Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Okulásul minden pelenkás kislány anyukájának! fórum

Okulásul minden pelenkás kislány anyukájának! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Okulásul minden pelenkás kislány anyukájának!

1 2 3
44. ében11 (válaszként erre: 43. - 64669b9c48)
2009. jún. 2. 11:04

akkor lehet, nem is a törlőktől és a krámektől van, hanem olyan mint a fiúknál a letapadás?Van akinél előfordul, másnál meg nem.

Nekem is így mondta a védőnő, hogy a hüvelyhez semmi, de még csak piszkálni széthúzni sem kell(igaz fiam született, de a lányos dolgokat is elmondta).

Szárazra törléshez papírtörlőt vagy tiszta textilpelust használtam.

lehet, hogy picit gyulladt volt ott a kislányod bőre,vagy hogy ne sebesedjen ki, mert akkor tényleg összenőhet azért mondta kenj rá krémet?amúgy a popsikrémeket(Neogra...és Bepanth) egy sor más dologra is használják pl. sebekre, nőgyógyászati műtétek után méhszájsebre benne van a betegtájékoztatatóban...

A lidl-s pelus nálunk is bejött az egyetlen amitől nem pattog ki a dereka...

2009. jún. 2. 10:56
Első babánál nálunk is volt részleges összetapadás. Én ettem észre, beutaltak a Heim Pálba, ott mondta a gyermek nőgyógyász, hogy nem baj ha használok popsitörlőt, csak utánna szárazra kell törölni, és ő azt tanácsolta, (amit az előző hozzászólások miatt nem értek), hogy Neogran....t kenjek egy picit a csiklóhoz/ba, csak a hüvelyre vigyázzak. Helyre is jött magától! A második lánykámnál már semmi ilyen nem volt. Gyógyszertári krémet használunk mai napig, még én is :)Lidl-es és Tescos pelusunk van semmi gond velük.
2009. máj. 30. 15:12
Sziasztok nálunk a nivea pelenka kiütés elleni krém vált be anno, nagyon gazdaságos és kevés kell belöle. én végig azt használltam,szerintem ha valami be vállik nem kell cserélgetni. mi is igy tettünk.
2009. máj. 29. 13:45

Sziasztok!


Igazából sztem nem olyan vészes a dolog, amilyennek tűnik. Ritkán ugyan előfordul, h a "dolgok" összenőnek, ebben hajlam és a genetika is szerepet játszik. Tudom, hsz a családomban gyakran előfordult, fiúknál és lányoknál is. Sőt, az én kislányomnál is. Bizony "elkezdett összenőni" kiáltotta riadtan a gyermekorvos. De én nem ijedtem meg és nem rohantam a szakorvoshoz menten, adtam neki egy kis időt. Annak idején sokszor volt ilyen a kis unokatesóimnál. Mindenek magától "oldott", azaz szétnyílt, levált...amit kell. Ugyanúgy ahogy a lányomnál is :D


Valóban árthat a túlzásba vitt kenceficézés, és tényleg hányinger amit a média sugall, de az ANYUKÁK mindig tudják h mi a jó a gyermeknek. Én pl akármennyire tudom h a legjobbak a gyógyszertári készítmények, mégsem használhatom őket, mert ezeket mind fém eszközökkel keverik ki és én allergiás vagyok a fémre (kivéve ezüst) s ha bőrőmre kerül egy kicsi is a Pet...i fürdetőből v Cz...oly kenőcsből, tele leszek viszkető kiütésekkel :S


Tehát kénytelen vagyok megvenni a boltit, egy bizonyos márka bevált és mindenből olyat veszek. Ilyen is van :)



Szorítok hogy minden rendben legyen!!! :)

40. ében11 (válaszként erre: 38. - Szerencsésné)
2009. máj. 29. 12:16

nekem segítettek mellre tenni stb. csak úgy magamra hagytak vele, nem kérdeztek a klinikán semmit a szopiról,benéztek néha hogy szoptatom e.De az se mondták vihetem mérni, fejhetek stb.És ezt gyakorlati dolog, nem volt elég hogy elolvastam egy szopis füzetet.

Örültem volna, ha mondják tegyem gyakrabban cicire ne sárgujon be, vagy megnézik mi a helyzett a melleimmel és mehetek fejni stb.Bár nagyon sokan voltunk bent a két csecsemősre. alig fértünk el a kórterembe.

Hát a következőnél már magamtól is tudom mire figyeljek, már az első naptól!

39. ében11 (válaszként erre: 34. - Szerencsésné)
2009. máj. 29. 12:11

Igazad van.Bár nekem kellemes csalódás volt a védőnénik meg a doktornőnk.

Viszont szülés után tapasztaltam meg, hogy nekem(mint anyuka) tudni kell kérdezni, meg kell találni a közös hangot a doktornővel védőnővel mert segítenek.Én meg azzal segítek ha pontosan mindent el tudok mondani.Mert lehet hogy nem kérdez az ember, vagy nem tudja rendesen megkérdezni és akkor nem a pontos válasz érkezik.Pl. ilyen apró dolog volt a lázmérés, aztán kiderült mi a nagy izgalomban kicsit összevissza kérdezgettük a védőnénit ő meg nem tudta kihámozni mit is akarunk, csak a második harmadik telefon után.

38. Szerencsésné (válaszként erre: 37. - Ében11)
2009. máj. 29. 12:04

Na,igen a szopizás a másik nagyon fontos téma,amiben kell segítség már a kórházban!!!!

A kisfiamnál például 3 hónaposan vette észre a védőnő,h le volt nőve a nyelve.én meg annyit kínlódtam,h megtanítsam szopizni.....Sajnos nem sikerült.A mai napig is bánom,h nem "diliztem" a védőnőnek,h jöjjön fel,és mutassa meg,mit hogyan kell csinálni,lehet,h akkor hamarabb kiderült volna a baj....

37. ében11 (válaszként erre: 36. - Szerencsésné)
2009. máj. 29. 11:33
Lehet sok visszajelzés jött a körzetis védőnőktől hogy apró dolgokban is tanácstalanok a szülők.Az enyém is mondta volt olyan, kihívták hogy hazavitték a picit, de még a hordozóból se merték kivenni, csak álltak felette...szóval lehet emiatt vezették be nálunk a gyorstalpalót.Nekem is nagyon hasznos volt, mert az első 2 hónapban egyedül voltam a babával,és magabiztosan mentünk haza a klinikáról, azóta is hálásan gondolok a vezető védőnénire(meg a körzetisre), egyedül a szopizásnál nem segítettek ennyit-pedig ahhoz is jól jött volna egy összeröffenés.
36. Szerencsésné (válaszként erre: 35. - Ében11)
2009. máj. 29. 11:13

Látod?Erről beszéltem!

Jó,h vannak olyan kórházak,ahol ezt elmondják!Vagy legalább a védőnő.Én 2-szer 9 hónapig jártam védőnőhöz,de ilyenről SOHA nem hallottam!!!!

Én is minden pelenkázásnál(főleg ha oda is belement a kaki)kitöröltem fentről lefele a kis nuniját popsitörlővel!Eszembe sem jutott,h ezzel bajt okozhatok!Így mondták el,így csináltam....

2009. máj. 29. 11:00

nem az a baj hogy rákenjünk a Bepanth...Neogranorm...és Sudocr....Gyógyszertári stb. de tudni kell ezeket használni.Betegtájékoztatót meg el kell olvasni!És ha valóban kell, mert sebes a kicsi feneke, bizony nagyon jók ezek a termékek!

Nekem a szülés után még a klinikán elmondott a védőnő mindent, több első gyerekes anyukával beültünk hozzá egy órára, és amit a csecsemőápolásról kellett tudni elmondta, külön kihangsúlyozva a kislányoknál mennyire kell vigyázni, hogy a nyilás köré semmit nem kell kenni és nem szabad belenyúlni széthúzni stb.!Így kellene minden kórházba, szerintem és akkor nem történne ilyesmi.

Én se kentem vastagon és gyakran ezeket a krémeket, nem használtam törlőt se 2-3 hónapig mert megkért a védőnő és én hallgattam rá, hogy nem kell a sok kence, de biztos vagyok benne, hogy ennek ellenére más anyuka mégis kente vastagon...

2009. máj. 29. 10:57

Nekem két gyerkőcöm van,egy kisfiú(5 éves),egy kislány(2 éves).

Mindkettő nagyon érzékeny bőrű,amit idővel kinőnek.Fürdetni is csak gyógyszertári fürdetőkkel lehetett őket,és most is csak 1 fajta habfürdőt tudunk használni.De!Erről SOHA SENKI nem tájékoztatott bennünket,h a "márkás" hozzáteszem nagyon kellemes illatú fürdetők,krémek allergizálhatnak,mert olyan anyagok vannak bennük,ami egy érzékeny bőrű babánál azonnal kiütést okoz.Az első terhességem alatt persze én is megvettem a babafürdetőt,hintőport,stb.amiről azt gondoltam,h jó nevű cég gyártja,nagyon finom "babaillatú",és a leírás alapján "megnyugtatja-áplja a baba bőrét".

Ehhez képest igen nagy galibát tud okozni!!!

Én csak annyit tennék hozzá,h nem az anyuka a hibás,hanem az orvosok,védőnök,akik nem tájékoztatják az anyukákat kellőképpen!

Én így jártam más témában(tápszer) a kisfiammal,ahol közölték,h kísérletezzem ki,mi a jó neki.....de egy fajtát legalább 3 hétig próbáljak(ha üvölt tőle a gyerek,ha nem!)

Szóval én a probléma okát abban látom,h nincs megfelelően tájékoztatva bizonyos dolgokról az anyuka,ami igenis a gyerekorvos,védőnő hibája!!!!

33. emf2007 (válaszként erre: 21. - 54246605c4)
2009. máj. 29. 09:49
a sudocremet nem csak felfekvesre lehet hasznalni...azert egyetertek az elottem szolokhoz,hogy fugg a bortipustol is,hogy melyik kremet tudja borunk elviselni.Nekem eddig ezzel a kremmel nem volt problemam:))
2009. máj. 29. 09:36
Én is gyógyszertárit használok de azt se minden alkalommal.Ha kicsit piros a popsija ami csak akkor fordul elő ha beteg akkor Sudo... használok.
2009. máj. 29. 08:10
Sziasztok! Nagyon sajnálom a picit, teljesen ledöbbentem, ilyet még nem hallottam! 2,5 éves a lányom, nagyon sokáig gyógyszertári popsikenőcsöt használtunk, azóta esetenként Gabi cink-oxidos popsikenőcsöt, ha valamiért piros a popsija. Egyébként a langyos víznél nincs jobb! Sajnos az első gyerekes anyuka inkább mindenkinek mindent elhisz, pusztán azért, mert a legjobbat akarja a gyerekének. Sajnos ez nem mindíg elég ... Gyógyuljatok meg mihamarabb!
2009. máj. 29. 07:45
Én is a gyógyszertárira esküdök,Nekünk az vált be.Ha meg pirosabb az átlaggal akkor Bepanten,az egy nap alatt elmulasztja.
2009. máj. 29. 06:16
Nagyon sajlnalom a kislanyt, biztos fajhat neki, nekem mondjuk fiam van, de tudok ellenpeldat is :-) nalunk.. sose volt kipattogva a popsi, pedig sose hasznaltuk a gyogyszertarit,nekem mindig kipattogott a borom mindentol es csak es kizerolag a niivea volt jo mindenben! A fiamnak is a markasat hasznaltuk (niiivea :-), mar szobatiszta mondjuk.. ), mind kremben mind popsitorloben.. szerintem ez bortipustol is fugghet!
28. era741211 (válaszként erre: 26. - 54246605c4)
2009. máj. 29. 00:36
Igazad van.....a következő babánál már nem fog senkire se hallgatni!:)
27. era741211 (válaszként erre: 25. - Borcsika)
2009. máj. 29. 00:34

A pempörsz tényleg egy nulla,nincs hátgumírozása!Kifolyik minden!Nem is értem,hogy lehet egy pelenkát így meggyártani!:(

De ez csak Magyarországon van ám így....a pempörsz mindenhol jó.....de itt!!!!!!!!!!!!!!Ezeknek ez is jó alapon megy!:(

26. 54246605c4 (válaszként erre: 24. - Era741211)
2009. máj. 29. 00:31

az anyukákkal könnyű ám elhitetni ilyesmit!

Első baba, nem ért hozzá, jót akar:)

Én a reklámgyártókra haragszom...

2009. máj. 29. 00:30

Nekünk meg a gyógyszertári popsikenőcs nem vált be: csúnyán kipattogzott egyhetes babócám popsija. Úgyhogy Bepanten, most pedig már Sudocrem, amit használunk - és egyszer sem fordult elő azóta pirosodás vagy pattogzás.

Ha már a pelenkára terelődött a szó - a Pampers tényleg nem jó, de a Libero szuper! Már a 3. gyermekemmel nyúúzzuk, de egyszer sem ázott át.

24. era741211 (válaszként erre: 23. - 54246605c4)
2009. máj. 28. 23:56

Elég nagy baj ez,hogy egy anyával el lehet hitetni,hogy nem elég jól csinálja azt amit csinál!!!!

Igazad van.....undorító!!!!


Az általad említett pelenkák pedig tényleg nem jók!

Anno ,mikor a fiaim kicsik voltak,ezek a pelenkák még márkának számítottak....ma már a tuskós pelenka is veri mindegyiket!Sajnos!!!!

23. 54246605c4 (válaszként erre: 22. - Era741211)
2009. máj. 28. 23:48

Igazából én megértem őket is! A reklámok belesugallják az anyukákba, hogy nem vagy jó anya, és nem adsz meg mindent a gyermekednek, ha nem a B..then popsikrémet és társait használod...

UNDORÍTÓ!!!!!!!!!!!!

Amúgy pelenkában hasonló a helyzet. Az unokaöcsém ekcémás, a Li--ro és a P..pers is kiveri, egyedül, deérdekes!!!! a majd 1000 forinttal olcsóbb "szar" nadrágpelenkákat bírja a gyerek....

22. era741211 (válaszként erre: 21. - 54246605c4)
2009. máj. 28. 23:44

Szia!

Akkor mi EÜ dolgozók tartsunk össze!

Egyes anyukák bármit rákennek a babára.....csak mert a reklámban is úgy csinálták....igaz,hogy egy vagyont hagynak a patikában.....


Szerintem.....az az egyszerűbb a jobb!És olcsóbb is!!!

Arról nem beszélve,hogy mindenféle allergéntől mentesek!

2009. máj. 28. 23:36

Na ez az, amit én szülésznőként sem tudtam!!!!!!!!!!!!!!!

Elég gáz...Mondjuk én mindig azt mondtam mindenkinek, hogy szerintem a bóraxos popsikrémnél jobb nincs. Kiderül a végén, hogy igazam van:D

Szerintem amúgy a Sudocrem sem jó, az is durva hámosító, felfekvésekre is használják, minek az egy baba popsijára???

túlzásba kezdik vinni az anyukák. Ami olcsó, az még lehet jó:)

20. era741211 (válaszként erre: 16. - Erikpipi)
2009. máj. 28. 23:34

Egyetértek veled....én is csak este krémezem a popsit!

Egészséges babapopsit felesleges "hülyére" kencézni!

19. cfbf9bf4af (válaszként erre: 17. - Emf2007)
2009. máj. 28. 23:17

Én sajnos a sudocrem-ről tudok hasonló historiát, családból, ugyan ez történt egy kislánnyal :(

Habár könnyen orvosolható a probléma, de elég kellemetlen a gyermeknek, mert fáj és mégis csak orvoshoz kell fordulni vele...

Alaposan kikel törölni a krémet és kimosni minden este a pancsizásnál! És akkor nem lesz baj!

2009. máj. 28. 23:06

Sajnálom, ami a babával történt.

Nővérem kaki után mindig megmossa a popsiját.(Mármint a babáét:)) Nem használ törlőkendőt egyaltalán. És vagy sudocrem-el, vagy körömvirág kenőccsel keni

2009. máj. 28. 22:21

sajnalom ami a picivel tortent...

ha kipirosodik picim popoja,en sudocrem-et hasznalok,teljes mertekben meg vagyok vele elegedve.De csak nagyon vekony retegbe kenem fel,nem szabad vastagon felkenni

2009. máj. 28. 22:20

Nem tudom, ki hogy csinálja, én pl., egyik fiamnál sem használtam semmiféle kenőcsőt, fürdetőt, vagy babaolajat, csak akkor ha szükséges volt. Azt látom, hogy sokan minden tisztába tevésnél bekenik a gyerek popsiját, még akkor is ha egyébként semmi baja. Az agyonreklámozott fürdetők, krémek, mind tele vannak káros anyagokkal, még akkor is, ha az van ráírva, hogy bevizsgált. Nekem a gyermekorvosom mondta az egyik legismertebb márkáról, hogy felejtsem el.

Egy kisbabának olyan szép a bőre, normális körülmények között, hogy kár az elején tönkretenni.

15. pemete
2009. máj. 28. 22:20
Hű, hát ez nagyon durva! Remélem könnyen és fájdalomentesen orvosolható a helyzet, és nem fog szenvedni miatta a kislány! Majd írj, hogy mik a fejlemények, drukkolok, hogy minden rendben legyen!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook