Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Olvastatok Nick Vujicic-ról, a kezek és lábak nélkül született 31 éves férfiról? Eltörpül-e a problémánk az övé mellett? fórum

Olvastatok Nick Vujicic-ról, a kezek és lábak nélkül született 31 éves férfiról? Eltörpül-e a problémánk az övé mellett? (beszélgetős fórum)


147. 569a7df0cf (válaszként erre: 146. - Krisz42)
2013. ápr. 8. 23:21

Az a baj, hogy olyan szuklatokoru vagy, es annyira ragaszkodsz hozza, hogy te mennyire atlatod a dolgokat. Hogy en mivel vagyok tisztaban, vagy sem azt te pont nem tudod, hiszen par egyszeru mondat ertelmezese sem megy.

Uzlet. Es? A testi hianyossagai segitsgevel gazdag ember lett. Es? Hidd el nem volt csupa moka es kacagas az elete. Masnak sem az, tudom, de a lehetoseg ott van mindenki szamara, aki erez erre kesztetest alljon fel egy podiumra, es beszeljen.

Mi az atveres a dologban, mivel csap be barkit is?

146. Krisz42 (válaszként erre: 144. - 569a7df0cf)
2013. ápr. 8. 22:52
Bocs,én hol írtam h hol êl?Még mindig nem jött le a válaszaitokból,h mi lenne,ha csak a hangja lenne?A kutya se lenne rá kivâncsi.Râadásul senki nem azonos problêmával küzd és írtam,h tőle hiteltelennek tűnik.Az a furcsa,h annyira nem vagytok tisztában azzal,h az egész egy nagy üzlet,bár már az sem érdekel,csak a mese.Én is láttam nyomorêk embereket és akinek volt pénze,mindegyik boldog volt.Fiatalon egy barátom vesztette el az egyik lábát.Azt hittem padlót fog,mert előtte együtt görkoriztunk,csapat voltunk.Bementünk meglátogatni is.Jómódúak voltak.Késøbb a jégpâlyân talâlkoztunk.Spéci műlábat kapott kinntről és nem zavarta a dolog.Szerintem minket jobban megviselt.Aztân Amerikában is volt egy nő,a lábai hiányoztak ,de úgy,mintVujicicnek.Gördeszkával járt,férje lett,gyereket szült és ő se volt szegêny.De akinek nem volt meg mindene,szegény volt,az nem volt boldog és nem azért,mert nem volt hite,hanem azért,mert kilátástalan volt a helyzete.Vajon miért nem voltak elégedettek az amerikai veteránok,akik nyomorékok lettek,de senki nem akart foglalkozni velük?Mert biztos nem volt mêg senki,aki beszédet tartott volna,h milyen motìvációk kellenek az éhezéshez,szâmkivetettséghez.
145. Zizisicc (válaszként erre: 142. - Krisz42)
2013. ápr. 8. 22:38
Szerintem te állsz elég rosszindulatúan ehhez a témához ..... örülj annak, hogy neked mindened megvan és boldog vagy! Béke veled! :o))
144. 569a7df0cf (válaszként erre: 142. - Krisz42)
2013. ápr. 8. 22:34

Csak egyet mondj, amivel becsap valakit! Motivacios beszedeket tart, nem az orok elet vizet arulja. Ha valaki tud ebbol hitet meriteni, miert lenne hulyebb, mint barki mas? (Lsd. Megjegyzesed a gyogyszeriparral kapcsolatban...)

Amugy meg Kaliforniaban el, nem Floridaban, de vegulis a kontinens stimmel...

143. e58e847666 (válaszként erre: 142. - Krisz42)
2013. ápr. 8. 22:34
Ha te ennyire jól élsz, miért zavar, ki hogy szerzi meg a napi betevőt? Honnan tudod, kinek mivel lehet segíteni? Lehet, hogy ez a fogyatékos ember millióknak segített. Nem tudhatod. Ítélkezel. Persze, az könnyű...
142. Krisz42 (válaszként erre: 138. - E58e847666)
2013. ápr. 8. 22:27
Te is képezhetnéd magad...úgy mindenből,mert a naívitásod és a rosszindulatod már kóros.Nem vagyok irigy,mindenem megvan,de főleg olyan,amit pênzért nem kap az ember.7ève boldog párkapcsolatban élek,a férjemmel ugyanolyan szerelmesek vunk egymásba,mint mikor megismerkedtünk-tehát én azon kevesek egyike vok,aki hisz a sìrig tartó szerelemben-,3gyerekem van,akikre büszke vok és szerencsére nem szenvedek hiânyt semmiben.Igazad van,mindenki arra költi a pénzé,amire akarja,de igen,bântja a lelkem,h van,aki az emberek hiszékenysègéből él.Én azért sem cserêlnék vele,mert kêptelen lennêk az előre betanult szöveget ledarâlni,közben vigyorogni azokon,akiken élősködöm.Nem lenne kêpem hozzá.Hogy èrtsd,pl.a gyógyszeriparban se dolgoznék vagy bróker se lennék soha.Mert akkor saját magam köpném szembe és itt jön az,h semmi pênzért.A lelkével mindenki maga szâmol el,én ilyen vok.
141. Zizisicc (válaszként erre: 139. - F1e23b97ee)
2013. ápr. 8. 22:04

Egyetértek. Ő beszélni tud, van is miről beszélnie, miért lenne baj az, hogy ezzel keresi a pénzét. Végtagok nélkül eléggé korlátozott az a tevékenységi kör, amiben dolgozhatna, amivel pénzt kereshetne.

Talán az bosszant másokat, hogy boldog, így is teljes életet él, és nem egy sikátorban kuporog és koldul .....

140. Zizisicc (válaszként erre: 137. - Krisz42)
2013. ápr. 8. 21:58

Ne fizess!!!!! Kerüld el nagy ívben. Mindenki jobban jár. :o))

Senkit nem köteleznek arra, hogy elmenjen, meghallgassa. Akinek meg igénye, szüksége van rá, az meg elmegy. Nem mindegy neked, ki mire költi a pénzét???? :o))

2013. ápr. 8. 21:58

Lehet megint kicsit morbid leszek, de azt gondolom mindenki abból él meg amiből tud.


Nem hiszem, hogy egyszer a sportsajtó arról fog cikkezni, hogy 6 gólt vágott az ellenfélnek -bár a fejjátéka lehet utánozhatatlan.


Továbbá az sem lehet majd a szlogenje, mint Rodolfónak, hogy ,,figyeljék a kezemet, mert csalok".


Szóval ő beszélni tud, hát miért ne használná ki.

138. e58e847666 (válaszként erre: 137. - Krisz42)
2013. ápr. 8. 21:51
Te egyszerűen irigy vagy. Helyesírásból pedig képezd magad. Ennyi...
137. Krisz42 (válaszként erre: 135. - Zizisicc)
2013. ápr. 8. 21:47

Felkarolták?Hmhm.Tehát nem isten,hanem szerencse kell hozzá.Szerintem itt szó sincs felkarolásról.Nem baj,addig már eljutottunk,h nem is csòrõ,de már az se gond,ha szêp summát keres rajta.Már kérdeztem:kinek segített?

Tudod mindenki születik valahogy,nem mindenki képes ugyanazokra a dolgokra és nem mindenkit ugyanaz tesz boldoggâ.Mindenki megpróbâlja a legjobbat kihozni abból,ami van.De mint említettem,régen a találékonyság létszükséglet volt.Manapság már sztár lesz,aki találékony.Sajnos itt tartunk,de ennek ellenére se mond semmi lényegeset.Egy tini nem fog csak azért elutasítani egy drogot,mert ő azt mondta,viszont ha egy fiatal,volt drogos beszél arról,miken ment keresztül,akkor nagyobb az esélye,h ő se fog drogozni.Nekem ez az ember semmit sem tud adni,mindenki a saját cipőjében járja az útját,ő nem fogja megmondani,ki mit csinâljon.Azért fizessek,h lássak egy ffit,akit pl.az interneten is láthatok és hallgathatom tőle a közhelyeket?Ezért írtam,h aki elmegy,az azért,mert cirkuszi látvânyosságnak tekinti,viszont ő ezt úgy adja el,h hitet ad.Ha nem lenne a groteszk látvâny,csak a hang,senkit nem érdekelne.Ha sajnâlkozni akarsz,ingyen megnézhetsz egy lepratelepet,beszélhetsz az ott elokkel,akik êlnek addig,amíg nem esnek szét.Ott sírhatsz is,istenítheted őket,ingyen.De máshol is találsz ilyen embereket.És ezért senki nem gondolja,h pénzt kérjen,csak ő,mert cirkusz kell a nêpnek:)

136. 44f59aa223 (válaszként erre: 120. - 9678a02221)
2013. ápr. 8. 21:37
Most akkor van bizonyíték, vagy ügyesen csinálja a srác?:)
135. Zizisicc (válaszként erre: 134. - 9678a02221)
2013. ápr. 8. 21:14
De, értem. De miért böki a csőrödet, ha ő igen? Egészséges emberek is élnek meg abból, hogy erről-arról előadásokat tartanak, miért baj ez? Azért, mert most már intézményesített háttere van nem lesz hiteltelenebb a mondandója. Neki szerencséje is volt, a lelki ereje mellett, mert felfigyeltek rá, felkarolták ..... de ez miért baj? Jobban tetszene, ha ugyanezt egy viskóban élve, szakadt ruhában mondaná el? A lényegen szerintem ez a körülmény semmit nem változtat. Az, hogy ő most már híres és gazdag az annak a gyümölcse, amilyen hozzáállással élte az életét előtte. Én nem sajnálom tőle és kivetnivalót sem látok benne.
134. 9678a02221 (válaszként erre: 132. - Zizisicc)
2013. ápr. 8. 20:38

Jaj..Te nem erted..Emberunk szamugyet es penzvitelt tanult..

Ha egy picit kinyitnad a szemedet,akkor megertened miert tarsult egyhazzal,miert nem maganuton hirdeti az iget,es miert alapitott nonprofit szervezetet.

Vannak tole sokkal rosszabb helyzetben elo emberek(testi adottsagokra gondolok) es ok is boldogok lehetosegeikhez kepest tweljes eletet elnek,megsem jarnak az egyhazzal karoltve 'iget hirdetni'.Vajon miert?

2013. ápr. 8. 20:37
Lehet bármennyi pénze én nem cserélnék vele. A pénz nem minden, első az egészség.
132. Zizisicc (válaszként erre: 115. - 9678a02221)
2013. ápr. 8. 20:33

Nem érdekel, miből van diplomája. Mondtam, hogy nem lexikai tudásra gondolok. :o))

Abból él, hogy hitet ad az embereknek, hogy megmutatja, ha elfogadod önmagad, és nem siránkozol azon, amid nincs, hanem arra támaszkodsz, amid van, akkor élhetsz teljes életet. De előbb ezt is meg kellett tanulnia, a saját nyomorúságán. Azért mert ő eleve végtagok nélkül született, nem jelenti azt, hogy nem tudja, miből maradt ki. Gyerekként szembesült azzal, hogy más mint a többi gyerek, nem teheti ugyanazt, mint ők, ezt akkor is fel kellett dolgoznia, el kellett fogadnia, és olyan tevékenységeket kellett keresnie, amiket ő is el tudott végezni. Szóval az állapota először őt tanította keményen, és most ezt a tudást adja tovább. Sok testileg egészséges embernek sérültebb a lelke, mint az övé. És azt mutatja meg, hogy minden helyzetből fel lehet állni, ha van kitartásod és bízol ..... Istenben, önmagadban, a Sorsban ..... akármiben.

2013. ápr. 8. 19:52

A hitehagyottak,és majdnem mindnyájan azok vagyunk,alig várják,hogy bálványt találjanak és imádhassák.Ha nincs jobb,vagy nincs olcsóbb,készek imádni az összecsukható ruhafogast,a csilingelő Madonnát,a műfogsor-löbbölő automatát.Ne akard velem megetetni,hogy nem adnál pár garast egy amulettért,amelyet elég a nyakadba lógatni ahhoz, hogy minden percben pontosan tudd:boldog vagy boldogtalan vagy-e éppen!?"



/Vavyan Fable/


Az a gáz,hogy az emberek nagyrésze valóban ilyen

mint a fent említett idézetben és ezt jól ki lehet használni...

130. 569a7df0cf (válaszként erre: 129. - Krisz42)
2013. ápr. 8. 19:40
Miben valosul meg a csalas? Nem kinalnak csodat, egyszeruen sokak szamara inspiralo egy vegtagok nelkuli ember sikeres elete.
129. Krisz42 (válaszként erre: 126. - Syria)
2013. ápr. 8. 19:38
Nézd,én nem panaszkodom.Nem irigylem a pénzét,csak engem is az zavar,mint néhâny embert,h megy a népbutítás.Sőt,valahol már ez is surolja a csalás kategoriáját,persze törvény szempontjából teljesen legális,de ahelyett,h ténylegesen segítene,pénzt csal ki az emberekből.Kb. mint a fogyibogyòk.
128. spinneli (válaszként erre: 91. - 9678a02221)
2013. ápr. 8. 19:38

Olvastam a véleményedet, de nekem nem világos, hogy mi a baj a módszerrel.

Én nem látok kivetnivalót abban, hogy tudatosan van felépítve, mert szerintem az üzenet számít.

127. Krisz42 (válaszként erre: 125. - 9678a02221)
2013. ápr. 8. 19:34
Hát igen,a csodák körülöttünk vannak,nem pénzért megvehetők.Zambó Jimmy is biztos jò ember volt,mert annyian kimentek a temetésére és sírtak.Csak akkor nem tudom a családja miét utálta és miért az derült ki,h menta terror otthon.Mert még a halâla is jó üzlet volt valakiknek.
126. syria (válaszként erre: 7. - Krisz42)
2013. ápr. 8. 19:32

Egyformán becsülöm mindkettőt, és példaértékűnek tartom az életüket.

Ők bebizonyították: nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

Sok "épkézláb" ember nyavalyog a sorsa fölött, keresi (és meg is találja a kifogásokat) ahelyett, hogy érdemben, következetesen tenne a helyzetéhez mérten jobb életminőségért.

125. 9678a02221 (válaszként erre: 124. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 8. 19:23

Zavarja a fenet az hogy penze van..Engem az emberek butasaga zavar,hogy kepesek bedolni az egyhaz altal osszehozott szinelodasnak bedolni,es zokogni utana,..Ebbol meritenek hitet??Ne vicceljunk mar..

Van egy ismerosom ikrei vannak..10 evesek.Az egyik megserult szuleskor,tolokocsiban van,kommunikaciora keptelen,mozgasra keptelen a koponya hatso fele sulyusan deformalodott..A szulei imadjak,a tesoja is..Tudod mi a csoda?Mikor a magatehetetlen kommunikaciora keptelen kislany meghallja az edesanyja hangjat ,mosolyogni kezd..Vagy ha megerzi az edesanyja keszitette suti illatat,,vagy ha a testvere hazaer sulibol,es meghallja a hangjat..vagy ha az apja borotvalkozik,es utana megpuszilja,eloszor mosolyog aztan mokasan folhuzza az orrocskajat.Ez csoda,olyan amitol sirni kell..Az amit Nick Vujicic arul nektek,az nem csoda,az kokemeny business.

2013. ápr. 8. 19:12
Csak azt nem értem, miért zavarja egyesek szemét, hogy sikeres és gazdag? Nála sokkal érdemtelenebb embereknek is sikerült, miért baj, ha a hivatását végezve jól megszedte magát? Ez tipikusan az az eset,amikor mindenki jól jár. Jól jár ő mert hasznos tevékenységet végez, az emberek szeretik a furcsa kinézete ellenére, és jól meg is él belőle. És jól járnak a "hívei is", mert szívesen mennek el az előadásaira, tanulnak abból, amiket mond, szívesen veszik a könyveit, meg nemtudom milyeit. Senki nem tart fegyvert a fejükhöz, hogy márpedig meg kell nézned, meg kell venned.. Annyi hülyeségért tudnak rajongani a tinik, amikre szintén elköltik a zsebpénzüket, nem hiszem, hogy rossz ember lenne attól, hogy kihasználja a lehetőségeit.
123. Krisz42 (válaszként erre: 120. - 9678a02221)
2013. ápr. 8. 19:07
Ezt már az elejên leveheti,aki néz is,nem csak lát.Ezért ìrtam én is,h intelligensen írtam.Feltételeztem,h az istenítők is látják,de tévedni emberi dolog:)Csak azt nem értem,egyesek miért tettetik magukat vaknak és értetlennek.Annyira átlátszõ és nyilvánvalõ az egész.
122. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 118. - 9678a02221)
2013. ápr. 8. 19:07
Nem, mert ő hazudik (jó esetben) azt hazudja hogy kíván engem. :)
121. 731e5b9ffb (válaszként erre: 118. - 9678a02221)
2013. ápr. 8. 19:01
És ő is örömet akar szerezni az embereknek:) Valóban van hasonlóság:)
120. 9678a02221 (válaszként erre: 119. - 44f59aa223)
2013. ápr. 8. 19:00

Szemednek hiszel?

Nezz meg egy videot,milyen keroban lakik:)

A haverom aki Floridaban el,meselte hogy annyi penze van a pasasnak mint a pelyva.Felszolgalokent dolgozik egy tengerparti luxus szallodaban,olyan emberekkel talalkozik,hogy a szemem folakad a nevuktol..Nem ismertem 4 evvel ezelott Nick Vujicic nevet,akkor meselt a srac rola eloszor,igy lettem kivancsi ra es neztem meg a videoit a neten..

119. 44f59aa223 (válaszként erre: 117. - 9678a02221)
2013. ápr. 8. 18:54
Tehát csak feltételezésekre alapozol.
118. 9678a02221 (válaszként erre: 112. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 8. 18:53
Nos ebben az esetben egy utszeli prostitualttal is szimpatizalsz,hiszen ezek ra is vonatkoznak:nem lop nem csal,csak kihasznalja a testi adottsagait..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook