Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önellátó gazdálkodás nyugdíj helyett? fórum

Önellátó gazdálkodás nyugdíj helyett? (beszélgetős fórum)

103. pista55 (válaszként erre: 100. - 21f95a0056)
2012. aug. 12. 13:48
Szerintem az önellátó gazdát már holmi kutyaugatás vagy rozsdafarkú csicsergése nem nagyon zavar mert hajnalban kel és eléggé fáradt már ilyenkor, hogy ettől tudjon jót aludni.:)))
102. Mithrillion (válaszként erre: 96. - Memimemi)
2012. aug. 12. 13:35

Hát, azért a multik piszok sokáig húznák-húzzák még.


Viszont ők is kell, hogy kompromisszumokat kössenek, erre egyre több példa van a tudatos vásárlás elterjedésével. No, persze, nem személyes meggyőződésből csinálják, hanem muszáj-marketingből.


Van néhány nagyon durva dokumentumfilm a multikról, amik akkor is túlütnek, ha levonom belőle az áfát...


Egy kis ízelítő az amerikai álomból, amit meg kellene előznünk, mert oda tartunk:


[link]

101. 21f95a0056 (válaszként erre: 97. - 3d0696d927)
2012. aug. 12. 13:34
:-)
100. 21f95a0056 (válaszként erre: 98. - Pista55)
2012. aug. 12. 13:34

És ha néha néha mégis úgy hozná a sors hogy ledőljünk kicsit .....akkor száz százalék hogy a környék összes kutyája akkor kezd bele az ugatásba....


vagy éppen a rozsdafarkú mama az ablakunk előtt kezdi el éles hangon biztatni a fiókákat a kirepülésre..DD....mert a vidéki élet szép..DDD

99. pista55 (válaszként erre: 96. - Memimemi)
2012. aug. 12. 13:32
Mostanában nagyon sok helyen tarolt a jég, de még egy multi sem zárt be.:))
98. pista55 (válaszként erre: 86. - Aa84065182)
2012. aug. 12. 13:31
Ha önellátó lennél néha bizony ellen kéne szegülnöd mert lehet, hogy meg kéne kapálni a kertet, vagy kialjazni a jószágok alól, vizet adni nekik legalább, vagy arrébb kötni a kecskéket meg ilyen apróságok.:)))
97. 3d0696d927 (válaszként erre: 92. - 21f95a0056)
2012. aug. 12. 13:21
Hàt ezek a nagy dolgok! Milyen pici a vilàg, es milyen nagyok mi benne! :)
96. memimemi (válaszként erre: 95. - Pista55)
2012. aug. 12. 13:14
Szerinted :D
95. pista55 (válaszként erre: 93. - Memimemi)
2012. aug. 12. 13:11

"Ugyanannyi esély van arra, hogy leáll a nagyon ünnepelt multi cég, mint hogy elviszi a jégeső a termést."

Na ebben nagyon tévedsz.

2012. aug. 12. 13:08
Láttam egy videót egyszer nemrég ahol ilyen önellátó gazdálkodásra buzdítanak. Tényleg nagyon meggyőző, de azóta elgondolkodtam rajta, hogy mi is történne ha oda jutnánk, hogy nem lenne mit enni. Valószínűleg elvennék attól akinek van. Volt már erre példa a történelemben.
93. memimemi (válaszként erre: 90. - 731e5b9ffb)
2012. aug. 12. 13:05

Pont nem a pénz a lényeg az önellátó gazdaságban.

Meg egyáltalán, meddig tart a pénz? Ki tudja? Meddig tart a multik uralma? Ugyanannyi esély van arra, hogy leáll a nagyon ünnepelt multi cég, mint hogy elviszi a jégeső a termést. Ha meg nincs hol megvenned a párszáz forintos zöldborsót és nem tudod magad megtermelni, akkor csöszheted...

A köolaj sem tart örökké, a készletek végesek és beláthatatlan következményei lesznek.


Igen, dolgozni kell, hogy saját termést egyél, de mennyivel finomabb és nem utolsó sorban, tudod, hogy mit eszel!

92. 21f95a0056 (válaszként erre: 84. - 3d0696d927)
2012. aug. 12. 12:32
Űűűűű én ismerlek téged...:-)....anno együtt fórumoztunk...-)
91. 731e5b9ffb (válaszként erre: 85. - Aa84065182)
2012. aug. 12. 12:13
Amennyit nyerhetsz a házi gazdálkodásodon, kb annyival alacsonyabbak vidéken a fizetések, tehát még ha találsz is munkát akkor se jössz ki jobban összességében. Ezért is hangsúlyozom, hogy ha belevágsz, ne az anyagiak miatt tedd. Nyugdíjas korban ideális nyugdíjkiegészítés lehet a dolog, de attól ugyanúgy tartalékolnod kell arra a bizonyos HA ra, ha már nem tudod ellátni a birtokod, esetleg magadat se.
90. 731e5b9ffb (válaszként erre: 77. - 3d0696d927)
2012. aug. 12. 12:05
Egyértelműen látszik, hogy te nem a pénz miatt vágtál bele, hanem az életed ettől teljesedett ki. Ez így nagyon jó dolog. Meg az is, hogy ilyen "cserekereskedelmet" folytattok.Én csak azt írom, hogy csak a pénz miatt senki se égessen föl maga mögött mindent, mert falun sincs kolbászból a kerítés:)
2012. aug. 12. 12:04
Én is lépek, lefestem a hintaágyat. Klassz az idő! :)
88. 3d0696d927 (válaszként erre: 86. - Aa84065182)
2012. aug. 12. 12:03
A parancs az parancs! Jó gazda pedig eleget tesz a jószág kívánságának! :D
87. 3d0696d927 (válaszként erre: 85. - Aa84065182)
2012. aug. 12. 12:01
Igen, bele kellene kezdened valamibe, ami nem köt helyhez. Én is ezt csináltam.
2012. aug. 12. 12:00
Most a pocakomban a rántott csirke aszongya, hogy feküdni kíván, és mi vagyok én, hogy ellenszegüljek? :)
85. aa84065182 (válaszként erre: 74. - 731e5b9ffb)
2012. aug. 12. 11:59

Nem egészen.

Az egyik legfőbb akadályát a dolognak éppen abban látom - és erről írtam is - hogy ha elköltözöm vidékre, akkor ott hogy találok munkát? Még itt is nehéz, és nem nagyon látom, hogy olyan nagyon fejlődne a gazdaság - bár nagyon szép plakátokat raktak ki az óriástáblákra, miszerint megvédik a munkahelyeket. ^^

Node, fakad víz, ha Isten akarja - majd meglátjuk. Egyelőre, és még jó sokáig az agyalás megy majd úgyis. Ebbe nem lehet csak úgy belecsapni, minden nélkül, viszont legalább már tudom, hogy merre akarok menni, és ez nem semmi! :)

84. 3d0696d927 (válaszként erre: 82. - Mithrillion)
2012. aug. 12. 11:58

Nem tudom, mi okozta. Ellés után nem evett több gabonát, leállt a bendője, három hónapig élt szénán, szálanként etettem vele. Felnevelte a lányokat és elment.


Aztán áthoztam őket a másik ingatlanra, teljesen más körülmények közé, és a lánya ugyanígy járt. Mindenre gondoltam, az orvos ketózist mondott, aztán az megdőlt, utána azt mondta a génállományban lehetett hiba, mert a tartási hibát kizártuk.


Ikerellés volt mind a kettő, amelyikeknél probléma volt, mindkettőhöz orvost hívtam, mindkettő kapott antibigyót. Én erre gyanakszom. Mindkettő elment.


A neveiket leírom: Zsuzsi, Ajsa, Zsejke, Barka, Helka! :)

2012. aug. 12. 11:53

Na ja, én is családdal tervezném szívem szerint, csak ahhoz még a másik fél (a férfi) megtalálása is kéne.:) De ha kell hát megcsinálom egyedül. (Bár éjszaka tök egyedül tutira félnék eleinte.:D)


Évek óta nagyon vonz az, hogy vidéken éljek. Itt születtem, pesti vagyok, de nem szeretem a várost. Gondolom nem kell magyaráznom, hogy miért.


És lehet, hogy nem értetek egyet velem, de szerintem az nem normális, hogy gyakorlatilag bármelyik üzletbe ha bemegyek, akár decemberben, akár júliusban, vehetek - mondjuk - fagyaszott lazacot. Magyarországon! Vagy avokádót, vagy licsit, vagy törpömtudja mit. Ez valahogy nekem teljesen abnormális dolog.


Ami az égő becsavarását és egyéb munkákat illeti, mindenre természetesen én sem vagyok képes. De azért talán többre, mint gondolnád.:)

82. Mithrillion (válaszként erre: 77. - 3d0696d927)
2012. aug. 12. 11:37

A kecskéiddel kapcsolatban eszembe jutott valami, amit a barátnőmnél hallottam: a kecskék egy évben elvetéltek mind egy szálig, minden látható ok nélkül.


Az orvos nem tudott mit mondani, de egy öregasszony meglátogatta pár hónappal később és spontán rámutatott egy növényre: Ezt vedd ki innen, mert vetélést okoz a kecskéknél, ha túl sokat esznek belőle.


Nem valami hasonló lehetett nálad is?

81. Mithrillion (válaszként erre: 79. - 3d0696d927)
2012. aug. 12. 11:32

És az egyik legkiegyensúlyozottabb nő, akit ismerek...csodálatos és imádom!


Aztán kecskelegeltetés közben talált magának egy pasit az erdőben...(erdőgazdaság területén él, fakitermelőként dolgozott a srác), azóta még boldogabb és pendül a gazdaság is...

80. Mithrillion (válaszként erre: 74. - 731e5b9ffb)
2012. aug. 12. 11:30

"még az égőt se neked kell betekerned ami a lakáson kívül van"


...szerintem nem nagy ügy, két perc az egész...


"Az udvaron térkövezni kellhet, garázs, melléképületek stb. Füvet kell nyírni, a fűnyíró is pénzbe kerül, plusz benzinnel működik. Nyilván fával akarsz fűteni, ehhez kell egy jó minőségű láncfűrész és ahhoz szintén kell üzemanyag. Ezek x évente elromlanak vehetsz újat."


...térkő? Minek? Egy kis járda és szép fű, amit megehet a jószág...


...benzines fűnyíró? Ennél már csaka fűkaszára morgok többet, mert pont ugyanannyi a mozdulat, mint a kaszálásnál...mert van még kasza és sarló is, jobb, mint a konditerem, bár tagadhatatlan, érteni kell hozzá, nem csak húzogatni...


...láncfűrész? Hát a balta nem igen romlik el, csak élezni kell, és fűrész is akad még, ha meg nagyon sok munka kell egyszerre, tényleg átjön a szomszéd és cserélünk ezt-azt, munkájáért cserébe visz egy kis terményt...

79. 3d0696d927 (válaszként erre: 78. - Mithrillion)
2012. aug. 12. 11:24
:) fura életek! :)
78. Mithrillion (válaszként erre: 73. - Mithrillion)
2012. aug. 12. 11:21

Kimarad a pasi a csaj után...addig szerkesztgettem, amíg kihagytam...bocsi, csak nőként gondolkodok :-)


Egyébként a barátnőm Csemőn él kint tanyán, az erdőben. Ő nőként évekig élt egyedül kint, villany nélkül egy szoba-konyhában a csillogó Los Angeles után kecskéket tartva...és mindemellett az ország egyik legjobb orientális táncosa, oktatója!

77. 3d0696d927 (válaszként erre: 74. - 731e5b9ffb)
2012. aug. 12. 11:21

Végig mosolyogtam olvastomban! Nem kinevettelek, csak olyan máshonnan nézed, és annyira a régi magamat látom. Igen, kényelmes voltam.


A ház körüli munkákat, mint egyedül álló kicsinyke nő úgy oldom meg, hogy kölcsönösen segítünk egymásnak más hegylakókkal. Ha fúrni kéne egy lyukat, megélezni a fűnyírót, cserébe hajat vágok, vagy viszek valami finomságot, esetleg egy kosár uborkát, mert neki nincs. Így megy ez itt kérem! :)


Aztán most, hogy nincs jószágom, a tojást, a sajtot, a húst háztól veszem. Igen, én még dolgozom. De csak kb heti két napot saját cégben. Ennyi.

76. globus (válaszként erre: 75. - Mithrillion)
2012. aug. 12. 11:19

:)) Az a lényeg, hogy hirtelen ne lássanak nagy változást a portán. Apránként lehet, kutya se veszi elő az öt évvel ezelőtti papírokat, engedélyeket.

Nálunk duplán nehezebb a helyzet, mert tájvédelmi körzetbe van sorolva, mellette fekszik egy zsúptetős múzeum. Csakis tájba illő építmény lehet, még az utcafronti kerítésbe is beleszólnak.

75. Mithrillion (válaszként erre: 72. - Globus)
2012. aug. 12. 11:17

:-D Az lesz....:-D


Meg a kisház bővítése is így lesz megoldva: először megnöveljük a meglévő kőteraszt némi fa felhasználásával, meg egy kisfilagória tetővel...ha már megszokták, akkor a terasz kerítését kicserélem OSB lapokra...ha ezt is megszokták, akkor jöhetnek az ablakok és az ajtó...végüla szoba-konyhát megtoldjuk egy tuti kis nyári előtérrel, ahol lehet enni, főzni, esetleg aludni is ;-)

74. 731e5b9ffb (válaszként erre: 65. - Aa84065182)
2012. aug. 12. 11:13
Akkor viszont tényleg nem értem. Keresőképes korodban akarod otthagyni a fővárost és helyette vidékre költözni és csak a kertedből megélni? Egy kertes háznál még ha ugyanakkora m2-re vesszük is sokkal nagyobb költségek vannak. A panelban a távfűtés és a közösköltség ami plusz. De a közösköltségből a homlokzatot is rendben tartják, még az égőt se neked kell betekerned ami a lakáson kívül van. Egy kertes háznak a külső homlokzatával is neked kell foglalkoznod, plusz a tetőszerkezet. Beázhat, új cserép kell rá x évente. Az udvaron térkövezni kellhet, garázs, melléképületek stb. Füvet kell nyírni, a fűnyíró is pénzbe kerül, plusz benzinnel működik. Nyilván fával akarsz fűteni, ehhez kell egy jó minőségű láncfűrész és ahhoz szintén kell üzemanyag. Ezek x évente elromlanak vehetsz újat. És most csak néhány példát soroltam fel. Ha gazdaságos megoldást szeretnél olyan lakást vegyél vidéken, ami egyedi fűtésű (cirkó), nem liftes, igy a közösköltség is pár ezer forint. Ne hidd azt, hogy egy 40m2-es garzon fenntartási költségei nagyobbak, mint egy akármilyen egyszerű kis családi háznak is.. Jah és nőkén nem is minden munkát tudnál egyedül elvégezni egy ház körül, tehát ha minden javításért mester embert kell hívnod, főleg bukott a gazdaságosság elve. Ha viszont az a vágyad, hogy kiszabadulj a a mostani környezetből és saját kis gazdaságod legyen ( nem a pénz miatt ) akkor mindent bele:) Nem lebeszélni akarlak erről, csak rávilágítan olyan költségekre, amibe nem biztos, hogy eddig belegondoltál.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook