Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Felnőttek anyukájának lenni fórum

Felnőttek anyukájának lenni (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Felnőttek anyukájának lenni (Gondolatok)

12. ht keksz (válaszként erre: 1. - PampaliniOroszlánja)
nov. 16. 23:03

Nem bizony!

Úgy érzem,'divat'lett siettetni a minél előbbi leválást a szülőről,és problémát csinálni abból ha egy fiatal felnőtt még otthon él.

Nekem természetes,hogy segítem a tavolabb élő gyermekemet és várom haza vagy látogatom,és igen,olyankor a kedvét keresem. Ha nincs itthon,kölcsönösen keressük egymást naponta,megosztja velem a dolgait,örömeit kb.mindent és ő is tudni akarja,hogy velem,velünk itthon mi történik.

A másik gyermekem még itthon él,egyetemista..és marad is ,ha a városunkban fog dolgozni. A gyermekem..jár az odafigyelés,a szeretet..persze mindkettöjüknek.

2023. okt. 17. 08:01
Nekem ez így természetes.
2023. okt. 13. 12:52
Azt hiszem néhányan félreértitek a cikket. Nem nyomakodni akar a felnőtt gyerekei életébe, csak attól, hogy már nem gyerekek, még ugyanúgy szereti őket. És amit tehet, megtesz értük. Nem kötelességből, nem azért, mert elvárják, hanem mert a jóérzése, az anyai szeretete így diktálja - addig a határig, amíg azt a gyerekei nem érzik soknak. Én 50 éves vagyok, van felnőtt gyerekem és kamasz is és szerencsére még él az anyukám. Nemrégiben életem első repülőútján voltam és az oda- és visszaérkezéskor is lejelentkeztem. Nem kérte senki, de tudtam, hogy izgulnak és várják. Nemcsak az anyukám, hanem a 28 éves lányom is :) Mert szeretjük egymást. És igen, megveszem a 25 éves fiamnak a karamellát, amit szeret, ha látom a boltban, pedig aránylag távol lakunk egymástól, de majd megkapja... És megveszem a nagylánynak a rózsaszín izéket, mert azokat szereti. Nem tolakodok az életükbe, nem okoskodok, ha kérdezik, elmondom a véleményem, de nem várom, hogy egyetértsenek velem. És alig várom, hogy unokám legyen és vigyázhassak rá. Hogy a lányom, és majd a menyem tudjon pihenni, tusolni, sétálni, bármit, amit csak akar.
2023. okt. 12. 17:08

5 felnőtt és egy kiskorú anyukája vagyok.

Nem hívom fel, ha esik az eső egyiket sem, és HA valamelyiknek a társa kéri, akkor főzöm meg a húslevest.

Szerintem az anyasághoz hozzátartozik az is, hogy megtanulok hátrébb lépni.

Persze, mindig a gyerekem marad, de nem a kisgyerekem. Meg kell tanulni elengedni, szálljon magasra és bízni abban, hogy tudja, hol a fészek.

2023. okt. 11. 23:17
Minden szavával egyetértek. Szívemből szólt.❤️
2023. okt. 6. 21:16

Az anyák halhatatlanok

[link]

6. l.luiselotte (válaszként erre: 5. - Loch ness)
2023. okt. 6. 18:49
Nem irtam ilyesmiket, de eszem ágában nincs vitatkozni Veled, nem fontos annyira.
5. loch ness (válaszként erre: 3. - L.luiselotte)
2023. okt. 6. 18:33
A cikkben nem dirigálásról van szó, és arról sem, hogy gyerekként kellene kezelni a felnőtt gyereket. Nem tudom, az ilyet hogy lehetne helyesnek vélni. Sokkal inkább azt érzem ki a cikkből, hogy az anyaság örök feladat és érzés, ami mindig megmarad, csak a feladatok változnak. Mert persze, hogy az ember szeretné tudni, akárhány éves is a gyereke, hogy egy hosszú út után épségben hazaért-e, és aggódik érte, ha beteg, ez teljesen rendben van. De ha nem hagyja önálló felnőttként élni és mindent elő akar írni neki, az pont nem szeretet. Az anyaság kiteljesedése az hogy önálló gyereket nevelünk, aki nélkülünk is megáll a lábán, és semmi más nem hozza vissza hozzánk, mint az összetartozás és a szeretet. Ami viszont belülről jön.
4. Amaunet (válaszként erre: 3. - L.luiselotte)
2023. okt. 6. 11:47

Az én anyám is ilyen. Mindenről tudni akar és még mindig megpróbál beleszólni, irányítani az életünket. Kavar állandóan. Tervez, holott mi mind dolgozunk, családoknak kell ugrálni az ő elképzelései szerint.

Nem bír leszakadni rólunk és ez elég terhes nekünk.

Szeretjük és gondoskodunk róla, de ez a felnőtt emberek ugráltatása...

2023. okt. 6. 10:59

A gyerek örökre gyereke marad az anyjának. Emlékszem, nagyanyám 90-en túl úgy dirigálta tanitgatta a 60 é- anyukámat, mintha még gyerek lenne. És édesanyám etz

természetesnek vette.


Mondani sem kell, hogy anyukám és én is u. ilyen anyák lettünk,de a fiam inkább hálás érte és természetesnek veszi és elvárja a szolgálataimat, mint én annak idején, mintsem kikérné magának.

2. papája (válaszként erre: 1. - PampaliniOroszlánja)
2023. okt. 6. 10:23

Osztom a véleményed, jól összefoglaltad.

Érzem azonban, hogy Te egy fiatal, viszonylag fiatal és alapvetően probléma mentes boldog anyuka vagy. Így is lenne ez jó és természetes.

Mi van akkor, ha a "gyerek" problémás, nem úgy alakul az élete ahogyan szeretnénk. Netán az unokákkal van a baj, mert sajnos nem csak öröm az unoka.


Rengeteg öröm mellet bizony rengeteg gond és bánat is adódik/adódhat. Igen segítünk, újra éljük az életet, a gyerekek az unokák életét jóban, rosszban, de meddig lehet, kell ezt tenni? Néha jó lenne egy kis szabadság, én időm, de akkor meg a rossz érzés, hogy már ennyit sem tudok érte tenni, jobban esik a kényelem ?


Anyák vagyunk még élünk, lélegzünk. Adunk mindent, még tudunk, van miből. Néha nehéz, de nem megtenni még nehezebb.

Cserébe ? Isten őrizz, rég rossz, ha a gyerekeimre szorulok - mondogatjuk. Ezt mondták a szüleink is.

Ők is nekünk adtak, szeretet, segítséget. Mi ezt továbbadjuk a mi gyerekeinknek és így tovább.


Cserében aminek örülünk az az, hogy szeretnek, érezzük, hogy szükség van ránk és nem feledkeznek meg rólunk, ha már nagyon idősek leszünk.

2023. okt. 6. 09:35
Az anyaság nem ér véget ott, hogy a gyerek már nem gyerek többé, hanem felnőtté válik. Nem ér véget a 18. életév betöltésével, a diploma megszerzésével, az első munkahely sikeres elnyerésével vagy a saját család megalapításával. Nem.

Ugrás a teljes írásra: Felnőttek anyukájának lenni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook