Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Osztott tulajdonú házból, az egyik rész az enyém. A másik fél eladná a saját részét. Kirakhat a saját részemből? fórum

Osztott tulajdonú házból, az egyik rész az enyém. A másik fél eladná a saját részét. Kirakhat a saját részemből? (tudásbázis kérdés)


1 2
4. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 10. 17:42

Felosztották, hogy?


Úgy tűnik ez osztatlsn közös tulajdon. Ha az, akkor elővételi jogod lenne rá és beleegyező nyilatkozat kell/ett/ a másik tulajdonostól

Mi van a tulajdoni lapon azt nézd meg, ingyenesen lekérhető a nem hiteles

[link]


Ha nem osztatlan akkor más helyrajzi számon szerepel a két ház és a tartozó kert

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Liliom10)
febr. 10. 17:42
Kertes családi ház, a kertet el lehet különíteni. Sajnos megvételre önerőm nincsen..
2. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 10. 17:30

Úgy tudom, eladhatja a saját részét. Téged nem tehet ki, hiszen tulajdonos vagy Te is !

Milyen a ház ? A kertet szét lehet osztani kétfelé ? Akár elkeríteni Neked a felét ?

Az ideális az lenne, ha meg tudnád venni az ő részét, hogy ne idegenekkel kelljen egy házban laknod, közös kertben kerülgetni egymást.

febr. 10. 17:24

Nagyszüleim anno felosztották a ház tulajdoni jogát. Haláluk után nagynéném örökli az ő részüket. Nagyapám meghalt és nagynéném elakarja adni a házreszt. A másik tulajdonosa a háznak én vagyok. Osztott házrész, kettő külön lakrésszel, nem felosztott kerttel. A probléma azaz hogy én már 10 éve az én házrészembe élek 3 gyermekemmel és párommal. Külön mérőórák is vannak, teljesen arra lett kitalálva a ház, hogy 2 tulaj eltudjon élni békében. Mivel nagynéném 1 hét gondolkodási időt adott, féltem az otthonom biztonságát. Kirakhat? Ha nemet mondok akkor nem adhatja el a házrészt?

Az osztott tulajdonjog miatt én egy panelt sem tudnék venni csak a városból kiköltözni az agglomerációba max egy kádárkockába.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook