Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Örökölt ház eladása fórum

Örökölt ház eladása (beszélgetős fórum)


1 2
6. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Secret8)
2021. okt. 31. 14:09

Valóban, ha ő nem él az elővételi jogával, a következő lépés, hogy te vásárolod meg az ő tulajdonrészét a napi piaci értéken.

Amennyiben erre nincs lehetőséged, akkor jöhet, hogy az egészet meghirdetni eladásra.

5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 14:07

Így símán eladhatnád, amennyiben hajlandó lenne ő is aláírni az adásvételi szerződést. De az eladás ellen tiltakozik.

Amit tenni tudsz:

- ügyvédi segítséggel felajánlod neki, hogy vegye meg a napi piaci áron a te részedet is, mivel "elővételi joga van"! Valószínű az ügyvéd mondani fogja, hogy a napi piaci értéket független értékbecslő határozza meg.

- Amennyiben írásban közli, hogy nem kíván élni az elővételi jogával, az esetben már a napi piaci áron eladhatod az ingatlant, és abból az ő részét kifizetni.

De mindezt csak ügyvédi közreműködéssel, hogy valóban minden szabályos legyen, és ne támadhassa meg az eladást.


Tudomásom szerint valahogy így működik. Beszélj ügyvéddel, anélkül úgysem fogsz tudni előre lépni.

4. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 14:04

Ha a testvéred az állagmegóvó kiadások rá eső részét nem tudja vagy nem akarja vállalni, el kell, hogy adja neked az ingatlanrészét. Az értekbecslő által megállapított ár egynegyedét kell kifizetned neki.

Ha kivásároltad és tiéd a tulajdonjog, akkor bármikor eladhatod, akár magasabb áron is, ha tudod.


Józan ésszel el tudnám képzelni, hogy normális viszony esetén el lehetne adni, ha ő is belemenne ebbe, de azt nem tudom, hogy jogilag lehetséges-e. Főleg, hogy nem tudtok megegyezni. Erre kell az értékbecslő.

2021. okt. 31. 14:02

Köszönöm szépen a válaszod!

Akkor van is meg nincs is örökségem 🙄

Alighanem akkor ez már így marad az idők végezetéig. 😒

A testvérem kapzsisága határtalan 😏

2021. okt. 31. 13:53
Amennyiben ő is kapott tulajdonjogot, nem. Nem adhatod el. A tulajdonjogodat eladhatnád, de az a kutyának sem kéne.
2021. okt. 31. 13:43

Sziasztok!


Szeretnék tőletek segítséget kérni!

A szülői ház három negyed részét én örököltem. A testvérem pénzt kapott, nem keveset.

Nem tudunk megegyezni. Az én részemért nevetségesen kis összeget ajánlott fel. Amikor én arányosan annyit akartam neki fizetni, amit nekem szánt, abba természetesen nem ment bele.


A házon lévő javításokat nem csinálja senki. Napról napra romlik az állapota.

Szerintetek, miután az enyém

a nagyobb része, eladhatom a házat kész tények elé állítva a testvérem, majd kifizetve az őt megillető részt.

Jogilag ez megengedett?

A párom szerint nem lehet😏

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook