Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Osztott tulajdonú házból, az egyik rész az enyém. A másik fél eladná a saját részét. Kirakhat a saját részemből? fórum

Osztott tulajdonú házból, az egyik rész az enyém. A másik fél eladná a saját részét. Kirakhat a saját részemből? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. simple (válaszként erre: 28. - Asztanaviszta)
febr. 11. 12:52
Mindkét tulajdonos szerepel a tulajdoni lapon, és mellé oda van írva, hogy kinek mekkora arányú a résztulajdona.
33. simple (válaszként erre: 32. - Levarosbukta)
febr. 11. 12:51
Milyen meglepetések? Nekem értesítést küldenek mindenhonnan, ha bármi rájegyzésre kerül a tulajdoni lapra, hiszen nekem is résztulajdonom van. Osztatlan közös tulajdon esetén mindenkit értesíteni kell mindenről.
32. levarosbukta (válaszként erre: 24. - Simple)
febr. 11. 12:01
Mert érhetik az embert meglepetések.
febr. 11. 11:34

Nem rakhat ki a saját részedből. Lemondó nyilatkozatodra van szüksége, akkor adhatja el a saját részét.

Vagy megveszed a részét, vagy alá kell írod a lemondó nyilatkozatot.

30. simple (válaszként erre: 26. - Birebora)
febr. 11. 09:27
Nekem is van osztatlan közös tulajdonban lévő ingatlanom.
29. simple (válaszként erre: 25. - Liliom10)
febr. 11. 09:26
Ezekkel egy tulajdonos mind tisztában van.
28. asztanaviszta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 11. 09:16
A tulajdoni lapon mint közös tulajdonosok szerepeltek?
27. asztanaviszta (válaszként erre: 23. - Anyagi)
febr. 11. 09:14

Osztatlan közös tulajdonnál nincsenek albetétek.

Ettől függetlenül lehet megosztási szerződés, amiben szabályozzák, hogy ki melyik rész használatára milyen mértékben jogosult.

26. birebora (válaszként erre: 24. - Simple)
febr. 11. 09:12
Szerintem csak azért mert ért hozzá és a ismeri a buktatókat.
25. liliom10 (válaszként erre: 24. - Simple)
febr. 11. 09:05
Előfordul, hogy valami teher van az ingatlanon (hitel, jelzálog), esetleg már halott rokon haszonélvezeti joga,stb. Kell a tulajdonlap !
24. simple (válaszként erre: 23. - Anyagi)
febr. 11. 07:00
Mièrt ismètelgeted a tulajdoni lapot? Szerinted nem tudja milyen ingatlannak a tulajdonosa?!
23. Anyagi (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 10. 20:50

Attól még a lakások lehetnek albetétek!

Tulajdoni lap!!!!!!!!

22. Anyagi (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 10. 20:38

Mindenképpen kell egy tulajdonlap!

Te is le tudsz egyet tölteni, ami tájékoztató! (De nem hiteles)

De minden rajta van ami neked kell!!!

Vidd magaddal a tanácsadásra!


De ha szépen nézel, és van némi jóindulat.... ott is meg kell tudniuk nézni!

21. Anyagi (válaszként erre: 18. - Simple)
febr. 10. 20:35

A kérdés címében ez van : Osztott tulajdonú ház!


A telekre hangzott el a másik kifejezés!!!!

20. birebora (válaszként erre: 9. - Regin_a)
febr. 10. 19:52
Igen, pontosan. De nem én vagyok a FI.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Anyagi)
febr. 10. 19:22

Köszönöm a precíz tájékoztatást! Gondolkodtam már, hogy felkeresem az ingyenes jogi tanácsadást. Osztatlan közös tulajdon mert ugye közös a helyrajzi szám is, viszont a házon belül minden megvan osztva.

Még nem vagyok ügyes a helyes jogi megnevezésekben. :))

18. simple (válaszként erre: 17. - Anyagi)
febr. 10. 19:08
Osztatlan közös tulajdon.
17. Anyagi
febr. 10. 19:05

Ne haragudj, de kissé zavaros előttem a dolog!


Most akkor osztott vagy osztatlan a tulajdon?

Vagy a lakás osztott és a kert osztatlan?

Vagy társasháznak van bejegyezve?

Mert ezek mind külön kategóriák!!!! - Más jogi helyzet és más szabályozás!


Ne félj! Ki semmiképpen nem tud tenni a tulajdonodból!

Viszont van elővételi jogod. Ez azt jelenti, hogy ha talál vevőt X forintért, akkor ugyanannyiért neked van jogod megvenni! De ne ugorjál be! írásos vételi szándékot igazoló vagy már vételi szerződéssel kell igazolnia, hogy ki a vevő és mennyiért venné meg! Ha nem kívánod érvényesíteni az előjogodat, akkor írásban le kell mondanod róla!


Elsőre azt mondanám, hogy mindenképpen be kell szerezned egy tulajdoni lapot!!!! Abból minden kiderül!!!!


Másodikra pedig azt, hogy minden önkormányzatnak kell ingyenes jogsegélyszolgálatot biztosítania! Erről érdeklődj a jegyzőnél!!! Ne hagyd magad, kell, hogy segítsenek - és ingyen!!!


És még egy: Ha a kert osztatlan, azt valószínű, hogy nem lehet elérni, hogy hivatalosan is megosszák! Sok kritérium és pénz lenne. De ahhoz ragaszkodhatsz, hogy a "szokásjog szerint, osztottan használható" kifejezés benne legyen a másik rész adásvételi szerződésében!

Sőt, erről a szokásjog szerinti használatról a mostani tulajdonossal is köthetsz MOST egy szerződést és, hogy fel kell világosítania az leendő tulajt szóban és írásban is, csak így adhatja el!

AZ nagyon lényeges, hogy ez a megkötés benne kell legyen a vételi szerződésben, mert különben az új tulaj megvonja a vállát, hogy ő ezt nem tudta!

16. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 10. 18:46
A saját részét eladhatja, téged nem rakhat ki. viszont ha ő eladja a részét, neked elővásárlási jogod van rá, tehát amikor megvan a vevője, ugyanannyiért fel kell ajánlania neked is, és ha nem akarod megvenni, akkor le kell mondanod erről a jogodról.
15. Regin_a (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 10. 18:34

Mindenki fizeti saaját rész költségét, ha fel van osztva a kert akkor pl a fűnyírást. A tető és padlástér/ha nem lakható/ pl nem megosztható

Tehát egy beázás esetén közös a tető javitása, de csak a tető, a lakás menyezet nem

És nyugi, nem vagy veszélyben

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - K-né Zsóka)
febr. 10. 18:31
Szerintem nemtudja a nénikém hogy lesznek ilyen jogi procedúrák, egyszerűen csak az én házrészem éri a legtöbbet és jobban jár ha együtt adjuk el az osztott tulajdonjog miatt.
febr. 10. 18:29
Köszönöm a megnyugtató válaszokat és a tanácsokat. Reméltem, hogy nem leszek soha ilyen helyzetben, de most ebből a legjobbat kell kihozni. :)
12. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 10. 18:15
Nem rakhat ki, semmi köze a te részedhez. Neked viszont elővételi jogod van, mint ahogy itt többen is írták. Ha teljesen elkülöníthető a ház, és eddig sem használtátok azt a részt, akkor nem lesz probléma. Remélhetőleg rendes család veszi meg. A kertet meg felosztjátok.
11. K-né Zsóka (válaszként erre: 8. - Birebora)
febr. 10. 18:11
Gondolom az elővételi jog miatt. Egy hétig gondolkodhatnak, hogy megveszik-e vagy eladja másnak.
10. Regin_a (válaszként erre: 9. - Regin_a)
febr. 10. 18:09

kérhetik a te belegyezésedet is"

Mármint a vevő, az új tulaj

9. Regin_a (válaszként erre: 7. - Birebora)
febr. 10. 18:05

Saját részét eladhatja. Elméletileg a földhivatali bejegyzésnél kérhetik a te belegyezésedet is

Neki tehozzád nincs köze, nem rakhat ki, nem adhatja el a részedet

Ha nincs felosztva a kert, akkor fölmérővel a tulajdoni hányad arányában fel kell méretni, keritést húzni és ezt is bejegyeztetni a földhivatalba.

8. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 10. 17:54
Mire adott egy hét gondolkodási időt?
febr. 10. 17:52
Dehogy tehet ki. Te is tulajdonos vagy. Elővételi jogod viszont van. Ha akarod és van rá pénzed vagy fel tudsz venni hitelt vedd meg. A kertet viszont válasszátok le mindenképpen hivatalosan, jogilag is tiszta és egyértelmű legyen.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Regin_a)
febr. 10. 17:46
Osztatlan közös tulajdon, ugyan az a cím és helyrajzi szám is..
febr. 10. 17:43
A saját részét eladhatja, de téged nem tehet ki.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook