Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Örökölt ház eladása fórum

Örökölt ház eladása (beszélgetős fórum)


1 2
36. birebora (válaszként erre: 33. - Forrest2010)
2021. nov. 1. 08:09
Szerintem sem és még izmozik, többet akar. Holott 10 évig ? (nem olvasok vissza, de ez rémlik) nem vett részt az anyjuk ellátásában. Sajnos minden családban van ilyen és ahol egy családban beteszi a pénz a lábát ott vége a békének és megkezdődik az örök acsarkodás és harag.
2021. nov. 1. 07:54
Szerződtess le egy "rossz arcú" valakit, aki eljátsza, hogy méeg akarja venni tőled a ház 3/4 részét! Hátha akkor lépni fog a tesód.
34. forrest2010 (válaszként erre: 22. - Birebora)
2021. okt. 31. 20:00
... persze ! van ilyen anya ! /is/ ... éppen nemrég akadtam ki az egyik anya másik lányán , aki azért nyaggatta az anyját h szerezzen magának haszonélvezetet ! ne használati jogot ! arra a lakásra , amit a másik lánya vett ancinak !!! mert a haszonélvezetnél azt vehet oda az anyjuk akit csak akar !!! de ezt 1 használati joggal nem teheti + ! !
33. forrest2010 (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2021. okt. 31. 19:55
.... ha ők gondozták az anyut ? akinek a nyd-a ment a bankba ? akkor nem is járt rosszul a tesó az 1/4-el !!!
32. forrest2010 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 19:54
... Jézusom !!! szegény kutyus !!! szegény lányod !!!
31. birebora (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 19:17
Akkor én túladnék a házon mihamarabb és a tesómmal sem erőltetném a kapcsolatot aki leakar húzni. De ez én vagyok.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Aszparagusz)
2021. okt. 31. 19:10

Ismerős csajszi szólt a bankból, akivel együtt jártunk tornázni. Hozzá mentem minden hónapban, amikor beraktam a pénzt. Nem is tudom mit képzelsz, hogy itt aggatod a körmöd?

20 évig mi tartottuk az anyámat, aki amikor nem voltunk itthon elvitette a lányom kedvenc kutyáját a sintérrel.

Ennyi infó azt hiszem elég is

róla.

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Birebora)
2021. okt. 31. 19:02

Egy normális anya nem csinál ilyet. De te nem ismerted az enyémet.Látod ezért nem mesélek...

Az emberek teli vannak rosszindulattal. Könnyebb a rosszat feltételezni. Rögtön ítélkezni. Tudnék mesélni de mi értelme lenne felszakítani a fájó sebeket.

28. aszparagusz (válaszként erre: 27. - Tumbo2)
2021. okt. 31. 18:22

Normál esetben megállapodnak a költségekről, feladatokról, bevételekről.

A f.i leírása nem ennek tűnik.

27. tumbo2
2021. okt. 31. 18:05
a lányomék összeültek,a közös költséget elosztották.neki a fél lakás egyharmada jár,ugyanúgy,mint a költség.
26. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 18:00
Tönkre fog menni, telekárban adhatjátok el, ha nem lakják.:((
25. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 17:58
Csak a saját részedet adhatod el.
24. aszparagusz (válaszként erre: 22. - Birebora)
2021. okt. 31. 17:57

Csak a f.i. elmondását ismertjük.

Ő viszont 3/4 részt kapott a házból, a tesó pedig 1/4-et.

Nem tudjuk mi volt (ha volt) a megállapodás.

23. birebora (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2021. okt. 31. 17:48
Valahogy igy.
22. birebora (válaszként erre: 19. - Aszparagusz)
2021. okt. 31. 17:48

Az már biztos, ebben igazad van. De a FI-nél volt az anyuka, ők laktak egy fedél alatt, gondolom ápolta, gondozta, stb. Erre fel odaadja a tesónak a pénzt nem szólva a másik gyerekének semmit akivel együtt lakik és rá számithat.

Szerinted ez mennyire életszerű? Egy anya csinál ilyet?

21. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Aszparagusz)
2021. okt. 31. 17:39
Persze, hogy azt csinál vele, amit akar. Csak a tesó, aki a pénzt megkapta (vagy kicsalta?) a szülő öregkori gondozásában nem vett részt. Márpedig egy szülő ilyen durva tévedést nem csinál, valószínű, hogy az a másik becsapta.
20. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Aszparagusz)
2021. okt. 31. 17:27
szerintem is furcsa,hogy szólnak akinek elvileg semmi köze hozzá.egy darabig én kezeltem az anyám temetésre félretett pénzét,de mikor ápolni kellett ,odaadtam a húgomnak.ö tudja,hogy mikor van rá szükség-
19. aszparagusz (válaszként erre: 10. - Birebora)
2021. okt. 31. 17:21

A saját pénzével mindenki az csinál életében, amit akar.

Ha anyuka úgy döntött, hogy kiveszi és a testvérnek adja, akkor annyi.

Odaadhatta volna egy vadidegennek, vagy kiszórhatta volna az ablakon.

18. aszparagusz (válaszként erre: 17. - Aszparagusz)
2021. okt. 31. 17:18
Több éves procedúra.
17. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Secret8)
2021. okt. 31. 17:17

Ez így nem igaz.

Nem kötelezhető, hogy eladja a tulajdonrészét.

Ha nem tudnak megegyezni bármelyik fél kérheti a közös tulajdon megszüntetését. Ha a másik fél nem tudja/akarja megváltani, akkor a bíróság elrendeli az értékesítését. A befolyt összeget a tulajdoni hányad alapján osztják el, illetve akik állagmegóvó, stb. beruházásokat végzett, az kérheti a vételárrész terhére annak megtérítését.

16. levarosbukta (válaszként erre: 14. - Aszparagusz)
2021. okt. 31. 17:15
Látom neked is szöget ütött a fejedbe a dolog! :)
15. levarosbukta (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 17:15
Ez elég valószínűtlenül hangzik hogy szólnak a bankból, hogy kivették a pénzt, még akkor is ha társtulajdonosa vagy a bankszámlának.
14. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 17:14

Szép amit leírtál, de egy kicsit sántít.

A bankból nem szólhattak, hogy anyád kivette az összes pénzét, ugyanis a bank nem adhat ki ilyen jellegű felvilágosítást.Ha ketten is vagytok a számla tulajdonosai, akkor sem szólhat/telefonálhat az ügyintéző, hogy a másik fél mennyit vett ki.l

13. forrest2010 (válaszként erre: 10. - Birebora)
2021. okt. 31. 17:06
...az anyukája vette ki a pénzt ! de valószínű h a tesó közreműködésével !
12. secret8 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 16:23

Még a hagyatékit akartam írni, ahol egálba lehetne hozni a dolgokat, de ha már 10 éve mindennek, akkor mindegy.

Mindenképpen beszélned kellene egy ügyvéddel, aki ebben járatos. Ezen a költségen szerintem ne spórolj, mert magad nem tudod megoldani. Így lesz tiszta.

11. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 16:22
Csak közösen tudjátok eladni, ha minkét tulajdonos aláírja. Illetve indíthatsz pert, aminek az a neve, hogy "közös tulajdon megszüntetése". Ilyenkor vagy az egyik, vagy. amásik fél kivásárolja a másikat és kész.
10. birebora (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 15:49

Nem vagy balek. Eladni szerintem sem tudod nélküle. Független értékbecslő és ha tudod vedd meg te az ő részét és utána csak a tiéd.

Elég mocskos dolog volt részéről ez a bankból való pénz kivétel. Anyukád tudott róla? Mindenképp ügyvéd kell.

9. R.Eszter (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 15:29

Ne tegyél szemrehányást magadnak. Nem volt balek, egyszerűen csak jóhiszemű, hiszen végül is a családod.


Én a helyedben azért kérnék szakembertől tanácsot.

8. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 15:21
Megértelek! Legtöbben úgy vagyunk, nem szívesen tárjuk a szűk családi problémákat a nagyvilág elé, még akkor sem ha itt nick-nevünk van. A családi ügy végképp magánügy. Szerintem nem vagy egyedül ilyen gondokkal. Sajnos. Csak ügyesen. Ahogy eddig is tetted. Hiszen a tesó azok után is tesó marad, bárhogyan is tudod eladni a házat, a jó kapcsolatot meg kellene tartani.
2021. okt. 31. 14:43

Köszönöm szépen mindenkinek, aki időt szánt rám és együtt gondolkodott velem! ❤️

10 éve, hogy ránk maradt a ház.

20 évig nálam volt az anyám. Spórolt rajtunk a testvéremnek. Letette az akkor 100.000 Ft os nyugdíját Aztán egyszer csak szóltak a bankból, hogy tudok róla, hogy anyám kivette az összes pénzét?

Így tudtam meg, hogy a testvérem elvitt mindent.

Nem baj. Bedolgoztam harag és indulatok nélkül.

.... és még mindig húzni akar rajtam... Minél többet 😏

... az idő meg telik és jó lenne végre nekem is valami 😏

Bocsánat! Soha nem beszélek a problémáimról. De most jól esett kiönteni a szívem. Név nélkül.

Mert még én is szégyenlem a balekságom. 🙄

Egyúttal megspóroltam a jogi tanácsadás és a pszichomókus költségét is.😄

Kösz megegyszer!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook