Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Olvastatok Nick Vujicic-ról, a kezek és lábak nélkül született 31 éves férfiról? Eltörpül-e a problémánk az övé mellett? fórum

Olvastatok Nick Vujicic-ról, a kezek és lábak nélkül született 31 éves férfiról? Eltörpül-e a problémánk az övé mellett? (beszélgetős fórum)


87. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 86. - Orsa_02)
2013. ápr. 8. 14:03

Ahogy Oscar Wilde mondaná:

"Csak egyetlen dolog rosszabb annál, ha beszélnek rólad: ha nem beszélnek."

2013. ápr. 8. 13:59

Húú, csak nézek itt, tegnaptól mekkora vihar kerekedett ezen a fórumon...

Nick mindenesetre célt ér volna: beszélnek róla. Ki így, ki úgy. :)

2013. ápr. 8. 13:39

Én nem nagyon értem, hogy miért baj az, ha jól keres ezzel?

Munkáért pénz jár, vagy van aki itt ingyen dolgozik?

84. 9678a02221 (válaszként erre: 82. - Egypt)
2013. ápr. 8. 13:22

Az is lehet hogy milliardjai:)Mindenesetre van boven mit a tejbe apritani,valoszinu nem rokkantsagi segelybol el:)

Nezd en realisan latom a pasast,te meg csodalni akarod ot,mert Isten igejet hirdeti kezek es labak nelkul:)Halleluja.

Nezz egy kicsit utana,elore megirt forgatokonyv szerint dolgozik a pasas,neki ez a munkaja.Elore betanult szoveget nyomat szerte a vilagon.okos emberek pedig 'erot meritenek' belole..

Lehet csodalni a pasat de nem a fizikai adottsagai miatt..Az esze miatt,hogy evek ota hulyere veszi a fel vilagot:)

Mar tettem fol ezt a kerdest,most ismetlem magamat:Ha Nick Vujicic tok egeszseges emberkent kiallna a podiumra es Isten dicsoseget zengedezne vajon ki a fene figyelne fol ra??Senki..

Igy hogy vegtagok nelkul csinaslja a produkciot,pont a testi adottsagai miatt valik HIHETOVE azaz ELADHATOVA a dolog..Ennyire egyszeru..

Vili a verebbol ideznek:Erted mar te golya?

83. egypt (válaszként erre: 79. - Krisz42)
2013. ápr. 8. 12:46
Lehet, hogy szépen és intelligensen próbáltad, de nem sikerült. A megfogalmazásod minden volt, csak nem szép és intelligens.
82. egypt (válaszként erre: 78. - 9678a02221)
2013. ápr. 8. 12:45

Miért, milliói vannak? Nem tudok róla.

Sajnálom, ha neked ez jön le az egészből. Csak a saját gyarlóságaidat vetíted ki rá is.

2013. ápr. 8. 12:23
Azért, ha felajánlanának bizonyos pénzösszeget a végtagjaitokért cserébe, kíváncsi lennék hányan állnátok sorba...
80. 9678a02221 (válaszként erre: 79. - Krisz42)
2013. ápr. 8. 12:19

:)En is intelligens voltam,mert ha az igazi velemenyemet irnam le,akkor siman ropulnek:)

A ficko maga szamomra szimpatikus-ragyogo elme..Egy egesz vilagot kepes hulyiteni..Kevesen kepesek erre.

79. Krisz42 (válaszként erre: 78. - 9678a02221)
2013. ápr. 8. 11:58
Ez a rideg valòsâg.Csak én szépen és intelligensen pròbâltam ugyanezt megfogalmazni,de az nem nagyon használt.Talán ez fog:)
78. 9678a02221 (válaszként erre: 72. - Egypt)
2013. ápr. 8. 11:44

Na ezert tud ez a fiatalember olyan kalsszul megelni,es vagyonokat folhalmozni,mert ilyen emberkek dolnek be neki..

Miert szerinted Nick Vujicic levegon el,kezek es labak nelkul,a villajat lerajzolta es ugy el benne es meg folytathatnank a sort.

Ha nem csinalna magabol cirkuszi latvanyossagot,akkor nem lennenek millioi sem,dolgozhatna,valoszinu megelne a diplomajabol..(mert van neki azt hiszem tobb is)

Egy zsenialis elme a ficko,es folismerte hogyan hozhat ki a legtobbet az eletebol-valoszinu nagy adag exhibcionizmussal is meg van aldva..

Valamelyik egyhaz folismerte a benne rejlo lehetoseget,osszeadtak kivontak es hurra es megszuletett Nick Vujicic.

Ha epen es egeszsegesen mondana el ugyanezeket a frazisokat,amiket evek ota ismetel,a kutya sem lenne ra kivancsi..

Az egesz egy jol megrendezett eloadas-Istennek nevenek szentelve..

77. Krisz42 (válaszként erre: 75. - Fairytalentum)
2013. ápr. 8. 11:43
Ezzel is egyetétek.A lânyom-14éves-vélemênye is ugyanez volt.Ja és őt is sajnâljam és menjen el beszédet tartani,mert ő 148cm,kicsi a lába,nem kap és nem is fog rá kapni női cipőket,a buszon csak az első ajtónâl tud leszâllni,mer csak ott èri el a gombot lábujjhegyen úgy,h közben nem esik el,ha a busz fékez,stb.Alíg ér el vmit,régebben rengetegen csúfolták,h kicsi,mégis vidâm,jól érzi magát,nem kesereg.Szerinted persze ez nem egyenlő azzal,de azért írtam,h a legtöbb ember magâból,esetleg a környezetéből meríti az erőt az életben adódò problémákhoz és ez a természetes.Régen aki nem volt találékony,meghalt.Ma viszont,ha valaki képes megoldani valamit egyedül,akkor az a sztár,nem az a normális.
76. Krisz42 (válaszként erre: 72. - Egypt)
2013. ápr. 8. 11:34
Pont én nem tekintem cirkuszi látványosságnak és jó lenne,ha nem jönnél istennel,csak azért,mert ő egyszer kijelentette,h hívő.Egyébként ha valaki azt mondja,akkor rögtön többet ér?Neked csak az szâmìt,amit látni akarsz.Nem tudja milyen lehet megölelni a feleségét,mert már így született.Én azt is írtam,h becsülöm és tisztelem azt a nőt,aki felnőttként lett nyomorék,mert ott folytatta az életét,ahol abbahagyta.Az nem tetszik,h olyat csinál,amiben nem jó,közhelyeket hasznâl,olyat,amit más is mond ingyen a gyerekenek,tarsanak,barátnak,stb.Sok dolgot meg tud csinâlni.Itthon sok ember nem azért él segélyből,mert elhagyja magát,hanem azért,mert nincs semmire lehetősége.Hogy jön ide,h zárja be magát a szobájába....Pont te és a hozzád hasonlók csinálnak belőle cirkuszi látványosságot,mert ha lenne keze,lába, nem nagyon érdekelne senkit-téged is beleértve-h miről beszél,tehát mindenkit csak azért érdekel,mert így néz ki.Ezét mondom,h olyannal foglalkozik,amiben nem annyira jó.Pl.elkezdesz olvasni egy könyvet és a első 10oldal után a végêhez lapozol,elolvasod.Az a jó könyv,ami ezek utân is érdekelni fog,mert az szól is valamiről.De ő sok embert csak azért érdekel,mert fogyatékos.Mindenki kivâncsi rá,merg milyen az,hogy néz ki,srb.,de alíg van olyan,akire hatna és pozitívan változna az élete.
75. fairytalentum (válaszként erre: 1. - D1zsúlika)
2013. ápr. 8. 11:34

Nem sajnálom és nem tisztelem ezt az embert,mert nem is ismerem,látszatokra meg nem adok. :)

Más rejtezik a lélekben és más a felszín..

De egy biztos:Nekem nem a más nyomora adja az erőt

a mindennapok problémáinak megoldásához.

Szóval nem hat meg a kompenzáló jellegű

korreláció.Én így vagyok ezzel.. :)

74. one euro (válaszként erre: 70. - Krisz42)
2013. ápr. 8. 11:03
Biztos számít a környezet , hogy honnan jön , de példáérték amit képvisel.
73. egypt (válaszként erre: 70. - Krisz42)
2013. ápr. 8. 10:44
Mi az, hogy a hozzám hasonlóknak nem számítanak? Mekkora ostobaság ez? Szerintem magad sem tudod, mit akartál írni.
72. egypt (válaszként erre: 70. - Krisz42)
2013. ápr. 8. 10:43

Te meg nem tudod felfogni, hogy nem minden a pénz. A hozzáállás igen, pont ezért lehet tisztelni! Mert ismertem sok olyan mozgássérültet, aki el volt keseredve az állapota miatt, pedig így született, mégsem volt neki természetes (miért is lenne???), és megértettem őket is, Nick viszont minden tiszteletet megérdemel, pontosan a hozzáállása miatt! Ő nem cirkuszi látványosság! Ő egy mélyen hívő ember, a célja Isten igéjének a hirdetése, nem mutogatja magát, hanem bizonyságot tesz. Zárja be magát a szobába és hallgasson, azért, mert egyes hozzád hasonlók csak cirkuszi látványosságnak tekintik? Ez valóban szánalmas! A legtöbb sérült segélyekből él vagy valaki eltartja, ő pedig megél saját maga. Szerinted mégis milyen más lehetősége lenne? Menjen el fát vágni kezek-lábak nélkül? És mint írtam (hiába), neki nem a meggazdagodás a célja (nem tudok róla, hogy milliomos lenne) és pláne nem a magamutogatás, sajnállak, hogy neked ebből ez jön le, mindenkiben azt látjuk és kritizáljuk, ami saját magunkban van.

Szerintem nem él teljes életet, mert a világ nem kezek-lábak nélküli emberekre van berendezkedve. Segítség nélkül még WC-re sem tud elmenni, nem tudja soha megsimogatni, megölelni a gyerekét, feleségét, és még sorolhatnám... (Kicsit próbáld elképzelni, milyen lehet, hátha sikerül...) Szerintem ez nem teljes élet. Ennek ellenére ő soha nem panaszkodik, nem sajnáltatja magát, hanem boldog, és arra szentei az életét, hogy másoknak erőt adjon, akik sokkal könnyebb helyzetből indultak. És pontosan ezért érdemel maximális tiszteletet!

71. Krisz42 (válaszként erre: 70. - Krisz42)
2013. ápr. 8. 09:46
Hozzá=hozzád hasonlóaknak
70. Krisz42 (válaszként erre: 67. - Egypt)
2013. ápr. 8. 09:45
Én nem gúnyoltam és szerintem sokkal több embernek segítettem már az életben,mint jó pár ember,aki a mellét veri.Te nem tudod felfogni,mennyit számít a pénz és a hozzáállás.Tudod én is beszêlgettem született nyomorékkal.Ő azt mondta,neki ez a természetes,nem érti mások miért nyavajognak és tréfásan hozzátette,h szerencse,h nem a közêpkorban élünk,mert akkor max.koldulhatnânak vagy cirkuszi látványosság lehetne belőlük.Hát a mai világban is az lett.Egyébként szánalmas,hpont azét lehet ezt csinâlni,mert mindig vannak rá vevők.Szerinted nem él teljes életet?Családja van,gyereke,mindene megvan,mindent meg tud csinálni.És sok eszköz van,ami segíti.Sok ember van,aki soha nem kaphat meg annyi mindent,mint ő,de a hozzá hasonlóknak nem számítanak,mert ők nem látványosságok.Csak az számít,akit a képedbe raknak ès rengeteg pénzt keresnek vele.
2013. ápr. 8. 09:17

Minden embernek a saját nyomorúsága a legnagyobb . Ezeket nem lehet rangsorolni.


Van aki anyagi gondokkal küzd van aki testi , egészségügyi , jogi .....


Mégsem mondanám ,hogy egyik ügy nagyobb fontosabb mint a másik . És azt sem ,hogy a másik ember küzdelmét harcait le kellene becsülni .


Legyünk hálásak azért amink van . Mert lehetne rosszabb is ...

68. 2c854c3edd (válaszként erre: 1. - D1zsúlika)
2013. ápr. 8. 09:12
Az az érdekes benne,ahogy a problémáit kezeli ,több megvilágításban ,másként gondolkozik ,ez a titka .Vannak még ilyen emberek:)) [link]
67. egypt (válaszként erre: 46. - Krisz42)
2013. ápr. 8. 09:05

Mi a nyomorúsága? Úristen, nézzél már rá, szerinted mégis mi???

Max. a szülei érdemelnek elismerést? Komolyan azt képzeled, hogy aki sérülten születik, annak ez a természetes és ugyanolyan minőségű életet él, mint bárki más? Ugyanúgy elérhet bármit, ugyanolyan könnyen? Ismersz te születésüktől fogva sérülteket? Én dolgoztam velük évekig, beszélgess el párral, hátha kicsit tágul a beszűkült látóköröd.

Ráadásul el kell viselnie az olyan emberek rosszindulatát és gúnyolódását, mint például te, mert ilyenek sajnos vannak sokan. És ezt soha nem lehet megszokni.

66. egypt
2013. ápr. 8. 08:56
Tanulságos volt ez a fórum számomra. Elképesztő, hogy egyesek egy ilyen emberről ennyire negatívan nyilatkoznak, egyszerűen döbbenet...:(
65. Zizisicc (válaszként erre: 64. - Krisz42)
2013. ápr. 8. 01:12
Az általánosítás veszélyes, mert sokszor tévútra vezet.
64. Krisz42 (válaszként erre: 63. - Zizisicc)
2013. ápr. 8. 00:57
Hát míg kinn éltem és oda jártak a gyerekeim oviba,iskolába,ismertem.Haza is jöttünk,itthon kicsit jobb az oktatási színvonal,amit kinn tanult,azt tőlem és a magyar iskolában tanulta a fiam.Bár mostanában itthon is egyre rosszabb,de volt egy nemzetközi felmérés.Japán állt az első helyen ebben éAmerika,Kanada volt az utolsó.Azért ez jelent vmit.Mekkora országok,nagy népességgel,fejlett gazdaság,stb.,mégsem termel ki annyi hírességet,aki tud is vmit.A jobb orvosok nagy része külföldi,nem ott tanult.
63. Zizisicc (válaszként erre: 60. - Krisz42)
2013. ápr. 8. 00:50

"A tiniket nem sokkolja semmi,az értêkrendjük katasztrófâlis."


Talán ismersz minden tinit?

62. Krisz42 (válaszként erre: 61. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 8. 00:49
Nem,csak azt nem akarod elfogadni,h ő semmit nem tud jól,vagyis èrdemtelenül szerepelget.Azt egyébként pont annyira kiakasztónak tartom,h emberek felkapottak lesznek,csak mert jelentkeznek csapnivaló műsorokba.A színészkedést,modellkedést jobban megfizetik,mint egy sebész munkáját vagy egy kutatóét.Ő is felkapott lett,egyenlőre pénzt hoz,addig mehet.Szerinted a tinik azért máshogy fogják látni a világot?Megmutattam a lányomnak:-Ja,ezt már láttam.-ennyi volt a reakciója és attól függetlenül normális az értékítélete.Ma volt fesztivál,mivel szereti a mangát,rajzfilmeket,elment.Amit észrevett és tetszett neki,h mindenki kedves,barátságos volt,senki nem nagyképűsködött,nagyon jò volt a hangulat.Amiért feltűnt neki az ah,h más rendezvényeken nem ez volt a jellemző.Neki is az jött le,h ez a ffi jól él,semmit nem tud a hètköznapi emberekről,a problémáikròl,hiteltelennek tartotta,nem is èrdekelte.
61. 731e5b9ffb (válaszként erre: 60. - Krisz42)
2013. ápr. 8. 00:37
Ja értem, tehát nekik már nem számít..Akkor ilyen alapon a rossz hátú embereknek se kell masszőr, mert nekik is mindegy már és a kövér embereknek se kell fitneszedző..Kiderül a végén, hogy mindhárom felhozott példának értelmetlen a szakmája..
60. Krisz42 (válaszként erre: 58. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 8. 00:32
A tiniket nem sokkolja semmi,az értêkrendjük katasztrófâlis.Amiket leadnak,azoknak jól kell mutatniuk,különben nincs kereslet.Szerinted milyen lehet egy olyan ország,ahol törvényt kellett hozni,büntetni,ha valakit segítség nélkül hagynak az utcân.Magyart azért tettek ki azonnal az országból,mert nem nyújtott segítséget egy balesetnél?És ha éppen egy bandaháborúba csöppensz?Őt mindenesetre kitoloncoltâk.
59. 731e5b9ffb (válaszként erre: 57. - Krisz42)
2013. ápr. 8. 00:29

"Szerinted hogy jutott el odáig,h hirtelen,fiatalon felkapott lett,pedig semmit nem tett le az asztalra?"

Kihasználta az adódó lehetőségeket és előnyt kovácsolt a fogyatékából.

Ez nem azt jelenti, hogy minden fogyatékosnak médiasztárnak kellene lennie, hanem pont azt, hogy találja meg a számára legideálisabb hivatást(bármennyire ellenszenves is neked, ő is azt tette), hogy a társadalom hasznos tagjává válhasson.

58. 731e5b9ffb (válaszként erre: 53. - Krisz42)
2013. ápr. 8. 00:24
Azért kell feloldódniuk, hogy megismerjék, megkedveljék egy kicsit, és utána már könyebben fogadják be a nehezebb témát is. Ezt nem csak a végtag nélküli szónokok szokták bevetni, rendes előadásokon is szoktak az előadók az első pár percben magukon viccelődni, hogy ezzel elnyerjék a közönség bizalmát és csak utána kezdik a fontos mondanivalójukat. Szerintem nem rossz a szövege, bár valóban, végtagokkal nem lenne olyan sokkoló a dolog, viszont ha így több tinihez jut el az infó, mert rá odafigyelnek, a fa hangú bácsira, aki előző héten mondta ugyanezt, arra meg nem, akkor már elérte a célját.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook