Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Önbizalomnövelő baráti kör létrehozása fórum

Önbizalomnövelő baráti kör létrehozása (beszélgetős fórum)


1 2 3
39. 04fcdde522 (válaszként erre: 38. - Csülkösbab)
2012. jan. 18. 19:16
Ejjj te drága engem is kérdezzél már meg!! :D
38. Csülkösbab (válaszként erre: 35. - 9f86e86d50)
2012. jan. 18. 19:14

Jó, te lehetsz a 2. helyettes. Aránylag helyes a meglátásod:)


Azért ne feledd el, egy fórum alapvetően vélemény nyilvánítására szolgáló médium, így aki olvassa, annak is tudnia kell.

37. Csülkösbab (válaszként erre: 33. - 9f86e86d50)
2012. jan. 18. 19:13

Tökéletesen igazad van. De honnan tudod, hogy én mi vagyok?

Mindegy, ez önkéntes dolog és nagyobb segítséget adhat, mint a női magazinok "hogyan szervezzük ideálissá az életünk", vagy ehhez hasonló rovata. Nekem -ugyan nem kifejezetten a kétségek között botladozó kamasz lányokra és félig otthagyott anyukákra, de úgy nagyjából a többi embertársam problémáinak megértéséhez van is némi szigorlatom. De ez mindegy, bárkinek ugyanolyan jogosítványa van állítani, kérdezni dolgokat, ugyanazok ellenkezőjét is és minden ember, mint homo sapiens majd leszűri azt, ami neki kell. Mi a baj ezzel? Én soha nem fogom azt mondani senkinek, hogy "vegyél be gyógyszert", ill. ehhez hasonlót már csak azért sem, mert én magam nem élek ilyesmivel. Nem vallási alapon, hanem azért, mert nincs rá szükségem. Éppen ezért nem is értek hozzájuk. Most akkor milyen kuruzslás lehet még?

36. 04fcdde522 (válaszként erre: 35. - 9f86e86d50)
2012. jan. 18. 19:12

Nyugi ez egy jó vicc és egy jó játék! :))

Tanácsot lehet adni!!

Aztán az illetőn múlik el/megfogadja-e!! :)

35. 9f86e86d50 (válaszként erre: 34. - 04fcdde522)
2012. jan. 18. 19:05

Komolyan gondolod? Mellesleg ha ez valami rossz vicc, vagy játék akkor többet árt mint használ….


Több szem többet lát.

34. 04fcdde522 (válaszként erre: 32. - Csülkösbab)
2012. jan. 18. 19:04

Jóóóóóó! :)

De némi egyeztetést igényel!!

Viszont ez nem lehet probléma! :))

33. 9f86e86d50 (válaszként erre: 30. - Csülkösbab)
2012. jan. 18. 19:01
Van benne ráció, ha nem tűnt fel, hogy-e név alliteráció. :) Mellesleg tréfának szántam. Csernusra kikacsintva. Amúgy meg nem szorongok és szorongatni sem vágyok senkit. Csak gondoltam felismered a jelet, amivel figyelmeztetni szerettelek volna, hogy segíteni csak azon lehet aki segítséget kér. Mivel ízt írtad kemény és rázós meló lesz, amit én is tudok/ismerek, ezért gondoltam megemlítem ezt. Elvégre egyikünk sem pszichiáter, így nem árt óvatosan közelíteni a kérdés felé, nehogy kuruzslásba torkoljon. :)
2012. jan. 18. 18:52

Természetesen!


Te leszel a helyettesem, ha nem érek rá. Jó?

31. 04fcdde522 (válaszként erre: 28. - Csülkösbab)
2012. jan. 18. 18:49

Én is írhatok kedvencem?? :)

Igaz nekem nincs szükségem ilyen ügyben tanácsokra!! :)

30. Csülkösbab (válaszként erre: 29. - 9f86e86d50)
2012. jan. 18. 18:37

Ejnye, kedves Kodubera!


Nyers hús lennék? Meglehet, de nem hatalmaztalak fel arra, hogy te engem így hívj. Mindegy most, növelem én a te önbizalmadat is. Világért sem törném le, hiszen bizonyára igen értékes ember vagy. Már csak azért is, mert így mertél szólítani engem. Figyelemre méltó.

Elv: Soha senkit nem alázunk meg! Itt most fő az önbizalom. És hidd csak el, rajtad is segítek. Csak nehogy szorongjál nekem:)

29. 9f86e86d50 (válaszként erre: 28. - Csülkösbab)
2012. jan. 18. 18:01
Ej Dr. Nyershús, csak finoman. Nem vagyunk jövendőmondónk, és a segitséget nem tudjuk mindenkinek megadni. Sem Te sem én. Csupán írányadás lehetséges. Amúgy érdekel Te mire gondolsz, kifejtenéd bővebben? :)
2012. jan. 18. 17:54
Tudok segíteni, segítek is, amikor van időm, mindenkinek megígérem. Hatásos lesz. Néha talán drasztikus, de hatékony. Csak bátran írjatok, aki nem meri, írja hát privátban. Rajta hát!
27. 9f86e86d50 (válaszként erre: 25. - Detty1983)
2012. jan. 18. 17:02
Nem elég akarni, tenni kell. Szóval nem csak beszélgetni célszerű, az is nagyon jó. De nem árt mellé anyagokat gyűjteni. Ezért is jelentkeztem, hátha tudok egy-két jó ötlettel szolgálni. Biztosan vannak többen rajtam kívűl akiknek még sikerült... De ez egy olyan folyamat aminek sosincs vége. :)
26. detty1983 (válaszként erre: 22. - Nana06)
2012. jan. 18. 16:44
Én Budapest mellett lakom. Győr kicsit messze van nekem, sajnos. :-(
25. detty1983 (válaszként erre: 23. - 9f86e86d50)
2012. jan. 18. 16:41
Igen, lehet, hogy sokan nem mernek jelentkezni. Azért is írtam, hogy olyanok jelentkezzenek akik változtatni akarnak és nem otthon várják a csodát. Nekem is vannak és voltak olyan időszakaim, amikor csak vártam és vártam és még kimozdulni sem volt kedvem. Most éppen valamiért nagyon tettrekésznek érzem magam és nagyon-nagyon szeretnék változtatni ezen. De ehhez az kell, hogy ne süllyedjünk el az önsajnálatban, hanem igen is merjek lépni. Legalábbis én így érzem.
24. detty1983 (válaszként erre: 23. - 9f86e86d50)
2012. jan. 18. 16:38

Nem akadt el a dolog, csak még várok arra, hogy hátha többen is jelentkeznek.

Szerinted nem jó a megközelítés? Miért gondolod így?

Egyébként én nem vagyok pszichológus, nem tudom, hogy lehet változtatni ezen. Nekem a tervem és ötletem abból áll, hogy hasonlóan önbizalomhiányos emberekkel járjunk néha össze és beszéljük ki a problémáinkat és szerintem ettől máris jobban fogjuk érezni magunkat. De a neten nagyon sok önbizalomfejlesztő technikát találni és van egy csomó jó könyv is. Ezeket is alkalmazhatnánk vagy beszélhetnénk róla. Én ilyesmire gondoltam.

23. 9f86e86d50 (válaszként erre: 21. - Detty1983)
2012. jan. 18. 16:28
Én írtam Neked, erre elakadt a dolog. Nem jó a megközelítés, sok ilyen ember van, konkrétumokkal kell előállni. Mellesleg nem sok ilyen ember vállalja fel, hogy eljöjjön, mert ahhoz is kevés az önbizalma.
22. nana06
2012. jan. 18. 16:13

Jajj nagyon jó ötlet ez a fórum :)

Én nemrég kezdtem rálépni a változás útjára...kezdek önmagamra találni, de sajnos az önbizalom hiányomon nem nagyon tudok javítani. Van olyan hét amikor semmi probléma, és úgy érzem hogy minden rendben van, de aztán mindig visszajön a bizonytalanságom :S Pedig annyian mondogatják hogy csinos vagyok, meg milyen jófej lány vagyok...de ezt valamiért nem tudom elhinni :S

Én szívesen benne vagyok a találkozásokban is :) Győr mellett élek, nem tudom, ha esetleg nincs messze akkor én nagyon szívesen benne vagyok a találkozásban :)

2012. jan. 18. 09:04

Hahó! Valaki?


A különböző fórumokat, hozzászólásokat olvasva azt hittem, hogy özönleni fognak az emberek, mert olyan sok helyen olvasom, hogy mennyi önbizalomhiányos, szorongó ember van. Nem olvassák ezt a fórumot, vagy nincs kedvük az ötletemhez? Vagy csak a hoxán nincsenek ilyen emberek?

20. Lencsy (válaszként erre: 19. - Detty1983)
2012. jan. 17. 20:09
230 km :)
19. detty1983 (válaszként erre: 18. - Lencsy)
2012. jan. 17. 19:53
De kár! Szerintem Budapest lenne a legjobb a találkozóra. Neked az messze van?
18. Lencsy (válaszként erre: 16. - Detty1983)
2012. jan. 17. 19:50
Én szívesen, de szerintem messzi lakunk egymástól ..mindig mindenkitől messzi lakom :D
17. 9f86e86d50 (válaszként erre: 16. - Detty1983)
2012. jan. 17. 19:44
Én hajlandó vagyok. De már nem vagyok önbizalomhiányos. Szerintem vegyesen is érdemes lenne a csoport. Nem?
2012. jan. 17. 19:39
Valaki, aki önbizalomhiányos és hajlandó esetleg rendszeresen találkozni is???
15. júliusi (válaszként erre: 5. - Tigrincs85)
2012. jan. 17. 19:36
Ez nagyon jó idézet!és igaz is...
14. 9f86e86d50 (válaszként erre: 13. - Lencsy)
2012. jan. 17. 19:33
Minden jó és rossz csupán gondolataink fügvénye. :) De igen.
13. Lencsy (válaszként erre: 12. - 9f86e86d50)
2012. jan. 17. 19:29
Igen ..a változás sokszor csodákra képes , persze csak a jó irányú változások :)
12. 9f86e86d50 (válaszként erre: 11. - Lencsy)
2012. jan. 17. 19:24
Igen a pszichiáter az egyik nagyon jó lehetőség. Nekem más utam volt. Jellemben hasonló fejlődésen mentem/megyek keresztül. Mert csak egy dolog az állandó: a változás. :)
11. Lencsy
2012. jan. 17. 19:18

Az önbizalom hiányt , gátlásosságot és az önmagunk alábecsülését sajnos legtöbb esetben a családi háttér okozza ..így VOLT ez nálam is ! Világ életemben molett lány voltam ..nem kövér csak olyan igazán molett és ez méginkább rányomta az önbizalomhiányomra a bélyegét . Családi háttér : ...

Teljes, boldog békés családban nőttem fel, de anyukám egy igazán kemény asszony és nagyjából ő irányította az életemet 20 éves koromig ..majd férjhez mentem és kaptam egy ugyanilyen férjet ! Nem igazán lehettem sosem önmagam, mert olyan ruhát , cipőt , hajat hordtam ami a férjemnek tetszett ..Sosem éreztem, hogy el lennék nyomba , valahogy ez volt számomra a természetes . Majd ezelőtt kb 3-4 éve elkezdtem szorongani idegen helyeken , állandó szédülés , rossz közérzet , bezártság érzet ..ugyanakkor az utcára sem mentem szívesen ..borzasztó volt mert akkorra már 3 gyermek anyuja voltam és szükség volt arra hogy a lakáson kívül is részt vegyek az életükben ! Gondoltam egy nagyot és felkerestem egy pszichológust . Elmondtam neki a tüneteimet és ő a második foglalkozás után már tudta, hogy ez az önbizalomhiányból és az elnyomásból fakad ! 1.5 évig jártam hozzá heti -kétheti rendszerességgel és azt vettem észre hogy egyre jobban vagyok , van önbizalmam , nyitok a külvilág felé és nem félek senkitől :) Még mindig molett vagyok , de biza már kicsit sem zavar , szeretem magam úgy ahogy vagyok ..sőt talán már kissé egoista is :)Mindehhez csak az kellett , hogy egy pártatlan embernek ..a pszichológusnak elmondjam és ő szembesítsen az értékeimmel ! :) Sokan óckódnak a pszichológustól, de én azt mondom nem szabad megvárni míg elhatalmasodik rajtunk a gátlásosság és az önbizalomhiány ! Amit én javasolni tudok még egy kiadós szakemberes beszélgetésen kívül az az , hogy mutassátok meg magatokat ! Készítsetek fotókat , sminkeljetek, pózoljatok kicsit és ezt mutassátok is meg :) Ha csak pár ember mondja azt hogy csinos vagy , szép vagy ..már hatalmasat nő az önbizalom és egy kis idő múlva el is fogod hinni :)

10. 9f86e86d50 (válaszként erre: 9. - Detty1983)
2012. jan. 17. 18:43
Nagyon jó az ötleted. Én is terveztm hasonlókat, nem azért mert nekem van rá szükségem, hanem emrt volt. Találtam jó sok alternatív lehetőséget. Egyszerre nagyon sok lenne leírni, meg a lépéseket is apránként kell megtenni. Van nagyon sok jó könyv, ími elég a kezdéshez, de nem elég olvasni. Akarni és tenni kell.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook