Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
32595. Dorisz89 (válaszként erre: 32593. - Keki70)
2023. ápr. 25. 12:10

Nagyon koszi a választ, es h ilyen turelmes vagy 🙏 akkor szted ez csak odema????

Meg nem beszeltem vele, irok neki mindenképp, de sztem 100 ev mire valaszol, viszont a tapaszolasra en is gondoltam, csak nem tudtam, h ilyenkor is meg erdemes elkezdeni. Sztem az orvosom nincs a tapaszolas ellen, az elején par hetig javasolta nekem, az meg is történt, kb 3-3 es fel hetig tapaszoltam,akkor egyébként szebb is volt. Akkor szted erdemes lenne tapaszolni? Van nekem a leukoplast markanak a leuko strip sebzaro tapasz, sajnos omnistripet nem talaltam sehol. Es ugyanugy tapaszoljam, mint az elejen? Marmint a tapaszolas technikajara gondolok....

32594. keki70
2023. ápr. 25. 09:32
*egyenetlenség
32593. keki70 (válaszként erre: 32592. - Dorisz89)
2023. ápr. 25. 09:32

Dorisz én azt látom,hogy nagyon ödémás az egész és ahogy lenni szokott,a csontos orrhát és porcos orrcsúcs találkozásánál meg főleg.Nálam pont ezen a helyen volt pukli,ott összegyűlt a nyirokfolyadék-a kettő találkozásánál főleg van hely-,ezért napi szinten én is megküzdöttem vele,de aztán hetek alatt rendeződött,felszívódott.

Én nem látom,hogy pollysodna,az egyenetlenséget ütközik ki,ami ilyenkor teljesen természetes.

És tényleg úgy van,ahogy írod,hogy egyik héten még nem lát az ember semmi ilyet,aztán utána igen.Aztán ahogy gyógyul az orr,megint nem,de lehet,hogy egy másik részen megint.Hullámvasút ez a gyógyulási folyamat és tudom,hogy az embert lelkileg megviseli,kit jobban,kit kevésbé,de alakulni fog és sok türelem kell hozzá.

Ne ijedjél meg,nem kell pánikolni,úgy van,ahogy te is látod-írod,hogy mindig változik.

Körömvirágkrémmel érdemes lenne kenned,ami szépen leviszi a gyulladást és duzzadtságot.

Nem tudom,hogy az orvosoddal beszéltetek-e a tapaszolásról,mennyire támogatja ill. ajánlja.

32592. Dorisz89 (válaszként erre: 32591. - Keki70)
2023. ápr. 24. 22:27
Kekiiiii, kerlek szépen nezd meg a képeket,mindjárt feltoltok, teljesen panikban vagyok, ugye nem pollysodik az orrom????? 😭😭Eskuszom meg mult heten sem lattam ilyennek, 2 honapos az orrom. Tudom h mindig valtozik, tudom, h alakul, es 1 ev mire beall, de eskuszom ugy latom, mintha az az iv kezdene olyanná valni 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭 Eddig most nem tetszik a legjobban....
32591. keki70 (válaszként erre: 32590. - Dorisz89)
2023. ápr. 24. 21:45
Szívesen🥰
32590. Dorisz89 (válaszként erre: 32588. - Keki70)
2023. ápr. 24. 21:04
Köszönöm szépen Keki a gyors es megnyugtato valaszt! :)
32589. Ff944 (válaszként erre: 32586. - MissHern)
2023. ápr. 24. 12:02

Engem május 2.-án fog műteni a doktorúr az orrommal. Utána fogok tudni véleményt írni.

A konzultáción viszont nagyon rendes volt mindent részletesen elmondott és minden kérdésemre választ adott. Én csak ajánlani tudom!

32588. keki70 (válaszként erre: 32587. - Dorisz89)
2023. ápr. 23. 22:40

Szia!


Bha2%-műtét után két-három héttel szabad használni,mert savas és hámosít,mivel már 2 hónapos vagy,használhatod.

Igen,normális,hogy ilyenkor még lehet benne seb,főleg az orr mélyén.A megszáradt seb-amit kifújtál-valószínűleg most tudott leválni,mert begyógyult alatta az orrnyálkahártya.Még egy kis ideig óvatosabban fújjad és nem lesz gond.

32587. Dorisz89
2023. ápr. 23. 22:33

Sziasztok!


Szeretnem kerdezni, h pl. Bha szalicisavas gélt mikor lehet hasznalni mutott orra? 2 honapos az orrom.

Illetve mostanaban ha erosebbeb fujom az orromat, az egyik orrlyukam szokott verezgetni. Erzem is a veres izt hátul, amikor nyelek, es par napja zsepit is kellett odatennem, nem volt veszes, de kicsit verzett. (nem rozsaszines, hanem konkrétan friss ver) azota persze nem fujom erosen, es 1-2 nap mulva kifujtam egy megszaradt sebet. Gondolom az lehetett a ludas. De ez meg normalis h sebes ennyi idősen? Azota egyebkent nincs vele gond, de nem is merem fujni erosen, hasznalom a coldastopot, sokat segít egyébként. De azért megijedtem h 2 honap utan mar hova verzik. :/

32586. MissHern
2023. ápr. 23. 18:51

Sziasztoooook :)

Atya gatya, de reg jartam itt...aki követte a naplomat, tudja h 3 eve megműttetem a nozimat. Lehet hogy vki mar ezzel az eredmennyel is elegedett lenne, de en sajnos nem birtam beletörődni🤨

Sok-sok kutakodas utan Pálházi doktor urra esett a valasztasom. A neves celebdokikat alapbol kizartam, Rezekhez sem szeretnek visszamenni, Palhazi es a munkai pedig nagyon meggyozonek tunt.

Azonban! Hiaba hivtam a Medios Orvosi Kozpontot es emailt is irtam, semmire sem reagaltak. Nem tudom, vegyem-e ezt egy intő jelnek, hogy ha mar a kapcsolatfelvetel ennyire maceras veluk, akkor megis mit varjon az ember a kesobbiekben😏

Akinek barmilyen tapasztalata van a doktor ur munkassagaval kapcsolatban, kerem ne tartsa magaban. Jol jon most a segitseg. Nagyon koszonom Nektek🥰🥰

32585. keki70 (válaszként erre: 32584. - Tündik2)
2023. ápr. 21. 17:28

Szia!


Ez a belenyilallás,amit szúró fájdalomnak írsz,természetes velejárója az orr gyógyulásának.Ahogy a zsibbadás,feszülés,húzódás,"leesik az orrom" érzés is.

Hullámos,mert nem egyformán duzzad az orr,van,ahol több a nyirokfolyadék,ott nagyobb az ödéma is ellentétben azokkal a helyekkel,ahol egyenletesebben oszlik el.

A csont is duzzadt,az sem egyformán,ez szintén okozhat hullámos átmeneti állapotot.

Igen,ismerős ez is,hogy a szem mellett mintha horpadás lenne,beesettebbnek tűnik a szem.

Ezek mind rendeződni fognak idővel,én körömvirágkrémet használtam,gyulladásra és duzzadtságra kiváló,külsőleg kentem az orromat és leginkább éjszakára,akkor bőven volt ideje kifejteni a jótékony hatását.Nappalra is érdemes használni,de ha mozgásban vagy,nem otthon,akkor nem lehet,mert zsíros állagú krém és nagyon fénylik.

Ne aggódjál,ne pánikoljál,minden normális,amit tapasztalsz,a gyógyulási folyamat velejárói,produkál az orr furcsa formákat,amíg a nyirokfolyadék ott van a szövetek között.

4 hetesen még nagyon az elején vagy az egésznek,rendesen szétkapják egy ilyen műtétnél az orrot,idő kell neki,míg végleg meggyógyul.

Szívesen <3

32584. Tündik2
2023. ápr. 21. 16:42

Sziasztok!

4 hetes az orrom. Ezelőtt pár napja éreztem egy ilyen nagy szúrás fájdalmat az orr bal oldalán meg tegnap reggeltől egy horpadast érzek (szem mellett) és egy pukli duzzanat az orr csonton oldalt.

Valaki járt így? Nagyon örvendenék ha valaki vissza jelezne és ha ez csak ideiglenes mennyi időbe kerül amíg éltünik?

Tisztában vagyok benne hogy az orr gyógyul de a pánik amit érzek az leírhatatlan. Eddig szép sima volt most pedig ilyen hullámos 🙄

Köszönöm előre is 🤗

32583. keki70 (válaszként erre: 32582. - 2LeDo)
2023. ápr. 20. 11:21

Szia!


Akkor a kettő-orrlyukrögzító és orrspirál-egy és ugyanaz,már az is előrelépés,hogy erre sikerült rátalálnod.Az is kiderült,hogy miben segíti a gyógyulást.Közben itt a fórumon mi is okosodunk ez ügyben :-)

32582. 2LeDo (válaszként erre: 32581. - 2LeDo)
2023. ápr. 20. 09:31

Sziasztok!

Közbe ma jobban ráfeküdtem és próbáltam ennek utána nézni,olvasgattam itt az angol forumok kozott is és egy lány irta hogy ő viszont Isztambulban csinàltatta meg (mint tudjuk Törökország az egyik legjobb orrműtét/plasztika szempontjából) és ő nostril retainer-t (orrluyrögzítőt) kapott ami leginkább abban segít hogy az orrlyukak ne deformálodjanak de segit a septum egyenes tartàsában is míg a seb gyógyul. De mikor ezt a szot irtam be hogy ilyet keressek ugyanolyan adott ki mint az orrspirált amit az én orvosom ajánlott (nose spiral). Ezt csak érdekességnek leírom, majd később fogok tudni erről vélemyényt mondani, hogy végül segített vagy nem. Ja és az én orvosom is török és ott végezte el a tanulmányait, szoval akkor lehet azert ajánlotta.

32581. 2LeDo (válaszként erre: 32580. - Keki70)
2023. ápr. 19. 22:45
Köszönöm szépen mindenesetre rendeltem, majd kiprobalom ezt az orrspiralt, mondta az orvos hogy massziroznom kell még meg csak most töltöm a 4. hetet és minimum 3 hónapot kell várom hogy lássuk mennyira apad le a jobb oldalon kivül belül egyaránt. Addig betartom a masszirozast meg ha nem kellemes az orromban ez a spiral majd jelzem az orvosomnak. Csak kiváncsi voltam hogy esetleg vki hallott volna ilyen megoldást. (probaltam amugy utananezni hogy használnak ilyet vagy szokas e itt de nem találtam)
32580. keki70 (válaszként erre: 32578. - 2LeDo)
2023. ápr. 19. 21:13

Nincs mit,szívesen <3

A képek alapján értem amit írsz,az orrspirálhoz sajnos nem tudok hozzászólni-de talán lesz a fórumon olyan,aki igen-,nem itt operáltak,lehet,hogy Angliában az orrspirál megszokott dolog,érdemes lenne felmenned angol orrplasztikai fórumokra,hátha akad sorstárs.

Remélem,hogy sikerül információhoz jutnod és ami a legfontosabb,hogy kedvezően fog alakulni az orrod,kívánom,hogy minden jól alakuljon!

32579. 2LeDo (válaszként erre: 32578. - 2LeDo)
2023. ápr. 19. 20:28
Nem itt nem csinálják ezt (tapaszolás) kérdeztem én is mert, láttam hogy sokan írjak itt is hogy valakinek ez segít vagy használják.
32578. 2LeDo (válaszként erre: 32576. - Keki70)
2023. ápr. 19. 20:26

Szia Keki 70!


Nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Töltöttem fel képet remélem látható eléggé, próbáltam úgy lefotózni. Igen ahol én is felnyulok picit elől az orromnál érzem ahol a kitüremkedés van ott puklisabb a másik oldalt belül meg mintha nem egyenes hanem pici lyuk van vagy mélyedés, és ha megnyomom a kituremkedet sebet vagy próbálom picit visszamyomni akkor a másik oldalt egyenesebb nem tudom hogy magyarázzam el lehet hülyén hangzik.

32577. keki70 (válaszként erre: 32575. - 2LeDo)
2023. ápr. 19. 18:32
Naplókészítés:Naplók menüpont->Új napló készítése
32576. keki70 (válaszként erre: 32575. - 2LeDo)
2023. ápr. 19. 18:30

Szia!


Jó olvasni,hogy segítségedre volt a fórum,miközben olvasgattad :-)

Képet tudsz feltölteni az adatlapodnál.Belépés után bal oldalon fent a MENÜ pont alatt ott a Nickneved,alatta a Profilod ->Képek ->Új kép feltöltése.

A másik lehetőség,hogy készítesz Naplót,ez lehet nyilvános ill. titkos.Ha nyilvános,akkor bárki láthatja,ha titkos,akkor csak az,akinek engedélyezed.

Szegény,azt elhiszem,hogy könnyeztél,olyan érzékeny ilyenkor még az orr,nagyon fájdalmas lehetett,ahogy az orvos piszkálgatta.

Ilyet még én sem olvastam,hogy orrspirált rakatott az orvos az orrba,hogy ezzel korrigálja a ferdeséget/ha jól vettem ki az írásodból,akkor az orrsövénynél van a görbület és ez az orrspirál azt nyomná vissza ?/

Mert azt értem,hogy az egyoldali intenzívebb duzzadtság miatt olyan az orr látványa,mintha az egyik irányba nyomná az orrot,ez helyreszokott állni,ahogy az ödéma megszűnik ill. ahogy egyenletesebben oszlik el a nyirokfolyadék.Tapaszolás nem jött szóba?

32575. 2LeDo
2023. ápr. 19. 15:44

Sziasztok!


Többször jártam itt és rengeteg tapasztalatott olvastam ami nagyon sokat segített nekem, úgy hogy még nem is regisztáltam.(Szeretném ezt itt megköszönni mert nagyon sok embernek segít ez a fórum és megnyugvást ha esetleg túl reagálunk valamit vagy ha nem. Ma viszont regisztráltam mert nekem is van kérdésem és így tudok képet küldeni az orrom állapotáról.

Az én storym röviden Angliában csináltattam meg mert itt élek. Most vagyok 3 hetes és 4 napos az új orromal, nekem septorhinoplastym volt ami azt jelenti hogy 5mm orrpupot eltávolítottak így az orrhídat is kiegyenesítették, belül az orrsövényemet szintén egyenesbe kellett tenni és az orrcsucsomat is feljebb emelték, természetesen nyitott orrműtéttel.

Ma volt kontroll az orvosommal aki műtöt, és mondtam neki, hogy az egyik oldalt fel van dagadva meg belülről is nem tudtam eldönteni hogy bőrfelesleg vagy a seb a varrat miatt így gyógyul. Szemügyre vette felnyult az orromba majd kitapogatja ahol belül a jobb oldalon a kitüremkedés van próbálja picit visszamyomni de úgy hogy már könnyeztem mert hogy ahol meglett csinálva a az orrsövényem mintha kicsit még lenne egy kis görbület mert ahogy próbál gyógyulni a seb és jobban az egyik oldalt ki van turemkedve, elnyomja.Majd töltök fel képet de nem tudom hova kell ha leírjátok megköszönöm hogy akkor a hozzászolásoknál nem lehet,csak az adatlapomnál? Végül mondta hogy még idő kell míg leapad meg hogy akik éjszaka használnak horkolásra ilyen kosárspirált vegyek olyat hogy addig is míg gyógyul a seb ne nyomja el jobban és legalább az tarja. Valaki járt már így? Ilyet se olvastam még hogy használhatunk orrspirált a műtét után korrigálás szempontjából.

2023. ápr. 18. 20:18
Koszi lanyok! ☺️ igen 3-4 hónap körül emlékszem én is kifújtam egy jó nagy varratot😅 ami picit megijesztett hogy nagyon fáj, nem úgy mint ahogy általában szokott feszíteni hanem baromi érzékeny azon az egy ponton. De bízom benne hogy elmúlik magától☺️ egyébként 1-2 hete az orrcsúcsom is kifejezetten dagibbnak látom/érzem szóval valami biztos történik ezen a területen😃
32573. Tonymontana (válaszként erre: 32566. - Tonymontana)
2023. ápr. 18. 10:30
Ehhez meg azt fuznem hozza, hogy Jarai korrekciozik es altalaban utana elegedettek is a paciensek, ez se mindegy, mert VKnal lattam olyat, hogy a korrekcioval se tudta kijavitani a hibajat. Sajnos az orrmutettel olyan rizikot vallalunk magunkra, hogy van annak eselye, hogy elsore nem szuletik tokeletes eredmeny, es ez nem feltetlen mulik az orvoson, es rajtunk sem. A gyogyulas kiszamithatatlan. Vannak dolgok, amiken nagyon nehez valtoztatni (szembol ferde orr). En ezert ugy kerestem orvost, hogy ha baj van, akkor szamithassak ra. Jarairol most az a hir jarja, hogy nagyon nehez elerni emailen, ez sajnos teljesen igaz is, es engem is nagyon bosszant(ott). Viszont amikor tenyleg nagy gond volt, akkor elertem, es magatol hivott szemelyes konzultaciora, ahol nagyon turelmes es megerto volt velem mindennel kapcsolatosan, nem nezett hulyenek, nem razott le. Amikor kerdeztem, hogy mi van, ha valami nem jol alakul, akkor azt valaszolta, hogy mindenre van megoldas :) engem megnyugtatott, sajnos en iszonyat nehezen eltem meg az orrmutet utani elso 2 honapot, szoval nem voltam egy egyszeru paciens… mindenre raparaztam es nagyon nehezen viseltem a valtozast. es ugy erzem szamithattam ra es az asszisztensere is.
32572. keki70 (válaszként erre: 32570. - Tonymontana)
2023. ápr. 18. 10:25

"azok a belso varratok amikkel sose talalkozol azok 9 honapos korul szivodnak fel"

Igen,ez így van,ismerek olyat,aki 8 hónaposan látott viszont egy felszívódó varratot,teljes egészében ott volt egy orrfújás eredményeként :-) Emlékszem,hogy még le is fényképezte :-)

32571. Tonymontana (válaszként erre: 32567. - Vanda1996)
2023. ápr. 18. 10:21
Nagyon szivesem! Privatban szivesen meselek tobbet az en tapasztalataimrol. :) szeretnek majd kesobb naplot irni, de meg szeretnem varni mig az orrom 1 ev koruli lesz.
32570. Tonymontana (válaszként erre: 32568. - Ancsiszabo96)
2023. ápr. 18. 10:20
Nekem az orrsoveny felol bal oldalon meg mindig van egy pici cerna veg (3,5 honapos vagyok) es alatta lett nekem is egy kis pattanas szeru. Elkezdtem ovatosan fultisztitora fujt Octenisepttel kezelni a kis dudort. Ahogy Keki irja, a varratok miatt ezek meg normalisak, valahol azt olvastam, hogy 6 honapig is normalis, ha elobukkan egy varrat, valamint azok a belso varratok amikkel sose talalkozol azok 9 honapos korul szivodnak fel. Ugyhogy igen, normalisnak tunik!
32569. keki70 (válaszként erre: 32568. - Ancsiszabo96)
2023. ápr. 18. 10:13

Szia Ancsi!


Mivel a porcos rész is varrással van összeillesztve,előfordulhat,hogy a kis dudor egy varrat,aminek még nem sikerült felszívódnia.De az összeillesztésnél is alakulhat ki dudor az összeforrás során,de fokozatosan visszahúzódik.Ezek még mind beleférnek az időbe,ahol jársz.

Ne kezdjél el aggódni,nem kell,meg úgyis megtapasztalod hétről-hétre,hogy az adott ponton szűnik az érzékenység.Ha így alakul,akkor minden rendben.

2023. ápr. 18. 07:48
Sziasztok! Tegnap este az orrcimpamon belul nyomasra elegge elkezdett fajni egy ponton. Talan egy kis dudort is latok ott belul. Volt valakinek mar ilyen? Mi lehet ez? Elfog mulni magatol vagy kezdjek aggodni? :(
32567. Vanda1996 (válaszként erre: 32566. - Tonymontana)
2023. ápr. 18. 06:25

Köszönöm, hogy ilyen részletesen válaszoltál.

Nagy segítség. :)

32566. Tonymontana (válaszként erre: 32565. - Vanda1996)
2023. ápr. 18. 05:42
Igen, mas forumokon szinte csak pozitivat olvasni VKrol, de itt a hoxan azert rol is olvastam lelombozoakat. Mengi89 es Molly93 is elegedetlen paciensei, de meg a forumot jol visszaolvasva talaltam parat, de rajuk mar nem emlekszem. Ok is azt irtak, hogy mashol szinte csak pozitivat olvastak rola, ezert valasztottak ot. Ennek ellenere en is lattam, hogy tobbnyire elegedettek a doktorno paciensei, es vannak nagyon szep munkai, tehat nem gondolom, hogy rossz valasztas lenne, csak sokadszor olvasom, hogy neki nincsenek rontott munkai, ami nem igaz. En is gondolkoztam rajta, de nekem az vette el a kedvemet tole, hogy akiknek problemaja volt a vegeredmennyel, nem vette komolyan. Rajta es Jarain gondolkoztam es ezert valasztottam Jarait. Jarai se tokeletes, vannak kevesbe jol sikerult munkai, de nagy tobbsegben elegedett pacienseket lattam - ez VKnal is igy volt, viszont ami Jarai fele hajtotta nalam a malmot az, hogy ugy vettem eszre, o elismeri, ha hibazik/ ha a paciens nem elegedett a vegeredmennyel, o korrekciozik.
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook