Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyakfájással csontkovácshoz, vagy masszőrhöz kell menni, ha már a gyógyszer nem használ? fórum

Nyakfájással csontkovácshoz, vagy masszőrhöz kell menni, ha már a gyógyszer nem használ? (tudásbázis kérdés)


15. f64f0d9a69 (válaszként erre: 14. - Bdb6e4b3e4)
2012. okt. 5. 19:57

Sehogy se szokd meg.

Nyaktekerés, vállkörzés, vállemelés - ez mind jó izomlazító.

A torna fontos.

Sok sikert!

2012. okt. 5. 11:19
Nekem pár hete fáj a nyakam, amióta irodai munkát végzek és napi 8 órában ülök a laptop előtt. Soha nem ropogott azelőtt a nyakam, de most szinte folyamatosan. Érzem, hogy kb fél óra után teljesen beáll és elmerevedik, nem tudom hogyan szokhatnám ezt meg. Nagyon jókat írtatok, remélem én is találok megoldást.
13. f64f0d9a69 (válaszként erre: 11. - F64f0d9a69)
2010. jún. 4. 11:00

Rosszul írtam!!!

Az ízületek a csigolyákat tartják!

Bocsi...

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2010. jún. 4. 08:50
Köszi szépen!
2010. jún. 3. 15:17

Csontkovács tudja helyretenni az ízületeket és utána tornáztatni kell az izmokat. Meg kell erősíteni az izmokat,hogy a helyükön maradjanak az ízületek, amik tartják a porckorongokat.

Van olyan porckorongsérv, amit még a csontkovács elvállal.

Fontos, hogy szervezetünk jól el legyen látva vitaminokkal és ásványi anyagokkal, mert ez is kell az egészséges porcokhoz. És nagyon fontos a víz!

A jóga nagyon jó egészségmegőrző.

10. 2a44b32e51 (válaszként erre: 9. - Sokcsoki)
2010. jún. 3. 12:45
én ahová jártam csintkovácshoz azt mondta ilyesmit is megtudnak gyógyítani. szerintem mindenképp próbáldd meg :)
2010. jún. 3. 08:27
Szerintetek ha az MR-en megállapították, hogy többszörös nyaki porckorongsérvem n, és meg kell műteni, azon tudna segíteni a csontkovács? Vagy valaki, de műtét nélkül? Sürgős!!!
2010. máj. 27. 13:07

Ha maga a nyakizmom fáj arra mindig az Inno Rheuma krémet használom. Mikor a masszőrhöz jártam ő is ezt használta. Nekem ez 100%-ra jó.

Mikor a csontkovácshoz mentem,rögtön megmondta hogy melyik az a két nyakcsigolyám ami el van csúszva (az volt a röntgenes papíron is persze azt ő nem tudta). Hát az első kezelés után szörnyen éreztem magam, azt hittem meghalok. De aztán jobb és jobb lett, és a harmadik alkalom után már vártam mikor mehetek újra.

Jól megtekergette a nyakamat és persze utána fájtak az izmok, de akkor mindig bekentem a krémmel. Elveleg tud, hát nem is tudom hogyan fogalmazzam izomlazító gyakorlatokat is.

Mert ugye nemcsak "tekergeti" az ember nyakát hanem meszírozza is.Attól függetlenül, hogy a nyakammal volt baj ugyanúgy a hátamat, karomat, lábaimat is "megkezelte".

Persze azóta megint én vagyok a h...lye, többet kellen tornáztatni a nyakamat. Amit szoktam ha eszembe jut:).

2010. máj. 27. 12:52
De az izomfájdalmat is rendbe rakja a csontkovács???
2010. máj. 27. 12:50
Én először masszőrnél jártam. Aztán elmentem a csontkovácshoz, az bevált :). Szóval én utóbbit mondanám.
5. xyzé87 (válaszként erre: 3. - Green angel)
2010. máj. 27. 12:46
Volt dokinál,az elküldte röntgenre,de nem találtak semmit.Azt mondja a doki, csak meghúzódott,de már hónapok óta nem javul.Ráadásul sokat vezet,sokat kell forgolódnia.
2010. máj. 27. 09:36
Persze, hogy kell orvos, de ha már gyógyszert szed rá valaki, akkor azt reméltem látta orvos is! Utána jöhet a többi! A műtétről ne is beszéljük, mert én pl. nem is engedem műteni, még a masszőr, csontkovács, és egyéb kezelésekkel elviselhető.
2010. máj. 27. 09:23
Orvoshoz......(sérv is lehet!) Masszőr vagyok. ez csak egy jótanács. Üdv.
2010. máj. 27. 09:18

Is! Nekem ez a tapasztalatom a sérveim miatt. Ha a csontkovács helyrerak, utána már a masszőr elég lesz heti, majd havi rendszerességgel. De nem szabad elhanyagolni, tényleg!

Vagy reumatológus és akkor kapsz tb-s kezeléseket, azok is jók ám!

2010. máj. 27. 09:15
Nyakfájással csontkovácshoz, vagy masszőrhöz kell menni, ha már a gyógyszer nem használ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook