Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯
31126. Angyallanyka_Agi (válaszként erre: 31124. - Zsóka123)
2021. júl. 30. 17:20
Úgy emlékszem, anno azt olvastam, hogy a duzzanat miatt jobb alulról felfelé haladni, az arcüregnél is belülről kifelé haladok, voltam nyirokmasszázson is műtét előtt, hogy a nyirokfolyadék könnyebben áramoljon, és szerencsére nagyon gyorsan leapadt a nózim. Őszintén amúgy nem tudom az orvosi hátterét neki (az orrcsúcsot laikus véleményem szerint már ez nem szabad, hogy elmozdítsa, ha jól meg van csinálva, én inkább tényleg a duzzanat elkerülése miatt csinálom így).
31125. keki70 (válaszként erre: 31124. - Zsóka123)
2021. júl. 30. 15:09
Szia,ha elfogadod tőlem is a választ,akkor:mindig alulról felfelé kell krémezni,hogy ne húzzad lefelé az orrot-orrcsúcsot.Ugyanígy ha alapozót használsz vagy bármit,ezt szem előtt kell tartani.Egy idő után annyira belevésődik a mozdulataidba,hogy már nem is tudnák másként,rutinszerűen csinálod.😊
31124. Zsóka123 (válaszként erre: 31120. - Angyallanyka_Agi)
2021. júl. 30. 14:17
Szia, miert fontos hogy alulról felfelé legyen kenve? Én szoktam így végighuzni az ujjam az orromon csak mert jó érzés hogy milyen egyenes 😅 de mindig felulrol lefelé inditottam 🤔
31123. Liliána2
2021. júl. 30. 14:11
Sziasztok, másodlagos orrplasztikát szeretnék csináltatni, de nem tudom kinél kéne. Csuha Lajos és Járai Tamás Doktor Urakon gondolkozom, esetleg van valakinek tapasztalata velük? Előre is köszönöm:)
31122. Jago7 (válaszként erre: 31121. - SzaboJazmin24)
2021. júl. 30. 13:59
Én 3 hónapig tapaszoltam minden éjjel, reggelente óvatosan szedtem le, illetve mivel este alákrémeztem, nem ragadt annyira durván a bőrömhöz a tapasz. Most, hogy már nem tapaszolom éjjelre, picit duzzadtabb reggel, de nem vészes.
2021. júl. 30. 13:50
Igen ez egyébként nekem azért érdekes, mert külföldi oldalakon,videókban mindenki ajánlja hónapokig a tapaszolást, itt viszont annyira nem ismert.
31120. Angyallanyka_Agi (válaszként erre: 31118. - SzaboJazmin24)
2021. júl. 30. 13:35

Szia, én egyáltalán nem tapaszoltam, nekünk nem mondták, hogy kellene - én hűtő-hideg, körömvirágba vagy kamillába áztatott vattát tettem a nózimra pár hétig, ami nagyon-nagyon jól esett. A “leesős”érzés a gipszlevétel előtt jelentkezett 2 nappal kb., majd még pár napig tartott, mostanra (5. hét) elmúlt. Minden reggel és este 2in1 feketenadály/árnika krémmel kenegetem alulról felfelé, oldalt is az arcüregemnél, sok folyadékot iszom, mindig felfelé tartom a nózim, amikor tudom, így igyekeztem az ödémát kikerülni.

KT videójában láttam, hogy ő is szokott tapaszt ajánlani, de csak a gipszlevételi utáni 4 napban.

31119. Anaelisa (válaszként erre: 31118. - SzaboJazmin24)
2021. júl. 30. 12:18
Szerintem a szöveteket is megviseli, ha naponta van cserélve. Én 2 hónapig tapaszoltam, 2-3 napig hagytam rajta, talán a meleg miatt 2 nap most elég és utána csere. Érezni fogod, ha már el lehet hagyni. Ez a “leesős” érzet normális teljesen. Szerintem nyugodtan tapaszold, és ne zavarjon, hogy látszik, ez hozzátartozik a gyógyuláshoz.
2021. júl. 30. 11:54

Sziasztok!

Ki meddig tapaszolta az orrát? Nekem most a gipszlevétel óta 3. Hete van folyamatosan tapaszban, ez idő alatt 3 napot nem volt rajta összesen, mikor olyan helyre mentem. De nagyon rossz érzés nélküle, olyan mintha le akarna esni az orrom, nem tartja semmi :D Sokaknál olvastam, hogy 3 hónapig, csak éjszakára tapaszolják, viszont az nem viseli meg nagyon a bőrt, hogy le kell szedni minden reggel?

31117. Jago7
2021. júl. 30. 10:52
Sziasztok! Van, akinek készült MR felvétele a műtét után, ahol látszik az orra? Nekem most készült egy ilyen és kielemezném kicsit valakivel. :) A naplómba tettem ki képeket.
31116. Jago7 (válaszként erre: 31115. - Nosejob_Dorka)
2021. júl. 30. 10:51
Szia! Én is nála voltam, de még elég vegyesek az érzéseim, ha gondolod, jelezz és kinyitom a naplóm.
2021. júl. 29. 13:58

Sziasztok!

Korábban már írtam ide a forumra, azóta lett műtét időpontom is. Kárász doki műti augusztus végén.

Aki érez magában kedvet, írhatna rövid beszámolókat privátban, hogy hogy érezte magát a műtét után, mik a tapasztalatai. Konkrétan a műtét utáni ébredés pillanatai,az első este/első hét élményei érdekelnének,mert kicsit izgulok.😀(Vagy akár naplót is ajánlhattok).

Köszönöm!!!

31114. Jago7
2021. júl. 26. 09:36
Sziasztok! Mostanában észrevettem egy látványosabb horpadást az orrháton, tettem fel róla képet a naplómba, nem tudom mennyire látszik így, de nem túl bíztató. Ez még lehet, hogy alakul, eltűnik??? Csak baloldalra jelent meg, jobb oldalon tapintani sem lehet ilyen horpadást. Köszi szépen előre is, ha valakinek volt már hasonló észrevétele és megosztja. (Nemrég múlt 3 hónapos az orrom). :)
31113. agica09 (válaszként erre: 31112. - Polla2)
2021. júl. 25. 20:02

Meg is néztem,igen,nagyon hasonló eset,mint az enyém.Irtam is neki.Kb

ugyanaz várna rám a korrekcionál.

31112. Polla2 (válaszként erre: 31109. - Agica09)
2021. júl. 25. 14:41
Kismacseknek volt hasonló műtéte. Ha jól tudom, neki nem lett jobb és ingyenes volt.
31111. keki70 (válaszként erre: 31110. - Zsóka123)
2021. júl. 24. 22:01

Igen,a ferde orrsövény útjában van a levegőnek,nincs egyenes útja a levegőnek,így ingerli az orrnyálkahártyát és ezért alakul ki az állandó nátha ill. orrdugulás.

Viszont sajnos az allergia is ezzel jár,orrspray,gyógyszer nélkül nem múlik el a náthás állapot.Én egész évben szedek gyógyszert,használok orrsprayt és befújom is van,így nincs tünetem.

Műtét után előfordul,hogy még egy ideig úgymond elakar csöppenni az orr,tehát jön váladék,de nem folyamatos nátha.

A műtét során átalakul az orrnyálkahártya szerkezete-ez okozhatja az elcsöppenős váladékot,akár ilyen vízszerűt is-,aztán idővel helyreáll.

Ha még nem voltál allergia vizsgálaton,akkor érdemes lenne megcsináltatni,hátha attól van a náthás állapot.

31110. Zsóka123 (válaszként erre: 31108. - Keki70)
2021. júl. 24. 17:53
Nem tudok róla, hogy allergiás lennék. Műtét előtt sokat fújtam az orrom de akkor váladék nem sok volt , doki aztmondta azert volt ez mert ferde volt ugye az orrsoveny es a levegoaramlas ingerelte az orrnyalkahartyat, sokszor ereztem hogy orrot kell fujnom de volt hogy szitne ures volt a zsepi. Azthittem a műtét után termeszetes a taknyolás :o
31109. agica09 (válaszként erre: 31093. - Polla2)
2021. júl. 24. 14:16
Irtam pedig még régen a naplóban.A doki is elismerte,hogy igen,a porcok ott gyengék lettek.Csak tapasztalatok érdekelnek,hogy volt e valakinek hasonló,hogy ha tesznek még bele porcot,ill.megemelik az orrcsucsot jobb e,ill.a korrekció árát ilyenkor ki fizeti.
31108. keki70 (válaszként erre: 31107. - Zsóka123)
2021. júl. 24. 13:20
Zsóka ez a váladék-takony lehetséges,hogy esetleg allergiás nátha?
31107. Zsóka123
2021. júl. 24. 01:03
Köszönöm csajok, de hiába takarítom ki szépen, ha utána fél óra mulva lehetne újra 😩
31106. keki70 (válaszként erre: 31105. - Angyallanyka_Agi)
2021. júl. 23. 21:59
✌️😊🌸
31105. Angyallanyka_Agi (válaszként erre: 31100. - Keki70)
2021. júl. 23. 19:39

Én is ugyanezt követem :) Bár mióta dolgozom, ez néha csak napi 2, de nagyon bevállt! Én a Sterimar után porszívozom is, utána az orrkenőcs belül+ hegkezelő kívül, majd pár percre rá a Coldastop (és pihenek kicsit fekve, amíg felszívódik).

A Coldastop az orrnyálkahártya gyógyulásában is segít, ami tök fontos ilyenkor.

Még Zsókának: én igen orrfújós/allergiás vagyok, mióta légtisztító készülékünk van, nagyon sokat javult a helyzet, teljes mértékben ajánlom.

31104. keki70 (válaszként erre: 31102. - Nonisa07)
2021. júl. 23. 14:07

Szia!


Nálam nyolc hónapig jelen volt a zsibbadó-húzódó érzés,nem jelentősen,csak jelezte az orrom,hogy még javában gyógyul,aztán egyik napról a másikra elmúlt.Na és akkortól hagyta,hogy fussak és már ne érezzem azt,hogy leakar esni :-)

31103. Anaelisa (válaszként erre: 31102. - Nonisa07)
2021. júl. 23. 13:15
Nekem nagy beavatkozás volt, 3 hónap után is voltak itt-ott érzetek, húzó érzés, de nem fájt. Egyetlenegyszer nyilalt egy pontban, amikor erős fronthatás volt. Most már 4 hónapos elmúlt, alig vannak furcsa érzések. Most kezdem elhagyni a magasabb párnát, mert éreztem a “súlyát” oldalt felvésnél, de már ez is kezd elmúlni. Ezek normálisak teljesen, az orvos is megnyugtatott.
31102. Nonisa07
2021. júl. 23. 09:14
Sziasztok, tapasztalatokat szeretnék kérni, hogy nektek műtét után hetekkel, hónapokkal milyen érzet volt az orrotoknál? Nyomás, húzódás, feszülés, fájt esetleg, bármi egyéb érzet,többféle egyszerre, vagy akár semmi ilyesmi?
31101. Eszti1224 (válaszként erre: 31097. - Zsóka123)
2021. júl. 23. 08:24

Szia!

Nekem is ilyen volt ne aggódj el is tarhat egy darabig. Én is ugy éreztem magam, mint egy taknyos óvodás, de takarítani csak fültisztítóval tudom még mindig 20 hetesen is. Muszáj megoldani, ha ott a varrat nem számít, de nekem fájt is. Ha nagyon zavar szólj az orvosnak.


Kitartást! További jobbulást!

31100. keki70 (válaszként erre: 31097. - Zsóka123)
2021. júl. 22. 22:10

Anna tisztította így az orrát,fül-orr-gégész javasolta neki,nagyon bevált,ezért elmentettem:


Sterimar orrspray napi 3-szor,utána Unguentum nasale orrkenőcs napi 3-szor.Coldastop olajos készítmény napi 3-szor.


Ezeket egymás után kell használni.Először Sterimar,pár perc múlva Unguentum nasale,majd 1-2 óra múlva Coldastop,hogy feloldja a cuccokat.

31099. keki70 (válaszként erre: 31097. - Zsóka123)
2021. júl. 22. 22:06

Szia!


Ami kiáll elől az orrodban varrat,az felszívódó,nekem öt és hat hetesen távoztak úgy,hogy az orvos a csomót feloldotta és orrfújásnál láttam viszont.Direkt nem szedte ki,mert ennek is eljön az ideje,hogy távozzon és meg is történt./Én egyébként egy kicsit próbáltam meghúzni már itthon,de nagyon nem volt kellemes,úgyhogy nem bántottam./

Az orrsövény mentén végig van varrva,azok is felszívódóak,lehet,hogy valamelyiket viszont látod orrfújásnál ezek közül is,de én többet már nem láttam,szétmállottak,így nem is tudom,hogy mikor szívódtak-távoztak.

De ezeknek a varratoknak azért kell idő,volt,aki még 8 hónaposan is találkozott eggyel.

Az első két varratot-bal orrlyuk ill. jobb orrlyuk-kiszedi az orvos,ha akarod,a többi marad.


Öt hetes vagy,már fújhatod az orrodat,sőt hat hetesen meg már óvatosan sem kell,hanem a szokásosan,ahogy műtét előtt.


Nincs mit,szívesen,egyáltalán nem volt kínos téma,aki orrplasztikán átesik,az ezt is megtapasztalja.

31098. SzaboJazmin24 (válaszként erre: 31096. - BabiNéni)
2021. júl. 22. 21:16
Inkább pont, hogy sötétebb volt, de aztán elmúlt… csak annyira furcsa volt, hogy egy szabályos kör volt
31097. Zsóka123
2021. júl. 22. 19:34

Sziasztok!

Lenne egy kicsit kellemetlen kérdésem de már nagyon idegesít, elnezest előre ha undin fogalmazok :)

5hetes az orrom es még mindig taknyolok, de annyira hogy szivem szerint felorankent fújnék orrot, ha meg pl sétálok 5 perc után erzem hogy bedugul az orrom emiatt.

Ez már 5 het után elég zavaró nekem, erre még rájön az, hogy fél cm-es varratok állnak ki az orrsövényemből amire nyilván 1 óra után ráragad a cucc... 😩😩 Ezt utána letakaritani nem egyszerű úgy hogy ne sértsem meg a varratot, de ha meg nem takaritom le egy napon belül egy kiló takony lenne ott...ráadásul van egy varrat teljesen elől az orromba, emiatt úgy nézek ki mint egy fikás kisgyerek 😢😅


A kérdésem az lenne hogy kinek meddig tartott ez a taknyolós időszak (már ha volt ilyen) és hogy ezeket a varratokat ha megyek majd konzultációra kiszedheti az orvos ha kérem?

Köszönöm előre is és bocsi a kicsit kínos témáért 😩

❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook