Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Olyan idősek, akik nem néznek tévét és nem olvasnak újságot fórum

Olyan idősek, akik nem néznek tévét és nem olvasnak újságot (beszélgetős fórum)


1 2
41. selena78 (válaszként erre: 36. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 24. 14:25
Én speciel a reklámújságokra.:)
40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 39. - Hmv.)
2013. nov. 24. 12:28

Élt ismerősöm a Kecskemét környéki tanyavilágban.

Idős volt, nem volt áram a tanyájában, nem is akart, a legközelebbi kis bolt 5 km-re volt a tanyájától.DE,volt elemes rádiója, amiből mindig értesült a hírekről.

Ismerősök gyűjtötték az újságokat neki, egyrészt, hogy olvassa, másrészt, hogy gyújtósnak majd jó lesz.

A néni 80 éves koráig egyedül élt, önszántából. Parázsvasalóval vasalt. Minden darabja hófehér volt és élére vasalva a szekrényben.


Tehát szerintem nagyon ember függő, hogy ki mennyire hagyja el magát, mennyire igényes, na persze és mennyire kíváncsi.


Van akinél hiába az áram, hiába a TV, szennyes a lakása és a szennyet olvassa, nézi.....ettől aztán szennyes a lelke is.

Nézem néha a dokumentum filmeket,mutatják mennyire nyomorúságosan élnek emberek, látom szinte mindegyik lakásban ott a TV, de arra nincs "erejük",hogy az udvaron a szemetet összeszedjék. Hogy a gyerekarcát megmossák.

39. Hmv. (válaszként erre: 1. - Tira16)
2013. nov. 22. 07:04

Kedves Tira,


sok ilyen egyedülálló, magányos idős ember él.

A városban élők még jobb helyzetben vannak, mert talán a szomszédoktól értesülnek a világ dolgairól, már ha nem zárkóznak el azoktól sem.


Mifelénk nagy kiterjedésű a tanyavilág, sok-sok km. távolságra a lakott területektől, úttalan utak mentén. Bizony vannak olyan öregek, akiket csak a szoc.munkások keresnek föl alkalmanként, tőlük értesülnek pl. arról, hogy milyen segítségre számíthatnak. /v.milyen támogatás, segélycsomag,stb./


Akik ezt nem ismerik el, nincsenek tisztában a magyar valósággal.

38. 66429b468f (válaszként erre: 36. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 21. 19:22
Mezzora :)
37. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 34. - 66429b468f)
2013. nov. 21. 12:05
Erre van a kapcsoló és átkapcsolni egy normális csatornára, ha megteheted, hogy előfizess többre is, ahol láthatsz a "kékfényen kívül" értelmes műsort is.
36. 4c1a787e8f (válaszként erre: 32. - 66429b468f)
2013. nov. 21. 12:05
Akkor mire pucolod a krumplit??
35. 4c1a787e8f (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 21. 12:04

Én ezzel teljesen egyetértek. Valószínűleg jó helyen laksz.. Egy-két kivételtől eltekintve én az ömlesztett butaságot látom sajnos az embereken, és az önkorlátozásra való képtelenséget...


Mert egyébként nyilván az lenne a normális, ha a dolgokat arra használnánk, amire valók..


De már eleve ott van baj a világgal, hogy meg akarják vezetni az embert...

2013. nov. 20. 23:06

Kirabolták, elgázolták, kilakoltatták, megverték, ellopták, csalt, hamisított, megmérgezték... emelkedik az ára...

Kell ez nekem?? Nem!!!

33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 20. 10:11

Én igyekszem több oldalról megvizsgálni a dolgokat.

Nekem az a véleményem, hogy pont azokat lehet megvezetni, akik egy oldalról látnak valamit és ez is a cél, hogy véletlenül se nézzen a dolgok mögé valaki. Ha csak egy bizonyos csatorna, újság az amit valaki hallgat,néz, olvas akkor könnyen "hipnozitálható". Érdemes a történelmi eseményeket olvasgatni /hogy mennyire valósak?...mindig az adott győztesek szemszögéből maradtak fent,íródtak az események az tény/

Most, hogy elérhető az internet a külpolitikát is teljesen másképpen látom.

Remélem ez a 90% nem igaz, amit az első mondatodban írtál, én a környezetemben nem tapasztalom ennyire vészesnek a helyzetet, szerencsére elég tájékozottak, hogy ne higgyenek el mindent.


Nem a médiát kell kizárni az életünkből, hanem meg kell tanulni önállóan gondolkodni és főleg muszáj a gyermekeinket arra nevelni, hogy legyen önálló gondolatuk,véleményük, nézzenek mögé az eseményeknek. Attól, hogy nem veszünk tudomást a mocsokról, attól az még ott lesz.


Elfogadom a nézeteidet,amíg nem akarod rám kényszeríteni, ahogy én sem akarom, hogy elfogadd az enyémeket, ettől még beszélgethetünk éppen ilyen nyugodt hangnemben, mint most egymással.

2013. nov. 20. 09:32

Pénzt nem adok az újságért.

Elég az, amit az áruházban vagy a neten a fôcímekben látok.

Ez csak amolyan töltelékszöveg, agymosás.

Mellesleg sokba is kerül, a kukába bélésnek pedig luxus.

Tehát úgy védekezem, ahogy tudok.

Itt a Hoxán meg mindenki mindent majdnem tud...

31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 20. 09:08

Szerintem meg ott vannak mentális problémák, ahol magukbaengedik ezt a sok mocskot.. Úgy kb. az ország 90%-ánál.

Ez nem azt jelenti, hogy egy szépirodalmi folyóiratot, vagy netalántán egy színvonalas heti vagy havilapot tilos lenne olvasni. Sőt, semmit sem tilos. Csak sajnos az önvédelem szinte nem létezik, nem ismert. Az emberek egymásnak esnek, évekig nem beszélnek nem létező politikai problémák miatt, vagy éppen másról se tudnak beszélni egymással. Ez önmagában nem lenne baj, csak valahogy nem konstruktív módon teszik, csak a feszültség nő mindenütt..


Én már pár éve tv és újság nélkül vagyok. És mostanság kezd megfogalmazódni bennem, hogy vállalok önkéntes munkát az önkormányzatnál, vagy ha lesz felhívás valamire, abban résztveszek. Pont azért mert van időm az emberek, és nem a magas ló felől látni a dolgokat..


Ez nem azt jelenti, hogyha valami érdekel, nem kapcsolom be a netet, vagy éppen a tv-t. Mondjuk az árvizet néztük, és csak azért nem voltam kint a gáton, mert veszélyeztetett terhes voltam. Az öcsém volt kint helyettünk is..


De azért értem mit akarsz mondani, nyilván a ló másik oldala se jó soha..

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 20. 09:02
Elgondolkodva, olyan szituációt tudok elképzelni,ha mozgásában korlátozva van, ágyhoz kötött, a családja pedig nem osztja meg vele a világ dolgait.
2013. nov. 20. 08:55

Nincs kifejtve miért kellene ilyen ember, de el nem tudom képzelni, hogy ebben a pici országban kitudná valaki vonni magát az információáradatból.


Ha akarja valaki, ha nem, mindenhol kap visszajelzést a világról. A közértben, a rendelőben, a postástól, szomszédtól.....ha mégis valaki "burkot" von maga köré, ott komoly mentális problémák lehetnek.

28. 273206364e (válaszként erre: 1. - Tira16)
2013. nov. 20. 08:53
Anyám szomszédasszonya nem néz Tv-t,nem fizet elő újságra,elsősorban spórolási okból,mert a TV sok áramot fogyaszt,az újság előfizetése meg már majdnem 4000 Ft.Kisnyugdíjas!Már nem igazán érdekli,hogy mi történik a nagyvilágban.Minden este szépen felöltözik és elmegy a közeli templomba,kisvárosi eseményekről ott értesül.84 éves.
27. jucusmucus (válaszként erre: 1. - Tira16)
2013. nov. 20. 08:48

Nem 70 vagyok, hanem 40. Nem nézek tévét, max. ismeretterjesztő csatornákat, de azt sem minden nap. A híradó számomra horror, és hazugsággal van tele. Akkor minek? Az újságolvasás alatt mit értesz? Politikai híreket? Mert akkor az is nemleges részemről.

Sajnos elég sok mindent hallok a melóhelyemen, az bőven sok számomra. Szívem szerint elzárnám magam a politikai dolgoktól, de nem tudom teljesen.

Szép napot.

26. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4. - Forgatos)
2013. nov. 20. 08:41

Ez változó.


A mi szomszédnénink a tőlünk kiszűrődő gyerekzajokat és egyéb zajokat figyeli, és havi egyszer feljelent minket. Ha mi esetleg hosszabb időre elutazunk, ugyanezt csinálja a többi szomszéddal is, többek között a másik idős lakóval. Néha órákat üvöltöznek a lépcsőházban..


De volt hálistennek olyan szomszédnénik is, aki a zajok ellenére nagyon szeretett minket, és nem tudtam úgy hazamenni, hogy ne lógjon frissen sütött süti a kilincsen.. Persze, amikor később mégis elköltözött, sokszor apukám furikázta autóval, látogattuk rendszeresen, elvittem hozzá a gyerekeimet is.. Beszélgettünk sokat.


Aztán van egy önkéntes nénink kb. ilyen korú, aki egy héten két órát tölt nálunk. 11 unokája van, de tudják, hogy a nagyinak a csütörtök foglalt, mert akkor "önkénteskedik".


Anyósom 64 évesen meg újra bepasizott, és napi 8-9 órás állást vállalt, úgyhogy dolgozik reggeltől estig.

25. 17aadc1082 (válaszként erre: 24. - 66429b468f)
2013. nov. 20. 08:28
Hát, azért, mert valaki idős, nem biztos, hogy pletykás is :)
2013. nov. 20. 08:21

Nem veszítenek semmit, ha ez a kettô kimarad az életükbôl.

Van szomszéd...

A mocsok mindig megtalálja az embert.

23. 17aadc1082 (válaszként erre: 22. - Tira16)
2013. nov. 20. 08:09

Kizárt, hogy legyen ilyen. Max akkor, ha mondjuk kómában van, akkor nem annyira érdeklik ezek a dolgok.


A 70 éves emberek sok esetben még nagyon is aktívak. Mondjuk a szüleim. Apám 69 éves, és még aktívan repül, nem utasként, anyám meg állandóan koncertre jár, kertészkedik, meg csavarog a városba, netezik, és aktívan fotelpolitizál. Ja, meg lebiciklizik 2 naponta 50km-t. Mellette mind a ketten dolgoznak még, saját vállalkozásban.

És én csak ilyeneket ismerek a közelemben.

22. Tira16 (válaszként erre: 21. - Spinneli)
2013. nov. 19. 23:59
Konkrétan eggyel beérném, csak legyen hiteles :) Csak egy "tényleges" valakit szeretnék :) (tehát nem, nem azt akarom, hogy most valaki csak úgy mondja rá, hogy van...)
21. spinneli (válaszként erre: 20. - Tira16)
2013. nov. 19. 23:56
Szerinted átlag hány ilyen ember van az országban?
20. Tira16 (válaszként erre: 19. - Spinneli)
2013. nov. 19. 23:48
Akkor megvédtem az elképzelésem, és örülni fogok ;)
19. spinneli (válaszként erre: 16. - Tira16)
2013. nov. 19. 23:46
..és ha találsz ilyen valakit?
18. Tira16 (válaszként erre: 17. - Forgatos)
2013. nov. 19. 23:45
Privátban megmondom ;) Írj rám, ha gondlod :)
17. forgatos (válaszként erre: 16. - Tira16)
2013. nov. 19. 23:37
Megkérdezhetem, hogy mi a célod azzal, hogy kizárod a lent felsorolt információs csatornákat?
16. Tira16 (válaszként erre: 14. - Spinneli)
2013. nov. 19. 23:32
Jó, információt nemcsak ezeken keresztül lehet szerezni, de én ezeket szeretném kizárni :)
15. forgatos (válaszként erre: 13. - Tira16)
2013. nov. 19. 23:32
Én nem ismerek olyan idős embert, aki úgy élne, ahogy leírtad, és nehezen is tudom elképzelni.
14. spinneli (válaszként erre: 13. - Tira16)
2013. nov. 19. 23:27

Információt nem csak ezeken keresztül lehet szerezni.

Amúgy szerintem ritka az ilyen..nagyon ritka, tanyákon is minimum rádiót szoktak hallgatni.

13. Tira16
2013. nov. 19. 23:21

Na, jó. Bocsánat, akinek nem inge, nem veszi magára. Van egy elképzelésem, és valaki azt írta rá, hogy teljesen irreális, én pedig nem vagyok hajlandó elhinni. Nem poénkodásból kérdeztem, és úgy érzem, itt néhányan nem vesznek komolyan.

Nem csak panel és kertesház létezik, még vidéki nagyvárosokban sem (nem, a panel nem ér egy kalap alá venni az összes új vagy régi építésű társasházzal, mert nem ugyanaz).

Nem az volt a kérdés, hogy maúgy mivel köti le magát (köt, horgol, varrogat, kirakózik, könyvet olvas, az mindegy), hanem hogy információs csatornát ne használjon. Nincs sem számítógépe, sem tévéje, sem okostelefonja, nem vesz újságot és nem netezik. Létezik ilyen, vagy tényleg irreális elképzelés? (függetlenül attól, hogy keretesházban, tanyán, tízemeletes panelban vagy újépítésű társashzában él - a nagyobb város csak bónusz opció volt ;))

12. forgatos (válaszként erre: 10. - Naplemente.)
2013. nov. 19. 23:14
Na ez lehet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook