Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Okulásul minden pelenkás kislány anyukájának! fórum

Okulásul minden pelenkás kislány anyukájának! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Okulásul minden pelenkás kislány anyukájának!

1 2 3
14. junction (válaszként erre: 13. - Sena)
2009. máj. 28. 22:17

Én igazából pont ezért nem kenem be több réteg krémmel. Mindenhova kenek, de csak mértékkel. Viszont mi is a gyógyszertári popsikrémet használjuk.

Az első két hónapban, én popsitörlő helyett kamillateát használtam, minden reggel főztem egy gyenge teát belemártottam vattába és úgy tisztogattam.(Védőnő ajánlotta) Nekünk eddig, lekopogom, soha semmi bajunk nem volt, és kipattogásunk sem, ha esetleg picit pirosabbnak látom a popsit, pár napig kamilla teázni szoktam még most is.

13. Sena
2009. máj. 28. 21:57
Szerintem minden popsikenőcs tartalmaz valamilyen hámosító anyagot, tehát nem a márka a lényeg hanem az hogy mennyit használunk és hova kenjük. A pelus se szívja olyan jól a nevdességet ha csupa krém lesz a belseje és talán pont ettől pattog ki a baba bőre.
2009. máj. 28. 21:47

Sziasztok!

Bocsi,hogy beleszólok,de nálam az ikreknél is fordult elő.Nem ilyen durva lehet azért mert nem töményen használtuk.Az egyik gyerekorvos neo..-s popsikenőcsét használtuk amikor haza érkeztünk.Az első doboznál még nem volt baj,de a másik tégelynél már csúnya lett a popsijuk.Azután váltottuk popsikenőcsöt amiben simán borax volt.Árban a tizede és azt használjuk most is és jó.Remélem a kis unokád rendbe jön,addig is javulást kívánunk.

2009. máj. 28. 21:42

Sziasztok!


Hát ez durva!:(

Nálunk harmadikra érkezett kislány....így már kellő rutinnal és tapasztalattal rendelkeztem.

Míg anno a fiúknál mindenféle kenceficét össze vettem....most csak és kizárólag gyógyszertári készítményeket használunk!Soha semmi ilyesmi gond nem is volt!


Ezt tudom ajánlani mindenkinek!

Nem biztos,hogy a drága jobb is!!!!!!!!!!!!!!!!

10. dus
2009. máj. 28. 21:42

Szia!


Szegény picike és szegény anyuka, aki agyon aggódja magát, míg az orvos megnézi a babót!

De a popsitörlőkkel valóban vigyázni kell! Az én kisfiam a hypoallergén popsitörlőtől sebesedett ki, allergiás lett rá!

Sajnos szeméremajak összetapadásról, összenövésről már én is hallottam a városunkban! Nálunk ami a legdurvább volt, hogy nem is anyuka, hanem a bölcsődei gondozó vette észre a problémát! A kislány akkor már majd' 2 éves volt, sebészeti úton műteni (plasztikázni) kellett!


Remélem a kisbabátoknál hamar megoldódik a probléma.

2009. máj. 28. 21:42

jó a cikk.De a mértékről is essen szó!

Szóval én nem használtam popsitörlőt az első 2-3 hónapban, hámosítót igen de azt csak vékonyan és csak a popón.vastagon a pelenkának se tesz jót .Nekem szerencsém volt, mert a klinikán megmutatta a védőnő egy igazi babán mit kell és hogyan.

Amúgy a gyógyszertári is hámosító, hiszen ugyanazt a hatóanyagot a gyógyszerész is bele tudja keverni, és a vékony krémezéstől nem hiszem előfordul ilyen.a sűrű és gondos pelus mellett a baba se pattog ki.Én szerettem a gyógyszertárit és a Neogra.... Bepant.... is.A többi márkát a védőnő tanácsára nem használtam.

8. Sena
2009. máj. 28. 21:38

Jó hogy megírtad ezt a cikket, mert nekem fiam van de augusztusra kislányt várok és nem tudom mire kell figyelni. Mondjuk én amúgy sem vagyok híve az agyon krémezésnek, a fiam még pelenkás de csak akkor használok popsikrémet ha nagy ritkán pl hasmenés miatt kipirosodik.

Egy ismerősöm kislányának egyszer összetapadtak a szeméremajkai, nem tudták mitől de akkor lehet hogy náluk is a sok hámosító krém volt az oka.

2009. máj. 28. 21:27

Az én kislányom 9 hónapos,még mindíg a gyógyszertári kevert popsi krémet használjuk,ami a legjobb!

Ilyen problémánk sosem volt hogy ki pattogzott volna a bőre,nem mondom hogy nem volt már problémánk,de nem ebből az okból kifolyólag!Persze szerintem sokat számít az is,meddig aszalódik a baba bőre egy tele rakott pelusban!

2009. máj. 28. 21:25
Azért a picurka remélem jobban van megírhatná hogy mi történt azóta vagy hogyan is lehet ezt orvosolni?
2009. máj. 28. 21:23

Nagyon jó a cikk.......már csak azért is mert saját tapasztalatunk,hoogy a gyógyszertári posikenőcstől még SOHA nem pattogott ki a kislányom popsija....ellenben a "nííííveaaa" és "jonsons","........stb.,így szinte mindig iratok fel a gyerekorvossal,max 6 tégelyt szokott felírni olcsóbb is és jobb a popójának is,igaz nem illatos,de szerintem nem ez a lényeg,nem mondom hogy néha nem kenem be ezzel azzal hogy azért szokja a bőre

a másik meg a popsitörlő..........erre csak egy példát tudok felhozni,mikor a korházba volunk a szobatársnőm folyamatosan 2 óránként cserélte a picurkája pelusát ha volt pisi,kaki ha nem......amitől kilettem hogy minden alkalommal előszeretettel használta a positörlőt.........ami a 3 napos babájánál olyan mértékű kiütéshez vezetett hogy az a csöppség egész nap csak órdított(Istenkém hgy fájhatott neki :0( mire már az egyik csecsemős rászólt hogy mit művel....... a nem normális!!!!!!! én ha nagyon pisis a pelus akkor sem használok törlőt csak egy újabb pelenka csere kenőcs jó vastagon mindenhova(kivéve a nyílásba oda sose),ha nagy kaki van irány a csap...........egyedűl akkor szokott kipattogni ha 3 vagy annál több kaki van vagy hasmenés....

2009. máj. 28. 21:21
Hú, hát ezt ki gondolná? Ez tényleg nagyon durva!
2009. máj. 28. 21:17
Szegényke :(((
2009. máj. 28. 21:12
Jaj, hát ez nagyon durva....:S
2009. máj. 28. 21:03
Tudjuk-e, hogy milyen károkat okozhatunk kisbabánknak a legdrágább, márkás babaápolókkal?
Kifogástalan, hatásos dolgok ezek, csak az marad le a termékismertetőkről, hogy milyen nemkívánatos hatással is bír némelyik.

Ugrás a teljes írásra: Okulásul minden pelenkás kislány anyukájának!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook