Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Okozhat bőrrákot a szolárium? Van valami krém, amivel be kell kennem magam szolizás előtt? fórum

Okozhat bőrrákot a szolárium? Van valami krém, amivel be kell kennem magam szolizás előtt? (tudásbázis kérdés)


1 2
10. terek
2009. szept. 1. 23:59
zorica85 így igaz :) Az a lényeg, hogy ne égj le, hiszen a leégéseknél sérül a bőröd és vezet a bőrrákhoz.Viszont ha nem kened magad krémmel, gyorsabban öregedik a bőr, ezért mindenképpen ajánlom + önbarnítót is tarmalmaznak ezek a krémek így segíti a barnulást.De olivaolajjal is bekenheted magad, nagyon szép színed lesz akkor is :)
9. #Nik (válaszként erre: 7. - 6505bfef2e)
2009. szept. 1. 23:58
Értem. Amúgy a szolárium erősebb uv sugárzást bocsát ki mint a napsugárzás?
8. 99279bb06f (válaszként erre: 6. - #Nik)
2009. szept. 1. 23:55
Az elsősorban a szép, egyenletes szín miatt van, van biztos benne fényvédő, de ott elég közelről kapod a sugárzást, úgyhogy nem sokat tud védeni, szerintem. Minden, ami barnít, és sugároz, az káros a szervezetre. Ez meg ugye elég szűk hely, jó mélyen behatol a szervezetedbe, még a krémen át is.
7. 6505bfef2e (válaszként erre: 6. - #Nik)
2009. szept. 1. 23:51
A szoláriumban használható krémek nem UV-szűrősek! Azok arra vannak, hogy hidratálják a bőröd, gátolják a kiszáradástól. Elméletileg azok használatával együtt is előfordulhat, hogy leég a bőröd, ha túl hosszú ideig szoláriumozol! A szolinál, mint a napozásnál is a lényeg a fokozatosságon van!
6. #Nik (válaszként erre: 5. - 99279bb06f)
2009. szept. 1. 23:37
Most nem egészen értem. A napozásnál a naptejek ugye uv szűrősek.. Mondjuk igaz h a szoláriumban az a lényeg, hogy uv sugarakat bocsát ki, de akkor oda nem létezik valami védő krém?
2009. szept. 1. 23:15
A szoláriumok előcsarnokában lehet kapni kimondottan a szolira készült napozótejeket. De azok sem védenek a rák ellen, csak egyenletes színt adnak.
2009. szept. 1. 23:13
Igen, ugyanúgy, mint a napozás.
3. #Nik
2009. szept. 1. 23:11
Még nem voltam szoláriumban soha, a barátnőm se próbálta. Várom a hozzászólásokat a tapasztalt szolizóktól :)
2009. szept. 1. 23:10
Több helyen leírták és kimondták, hogy igen, okozhat bőrrákot a szolárium.
1. #Nik
2009. szept. 1. 23:08
Okozhat bőrrákot a szolárium? Van valami krém, amivel be kell kennem magam szolizás előtt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook