Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


12886. keki70 (válaszként erre: 12869. - Nyuszifül93)
2016. febr. 25. 08:47

Szia Nyuszifül :-)


Holnap a TE nagy napod jön!Váljon valóra az álmod,hogy végre tudjál örülni az orrodnak!Drukk megy...

12885. Nyuszikaaa (válaszként erre: 12884. - Szdorina88)
2016. febr. 24. 17:57
Szia . Neked mióta olyan ? Nekem nem volt nagy púp az eredeti orromon , de miután levettem a tapaszt ott van púp ahonnan a legtöbbet reszelt a csontból . Van , hogy jobban látszik van h kicsit lappad a duzzadassal. Azt mondta K.T astisztense h sokan járnak így , legjobb esetben visszahúzódik majd.
12884. szdorina88
2016. febr. 24. 15:24

Sziasztok.Visszatertem! 

Megmondom oszinten kicsit izgulok!

Emlekeztek meg???Irtam hogy erzek valami csontszeru pupot(hegyes) a regi pupom kozelebe... Szerintetek ez mi?Vagy valakinek hasonlo tapasztalat?Eleg feltuno.Mindenki azt hiszi h egy bazinagy pattanas nott oda. :(

12883. keki70 (válaszként erre: 12882. - Oroszadel94)
2016. febr. 24. 10:12

Szia!


Attól,hogy tüsszentettél és tisztítottad óvatosan az orrodat,nem tettél a formájában kárt.

Nemsokára megszabadulsz a gipsztől,legyen nagy boldogság,amikor meglátod az eredményt! :-)

12882. oroszadel94 (válaszként erre: 12881. - Keki70)
2016. febr. 23. 21:28

Sziasztok!

Most hogy mar mind a két orrlyukamon jár valamennyire a levegő, így már sokkal elviselhetőbb az egész. Habár amikor eldugul, rámjön a kényszer, h bármi áron szedjem ki a váladékot, de már egész jól ellenállok ennek a kísértésnek - néha. Régen sok volt az arcüreg gyulladásom és ezt az állapotot ahhoz hasonlítanám, nagyon utálom. De már csak 40 óra és gipszlevétel. Remélem a tisztításokkal (és egy nap tüsszögőrohamot kaptam az orrkenőcs miatt) nem tettem kárt a formályában, de az nemsokára kiderül.Szerencsére bevérzés nem lett. Meg holnap végre hajat moshatok egy hét utan :D az meg csak egy bónusz lesz :D

12881. keki70
2016. febr. 23. 18:32

Oroszadél hogy vagy?

Nemsokára gipszlevétel.Remélem,hogy minden rendben nálad.Olvastam a naplód,gipszlevétel után már tudsz óvatosan orrot fújni,meglátod,hogy sokkal jobb lesz.

12880. keki70 (válaszként erre: 12879. - Lumiere8)
2016. febr. 22. 19:22

Szia!


Üdv.a fórumon!


Olvasgatsz bennünket,akkor biztosan azt is tudod már,hogy hat hét kell az orrnak,amire egészen összeforr.Ez nem jelenti azt,hogy utána nem sérülhet vagy mozdulhat el,ha erősebb erőhatás éri,de igen,megtörténhet,de itt nem a kisebb meglegyintésre gondolok,ami pl.velem is előfordult.Ahogy lapoztam a füzetem,úgy legyintettem meg a lappal,és bár kis "ütés" volt,mégis iszonyúan fájt.

Hason fekvés:három hónapig tilos.

Az oldaladon ébredtél,az nem baj,hiszen aludhatsz már az oldaladon.Nekem csak hat hét után sikerült,de egy pici párna volt a fejem alatt,nehogy az orromra forduljak.

Ha nem az orrodon aludtál,akkor nincs semmi gond.Biztos érezted volna ha ráfekszel,mert ilyenkor még nagyon érzékeny az orr.

Jól írtad,ütéstől és ha a szemüveg megnyomja,az okozhat deformációt,sőt még akkor is,ha valaki úgy gondolja,hogy egy jót táncol és ugrabugrál,szóval ezekkel azért vigyázni kell.

Nem ütötted meg az orrodat,biztos nem volt olyan iszonyú az az összezuhanás,szóval ne aggódjál,nem lesz semmi baj.

12879. lumiere8
2016. febr. 22. 17:20

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, de már egy ideje olvasgatlak benneteket, mint 2 és fél hete műtött páciens :) Szeretném a segítségeteket kérni, ma reggel kissé megijedtem ugyanis arra ébredtem hogy az oldalamon alszom (nem voltam felpocolva mert már nagyon kényelmetlennek éreztem)..szóval nem tudom ettől "elcsúszhatott"-e a nózim, nagyon félek hogy esetleg ferdén forrhat össze, azon az oldalon dagadtabbnak is látom most :S Meg egyáltalán mi az amitől elmozdulhat a frissen műtött orr, a közvetlen ütésen és a szemüveg hordáson kívül? 2 nappal gipszlevétel után például annyira hirtelen esett le a vérnyomásom hogy összezuhantam, nem ütöttem meg az orrom de akkor sem voltam biztos abban hogy a rázkódás nem okozhatott-e kárt benne. Iszonyat paranoiás vagyok sajnos, ezért örülnék néhány hozzáértőbb véleménynek. Köszönöm előre is! :)

12878. supergirl89 (válaszként erre: 12877. - Nyuszikaaa)
2016. febr. 20. 09:06
Szia Nyuszika! Igen, előfordulhat hogy ennyi idő után is picit máshogy reagál a nózi. Nekem nátha alatt kicsit megduzzadt, amikor sokat fújtam az orromat. Barátomnak is feltűnt, de idegeneknek nem. Csak mi egyből észrevettük. :) Nem vészes csak kicsit más mint a műtét előtt. Hidegre nem reagál másképp (nekem), melegben talán picit duzzadtabb volt nyáron, de nem zavaróan. ;)
12877. Nyuszikaaa
2016. febr. 19. 23:46
Sziasztok . Olyan kérdésem lenne Akinek mar beallt az orra mondjuk egy ev utan van amikor csak úgy ok nelkul bedagad ? Vagy akar a melegtől vagy sporttól ?Tobb év utan is akar ? Mire lehet szàmitani ?
12876. keki70 (válaszként erre: 12873. - Nyuszifül93)
2016. febr. 19. 10:27
Szívesen :-)
12875. keki70 (válaszként erre: 12874. - Oroszadel94)
2016. febr. 19. 10:26

Nem szabad fújni,most még nem.Reméljük,hogy csak egy kis szusszanatnyira "fújtad".Gipszlevétel után először szuszogósan lehet fújni,aztán egyre bátrabban.Azt mindenképpen szem előtt kell tartani,hogy hat hét,mire az orr rendesen összeforr.

Nekem a gipszes időszak alatt végig jött a trutyi.És ezzel együtt az allergiás náthám.Tisztogattam,de sosem maradt váladék nélkül az orrom.Olyan volt,mintha végig náthás lettem volna.És akkor még az orrszívó-porszívó sem volt használatban,pedig nekem az nagyon jól jött volna.

Gipszlevétel után jobb lesz.

Becsukhattad a szádat és ezért próbáltál levegőt venni az orrodon.Amíg gipszben vagy,addig úgy aludjál el,hogy nyitva a szád.

2016. febr. 19. 02:31
Csajooook. En ugy megijedtem. Arra ébredtem h próbálok levegőt venni. Es nyilvánvalóan nem tudok ezert amikor aludtam probaltam fukni az orrom. Nem nagyon csak mint amikor próbálok levegpt venni es kilegzesnel mindket orrlyukambol probaltam kifujniba trutyit. Nem nagy erőből. Ugye nem tettem bajt? Hanyadik naptol lehet orrot fújni? Jajj, álmomban ilyeneket csinálok :/
12873. Nyuszifül93 (válaszként erre: 12872. - Keki70)
2016. febr. 18. 20:32

Szia! :)


Igen! Köszönöm :))

12872. keki70 (válaszként erre: 12869. - Nyuszifül93)
2016. febr. 18. 19:54

Szia Nyuszifül!


Nyuszifül akkor jövő péntek a TE nagy napod lesz.A fontosabb dolgokat átküldöm,hogy tudjál készülni :-)

12871. keki70 (válaszként erre: 12866. - Oroszadel94)
2016. febr. 18. 19:50

Kimaradt:nyugodtan tüsszentsél,csak nyissad ki a szádat.

Ha nagyon szeretnéd használni a Nasivint,akkor hívjad fel BH-t és ha rábólint,akkor mehet.

Vigyázz az orrodra,a gipsz a helyén legyen,ez nagyon fontos.Úgy tudod ellenőrizni,hogy az orrcsúcsból annyinak kell kiállnia,mint amikor elhagytad a klinikát.

Ha esetleg zsírosodik a bőröd és a tapaszok úgy tűnnek,hogy kezdenek felpöndörödni,akkor ragasszál rá még egy csíkot-én is így csináltam.

12870. keki70 (válaszként erre: 12864. - Oroszadel94)
2016. febr. 18. 19:46

Szia Adél!


Szívesen,írjál,csak ha bármi kérdésed van.

Rutascorbin a véraláfutásokra jó,erősíti a hajszálerek falát,de mivel elég színes vagy,azok az erek már szétmentek.

Viszont a Hegyi Árnika golyócskák a felszívódásban segítenek.

A szemed alatt nagyon duzzadt,de napról-napra jobb lesz,marad a jegelés-jégzselé szemmaszk lenne a legjobb,amit írtam-Rossmann.

Nasivin:mivel BH nem mondta,csak a krémet-gondolom,hogy a Unguentum nasalet,amit az orr elejéhez kell kenni és nem folyik le a garatra-akkor azt használjad,az ő utasításait kell követni.Írtad,hogy orrszívó-porszívót sem ajánlotta,ezt sajnálom,mert a trutyi jól kijön vele.

Az orrtisztítást átküldöm neked,aztán meglátod,hogy alkalmazod-e.

2016. febr. 18. 19:31

Sziasztok! :)


Én végül ma voltam konzultáción, Kárász doktor úr mindent alaposan elmondott. Nagyon aranyos volt és jövőhéten pénteken meg is műt :) Nagyon boldog vagyok és már alig várom.

12868. FourDeuces (válaszként erre: 12866. - Oroszadel94)
2016. febr. 18. 18:50
Huha,eleg brutal.Ne felj majd lemegy csak ki kell varni :) turelemjatek
12867. Evicska82 (válaszként erre: 12864. - Oroszadel94)
2016. febr. 18. 16:10
Szia. Jol betagadtal, de semmi vész. En is igy neztem ki a mutet masnapjan es harmadnapra rengeteget javult:)
2016. febr. 18. 16:07
Most tüsszentettem először, nagyon rossz volt. Ez nem csinal bajt? Szerintetek attol h BH nem mondta, attol hasznalhatok nazivint?
2016. febr. 18. 15:54
Ja meg szedek rutascorbibt is.
2016. febr. 18. 15:51
Szia keki! Köszönöm a választ. A szemem környékét kenegetem feketenadálytő krémmel. Remelem a gipszes baleset nem lesz gond :/ midndjart rakok fel képeket
12863. keki70 (válaszként erre: 12862. - Oroszadel94)
2016. febr. 18. 15:43

Szia Adél!


Tudod a szemedet jegelni,vagy ha van otthon zselés tasak,akkor azt rakjad rá.Tudod,amit hűtőbe raksz,hideg lesz benne a zselé és aztán a szemedre.20 percig lehet maximum rajta.De ilyenkor nagyon jó a Rossmannban kapható zselés szemmaszk,ugyanez az elv,csak szemre rakhatóan ki van alakítva,szuper jó,600 ft körül van,vagy kevesebb.

Az első napokban van a szem alatt ennyire beduzzadva-nekem nem volt,de ez a tapasztalat-aztán negyedik nap körül kezd apadni,de akkor meg a hörcsögpofi állapotot látod,amin mindenki átmegy.És gipszlevételre szokott annyira leapadni az arc,orr,hogy szinte úgy érezni,hogy belefogytál a gipszbe.

Mire gipszlevételre mész,inkább csak a sárga szín szokott a jellemző lenni,ami aztán lehúzódik a szád köré és másnapra már nem is látszik.

De ha nem csak a sárga szín lesz,mikor gipszlevételre mész,hanem még több szín is-lila,bordó,stb.-akkor feketenadálytőkrémmel kenjed be,ez bevérzésekre való krém.

De jó rá a Hegyi Árnika krém is,patikában,bioboltban megtudod venni.Szóval vagy egyik,vagy a másik.

Amivel már most tudod a színesedést csökkenteni,a Hegyi Árnika golyócskák,homeopátis szer,80-85 darab van benne.3X5 db-ot kell szedni belőle.Ezt már most elkezdheted és lehet,hogy mire gipszlevételre mész,már nem leszel színes.Nagyon szokták dícsérni.

Igazán ennyire lehet átlagban napokra lebontani,de tudod,hogy nem lehet általánosítani,most azt írtam le neked,ami a leggyakoribb.

Az orrodból a váladék a gipszes időszak alatt folyik,gipszlevétel után jobb lesz,óvatosan már kifújhatod az orrodat.

Motiváció:klassz voltam,a műtéten túl vagyok,már én is az orrplasztikások bandájába tartozom-én erre annyira büszke voltam-és az eredményért mindent elviselünk,mert igazából kellemetlenségekkel kell ilyenkor megbirkózni,fájdalommal nem,ilyen szempontból még "hálás műtét" is az orrplasztika.


Gyógyulgassál,pihenjél sokat és félig ülve aludjál,akkor nem duzzad annyira az orrod,mert a vér- és nyirokfolyadék el tud folyni a szív irányába,nem pang az orrodban.

Derekadat támasszad meg párnával,hogy ne lógjon a levegőben.

2016. febr. 18. 15:00
*csak krémet kell alkalmazni, orrsprayt es orrszivot nem.viszont igy nem kapok levegőt. Ami nagyon elkeserítő. Meg ma sikeresen rautottem a gipszemre :D nem erosen csak a kezem lecsúszott a fejemről ahogy elaludtam, viszont tenyleg alig ert hozza, a gipsz nem mozdult el, nem fajt. Leirnatok napra lebontva h hogy megy le a duzzanat es ti mikor kaptatok levegőt? Ja am két es fel órás volt a műtét, mondta BH h nem számított ilyen rosszra. Nekem ugyanis orrsovenymutetem is volt es a bal orrlyukamon nem volt belső nyilas, tehat 100% zárt volt, neki kellett kialakutania plusz volt egy belső porckknoves is. Hany napi fog meg ilyen cucc folyni az orrombol? Ti mivel motivaltatok magatokata gipszes héten?
2016. febr. 18. 14:55
Sziasztok! Tegnap túlestem a műtéten es egy cseppet sem fajt. Viszont nagyon feldagadt a szemem körül, a balt ki se tudom nyitni, a jobbot ia csak egy kicsit. Ez Mikorra mulik el? Bajusz Hubanal nekunk csak lremet kell
12860. supergirl89 (válaszként erre: 12858. - Melodia22)
2016. febr. 18. 12:46
Szia Melodia! Gratulálok az új nózidhoz én is. Szívesen megnézném, hogy milyen lett! :-)
12859. keki70 (válaszként erre: 12858. - Melodia22)
2016. febr. 17. 18:24

Melodia nagyon örülök a boldogságodnak,kívánom,hogy legyen türelmed,kitartásod az elkövetkezendő időszakhoz-ha majd úgy gondolod,hogy szívesen raknál fel képet,szeretettel várjuk.

Vigyázzál nagyon az orrodra,mert már nem védi a gipsz,csak te tudod óvni és ez nem is olyan könnyű.

Szép új orros napokat,puszi♥Dóri

12858. melodia22
2016. febr. 17. 16:36

Na kedves mindenki!😄

Megszabadultam a gipszemtol a ma reggel folyaman. Hat nagyon erzekeny a csontom mondtam is a doctorurnak hogy meg egy hetig elhordanam. Mondta hogy az lenne a legjobb ha egy evre elaltatnanak es akkor keltetnenk fel amikor mar jo, mert hogy nekem kell egy ev mire felveszi a formajat. Oldalrol kisebb egyenesebb. Viszont! Elolrol duci, szedett ki az orrcsucsbol de mondta hogy nem tudod sokat csak oldalrol. Mindentol bedagadhat. Ha fekszek a melegtol stb. De mondta legyek turelemmes igy is szep arcm van fel se tunik hogy fel van dagadva. De kell par het mire latni fogjak hogy mar normalis. Mert most meg az arcom oldala egybe van majdnem az orromma. De osszesegebe turelmes vagyok mar most jobb mint volt😊 es ha visszapogethetnem az idot ugyanugy belevagnek ebbe!!!😊 KT javaslom mindenkinek nekem mondta 4szem kozt a mutos no hogy rengeteget dolgoztam az orrommal es egy sima plasztikai sebesz nem tudta volna belole ezt kihoznikoszonom a segitokeszsegeteket es a nyugtatasotokat! Kulon kiemelnem Keki-t aki nagyon sokat segitett!💟

12857. Nyuszikaaa (válaszként erre: 12850. - Melodia22)
2016. febr. 16. 10:56
Nekem is most pont az a gond amit te is írsz . De amikor levette a gipszet es nem volt annyira bedagadva akkor pont jó volt . Szoval sztem ne aggódj biztos h kissebb lesz . Nekem azt mondta h nem nagyon rövidíti ott meg mert akkor szélesedni fog szemből és kruplis lesz .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook