Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


14991. keki70 (válaszként erre: 14990. - Chidori9)
2016. okt. 23. 15:19

Szívesen :-)


Mindenkinek nehéz az átlag egy év gyógyulási időszak,és tapasztalat,hogy a türelemből van a legkevesebb,ezt a szót szerintem mindenki kitörölné a szótárból.

Amit a csontnál érzel nyomást-én úgy fogalmaznám,hogy feszítő érzést-lehet a nyirokfolyadéktól,a csont duzzadtságától,de akár a varratok is okozhatják,idő kell azoknak is,mire felszívódnak.

Ilyenkor még az egész orr húzódik,zsibbad,ez tarthat pár hétig,de pl.nálam 8 hónapig érezhető volt.Nem volt ez vészes dolog,csak tudtam,hogy az orrom még javában gyógyul.Kívülről ez nem volt látható,de én éreztem.

14990. chidori9 (válaszként erre: 14987. - Keki70)
2016. okt. 23. 15:09
Koszonom a valaszt! Elegge megijedtem ma. A csontnal erzek egyebkent ilyen nyomast, azt is a nyirokfolyadek okozza? Az a furcsa, hogy a porcos puha resz nekem alig duzzadt, nagyjabol olyan szeles mar az orrom elolrol, mint eddig, tehat akkor annak a duzzanata meg csak ezutan kovetkezik?😰 Eleg nehezen viselem ezt a turelem dolgot, mert arra szamitottam, hogy egyenes aranyossaggal javul majd az orrom. Ezek szerint tevedtem😅
14989. keki70 (válaszként erre: 14985. - J.Hajni)
2016. okt. 23. 14:55

Hajni remélem,hogy mindent átküldtem,ha valami még kérdéses,akkor csak írjál nyugodtan.


Nekem elég volt a 10 nap pihenés,gipszlevétel után ott folytattam az életemet,ahol orrplasztika előtt abbahagytam.Van,akinél a minimum két hét szükséges,ha pedig valaki fizikai munkát végez,akkor ha van rá lehetőség,akkor a hat hetet érdemes kivárni.

Főleg,hogy erre forr össze igazán az orr.

Nincs két egyforma eset,gyógyulás,mindenkinél más,ha neked 10 nap áll rendelkezésedre,akkor reméljük,hogy ennyi elég lesz.

14988. keki70 (válaszként erre: 14985. - J.Hajni)
2016. okt. 23. 14:39
Hajni mindent egyesével átküldök,a sok infó között előkeresem őket és megy :-)
14987. keki70 (válaszként erre: 14986. - Chidori9)
2016. okt. 23. 14:36

Szia!


Nem,nemcsak a csontnál fog beduzzadni,hanem a porcoknál is,és utóbbi tovább fog tartani,mint a csontnál.

Lekerült a tapasz,most önálló életre kelt az orrod,helyezkedik,ahol helyet kap a nyirokfolyadék,ott jól kitölti,és ilyenkor egy pukli formájában megjelenhet.

Most jön a türelmi időszak,ami tartogat meglepetéseket egészen addig,amíg a nyirokfolyadék nem szívódik fel és a csont,porcok,stb...duzzadtsága meg nem szűnik.Ezek nem hetekben,hanem hónapokban mérendő.Észre fogod venni,amikor a csontos orrhátra felsimul a szövet-bőr,az orrcsúcs duzzadtsága tovább tart,fél évvel számoljál.

14986. chidori9
2016. okt. 23. 14:23
Sziasztok. Nekem most ket hetes az orrom, a tapaszt tegnap szedtem le. Amig fent volt, nagyon tetszett a formaja oldalrol, szep ive volt, de ma reggel ahogy felkeltem, a csont reszenel lett egy pukli-ferdeseg, es most tok megijedtem hogy visszajon ugyanaz, amit a mutet elott is ugy utaltam. Az tenyleg lehetseges, hogy a csontnal duzzad be, de alatta a porcoknal meg egesz normalis mar? Tapasztalt valaki ilyet? En megijedtem most hogy ez igy kialakult es ilyen is marad😣
14985. J.Hajni
2016. okt. 23. 12:00

Sziasztoook! Hú de nagyon pörög ez a fórum! :) így vissza olvasva a kommenteket azért megnyugtató hogy 4 hét után már egész elviselhető az orr :)


Lenne pár kérdésem annak aki már túl esett rajta :

10 nap pihi elég hogy munkába álljak? Két hetesen milyen állapotban van az ember műtét után? :)


Valamint nekem kevesebb mint három hét és itt a nagy nap, lassan szeretném megvenni a szükséges dolgokat hogy valahogy túléljem az első hetet, eddig a fórumból a következőket szedtem össze :


-orrspray

-orrszívó porszívó (hol tudok venni?)

-fekete nadálytő krém a lila karikákra

-fültisztító pálcika

-nyakpárna

-kiszáradt torokra spray (de hogy milyet?)


Esetleg van még valami amit ajánlanátok mellé?

14984. keki70 (válaszként erre: 14983. - Joebananus)
2016. okt. 23. 11:09

Igen,vigyázni az orrodra,mert a gipsz már nem fogja védeni.

De majd úgyis megtapasztalod,hogyan kel önálló életre az orrod és akkor majd lehet,hogy lesz konkrét kérdésed.

14983. Joebananus
2016. okt. 23. 11:05
Rendben!Koszonom szepen a valaszokat!:) es meg annyit szeretnek kerdezni,hogy a gipszlevetel utan van valami fontos teendom?Olvasgattam amiket itt irtatok es nagyon hasznos volt de ez nem derult ki nekem biztosra.Bar gondolom az orvos ugyis elmond majd mindent.
14982. keki70 (válaszként erre: 14981. - Joebananus)
2016. okt. 23. 11:00
Nem a porszívó erejével szív az orrszívó,hanem finoman és amikor a váladék kijön,az nagy megkönnyebbülés.Ne izguljál,nem tesz kárt az orrodban,csak az orrbejárathoz kell odatartanod.Én még párnán sem alszom,de a gipszes időszak alatt jó volt ez a félig ülve alvás.Mindenhonnan jól támasszad ki magadat,derekad ne lógjon a levegőben,amennyire csak tudod,csináld meg,hogy kényelmes legyen.
14981. Joebananus
2016. okt. 23. 10:48
Koszonom szepen a gyors valaszokat:) a doktor ur eleve a nasivint es a coldastoppot irta fel a gipszleszedesig.Probalok ulve aludni viszont mivel kiskorom ota csak az oldalamon aludtam es alacsony parnan,eleg nehez dolgom van😟 Gondoltam en is az orrszivora,viszont annyira feltem az orrom most,hogy nem szivesen probalnam meg😏
14980. keki70 (válaszként erre: 14978. - Joebananus)
2016. okt. 23. 10:42

Szia!


Átküldtem priviben,hogyan tudod tisztítani az orrodat,és hogyan célszerű "aludni".Idézőjelben,mert ez az időszak nem a jó nagy alvásokról szól.

Az orrod azért van bedugulva,mert tele van váladékkal,ami folyamatosan képződik,az orrnyálkahártya pedig duzzadt.Tehát nincs útja a levegőnek,akadályokba ütközik.

Gyógyulgassál és pihenjél,amennyit csak tudsz.

14979. brigi1990 (válaszként erre: 14978. - Joebananus)
2016. okt. 23. 10:26

Szia!

Persze, hogy normális, majd napról napra jobb lesz :)

Ezen sajnos mindenki átmegy. Orrporszívót használod?

14978. Joebananus
2016. okt. 23. 10:03
Hello.Csutortokon volt teljes orrmutetem,orrsovennyel egyutt,es az lenne a kerdesem,hogy normalis-e hogy azota folyamatosan be van dugulva az orrom/folyik?Az orvos felirt napi 2 advilt akkor is ha nem faj+orrsparyt+coldastopot(orrcsepp).Szoval nem tudom,hogy mit tegyek mert ugye kifujni nem tudom es rendszeresen felebreszt ejszaka.Egyebkent penteken megyek gipszleszedesre.
14977. Frankie1
2016. okt. 19. 23:58
Sziasztok!Én most leszek 8 hetes 1teljes orrműtétem volt orrsövénnyel együtt...eddig nagyon elégedett vagyok az uj nozimmal csak feltűnt 1kis furcsaság az orrhátam bal oldalán mikor tapogatni kezdtem mintha repedést vagy nyilást erzékelnék ami kb 1 cm er lehet és az felett 1 kis kemeny csomó ez most alakult ki eddig nem volt ilyen hozzáteszem nem ütöttem be sehol és nincs is beduzzadva nagyon ott és tükörből se látszik csak idegesít hogy vajon mi lehet mitől?...ha esetleg van valakinek hasonló tapasztalata nagyon megköszönném :)
14976. Xy1234xy
2016. okt. 19. 21:17

Kedves Sorstàrsak!😊😉



Ma 7 hetes az orrom..és elmentem 6 !! Percre szoliba!Semmi baja nem lett a szolitól-menjetek nyugodtan!A lelkemnek is jót tett.

14975. keki70 (válaszként erre: 14974. - Pincopalinco)
2016. okt. 19. 13:36

Szia!


Sajnos jó pár orr van,amiket RÖ és KT rakott rendbe az ő elrontott-nem kicsit,nagyon-munkái miatt.

Látom,hogy kell a saját porc is,mert az anyagot is jól kidobálta,ezen már meg sem lepődöm.

Én azt javaslom,hogy menj el mindkét orvoshoz,és utána úgyis tudsz majd dönteni.Bár látványtervet ilyenkor nem tudnak csinálni,mert fel kell ahhoz nyitni az orrot,hogy egyáltalán lássák,miből mennyi és hogyan van.

De azt eltudják mondani-mert tapasztaltak,rutinosak és tényleg a legjobbak-hogy kb.mit lehet kihozni az orrodból.

Nagyon sajnálom,hogy így jártál :-(

2016. okt. 19. 12:27
sziasztok..segítséget szeretnék..szükségem lenne a legjobb orr plasztikai orvosra..REZEK DOKTOR ÚR vagy KÁRÁSZ DOKTORT válasszam.? volt már egyszer műtétem amit SEFFER doktor végzett szörnyű eredménnyel.most kellene korrekciós műtét,köszönhető Seffernek..saját porccal kell az orrom felépíteni mert az orrnyergembe egy nagy bemélyedést metszett..szeretném a legjobb orvost választani..ha valaki javasolná kit válasszak megköszönöm
14973. Nitu (válaszként erre: 14972. - Xy1234xy)
2016. okt. 19. 12:07
Szia! Szerintem használhatod rá ártani nem fog. Nekem úgy írták, h ugyanúgy kell áttörölni mint amikor fülpiszkálóval tisztítani kellett.
14972. Xy1234xy (válaszként erre: 14971. - Nitu)
2016. okt. 18. 21:09

Szia!


Èn tegnap èreztem hogy nagyon csípte a víz / takarítottam pàlcikàval /..csak 1 helyen ahol èppen kijött a varrat.Betadine-t pálcikàval pötyögtessem oda?Kösziii

14971. Nitu (válaszként erre: 14970. - Brigi1990)
2016. okt. 18. 14:48
Betadine. Valószínüleg nem megfelelő orrspray-t használtam és kimarta az orrnyálkahártyám. Bedagadt és kisebesedett az orrom. Erre ajánlották és nagyon jó.
14970. brigi1990
2016. okt. 18. 10:35

Betadine mire is jó? Én is tudni akarom :)

És az orrszőrnyírós téma is érdekelne :D

14969. brigi1990 (válaszként erre: 14963. - LeaLea)
2016. okt. 18. 10:33

Én amúgy kérdeztem a dokit, és azt mondta hogy ez lehet dagadás-apadás miatt, és hogy az első 4 hónapban semmin ne lepődjünk meg :)

Tegnap ahogy nézegettem az orrom, úgy láttam, mintha most jobban be lenne dagadva az orrcsúcsom meg ott az a rész, és lehet azért látom úgy, mintha ott durvább lenne a horpadás.

Hát majd kiderül...

14968. keki70 (válaszként erre: 14965. - Cirmedli)
2016. okt. 18. 10:07

Szia!


Igen,felmerült,de aztán elvetettük.Nekem volt két orrszőrszálam,ami a műtét után kilógott,szemöldökcsipesszel kihúztam,azóta nyomuk sincs :-)

14967. keki70 (válaszként erre: 14964. - Nitu)
2016. okt. 18. 10:05
De jó,hogy segített a Betadine-hurrá!!!
14966. Cirmedli (válaszként erre: 14955. - Brigi1990)
2016. okt. 18. 09:57

Szia Brigi!


Nekem szinte napra pontosan 4 hónaposan "szűnt meg" duzzanat a szemöldököm között.

14965. Cirmedli
2016. okt. 18. 09:22

Sziasztok!


Meg tudnátok mondani, hogy orrszőrnyírót mikortól lehet használni?


A műtét előtt sem használtam; de érdekes módon egyre inkább úgy tűnik, hogy szükséges lenne.


Régebben emlékszem rá, hogy ez is felmerült a kérdések között; de sajnos nem találom... :/

14964. Nitu
2016. okt. 18. 09:12

Én nagyon köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam, h nem vagyok egyedül a problémámmal. De egyszerre aggasztó is, h ezek a gondok nem nagyon, vagy csak soká múlnak, ha múlnak egyáltalán. Akkor megint csak a türelem a megoldás a dolgokra!

Keki70 Neked külön köszönöm a folyamatos támogatást, mindig számíthatok a segítségedre. A Betadine bevált sokkal jobban van a nózim. 😘

14963. LeaLea (válaszként erre: 14960. - Brigi1990)
2016. okt. 18. 08:54

Igen, nekem is egyszerre volt zsíros meg pattanásos, meg hámlott is. Én is Nivea arclemosó-krémet használtam. De sajnos minimum 1.5-2 hónapig nem jött teljesen rendbe. Most 3. hónapban már nem voltak ilyen problémáim. A dagi arcra meg karikás szemekre sajnos nem tudok mit ajánlani. Nekem gipszlevételkor sem volt ilyen problémám.


A horpadás sajnos még nekem is ott van :( Reggeli bicajozás után elég jól lefagy az orrom, és ilyenkor sokkal puhább, kevésbbé dagi. És sajnos ha nem dagi, akkor úgy érzem feltűnőbbek ezek a csíkok az orrcsúcsomon. Mintha látszódna, hogy hogyan lett belül összevarrva. Nem tudom, hogy csak én látom, vagy másoknak is nagyon feltűnő. De sokszor el vagyok keseredve :(

14962. LeaLea (válaszként erre: 14955. - Brigi1990)
2016. okt. 18. 08:47

Sziasztok Lányok,


Nekem nem volt dagadta szemöldököm között. De első hónapban, meg még talán a másodikban is hasonló problémáim voltak. Nekem is rettentően hámlott az orromon a bőr, még sminkelni se tudtam :/ meg a szám is le volt meredve.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook