Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
32322. keki70 (válaszként erre: 32318. - Asszonyság:))
2023. jan. 22. 19:36

A legjobb a személyes találkozás és biztosan választ kapsz.

Nincs mit...

32321. keki70
2023. jan. 22. 18:45

Papagájcsőr deformitás-"pollybeak"


Az orrcsúcs és orrhát közé eső terület,az orrcsúcs


feletti felszín profil többlete.Kialakulásában számos tényező játszhat szerepet.


Ezek egyike lehet a régió tömeges bőralatti hegképződéssel járó műtét utáni reakciója,ezért sorolhatjuk a szövődmények közé.


Megjegyzendő azonban,hogy okai között többnyire fennáll a porcos hát elégtelen,a csontos hát pedig túlzott csökkentése.Ekkor tehát nem szövődményként,hanem helytelen esztétikai tervként értékelhető.


Mindkét esetben újraoperálás szükséges.


/Megpróbáltam úgy leírni,ahogy orvosi szakkönyvben szerepel,de az idegen szavakat helyettesítettem a magyar megfelelőjével./

32320. Asszonyság:) (válaszként erre: 32319. - Sami32)
2023. jan. 22. 17:18
Mihalyfi műtött de ez az orrnyergem, az elpattanas rendbejott es az a szemem sarkaban volt..
32319. Sami32 (válaszként erre: 32318. - Asszonyság:))
2023. jan. 22. 14:44
Szia, megkérdezhetem, hogy ki műtött? Egyébként még korábbi hozzászólásodban írtad, hogy a gyógyulás elején elpattant egy ér, lehet hogy ez is közrejátszott (?)
2023. jan. 22. 13:36
Megneztem a marciusi kommentem, de nekem az a bajom hogy tok jo volt, es szepen kialakult egy év alatt a polly, az mitől lehet? Vagy csak a csucs megereszkedett? De mindenkepp elkuldom ezt a kepet a dokimnak.. Koszi Keki
32317. Lill777
2023. jan. 22. 12:33

Sziasztok megint :)

Ti milyen terméket használtok/használtatok az orrnyálkahártya ápolására? Nekem az orvos a Coldastop olajat mondta, de úgy néz ki arra allergiás vagyok, úgyhogy most áttértem a Nisita nevű sós krémre. Az eddig elég jól bevált + körömvirág krém.

32316. keki70 (válaszként erre: 32315. - Tonymontana)
2023. jan. 22. 12:16

Szia!


Dehogy felejtsed el! :-)

Most is száríthatod úgy,nem lesz semmi baja azalatt az idő alatt,esetleg egy kissé duzzad.

Ha a hosszú hajad miatt nem akarod "megkockáztatni" a duzzadást,akkor a tövénél megszáradva már már visszahajthatod a fejedet,így is,úgy is szép lesz a hajkoronád,tudom,mert láttam :-)

2023. jan. 22. 12:07
Sziasztok! Evek ota ugy szaritom a hajamat, hogy elore hajtom a fejemet. Termeszetesen igy 2 hettel a mutet utan hanyagolom ezt a modszert. Szerintetek mikor szabad visszaterni hozza, ha szabad egyaltalan valaha? Vagy felejtsem el?
32314. keki70 (válaszként erre: 32313. - Asszonyság:))
2023. jan. 22. 11:51

Sajnálom :-(

Letelt az egy év,mindenképpen menj vissza az orvosodhoz.

/a hozzászólásaid között megfogalmaztad a választ lsd.március/

2023. jan. 21. 22:37
Sziasztok mitől lett papagajcsőr egy ev akatt a tokeletes kis orrocskam szerintetek? Elkenődtem kicsit.. :( rakok kepet ha tudok..
32312. Lill777
2023. jan. 21. 21:24
Nagyon köszi a válaszokat, szokás szerint nagyon sokat segítettetek! :)
32311. keki70 (válaszként erre: 32307. - Tonymontana)
2023. jan. 21. 21:07
Felszívódik,de azért tartsd szemmel őket.
32310. Anaelisa (válaszként erre: 32308. - Tonymontana)
2023. jan. 21. 17:20
Általános szabály: mindenki azt csinálja amit az orvosa mondott, főleg a tapasszal és ne kreatívkodjon videók/tanácsok alapján, mert minden orvos más technikával műt! Ezért van az hogy az egyiknél kell, a másiknál nem szabad tapaszolni, ezen felül meg nem is mindenkinél kell a tapasz, ha az orvos amúgy tapasz-párti, mert a beavatkozás függvénye is.
32309. Anaelisa (válaszként erre: 32308. - Tonymontana)
2023. jan. 21. 17:16
Szia, fentről lefele ahogy Járai is tette.
2023. jan. 21. 16:30
Akik tapaszoltok! Az orrcsucstol felfele haladva, vagy pedig a ket szemetek kozott-tol lefele teszitek fel a tapaszokat? Mindket verziot lattam videokban. En eddig fentrol lefele csinaltam de nost raparaztam hogy szarul csinalom 😪😪😪
2023. jan. 21. 15:11

Most en jovok kerdessel :)


Szoval tegnapi furdes utan picike piros foltocskakat vettem eszre az orrcsucson, 2-3, gombostufej meretuek. Ez normalis?

32306. Tonymontana (válaszként erre: 32304. - Lill777)
2023. jan. 21. 14:22
Nekem a gipszlevetel utan annyira erzekeny volt, hogy meg a vizet se mertem raengedni furdeskor :D mindenfele nyomo szuro erzetem volt, emellett meg azt is ereztem, mintha nem az enyem lenne. De ugy erzem, ez gyorsan javul, igy 1 hettel kesobb is nagyon erzekeny es pl tegnap este is mindenfele erzeteim voltak benne, de valahogy mar sokkal jobban erzem, hogy az en orrom. Ne feledd, szetkaptak az orrodat egy hete, tok normalis mindenfele furcsa erzes, foleg ahogy ter vissza az elet, ebredeznek az idegek, stb.
32305. keki70 (válaszként erre: 32304. - Lill777)
2023. jan. 21. 12:43

Igen,nyomásérzés,feszülés,húzódás,zsibbadás,belenyilallás,"leszakad" az orrom érzés-ezek a gyógyulási folyamat velejárói.

Én az orromat csak egy vékony papírlappal legyintettem meg 2-3 hónaposan,nem csak érzékeny volt,hanem fájt is.Vigyázni kell,mindent óvatosan.Úgy bújtam a felsőkbe,hogy először a nyakát óriásira nyújtottam,csak az orromat ne érintse :-)

32304. Lill777
2023. jan. 21. 12:38

Bocsi, hogy megint én.

Az normális szerintetek, hogy időnként nyomásérzés van az orromban, főleg az orrnyergen felül (mintha megnyomtam volna, pedig nem). Illetve hogy az orrnyergem nagyon érzékeny, ha nagyon picit is hozzáér valami?

32303. Lill777
2023. jan. 21. 10:37
Köszönöm a válaszokat! :))
32302. keki70 (válaszként erre: 32298. - Lill777)
2023. jan. 20. 21:06

Én is hason aludtam egészen a műtétig,de aztán...Műtét után három hónapig nem lehet így aludni.Az oldaladon igen,de figyeljél arra,hogy nem legyen magas a párna,ne lógjon nagyon magasan a levegőben az orrod,viszont olyan alacsony se legyen,hogy megnyomódhat az orrod.Pont az aranyközépút kell.

Na de azóta nem tudok hason aludni-pedig még a három babavárásnál is úgy aludtam-csak az oldalamon :-)

32301. Tonymontana (válaszként erre: 32298. - Lill777)
2023. jan. 20. 20:02

Elvileg nem kene nagyon nagy baj legyen, de en az elejen probalok nagyon ovatos lenni amiben csak tudok. Ha oldalt fekszek, mar egyenetlenebbul oszlik el a nyirokfolyade, jobban tud dagadni, persze nagyobb a kockazat, hogy megnyomod.


En meg tartom a felig ulve alvast es szeretnem is az elso 6 hetben. Van hozza nyakparnam, az segit, hogy ne forduljak el. Pedig en hatalmas hason es oldalt alvo vagyok, a mutet elott 10 eve nem aludtam a hatamon kb :)

32300. Tonymontana (válaszként erre: 32297. - Ancsiszabo96)
2023. jan. 20. 19:57

Jajj ez annyira nem nyugtat meg 😂 azzal probalom nyugtatni magam epp hogy 1-2 honap az elejen a legkemenyebb aztan jobb lesz :D nekem amugy ugy latom nem dagad be annyira veszesen az egesz, inkabb ilyen fura erzeteim vannak, erzeketlen az egesz ugye. Valahogy ezert is nyugtat a tapaszolas, hogy az ugy a helyen tartja. A legvege dagad nekem is jobban, mint ugye mindenkinek, de ugy latom a gipszlevetel ota az is picit jobb (pedig ott nem tapaszolom). Hozza kell tenni nekem szembol elotte is szelesebb volt az egesz orrom, nem olyan szep kis vekony mint neked, nekem nem zavarja talan ugy a szememet se - sot, szerintem nekem pindurit vekonyabb is az orrom a mutet ota, mint elotte volt, szembol. De persze addig csinalom majd, amig ugy erzem, kell :)


Keki, koszonom a megnyugtatast, mint mindig! ❤️

32299. 6f4f1e70ab
2023. jan. 20. 19:06
Bokszolók értenek hozzá nagyon!
32298. Lill777
2023. jan. 20. 19:05
Az éjszaka oldalra fordulással mi a helyzet? Én nem tudom kontrollálni, hogy álmomban hogy fordulok, legfeljebb annyi gát van bennem, hogy hasra például már nem (pedig azon szoktam), de a fejem simán oldalra billen. Ez nagy probléma szerintetek? Az orrom nem nyomódik, mert az arcomon van a súly, csak oldalra van fordulva. :/
32297. Ancsiszabo96 (válaszként erre: 32294. - Tonymontana)
2023. jan. 20. 17:17
En mar elmultam ket honapos de az orrom durvabban dagad mint egy honapos koraban :D majd latod neked hogy lesz de szerintem siman lehet addig tapaszolni ameddig a dagadas erosen jelen vam
32296. keki70 (válaszként erre: 32295. - Tonymontana)
2023. jan. 20. 17:00

Igen,normális.Az orr mélyéből jön,sűrű és gennyszaga van.Akár fél éves korig is ürülhet-bár ez ritka-,annak kell rá odafigyelnie,aki utána is érzi még.

Általában pár héten belül megszűnik,nem szokott eltartani hónapokig.

2023. jan. 20. 16:34
Es akkor vegezetul egy kerdes: normalis, hogy gipszlevetel utan 1 hettel nagyon enyhen taknyolok? Mar elnezest :D inkabb csak az egyik orrlyukamra jellemzo, es nem is mondanam teljesen takonynak, ilyen suru atlatszo allagu, de neha latok benne 1-1 ilyen sargasabb foltot, emiatt aggodok picit, hogy ez normalis e. Nem nagyon sok, sot inkabb alig, ha mernek orrot fujni akkor 2szer kellett volna ma miatta, de ennyi. Plusz rettento budosnek erzem de ezt olvastam mar, hogy normalis.
32294. Tonymontana (válaszként erre: 32288. - Ancsiszabo96)
2023. jan. 20. 16:32

Jo kerdes, hogy min mulik. Szerintem egyszeruen a sajat orvosi velemeny. En azert szeretek tapaszolni, mert ugy erzem, megtartja a kis vedtelen, nemregiben szejjel kapott orromat. Plusz mivel nekem mentalisan idobe telt feldolgozni az uj orromat, nekem abban is nagyon sokat segitett az elmult heten a tapasz, valahogy jobban van idom hozzaszokni a latvanytol. En ahany lanytol olvastam, hogy sokat tapaszoltak, mindenki pozitivan nyilatkozott rola, hogy segit, ugyhogy en ugy tervezem, az elso 2 honapban nyomom szorgalmasan a tapaszolast :)


Az orszi porszi is erdekes, hogy VK nem is engedi. En ugy ereztem, sokkal kimeletesebb, mintha en fujnam erovel.

32293. Tonymontana (válaszként erre: 32286. - Whateveryouknowbp)
2023. jan. 20. 16:28

En a mobilra letoltheto peachy alkalmazas segitsegevel megszerkesztettem az orromat olyanra, amit szerettem volna, es ezeket a terveket vittem el Jarainak. Annyira egyetertett veluk, hogy nekem o nem csinalt tervet, azt kerte, emailben kuldjem el neki ugyanezeket. A mutet napjara is a sajatjaimat vittem kinyomtatva, tobb dimenzioban. A legtobbekkel ellentetben nekem nem profilbol volt a legnagyobb problemam, hanem foleg szembol es felprofilbol, gorbe volt az orrom. En ezert nem vittem profilbol tervet, mert tudtam, hogy az mar azon fog mulni, hogy a gorbuletet hogyan tudja kivenni. Meg is viselt kicsit a felprofilom, mert eloszor ugy lattam, tok kicsi lett. Most mar 1 hettel a gipszlevetel utan latom, hogy pont jo lett, es hajszallal kisebb csak, mint a profilos terveimen, ha ugyanakkora orrot hagy nekem, mint volt, akkor nem tudja kiszedni a gorbeseget.


En azt tanacsolom, hogy minden oldalrol tobb dimenzioban vigyel sajat terveket KINYOMTATVA. Nekem meg az nem volt tul jo, hogy a konzultaciora telefonon vittem a kepeket. A mutetnel mar szerencsere innen tajekozodtam :D ha a sajat terveid jok, es Jarai is jova hagyja, hogy megvalosithato, akkor nem muszaj szerintem neki is tervet csinalnia.

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook