Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Olvastatok Nick Vujicic-ról, a kezek és lábak nélkül született 31 éves férfiról? Eltörpül-e a problémánk az övé mellett? fórum

Olvastatok Nick Vujicic-ról, a kezek és lábak nélkül született 31 éves férfiról? Eltörpül-e a problémánk az övé mellett? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
237. Slyte (válaszként erre: 235. - Krisz42)
2013. ápr. 10. 19:21

Te keversz valakivel, 1 szót sem írtam mamutokról... arról sem írtam, hogy azért kapja a pénzt, mert nem tud simogatni... azt sem írtam, hogy csak testi érintésekkel lehet kifejezni a szeretetet... te biztos tisztában vagy az adózás csínjával-bínjával...

Őt is simogatja a felesége, és majd a gyereke is fogja, és emberek milliói szeretik, és ölelik meg.

236. syria (válaszként erre: 232. - 9678a02221)
2013. ápr. 10. 19:10
Hiába magyarázkodsz: rendesen köpködöd az anyagiak és egyéb, általad összetákolt ideológiák miatt.
235. Krisz42 (válaszként erre: 231. - Slyte)
2013. ápr. 10. 19:09

Értem,ő azért kapja a pénzt,mert nem tud simogatni.Hidd el,nem kellene nekem pénz,de ha úgy adódna,h soha többet nem tudnám megsimogatni őket,akkor is boldog lennék,mert ők is szeretnek.Mikor lányom hazajön,sokszor csak úgy odajön és átölel,a pici simogat és puszilgat,nagyfiam szavakkal,viselkedésével érezteti,h szeret.De ez az egész családomra vonatkozik.Nem csak testi érintésekkel lehet kifejezni,h szeretnek.

Adakozás.Te tisztában vagy azzal,h mit jelent az adóból leìrni és hogy minél több az összeg,minnél nagyobb a bevétel,annál jobb lesz neki.De az önzetlen segítséget nem csak erre értettem.Az általam említett cikkben nem a mamutokròl van szò,te miért írszolyanokról,amit nem ismersz?Te aztán tudod,h mi van valaki lelkében,igaz?

234. Slyte (válaszként erre: 232. - 9678a02221)
2013. ápr. 10. 19:08

Megnéztem pár videóját, de számomra egyikből sem derült ki, hogy melyik felekezethez tartozik, márpedig ha egyházak számára gyűjtene, biztos, hogy hangsúlyozná.

Plusz, a gazdagságából egyháznak adományozna, azt is ugyanúgy le tudja írni az adójából.

Az előadásaira pedig nem hiszem, hogy vallási meggyőződésből mennek majd az emberek, arra van egy csomó templom, (a hit pedig valóban csodákra képes). Ugyanakkor azt sem hiszem, hogy "majmot" akarnak látni az odalátogatók, mert aki annak tekinti, valóban inkább cirkuszba megy.


Nézz körül, hogy hány ember küzd pszichés problémákkal. Hány egészséges, hány gazdag, hány fiatal dobja el magától az életet. Ő egy élő szemléltetés. Felrázza az embereket, hogy nem szabad feladni. Még a legkilátástalanabb helyzetben sem.

Felrázza az embereket, hogy ha baleset miatt hasonló helyzetbe kerülnek, ne adják fel, mert betegen is lehet teljes életet élni.


Azon kívül nem értek veled egyet, hogy csak azok az igazi hősök, akik testi és értelmi fogyatékos gyerekeket nevelnek. A mai világban sokkal több hős van.

Ő is egy hős, és elmondja, hogy bárki lehet hős, aki a legnehezebb helyzetben sem adja fel.

233. syria (válaszként erre: 205. - Krisz42)
2013. ápr. 10. 19:03
Már megbocsáss, de az a hozzászólásod olyan szánalmasan vádaskodó és magyarázkodó, hogy nem fecsérelek rá több időt.
232. 9678a02221 (válaszként erre: 230. - Slyte)
2013. ápr. 10. 18:02

Nem rosszindulatbol irtam,ez az igazsag.Szazszor leirtam mar megegyszer leirom:Nekem szemely szerint szimpatikus a pasas..De ilyen 'zsolozsmakat' mint a rajongoi nem fogok zengedezni bocsi.

Azok az anyak akik testi es ertelmi fogyatekos gyermekeket nevelnek nos az en szememben ok az igazi hosok,nem egy abszolut ertelmes (sot atlagon feluli ertelemmel ) rendelkezo ember aki a testi hibaival forditja magara a vilag figyelmet,es az egyhazzal szovetkezve milliokat keres ezen.Lehet erte utalni,vagy lebunkozni a stilusom miatt akkor is ez a velemenyem rola mar kb 4 eve..

Az hogy mennyiert lehet megvenni egy simogatast stb csak egyfajta 'lelki terror' ebben a kerdesben..Valoszinu en eletemben nem fogok olyan szinten jol elni mint ez az ember,de kepes vagyok megsimogatni a gyerekeimet engem igy 'kompenzalt' a sors.

Nem hiszek az ilyen embereknek akik kiallnak a podiumra elmeselik milyen sanyaru es boldogtalan volt az eletuk egeszen addig mig Isten meg nem mutatta nekik a szeretetet..

Ateista vagyok.

De elmeselem neked azt ami legjobban tetszett emberunkkel kapcsoltaban:

Folhivtam az anyukamat aki olyan szinten hivo ember hogy az mar nekem faj,es megkerdeztwem szeretne elmenni valamelyik eloadasara?tudod mit valaszolt az en Istenfelo,hivo anyam?

Hogy ha majmot akar latni (bocsi az o szavai) akkor cirkuszba megy,Istent NEM a podiumrol kell szeretni,es penzert arulni a hitet,ez nem Isten szeretete es hit ez csak show:)

Igqaz az en anyukam 60 eves..

231. Slyte (válaszként erre: 208. - Krisz42)
2013. ápr. 10. 16:52

"a családom nézem az nagyobb öröm" Szerencsés vagy, mert te nem csak látod, de a férjedet, a gyerekedet meg is tudod simogatni...


Mennyit kérnél azért, hogy ezt soha többet ne tudd megtenni?

Nekem a Föld össze kincse sem lenne elég!


Neki is van családja... "jól él, boldog"?

Hja... :SSS

230. Slyte (válaszként erre: 227. - 9678a02221)
2013. ápr. 10. 16:27

Jujjj... Szégyen... :(((

Nem elég a baja, egyesek még nyomorban is szívesen látnák ezek szerint... :((((((


De elárulom, hogy ő pénz nélkül is boldog lenne, mert olyan van a szívében, amit pénzért nem lehet megvenni, és ez abból a szeretetből látszik, ami belőle árad, ami gondolkodóba ejti a gondolkodó embereket, akik nem csak látszat szerint ítélnek.


Kínai tanítás, - “A pénz”

* Vehetsz házat, de otthont nem...

* Vehetsz ágyat, de álmot nem...

* Vehetsz órát, de idõt nem...

* Vehetsz könyvet, de tudást nem...

* Vehetsz pozíciót, de tiszteletet nem...

* Megfizetheted az orvost, de az egészséget nem...

* Megveheted a lelket, de az életet nem...

* Megveheted a szexet, de a szerelmet nem.

229. egypt
2013. ápr. 10. 16:16
Nem tudom, miért gondoltam, hogy legalább elismered, hogy na, ez szép dolog akkor is, ha csaló... Na mindegy.
228. egypt (válaszként erre: 227. - 9678a02221)
2013. ápr. 10. 16:15

Erre inkább már nem is mondok semmit...

Ha van sapka, ha nincs... :S

227. 9678a02221 (válaszként erre: 226. - Egypt)
2013. ápr. 10. 15:59
Akkor tul sok bevetele van Amerikaban..Igy szoktak az adot csokkenteni:)
226. egypt (válaszként erre: 225. - 9678a02221)
2013. ápr. 10. 14:40

Láthatod, az összeset. A "teljes bevétel" az én értelmezésemben ezt jelenti.

De ez nem is lényeg. Az volt az állítás (nem te írtad, tudom), hogy eszébe sem jut jótékonykodni és másokon segíteni. Ezen ledöbbentem, azt hittem, köztudott, mennyire szívügye a jótékonykodás és milyen sokat áldoz ilyen célra, ezért meglepődtem, hogy egyesek még ezt is elvitatják tőle.

Ha csak egy csaló lenne, de a csalásával segítene ilyen sok embernek anyagilag, a lelkiekről nem is beszélve, szerintem már akkor is oké lenne a dolog.

225. 9678a02221 (válaszként erre: 224. - Egypt)
2013. ápr. 10. 14:34
A magyarorszagi turne osszes bevetelet folajanlotta vagy csak egy reszet?
224. egypt
2013. ápr. 10. 12:31

Nemsokára jön pl. Magyarországra előadásokat tartani, idézem (csak hogy ne a levegőbe beszéljek):


"A teljes bevételt Magyarország első a fogyatékos emberek integrációját szolgáló passzívház lakóotthonának felépítésére fordítja a Nem Adom Fel Alapítvány."

[link]


Úgyhogy az "eszébe sem jut segíteni" témát ezzel le lehet zárni.

223. egypt (válaszként erre: 219. - Krisz42)
2013. ápr. 10. 12:28

Mi kerül egyébként kevesebbe? Már írtam, hogy soha egyetlen fillért sem adtam Nicknek, a neten néztem és olvastam előadásait, ingyen. Ugyanígy elérhető mindenki számára. Nehogy már az legyen a baj, hogy ő ebbél megél és támogat másokat is (mert támogat, bármilyen fura, eszébe jutott...)

Akkor Vekerdy, Müller Péter, Feldmár és a többiek, akik pénzért merik árulni a könyveiket és pénzért tartanak előadást, és pénzért segítenek másokon és adnak erőt? Ők mennyiben mások?

222. egypt (válaszként erre: 219. - Krisz42)
2013. ápr. 10. 12:23

Ne akard nekem megmondanom, honnan merítsek erőt magamnak... A mamutoktól aztán kaptam volna, az tuti... Hitről beszéltem.

Nick lelkeket megmentésén munkálkodik, egy hitetlennek ez semmit nem jelent, de nagyobb dolog a Föld megmentésénél.

"Neki még az sem jut eszébe,h a pénze egy részét arra fordítsa,h igazán segítsen."

Akkor a jótékonykodást, adakozást minek nevezed?

221. Slyte (válaszként erre: 219. - Krisz42)
2013. ápr. 10. 12:11
Mindent lehet kritizálni. Ha meg mást mondana, azért lenne hiteltelen. Szándék? Te bele látsz a szívébe? Nem. Mindössze a sajátodból indulsz ki.
220. spinneli (válaszként erre: 217. - 9678a02221)
2013. ápr. 10. 11:16
Nem, senkit sem kell tisztelni kötelezően, szerintem.
219. Krisz42 (válaszként erre: 218. - Egypt)
2013. ápr. 10. 10:48
Bocs,de nekem az oszinte,segíteni akaró szándék ott kezdődik,h nem szóról-szóra isméelgeti a betanult szöveget,h nem reklámozza önmagát,sőt,nem àrulja magát.Főleg a mai anyagias világban.Ha tényleg segíteni szeretne,nem csinâlna magából látványosságot,te pedig elèg,ha kinyitod pl.a National Geographic áprilisi számát és elolvasod a Mèregdrága mamutok című cikket,máris lesz honnan erőt merítened,ráadásul kevesebbe kerül és több információ van benne más dolgokròl is:)-egyébként ők legalább az egész föld megmentésén munkálkodnak,nem csak egyes embereknek akarnak pénzèrt erøt adni.De ez csak egy kiragadott pèlda,máshol is talâlhatsz olyan írást,bármit,ami valós és erőt adhat,ráadásul nem pénzért mutogatja magát,mert ingyen nyilatkozik,stb.Na ezeket nevezem önzetlennek.Neki még az sem jut eszébe,h a pénze egy részét arra fordítsa,h igazán segítsen.
218. egypt (válaszként erre: 215. - Krisz42)
2013. ápr. 10. 10:31
Senki nem kérte, hogy bálványozd, itt sem bálványozza senki. Tiszteletről volt szó, senki sem istenítette. (Istenítés, bálványozás kicsit mást jelent...) Nagyon sok embernek segített, elhiheted... Nekem is, mert nehéz időkben adott már nekem erőt az ő hite. Az előadásai ingyen megnézhetők, olvashatók, a legtöbb emberhez így jutnak el, ebből pedig neki semmi haszna. Nem értem egyébként, hogy ha igaz is, hogy ő meggazdagodott és jól él, az miért jelenti automatikusan azt, hogy ő egy hazug csaló? Ez csak a te rosszindulatú, privát feltételezésed, bizonyítékod rá semmi, egyszerűen csak ezt a véleményt alakítottad ki róla. Vélemény, nem pedig tény, mert alátámasztani, bizonyítani nem tudod.
217. 9678a02221 (válaszként erre: 216. - Spinneli)
2013. ápr. 10. 10:22

Nincs is ezzel semmi baj mar irtam korabban is hajra Nick! Amig akad olyan ember aki fizet erte .Cirkusz kell a nepnek:)

De ne fogjak mar ram hogy gyulolom es irigy vagyok es hogy kotelezoen tisztelnem kell azert mert hitet ad masoknak yes isten szereteterol papol .Tisztelem de teljesen masert.. mondjuk ugy inkabb elismerem az erdemeit.

216. spinneli (válaszként erre: 215. - Krisz42)
2013. ápr. 10. 08:33

Ezt nem lehet lemérni, egyébként a számukból levonnál valamilyen következtetést?

Szerintem nem, csak közölnéd, hogy mind hiszékeny marhák, akkor meg?


Mindenesetre Vujicic él és virul, egyre népszerűbbek az előadásai, érdemes lassan belenyugodni.

:)

215. Krisz42 (válaszként erre: 214. - Slyte)
2013. ápr. 10. 08:20
Még mindig nincs gyűlölködés,csak nem tudunk bálványozni olyan embert,aki máok hiszékenységéből húz hasznot.És kiváncsi lennék hány embernek segített?
214. Slyte (válaszként erre: 212. - 9678a02221)
2013. ápr. 10. 06:42

Mindenki másképp éri el, hogy lelki békéje legyen. Nick Istenben hisz, nem kényszerít senkit, hogy meghallgassa. Én konkrétan nem fogom megnézni, elég volt amit a neten láttam róla. Nem értem ezt a nagy fokú gyűlöletet. Akit felidegesít, ne nézze.

Sokan másképp érik el a lelki békéjüket, pl. meditációval, agykontrollal, mindenért fizetni kell. Az sem zavar, hogy neki több összejött, sőt kívánom, hogy duplázza meg.

213. 9678a02221 (válaszként erre: 209. - D1zsúlika)
2013. ápr. 10. 00:59

Kedvesem ha ennyire szepen tudsz masolgatni,akkor kimasolgathatnal meg ide par hozzaszolast,ami az enyemtol sokkal csunyabb stilusban irodott:)

Ja hogy ezekben Nick Vujicic mellett voksoltak,tehat ebben az esetben,azok a hozzaszolasok nem voltak sertoek?Ha tisztelned masok velemenyet,akkor nem neveznel trollnak,csak azert mert leirtam a velemenyemet kendozes nelkul..

Ha valaki trollkodik az inkabb te hiszen elinditottal egy ilyen forumot,es elvarja hogy mindenki bealljon a sorba,es istenitse Nick Vujicicet..

2013. ápr. 10. 00:47

Nos en szivesen megneznek egy George Carlin -Nick Vujicic beszelgetest a vallasrol,hitrol,Istenrol.

Kivancsi lennek Nick Vujicic erveire.

211. Slyte
2013. ápr. 9. 21:21

Le a kalappal előtte, mert sok betegnek ad reményt, hogy van élet testi fogyatékkel is. Sugárzik belőle az életöröm, ami sok egészséges, és gazdag emberből hiányzik.


Nem hiába mondják, hogy a pénz nem boldogít.

210. Krisz42 (válaszként erre: 209. - D1zsúlika)
2013. ápr. 9. 21:04

Akkor most nem ártana ha elolvasnád a 72.hozzászólást is.Szòval ha valaki mellette van nem ellene,akkor nem számít,ha elferdíti amit más ír,belemagyaráz olyat,amit senki nem írt és ha ő ezen felháborodva ilyen stílusban írja meg a véleményét-amiben semmi sértő nincs,csak tények-azért,mert így már nem lehet félremagyarázni,akkor az már a végére trollkodás lesz.Mi van a többiek stílusával?

Egyébként ez egy fórum,ahol senki nem tiltja,h ne egyezzen mindenki véleménye,de úgy látom téged is az bánt,h ő nem állt be istenìteni.

209. D1zsúlika (válaszként erre: 194. - 9678a02221)
2013. ápr. 9. 20:52

78. Mummybear 2013-04-08 11:44

"Na ezert tud ez a fiatalember olyan kalsszul megelni,es vagyonokat folhalmozni,mert ilyen emberkek dolnek be neki..

Miert szerinted Nick Vujicic levegon el,kezek es labak nelkul,a villajat lerajzolta es ugy el benne es meg folytathatnank a sort.

Ha nem csinalna magabol cirkuszi latvanyossagot,akkor nem lennenek millioi sem,dolgozhatna,valoszinu megelne a diplomajabol..(mert van neki azt hiszem tobb is)

Egy zsenialis elme a ficko,es folismerte hogyan hozhat ki a legtobbet az eletebol-valoszinu nagy adag exhibcionizmussal is meg van aldva..

Valamelyik egyhaz folismerte a benne rejlo lehetoseget,osszeadtak kivontak es hurra es megszuletett Nick Vujicic.

Ha epen es egeszsegesen mondana el ugyanezeket a frazisokat,amiket evek ota ismetel,a kutya sem lenne ra kivancsi..

Az egesz egy jol megrendezett eloadas-Istennek nevenek szentelve.."

(válasz egypt 72. hozzászólására) Válasz erre Privát üzenet


Az óra innen indul!


És folytatódik a fenti fórumozó "számtalan" megnyilvánulásában.

Nincs ugyan "hülyézés" benne, de a STÍLUS!!!

És itt sok embernek evvel van gondja, nem a "más véleménnyel!"

Viszont, mint tudjuk: "A stílus, maga az ember!"

Tehát, hallgatok!

Oka pedig az, hogy tiszteletben tartom mindenki véleményét!!

Nem "strucc politikát" folytatok.

De!

Nem kötelességem, olyan stílusban belefolyni, ami nem az én világom.

Levontam a konklúziót, nem vitatkozom a "trollokkal"!

Internetes szabály állítólag, hogy "a trollok etetése tilos!"

208. Krisz42 (válaszként erre: 207. - 9678a02221)
2013. ápr. 9. 20:16
Hát igen,ezek a természetes,nem pénzért kapott dolgok,amiknek örülni lehet.Inkább magunkra költöm azt a pénzt,mint h kifizessem azét,h egy vadidegent bámuljak,akihez semmi közöm,aki nem is akarja,h közöm legyen hozzá,csak a pénzem kell neki,de semmit nem ad,a szavai ugyanazok,nincs benne a pillanat varázsa,a természetesség,üres.Jól él,boldog,innentől kezdve engem nem érdekel mit mond,mert magamban hiszek,az,h neki mi sikerült,milyen körülmények között,az nem az én problémáimra megoldás,ráadásul tiszta olyan,mintha mindenki kukkoló lenne,mert arra kiváncsiak,mit hogy tud megcsinálni,ő meg persze pénzért magamutogatást tart.Hát inkább a családom nézem az nagyobb öröm
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook