Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


15152. Xy1234xy (válaszként erre: 15151. - Xy1234xy)
2016. nov. 6. 23:00
Első folyadèk antibiotikum-erre is emlékszem-el se kezdenek műteni nélküle!
15151. Xy1234xy (válaszként erre: 15143. - Keki70)
2016. nov. 6. 22:58
Nálam ez 9 hete így zajlott:jött értem az altatós doki...együtt mentünk be a műtőbe-ahol nagyon nagyon hideg volt!Ègett egy tonna làmpa-kényelmes póz-kezeid leszíjazzák-majd takaró amibe jól becsomagolnak.Bal kar szúrás-folyadèk...én kis naívan vártam hogy miért nem alszom már...semmi...majd másik folyadék és jött a mondat!:kellemes pihenést!Mire én:úgy legyen.3-at pislogtam és aludtam.Következő kèp hogy a nővérke kötést cserélt és köszöngetem...
15150. Xy1234xy (válaszként erre: 15146. - Ceccsillag)
2016. nov. 6. 22:52
Én nem tudok alni...sosem voltam jó alvó...De altatàs...imádtam!Anyukám mondta is hogy amikor kitoltam és még nem voltam 100-as akkor is azzal voltam elfoglalva hogy:De király volt-holnap is jövök!😂😂😂Viszont én egyből tudtam volna enni...sőt!:)
15149. keki70 (válaszként erre: 15147. - Adnilla)
2016. nov. 6. 15:52
Szívesen :-)
15148. Adnilla (válaszként erre: 15142. - Lizzy588)
2016. nov. 6. 12:44
Kedves Lizzy! Nekem csütörtökön volt a műtetem Rezek doktor úrnál. Csak alátámasztani tudom a többiek tapasztalatát. Ne félj, mindenki nagyon kedves es az altató orvos előtte privát elbeszelget veled arról hogy mire számíthatsz meg persze a kérdőíven szereplő egesszegugyi multadrol.En észre sem vettem h elaludtam, hirtelen történt az egész es utána az agyamban keltem ahova a saját lábamon vezettek vissza. Nekem csak a torkon fajt de az sem sokáig. Remelem tudtam segíteni :)
15147. Adnilla (válaszként erre: 15139. - Keki70)
2016. nov. 6. 12:27
Nagyon szépen köszönöm Keki!!! :)
15146. Ceccsillag (válaszként erre: 15142. - Lizzy588)
2016. nov. 6. 11:18

:))

Az altataskor az elso ebresesre en sosem emlekszem, a masodik olyan mint mikor azt almodom hogy nem birok felkelni olyan gyenge vagyok:D de amugy lehet perverz dolog, en minden mutetemnel imadtam amilyen hirtelen elalszom meg felebredni is jo aztan persze van aki rosszulvan en egyaltalan nem voltam, hanyingerem sem volt es a torokfajas sem tunt fel, en azt mar csak otthon erzekeltem mindig alvas utan. Bar en az altatas utani nap a masnao reggelig nem birtam enni annyira nem kivantam, de reggel mar jolesett egy kis ropi, viszont mast akkor sem voltam hajlando megenni már csak otthon!

Ne felj, az altatas ebben az egeszben sztem az egyik legkellemesebb dolog a tobbi muteti momentumhoz kepest is:)

(Ha meg nem ebredsz fel arrol ugysem fogsz tudni) haahaaa na jo csak viccelek, de en mindig erre gondoltam:D

15145. keki70
2016. nov. 6. 10:34

Fruzsi94 holnap a TE nagy napod jön,váljon valóra az álmod,gondolunk rád!

Várunk vissza szeretettel <3

15144. keki70 (válaszként erre: 15142. - Lizzy588)
2016. nov. 6. 10:31

Szia!


Ne féljél az altatástól,a folyamatát leírtam,az altatóorvos az egész műtét alatt figyeli,hogy minden rendben menjen.

Még a műtőben felébresztenek,erre nem mindenki emlékszik,mert aztán visszaalszunk.

Ezért az "első" ébredés olyan homályos,bár én a kezemet felraktam és mutattam,hogy minden oké.Aztán mikor "másodszor" ébredünk,az már egy intenzívebb ébredés,utána már az is eszünkbe jut,hogy de régen is ettünk,ittunk :-)

15143. keki70 (válaszként erre: 15142. - Lizzy588)
2016. nov. 6. 10:27

ALTATÁS FOLYAMATA:



A műtőben a kéz vagy az alkar vénájába műanyag csövecskét (kanült) vezetnek be, abba infúziót adnak. Az altatást a kanülön át adott szerekkel indítják el a műtőben, és arcmaszkon keresztül oxigént adagolnak, amiből jó mélyeket kell belélegezni. Hosszabb műtétek esetén az altatókat és az erős fájdalomcsillapítókat megismételik, vagy az oxigén és altatógázok keverékét arcmaszk, gégemaszk, vagy a légcsőbe vezetett cső (tubus) segítségével közvetlenül a tüdőbe juttatják. A tubust, vagy más légút biztosító eszközt csak akkor helyezik be, amikor te már alszol, így nem érzed meg.

Az altatás során biztonsági riasztókkal felszerelt, korszerű műszerek (monitor, altatógép) segítenek a te alapvető élettani működésednek fenntartásában.

A műtét végén a műtőben fel fognak ébreszteni, de maszkon keresztül még adnak oxigént és megfigyelnek, s csak miután teljesen felébredtél szállítanak vissza a kórterembe. A gyógyszerek hatása miatt nem biztos, hogy emlékezni fogsz erre a periódusra. A kórterembe visszaszállítás idejére a műtét alatt adott fájdalomcsillapítók hatása is nagyjából lecseng.

15142. Lizzy588
2016. nov. 6. 01:22

Kedves fórumozók!

Még új vagyok itt. Én is szeretném megműttetni az orromat, ha lehet, még az idén. Rezeknél szeretném csináltatni, sztem a héten brjelenkezem hozzá.

Már olvasgattam a hozzászólásokat és Ceccsillag naplóját is elolvashattam (köszi még egyszer!). Főleg az altatástól tartok, még sose műtöttek ezelőtt. Estetleg leírnátok, hogy hogy zajlik az altatás és kinek milyen volt az ébredés?


Köszi!


Lizzy

15141. Ceccsillag (válaszként erre: 15140. - Nyuszikaaa)
2016. nov. 6. 00:26
Jjja hogy egy eves.. Hu hat az orrfolyas mar elmult viszont a dugulas nem, de ez az allergia es az orrcseppfuggoseg hibaja en elotte is kuzdottem ezzel szoval ezt megitelni nem tudom medsig tartott volna a mutet miatt:/
15140. Nyuszikaaa (válaszként erre: 15128. - Ceccsillag)
2016. nov. 5. 21:12
Es neked elmúlt ? Mert lassan 1 évesen nekem mar sztem nem fog .
15139. keki70 (válaszként erre: 15138. - Adnilla)
2016. nov. 5. 21:11

Szia!


Örülök,hogy túl vagy rajta,a tisztítást küldtem priviben.

Pihenjél sokat,amennyit csak tudsz.

15138. Adnilla
2016. nov. 5. 20:36
Hello mindenki! :) Végül sikerült döntést hoznom, választanom és 3-án reggel túlesnem a műtéten Rezek doktornál. Tehát majdnem 3 napos vagyok, rettenetes volt a tamponkiszedés, mindenki nagyon kedves volt és megnyugtató. Még fogalmam sincs mi van a gipsz alatt csak reménykedem. Tudtok nekem priviben a tisztításról mesélni. Kb hozzá sem merek nyúlni, csak törölgetem a véres folyadékot ami kifolyik. :/
15137. Enzo1
2016. nov. 5. 17:28
Kedves Mindenki!!van egy Orvos aki szereny, nem reklámozza magát , es a legismertebb szakember ! O az akit a plasztikai sebészek hívnak!!! Az ar lényegesen kedvezőbb , mint a puccos helyeken !!!! Akit érdekel , írjon ! Szívesen segítek !!! Engem is o operált !!
15136. Adrika90 (válaszként erre: 15133. - Keki70)
2016. nov. 5. 13:42
Koszonom ismet:)))
15135. keki70 (válaszként erre: 15130. - Aandrea22)
2016. nov. 5. 12:15

Szia!


Szép lett az orrod,de majd rakjál fel tapasz nélkülit is,az az igazi.

Kezd leválni a tapaszod,akkor óvatosan szedd le,nem kell helyette másik.

Igen,fog duzzadni,mert már nem fogja le a tapasz,de itt ne arra gondoljál,hogy brutálisan.Elkezd gyógyulni és ezt hagyni kell neki.

Ha már áramlik szabadon a levegő,akkor nagy valószínűséggel így is marad.Mert egyébként ezt a tapasz nem befolyásolja,attól még az orrnyálkahártya duzzadt lehet.Sebek még mindig vannak az orrban,főleg a mélyén,varratok még szintén,idővel ezek begyógyulnak ill.felszívódnak.

Én hajolgattam gipszlevétel után,hiszen ott volt a pici fiam-akkor pont ovis-sőt emelgettem is,de nem duzzadt be vészesen az orrom,én észre sem vettem,csak a férjem jelezte esténként.

Arra tényleg vigyázzál,hogy az orrodat ne érje ütés.Főleg hat hét előtt!!!

És még három hónapig szintén nem árt az óvatosság.Nekem sosem találta el az orromat a pici fiam,valahogy hozzászoktam,hogy óvatosnak kell lennem.Éjjel pl.úgy aludtam,hogy az orrom előtt volt az egyik kezem olyan helyzetben,hogy mindenképpen védve legyen,amikor éjjel átrobban hozzánk a pici és beveti magát apa és anya közé :-)

Valahogy kialakul,hogy hogyan tud az ember vigyázni az orrára,nálad is kifog!

15134. keki70 (válaszként erre: 15127. - Nyuszikaaa)
2016. nov. 5. 12:06
Ahogy Ceccsillag is írta,normális.Egyébként azért érzed ezt,mert az orr úgymond érzéketlen,még nincs rendes vérkeringése.Ha ez helyreáll,rendesen fogod érezni az orrfolyást.
15133. keki70 (válaszként erre: 15126. - Adrika90)
2016. nov. 5. 12:05

Szia Adri!


Hat hét-ennyit várjál mindenképpen a súlyzós edzéssel.Utána majd az orrod jelez,hogy bírja vagy sem.Ha húzódik,feszül,belenyilall olykor,akkor még várni kell.

15132. keki70 (válaszként erre: 15125. - Nyussssz)
2016. nov. 5. 12:03
Igen,priviben írom,mert árat nem lehet kiírni.
15131. Aandrea22
2016. nov. 5. 09:02
Raktam fel en is 2 képet, igaz meg tapaszos es nem a legjobb de igyekszem :)
15130. Aandrea22
2016. nov. 5. 08:55

Sziasztok ! Szerdán voltam varratszedésen. Amit akkor tettek ra védő tapasz mar kezd felvállni. Szerintetek rakjak ra egy masikat ? Olvastam, hogy a tapasz utan kezd dagadni stb. Javítok vele valamit ? Nekem egy kis biztonságot jelentene meg. Illetve ha leveszem es dagad akkor dugulni is fog ? Most nagyon szepen kapok levegőt, szinte hibátlan. Mar úgy megszoktam :)

Illetve jövő hét utan már dolgozok óvodába ( óvónő vagyok) majdnem 3 hetes leszek. Persze megbeszéltem bent hogy nem fogok hajolgatni es kertem a dajkam segítséget is . Ám ha meg is tegyük fel , hogy valahogy megütöm az orrom, hogy veszem

Észre hogy elmozdult a csont, vagy bármi hasonló ? Volt mar valakinek ilyen ? Előre is köszönöm :)

15129. Ceccsillag (válaszként erre: 15126. - Adrika90)
2016. nov. 4. 23:18
En mar ilyenkor boven edzettem, sulyokkal is meg kemenyen labaztam, az orromban ereztem egy kis feszulest de sztem nagy baj nem lehet elvileg au orrod mutatja mit bir el:)
15128. Ceccsillag (válaszként erre: 15127. - Nyuszikaaa)
2016. nov. 4. 23:17
Nekem uuuugyanez volt!! Sztem teljesen normalis kb egy honapig szivtam az elcsoppenessel:D a dugulas meg mindig megvan:(
15127. Nyuszikaaa
2016. nov. 4. 23:12
Sziasztok . Szerintetek normlis h a műtet óta az orrom magátol folyik ? Eszre sem veszem csak mikor mar csöppen el ... átlátszó mint a viz , de szabályozni nem igazam tudom ... meg azota sokszor el is dugul foleg éjszakánként . A műtet előtt nem voltak ilyenek . Mas tapasztalt mar ilyet ?
15126. Adrika90
2016. nov. 4. 22:52
Sziasztok! Segitsetek helyre tenni ezt az edzes temat. Mar nagyon mennek, de nem am csak nagymami tempos bickilizgetesre gondolok itt hanem sulyzos edzesekre. 5 hetes elmultam, elkezdhetem terhelni magam veluk?:) Koszonom
15125. Nyussssz
2016. nov. 4. 22:08
Dr Kárász Tamásnál az első konzultáció fizetős? Köszi!
15124. keki70 (válaszként erre: 15123. - Xy1234xy)
2016. nov. 3. 20:20
A lényeg,hogy szabad,csak a duzzadással kell számolni.
15123. Xy1234xy (válaszként erre: 15115. - Keki70)
2016. nov. 3. 20:03
Már KT is vàlaszolt..Írta hogy duzzadni fog valószínű-de nyugodtan menjek😊😎😉..így lehet nem megyek még😆😅

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook