terveim szerint 14 kg-tól szabadulnék meg, de 10 is jó lenne.

Indult egy fórum is, ha érdekel. Lehet, hogy még lehet csatlakozni, de nem tudom biztosan. Egy ezres a nevezés egyébként.

2012. szept. 5. 07:12

No, valahogy ilyennek képzeltem el az eredményt 8 nap után :D Mínusz 2,9kg! Juppiiii! Megvan az 1.166kcal bevitel eredménye! Jó dolog az egész nyáron a szekrényben tárolt nyári nadrágokat próbálgatni :)

És a fejem sem fáj!

Remélem a Zsófi által emlegetett energikusság is beköszönt!

A mai nap és a holnapi van még.

2012. szept. 4. 18:57

Első napokban dicsekedtem, hogy semmi panaszom nincs, ehhez képest ma olyan erős fejfájásom volt:(( Ez is a tisztulás eredménye, vajon?


Indus, milyen a pénzdíjas verseny? Hány kilót kell leadni, mennyi idő alatt? Vagy te szabtad meg a március 1-et magadnak?


Zsófi, milyen mentális hatásokra gondoltál?


Bűnözés: még 1 dolog eszembe jutott, rágóval is mérgezem a szervezetem. Kb. az 5. nap jöttem rá, hogy ezt sem kellene.

85. INDUS11 (válaszként erre: 79. - Zsuka69)
2012. szept. 4. 13:02

Szia Zsuka!


A szept. 18. jó lesz! Le a kalappal, hogy másodjára is bevállalod ilyen rövid idő elteltével!


Hátha kilókban is még jobban meglátszik majd a kitartás eredménye!


Igen ,nekem is 2 gyerekem van, egy 1 éves kislány, és egy 3 éves fiú! :)

84. INDUS11 (válaszként erre: 81. - 8d33847c1b)
2012. szept. 4. 12:59

Szia Zsófi!


Hát, én is majdnem ott tartok, ahol a part szakad..

Jan. végén kezdtem a kalória számolást, nyárig lementem kb. 86-ról 75-re, aztán abbahagytam, elkezdtem mértéktelenül enni több ,mint egy hónapig, így visszajött 4 kg. :(


Most szept. 1-től újra számolom a kalóriákat (egyébként a legjobb módszer szerintem), látom, ott vagy a Kcal számolós fórumon :)) Ajánlom a Kcalendar alkalmazást is, segít megkönnyíteni a számolást!


Benevztem egyébként egy Hoxás, pénzdíjas fogyi versenyre is, szept. 1-től márc. 1-ig. A célom a 65 kg elérése. Na és megtartása ...


Az Oshawától segítséget várok ehhez, és arra is kíváncsi vagyok, másodjára mennyivel lesz másabb. A bűnözést nem tervezem.

2012. szept. 4. 07:27

Igen, Zsófi, nincs most már annyi pluszom, de voltam 76 kiló is, és akkor megfogadtam, hogy soha többet 70 fölött! 1 hónappal ezelőtt újra föléje kerültem, s akkor született az elhatározásom, hogy valamit tenni kéne. Arról meg nem is beszélve, hogy amikor elértem a 65 kilót (11 ment le 5 évvel ezelőtt), átalakíttattam a ruhatáramat, lecseréltem kisebb méretűre néhány ruhát, szűkíttettem a kedvenc darabjaimat. Ezek most nem nem jönnek rám, ill. ma reggel is 3 nadrágot próbáltam fel és talán-talán jók lesznek, amint a 10 nap eltelik. A maival együtt még 3 nap!


Indus: "Most éppen egyszerre alszanak :)"-neked is 2 gyereked van?


Vajon tisztul a szervezetem, vagy mi lehet? A tegnap du. olyan borzalmas alhasi- és derékfájdalmaim voltak, hogy 910 kalóriát ettem, semmit nem kívántam ebéd után, csak feküdtem, fáztam, s gondolkoztam, hogy vegyek be valamit, vagy ne. De aztán legyőztem a gyógyszer utáni vágyat. Ma reggel már majdnem 2 kiló mínusz volt, de azért 1 nap alatt 1 kiló nem megy le, úgyhogy be sem írom még, mert félek, hogy nem reális, a mérlegem néha össze-vissza mér.

82. 8d33847c1b (válaszként erre: 79. - Zsuka69)
2012. szept. 3. 22:09
Szia, bocs, elutaztunk:) De már itt:) Kalóriát én jócskán ettem az oshawa alatt (több zacsi pufi búza meg se kottyant:)), viszont szigorúan betartottam, hogy mást nem ettem, mert én a mentális hatásokért is csináltam, és az csak úgy működik. De szerintem több ezer kalóriát ettem egy nap, és mégis fogytam:) Rajtad nincs sok felesleg, onnan azért nehezebben megy, de szerintem -3 kg-ot te is elkönyvelhetsz a végére...Kitartás!
81. 8d33847c1b (válaszként erre: 75. - INDUS11)
2012. szept. 3. 22:05
Szia, én kínlódom továbbra is a kilóimmal, ami lement az oshawával, utána jól elrontottam ilyen-olyan fogyikkal, jojók, szóval most csaknem ott tartok, mint a legelején. Még -10 kg kéne. Nem csináltam több oshawát, mert kikészített a kávénélkülilség:) Én azt bírtam a legnehezebben. Kalóriaszámolok egy ideje, ez beválni látszik, kontrollálja az evészavaromat (fogyik-falásrohamok váltakozása). Neked mennyi van még hátra?
80. 8d33847c1b (válaszként erre: 74. - Zsuka69)
2012. szept. 3. 22:02
szia, változó volt, többször csináltam a kúrát,-5 kg és -3-4 kg eredménnyel.
2012. szept. 3. 20:49

Indus, 17-18 az jó? Inkább az utóbbi napon.


Majd rákeresek az almás-répásra, amikor téma lesz.


Tegnap reggel, az 5 napi kúra után nem is volt mínusz 1 kilóm sem egészen, pedig 1.300 kalória átlagom sem jött ki(amint írtam alább). Bűnözés: tegnap egész nap nagyon el voltam keseredve emiatt, s azt latolgattam, hogy feladom, nincs miért kínlódni, ha az eredmény elhanyagolható, ezért a befőzést szaporán kóstolgattam bánatomban... Előtte 1-2 szem kukoricát kaptam be pl., hogy lássam megfőtt-e, vagy a gyerek kajáját kóstoltam meg, hogy nem túl forró-e, vagy a család levesét, hogy kell-e bele még só. Ennyi. Nem számottevő, a tegnapi estét leszámítva. Erre mit ad Isten? A kilóim ma sem változtak, de a hasam laposabb és 2 nadrágomat rögtön felpróbáltam, s talán-talán beleférek a hétvégén már!!! Ez erőt adott a folytatásra :-)

Amikor főzök, az rendben van, mert változatos, de a szárazakat már nagyon unom.


Beszédindítás: a húgom fiánál is volt ilyen gond, aztán laaassan-laaasan 3 éves kora után csak beindult. Hasonlót kívánok neked is :-)

20 kiló?!? Bezzeg! A fiam 14 ruhástól :-( Katasztrofálisan gyenge az étvágya :-((

2 hét múlva kezdi az ovit nagycsoportban, de csak rövid programmal (8-13h), és én talán most fogok elkezdeni dolgozni. Már várom!


Zsófi38???

2012. szept. 3. 14:58

Szia!


Menne pár nappal korábban esetleg? Szept. végén lenne egy családi esemény, és nem szeretném megfosztani magam a finomságoktól. Vagy esetleg csak én kezdeném korábban. Mit szólsz?


Az almás-répásról itt Hoxán is találhatsz infót, Adriana Mole naplójában. Valamelyik idei nyári bejegyzésében van! Pont én kérdezősködtem róla :)


Ez most a 6. napod? Hogy bírod? Kilók?


Én nem ettem sok kalóriát, mert nem kívántam az íztelen (max. sós) gabonát. Te jó étvággyal eszel?

Bűnöztél valamit? :D


Az én fiam 3 éves, tsmt tornázunk vele, beszédindítás céljából. Szerencsére szépen alakul! Plédben kell lengetnünk különböző módokon, különböző mondókákra a 20 kilóját.. A végére alig kapunk levegőt. Ő persze élvezi!

Az ovit majd januártól kezdjük.


Ha 5 éves a kicsid, akkor gondolom ő oviban van napközben.

Nálunk sincs túl sok nyugodt perc egyébként.. Most éppen egyszerre alszanak :)

Te dolgozol?

2012. szept. 1. 13:44

A kicsi, aki nagyon aktív, 5 éves. Nincs 1 perc nyugta sem, de nekem sem tőle :) Folyton jár a szája, ha nem fárasztom ki, akkor nem biztos, hogy alszik délben, s akkor az esténk elég zizi...

Itthon vagyok vele, van időm főzni, talán ezért nem annyira nehéz. Amilyen recepteket találtam egy oldalon, lassan mindent megfőzök, megsütök. Próbálom változatossá tenni az egészet.

A lányom 19, vele már nincs (annyi) gond.


A pár kg az 2,5? Azt írtad alább.

Én elnéztem a napok számát, még csak 4 nap telt el és 1 kg körül ment le. Ma kezdtem érezni a cisztáimat (van néhány), de nem tudom, hogy a mensi közeledését jelzik-e, vagy ez a diéta hatása. Bárcsak arra is hatna ez a kúra!


Kalóriák: 1.300-nál nem ettem többet egy nap sem, ami viszont több, az a szénhidráttartalom. A határon van a cukorszintem, azért figyelem, hogy az se legyen túl magas egy ilyen szénhidrát-dús kúra alatt.

Te hány kalóriát ettél naponta a kúra alatt? Tudom, hogy nem kellene erre figyelni, de nem tudok nem figyelni rá, mert attól félek, hogy betartom ezt, s nem fog emiatt hozni eredményt, mert bezabálok esténként kölesgolyóból, vagy egyébből, s akkor hiába volt az egész.


Legközelebbi időpont: talán szeptember 20 körül. Mit szólsz? Hol találok az almás-sárgarépás diétáról szóló leírást?


Mit tornáztok a kicsivel? Mekkora? Mi a gond vele?

Én nem tornászom, hanem biciklizek, de inkább idő és pénzspórlás miatt, nem annyira a mozgás miatt :D Kissé kényelmes vagyok.


Holnap reggel jövök újra a félidőben mért eredményemmel :)

Addig is várom a válaszotokat!

2012. szept. 1. 10:12
Mennyi idősek a gyerekeid?
75. INDUS11 (válaszként erre: 74. - Zsuka69)
2012. szept. 1. 10:11

Kíváncsi vagyok az eredményedre!!

Örülök, hogy jól bírod, én szó szerint végigkínlódtam. Talán másodjára könnyebben veszem az akadályokat, már tudom, hogy mire készüljek.


Beneveztem egy fogyókúra versenyre itt, Hoxán, ami mától kezdődik. Ahhoz is jól fog jönni a fogyás.

A lement pár kg. viszonylag tartós volt, tényleg..Ami az én hibám volt: a kúra után annyira örültem az ízeknek, hogy némileg mértéktelenül elkezdtem össze-vissza enni mindent. Így egy kicsi visszajött. De ha számoltam volna továbbra is a kalóriákat, akkor az a kicsi sem kúszott volna vissza.


Szuper, hogy újra megcsnálnád!! Mi lenne az a legkorábbi időpont? Vagy korai még ilyesmit kérdeznem ? :D


Zsófi, te hogy állsz a kilókkal?

És csináltál újabb Oshawát azóta?


Én valóban az alma-répásat szerettem volna, de valószínűleg a gabonásba vágnék bele újra, ugyanis a kisfiamat tornáztatni kell, ami elég sok energiánkat igénybe veszi.


Így legalább megvan a heti 4 alkalmas edzés :))))

2012. szept. 1. 06:41

Indus, könnyebben bírom, mint ahogy gondoltam, ezért lehet, hogy megpróbálok majd egy alább említett alma-sárgarépa Oshawa kúrát. Ha van kedved betársulni, csinálhatjuk együtt. Neked 2,5 kg ment le, ugye? Tartod azt?

Zsófi, neked mennyi változást hozott?

Én elsősorban néhány kilótól szeretnék megszabadulni (kb.4-től), de ha még egy másik kúrát is fogok tartani (most úgy érzem lenne erőm hozzá), akkor összesen 6 kg leadása a cél.

Mentális változást nem érzek, s energikusabbnak sem érzem magam. A gyerekkel való együttlét leszívja az energiámat teljesen. Várom, hogy kezdődjön az ovi, s akkor jobban tudok figyelni majd magamra. Ma még jelentkezem az 5 nap utáni eredménnyel. Szép napot mindenkinek!

73. 8d33847c1b (válaszként erre: 71. - Zsuka69)
2012. aug. 31. 15:04
Szia, az első kúrámnál én se tartottam bevezetőt. Szerintem nagyon jó a kúra, sok sikert hozzá!!! Majd írj a tapasztalataidról! Nekem fogyást és mentális fejlődést hozott, remélem, neked is segít a céljaidban!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook