Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


29278. Pinpin
2020. jún. 8. 21:17

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. A héten mennék konzultációra. De emiatt itthon már kezdenek elfajulni a dolgok. A férjem egyáltalán nem támogat. Eddig szerintem nem vette komolyan, vagy azt hihette, hogy én nem veszem komolyan és nem fogok idáig eljutni. De most már fasírtban vagyunk, nagyon hozzám sem szól, meg van sértve / meg van sértődve. Eleinte csak azt mondta, hogy neki így tetszem (amit komolyan mondok nem értem, baromi ronda az orrom), utána meg, hogy emiatt biztosan el fogunk válni, ha megváltozik az arcom, mert egy másik ember leszek. Most meg már ott tartunk, hogy nem tehetem meg sem vele, se a gyerekeinkkel, hogy megműttetem magam, mert nem fogok felkelni az altatásból. Kezdi elérni, hogy meggondoljam magam, és lemondjam a konzultációt. De akár mikor belenézek a tükörbe, rondának tartom magam ..... de hiszem tudjátok, miről beszélek! Tanácstalan vagyok. Nem szeretném hagyni, hogy így és ilyen mértékben befolyásoljon és azt érzem, hogy ha lemondom a konzultációt, egyből megbánom.

29277. mchintosh (válaszként erre: 29276. - Metélőhagyma)
2020. jún. 8. 20:39

Jaj, az is elég rosszul hangzik, szerencsére nekem nem volt ilyen gond. Bár azért a hely szerintem hagyott némi kívánni valót maga után.. nem ilyen alagsor jellegű környezetre számítottam.

Hát, feltételezem az altató orvos elnézett valamit. Teljesen éberen ébredtem fel, de semmimet nem tudtam mozdítani.. fájdalmat szerencsére nem éreztem, de nagyon megijedtem, próbáltam arra koncentrálni, hogy meg tudjam mozdítani legalább a szemhéjam, aztán szerencsére egyszer csak újra elaludtam.. amikor a műtét után megébredtem sírva mondtam az műtős asszisztensnek, aki azt mondta, biztos álmodtam.. de emlékeztem még egy párbeszédre is (ami arról szólt, hogy "nagyon vérzékeny ez a leányzó" - nyilván ez az infó sem tette kellemesebbé az éberséget), és amikor mondtam neki, láttam hogy meglepődik..

Mindegy is egyébként, bár tényleg borzasztó volt, tudom, hogy vannak ilyen esetek, nem volt szerencsém.. Azt viszont nehezményezem, hogy a nem kis összeg ellenére elég TB jellegű volt a környezet, és a hozzáállás is. Az ápolóm viszont tényleg szuper cuki volt, az nagyon sokat jelentett.

Egyébként nem akarom lehúzni, mert tudom, hogy sokan nagyon boldogan és jó tapasztalattal jönnek el, nyilván ezért választottam én is, de nekem sajnos nem lett happy end.

29276. metélőhagyma (válaszként erre: 29275. - Mchintosh)
2020. jún. 8. 20:00
Azta mindenit, ilyen hogy tortenhet meg??? Igen, van infom, irj ram privátban. Később vissza altattak? Egyébként velem sem foglalkozott mutet utan de azt hittem, hogy ez igy normális. Viszont az apolok hihetetlen kedvesek es rendesek voltak. Engem sajnos nagyon bantott, hogy a furdoszobat nem takaritottak ki elottem, es szetvert arccal eleg nehez meg egy pisiles erejeig is megtartani magam :/
29275. mchintosh (válaszként erre: 29273. - Metélőhagyma)
2020. jún. 8. 18:55

Oh.. :( az a helyzet, hogy én is tartózkodok a visszamenéstől, mert nagyon rossz tapasztalataim voltak a műtét során (többek között felébredtem közben, és elég sokáig magamnál voltam, amit nem akart senki észrevenni.. azon elég nehezen tettem túl magam.)

Plusz az ott töltött 26 óra alatt kb másfél percet sikerült rám szánnia a doktor úrnak, tampon kivétellel együtt.. ami szintén elég rosszul sikerült. De azt hiszem, pont ezek miatt is beszélni akarok vele, mert szerintem rengeteg pénzt és bizalmat fektettem ebbe ahhoz, hogy ezek után elhajtson.. arról esetleg van infód, hogy korrekciót mennyiért csinál amúgy?

29274. rekab (válaszként erre: 29271. - Mchintosh)
2020. jún. 8. 13:12
Szia! Engem is Rezek mutott, es korrekcion is nala voltam. 10 honapos orromat korrekciozta. Az en esetemben nem is kellett mondanom, h bajom van, fel eves kontrollon mondta, hogy ezzel nem elegedett es korrekciora van szukseg. En szemely szerint jot tudok csak mondani rola, de normalis, h ezzel nem mindenki van igy!
29273. metélőhagyma (válaszként erre: 29271. - Mchintosh)
2020. jún. 8. 12:43
Nekem 4 honaposan kezdett el ugy igazan leapadni, akkor eszrevettem, hogy hepe hupas, púpos, ferde. Ez azota csak rosszabb lett. En konzira se mentem vissza mert gondolom engem is illedelmesen elhajtana mint altalaban azokat akik nem elegedettek a munkajaval. Ha visszacsinalnam az idot tuti, hogy nem hozza mennek.
29272. Gaboo81 (válaszként erre: 29271. - Mchintosh)
2020. jún. 8. 12:08

Szia! Nekem 1 éves az orrom, de még mindíg változik. Fél éves kontrollon kőkemény volt az orrcsúcs, de még most is az, lassan gyógyulok. Azt viszont észrevettem, hogy estére mindíg sokkal vékonyabb.

A naplót nem csak másoknak, hanem magadnak is érdemes írni. Egyrészt később bármilyen kérdés merül fel amire már nem emlékszünk, van hol visszanézni, másrészt ha olyan változást tapasztalsz meg tudod mutatni és véleményt tudsz kérni. Szerintem itt kaphatsz segítséget, nekem is sokat segít ez a fórum. Engem tavaly nyáron műtött RÖ. Ha érdekel megmutatom a naplóm.

29271. mchintosh
2020. jún. 8. 10:39

Sziasztok!


Nagyon-nagyon sokáig gondolkodtam a műtéten, csendes megtekintőként rengeteget olvastam ebben a csoportban (azt hiszem csak ezért is regisztráltam ide nem is tudom hány éve már :)), viszont annyi zavart és félelmet adott az orr téma az életemben, hogy aktívan sosem tudtam erről beszélgetést indítani, még itt sem :(

Végül tavaly nyáron mentem el Rezek dokihoz konzultációra, és novemberre kértem műtét időpontot. A műtéttel kapcsolatosan elég sok rossz tapasztalatom volt - ha belegondolok, már a konzultációnál is lehettem volna figyelmesebb (nem igazán volt érdeklődő/elfogadó azzal kapcsolatban, hogy én mit szeretnék). Gondolkozom rajta, hogy készítsek-e naplót az egészről, hátha valakinek ez is jól jön.


Szerintem elég bonyolult volt az esetem, ugyanis orrsövényferdüléssel, és aszimmetrikus, az orrhegynél duci orral és orrcimpákkal indultam neki a műtétnek. (az utóbbihoz nem is nyúlt hozzá, pedig én szerettem volna..)

Sajnos így fél év elteltével azt érzem, hogy ez nem az az orr, amit szeretnék, és még mindig túl nagynak érzem, sőt, néha úgy látom, mintha nagyobb lenne, mint 1-2 hónappal ezelőtt volt..


Tapasztalt valaki hasonlót? Kinek mennyi idő volt, amíg elért egy stabil formát az orra?

Tudom, hogy még elég korai a korrekción gondolkodnom, és még kontrollra sem tudtam eddig visszamenni a vírushelyzet miatt, de Rezek dokis korrekcióról esetleg van valakinek tapasztalata?

Előre is köszönök minden választ!

29270. keki70 (válaszként erre: 29261. - 7a7686f2ab)
2020. jún. 7. 12:19

Szia Eszti!


Most akartam írni neked a drukkot,de szomorúan olvasom,hogy kiregisztráltál.☹️☹️☹️

Nem tudom,hogy lesz-e holnap műtéted,azért én írok neked drukkot:Sok szerencsét Eszti,váljon valóra az álmod!🍀👍🐥🍀


És ha úgy gondolod,hogy visszajössz,nagy-nagy szeretettel várlak!

29269. Molly93 (válaszként erre: 29260. - Nozi 20)
2020. jún. 5. 14:59

Szia!


Sajnos kozbe jott egy fog / arcureg gyulladas így a februarban tervezett mutetet le kellett mondani utana jott a virus..egyelore még nincs uj idopontom

29268. keki70 (válaszként erre: 29265. - Pinpin)
2020. jún. 5. 14:00
KT-nál nincs előleg,a műtét napján van a fizetés.🤞🐥
29267. TAndi86 (válaszként erre: 29266. - 7a7686f2ab)
2020. jún. 5. 12:52
Eszti, állítsd be a hozzászólások engedélyezését a naplódban. A bejegyzés alján egy visszafelé mutató kék nyílnak kell megjelenni a szív mellett.
29266. 7a7686f2ab (válaszként erre: 29265. - Pinpin)
2020. jún. 5. 12:31

szuper☺

én a műtét napján rendezem az anyagiakat. előleget nem kért Járai.

29265. Pinpin
2020. jún. 5. 12:04
Lányok, hogyan működik az előleg a műtét előtt?
29264. Pinpin (válaszként erre: 29263. - 7a7686f2ab)
2020. jún. 5. 11:59
Nekem igen, köszönöm! :)
29263. 7a7686f2ab
2020. jún. 5. 10:59
sikerült a belépés lányok?
29262. Gaboo81 (válaszként erre: 29261. - 7a7686f2ab)
2020. jún. 5. 10:20

Ez természetes 😊 én is izgultam. Drukkolok!

Jelentkeztem a naplódba.

29261. 7a7686f2ab
2020. jún. 5. 09:32

sziasztok .

Juni 8 műtét. Izgulok..nagyon izgulok😓

Van naplóm...☺🤗🤞

29260. Nozi 20 (válaszként erre: 29259. - Molly93)
2020. jún. 4. 17:06

Szia!


Megvolt a műtét? :)

29259. Molly93 (válaszként erre: 29258. - Pinpin)
2020. jún. 4. 16:20
Tavaly November végén :)
29258. Pinpin (válaszként erre: 29257. - Molly93)
2020. jún. 4. 13:57

Szia!


Köszönöm, ez bíztató! :) Megkérdezhetem, hogy mostanában volt?

29257. Molly93 (válaszként erre: 29249. - Pinpin)
2020. jún. 3. 18:21

Szia,


Én is pont így voltam, este 9 órára kaptam időpontot, azt hittem gyorsan lerendezi a dolgot, de abszolút nem, mindent megtudtunk beszéln.Fotót is csinált. A tervet 2 nap múlva kaptam meg e-mailben.

29256. keki70
2020. jún. 2. 21:05

Nekem is volt rajta bőven munka,orrsövény kiegyenesítése,pukli eltüntetése,orrcsúcs megemelése,szűk orrlyukak kerekké formázása és az egész orrot kisebbre vette az orvos.Majdnem három órán át tartott.

És bizony fél év kutatás után döntöttem KT mellett,nem siettem el a döntést.🐥


Ha valaki felépítette magában,hogy kb.melyik orvosok azok,akiknek a munkáival,eredményeivel tud azonosulni,akkor érdemes mindet felkeresni és utána dönteni.Fontos,hogy mindig magunk hozzuk meg a döntést,mert ez a saját felelősségünk.

Persze még így sincs garancia arra,hogy biztosan azt az orrot kapja az illető,amit vár.


Valóban olyan nincs,hogy legjobb orvos-Bdnr teljesen igazad van.👍

Olyan viszont igen,hogy a saját értékrendjében az embernek az lesz a kiváló orvos,aki valóra váltotta az álmát.🙃

29255. Cyber Bunny (válaszként erre: 29250. - Gaboo81)
2020. jún. 2. 20:20
Neked a faragás tartott sokáig, nekem meg a formázás, kipótlás. 😄 Rizikó mindig van benne, de úgy látom, ha előtte jól rákészülünk, kitaláljuk, hogy mit szetetnénk és ahhoz keressük meg a megfelelő orvost, akkor nem marad el a siker. 🙂
29254. keki70
2020. jún. 2. 14:22
Nagyok sok hasznos és bölcs dolgokat leírtatok lányok,mintha évek lennének összefoglalva!🙏👌🌸❤🌺💙
29253. keki70 (válaszként erre: 29249. - Pinpin)
2020. jún. 2. 13:59

Szia,én azt szoktam mondani,addig,amíg mindenre nem kapod meg a választ,ne hagyd el a rendelőt.Jó előre felírni a kérdéseket,ha van elképzelésed az orról,amit eltudnál képzelni magadnak,arról képeket vinni,én olyat is vittem,amilyet egyáltalán nem akartam./pendraive-n/

Sok szerencsét!👍🐥🙃

29252. agica09 (válaszként erre: 29249. - Pinpin)
2020. jún. 2. 13:39
Mindig mindenre válaszolt,volt,aki majd 1 órát is bent volt nála,en kb.20 percet.
29251. agica09 (válaszként erre: 29249. - Pinpin)
2020. jún. 2. 13:38
Szia! Általában kell várni 1-2 órát is.🙂 Függ attól is,hogy aznap operál e,az is elhúzódhat ugyebár.
29250. Gaboo81 (válaszként erre: 29248. - Cyber Bunny)
2020. jún. 2. 10:04

Nekem sokáig tartott a műtét, de mindent újra kellett faragni, amilyen orrom nekem volt előtte 🤣 Azt kell mondjam, hogy nagyon utána kell menni a dolognak, viszont sajnos akkor sem tuti, hogy jól sikerül. Az ember csak reménykedik, hogy nem jön elő semmilyen probléma, vár és izgul, nézegeti, vizsgálhatja. Az lenne a jó, ha mindenki vezetne naplót és akkor lehetne reálisabban látni a helyzetet. Nagyon nehéz lelkileg az első fél év. Nyilván aki tud angolul az persze nézzen körül határainkon túl is a lehetőségeihez mérten. Egy ilyen műtét előtt minimum egy fél éves kutatás szükséges.

Senki ne kapkodja el a döntést!!!

29249. Pinpin
2020. jún. 2. 09:05

Sziasztok!

1 hét múlva megyek konzultációra KT-hoz. Mire számíthatok? Esti időpontot kaptam, mennyi időt szán ilyenkor a páciensre? Van bennem egy kis félsz, hogy hamar leráz, mert késő lesz 🥺

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook