Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nővérek, ápolók szeretitek és becsülettel végzitek a munkátokat? fórum

Nővérek, ápolók szeretitek és becsülettel végzitek a munkátokat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
58. 5fe333ca04 (válaszként erre: 57. - Naildi81)
2009. febr. 2. 13:39
Teljes mértékben igazad van, és köszönöm hogy leírtad itt véleményedet:))
2009. febr. 2. 12:57

Sziasztok!


Én is nővér (ápoló) vagyok, igaz még csak 5 évet dolgoztam, de nagyon szeretem a munkámat, most itthon vagyok a kisfiammal, de az idén megyek már vissza. Kórházban dolgozom, ahol nappal kettőnkre, éjszaka egy emberre jut 40 beteg. Az a tpasztalatom, hogy sokx nem a beteg az aki nem becsüli meg a munkámat, hanem a hozzátartozók kötnek bele. Sokszor azt hiszik, hogy valamilyen magán klinikára hozták a szerettüket, és jönnek a nagy igényeikkel, amit lehetetlen teljesíteni. Sajnos egyre kevesebb a "köszönöm", pedig sokszor nagyon jól esne.

Mindezek ellenére én nagyon szeretem a munkámat, és többx gondolkodtam már azon mi az amit szívesebben csinálnék, de mindig arra jutottam smmit, mert én csak ez szeretem. Remélem hamarosan eljön az idő mikor a nővéreket is ugyanakkora elismerés övezi, mint az orvosokat! Az orvosok a nővér munkája nélkül szinte sehol sem lennének- ez az én szerény véleményem.

56. 5fe333ca04 (válaszként erre: 55. - 707655fba1)
2009. febr. 1. 14:46
Nem rád gondoltam:))
55. 707655fba1 (válaszként erre: 54. - 5fe333ca04)
2009. febr. 1. 13:53

Bocsáss meg kkelly, de ami engem illet, nem támadtalak és nem is védekeztem.

Azt, hogy az érzéseidben megbántottalak volna nem érzem, márcsak azért sem, mert nem konkrétumokat írtam, CSAK CSUPÁN a másik oldalt próbáltam vázolni. Amit, mivel Te soha nem dolgoztál ápolóként nem is ismerhetsz.

Éppen ezért nem tudhatod azt sem, hogy az az ápoló, aki becsületesen, odaadással végzi a munkáját az sem képes mindig maximálisan helytállni.

Azt hiszem, hogy akik a másik fórumon "védekeztek" azok nem azok, akikkel Te találkoztál. Pont ezért érintett érzékenyen engem is, az általánosítás.

Nagyon sajnálom, hogy eddig becsületes, jószándékú és odaadó, munkáját lelkiismeretesen ellátó ápolóval eddig nem találkoztál, remélem a továbbiakban ez nem így lesz.

Jó egészséget, a nagyidnak jobbulást és a továbbiakban emberhez méltó ellátást kívánva maradok tisztelettel.

54. 5fe333ca04 (válaszként erre: 53. - Monyó21)
2009. febr. 1. 12:50

Köszike:))

bár nagyon sok támadás is ér ez miatt, csak meg kell nézned az összes forumomat ami ezzel kapcsolatos.

Én mindössze annyit várnék el az orvosoktól ápolóktól akik a betegek emberséges odaadással kezelik ápolják a betegeket. Tisztelet a kivételnek sajnos sok orvos és ápoló nem így áll a dolgokhoz, és a fórumjaimon csak támadnak engem ezért és védekeznek mindennel ami csak eszükbe jut.

Köszi mégegyszer.

2009. febr. 1. 10:15
Kkelly jó, hogy kitaláltad ezt a fórumot!!
2009. febr. 1. 10:13

Végig olvastam a hozzászólásotokat, nagyon örülök,hogy ennyire megmozgatott titeket ez a téma.

Akinek van valami élménye a munkájáról, jó vagy rossz az írja le!! lehet, tanulságos lesz.

kkelly, köszönöm a válaszodat.

51. mgyneva (válaszként erre: 49. - Margitnéni)
2009. jan. 31. 20:16
Ezekért a mondatokért, köszönettekért csináljuk!
50. mgyneva (válaszként erre: 49. - Margitnéni)
2009. jan. 31. 20:11
Mert már csak azok dolgoznak. A fiatalok inkább elmennek butikba, vendéglátásba dolgozni. Nem tudom minket ki fog majd ápolni?- mert egyre kevesebben vagyunk!
2009. jan. 31. 20:02
Én sajna már sokat feküdtem kórházban, klinikán, de eddig még csak nagyon aranyos, a munkáját szerető nővérrel találkoztam, volt köztük tökös is. Le a kalappal előttük, őszinte tiszteletem minden nővérnek!
2009. jan. 31. 20:01
Én a másik oldalon. :) SZIE-ÁOTK
2009. jan. 31. 19:58
Hol dolgozol?
2009. jan. 31. 19:56
Hát abból tényleg nagyon kevés van, s biztos meg is érdemelné!:)
2009. jan. 31. 19:55
Vagy ápolói :) Én ugyanis egy "Tökös Nővér"-t Istenítek ;)
2009. jan. 31. 19:53
Én úgy gondolom aki ma az egészségügyben dolgozik az majdnem mindenki megérdemelné az "ország legjobb ápolónői" cimet
2009. jan. 31. 19:51
Dehogyis. Csak egy számomra fontos személy :)
2009. jan. 31. 19:50
Te???
41. 546185aeac (válaszként erre: 40. - Mgyneva)
2009. jan. 31. 19:49
Igen, de Ő aztán tényleg :) ;)
2009. jan. 31. 19:49
"Majd" minden ápoló a legjobb!
2009. jan. 31. 19:44
Én ismerem az ország legjobb ápolóját, aki szerintem a legjobb. És nagyon büszke vagyok rá :)
2009. jan. 31. 19:23
Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra.
2009. jan. 31. 19:22
Munkámat mindig becsülettel , lelkiismerettel végeztem, mindig a "beteg"az első.Nagyon sokszor arra sincs időnk, hogy megreggelizzünk, ebédeljünk.
2009. jan. 31. 19:19

Sziasztok Lányok!

Én már 33 éve dolgozom kórházban. Szerettem a munkámat, ezért vagyok még itt az egészségügybe.Sajnos a fizetésünk nagyon kevés, szinte alig elég egyik hónapról a másikra.

2009. jan. 31. 18:26
Sziasztok ! :-)Hiszem és remélem, hogy aki ezt a munkát végzi, nem azért teszi, mert nincs más, és biztosan nem a rengeteg fizetésért...Hanem mert SZERETI! Mert az árnyoldalait feledtetik a sikerélmények, a kedves, néha humoros esetek(ilyen is van, a betegek humorizálnak saját gyengeségükkel, betegségükkel)a tele bizalommal tekintetek...én idegenvezetőnek indultam és itt kötöttem ki...dolgoztam kórházban is, jelenleg pedig új körzetben vagyok...nagyon rossz volt 12 év után elválni régi betegeimtől, mert megismertük, megszoktuk,megszerettük egymást...
34. 5fe333ca04 (válaszként erre: 33. - Monyó21)
2009. jan. 31. 17:07

Végre egy olyan osztály ahol az orvosok emberszámba veszik a nővéreket is.

Én is dolgoztam olyan helyen ahol nem számított hogy szombat vagy vasárnap esetlegesen ünnep volt. És bizony nyitástól zárásig mint ahogy az a vendéglátásban szokott lenni. Legalábbis ezelőtt 20 évvel.

2009. jan. 31. 11:36

Én koraszülött intenzív osztályon dolgozom, nagyon szeretem a munkámat. Ez az osztály egy nagyon jól felszerelt.Az orvosok és a nővérek együtt dolgoznak és segítik a nővér munkáját.

A fiatalok már nem igazán vágynak ilyen tipusú munkára, nincs vasárnap nincs karácsony. A munka sokszor a család rovására megy.

Aki ezt a munkát végzi, az hivatásból csinálja, majdhogynem a hobbija, mert megélni nem lehet belőle.

2009. jan. 30. 17:07
Ja, hogy a feltett kérdésre is válaszoljak: mindezek ellenére szeretem a munkám, a legjobb,a mikor kapok (ritán) egy köszönömöt, akár lakótól, akár a hozzátartozótól, bár igen ritka. Para nálunk nincs,néha, karácsony táján, kávé, csoki, ezek mennek a közösbe. És igen, becsülettel végzem amunkám, a múltkor mondta az egyik lakónk (aki egyébként orvos), hogy " maga gusztustalanul becsületes kedvesem!" Hát, köszi! :DD
2009. jan. 30. 17:04

Sziasztok!

Én is nővér vagyok, de nem kórházban, hanem idősek otthonában (100 lakónk van).

Sztájk: Januárban lett volna ugye, de aztán megegyeztek a szakszerveztek. Nálunk a főnővér úgy döntött, hogy ha lesz sztájk, akkor mi is csatlakozunk, nem csak a kék szalagot tesszük ki, az sajnos kevés. Csak alapelláttást nyújtunk és ő ír egy szép levelet a hozzátartozóknak, hogy jöjjenek be aznap és támogassanak minket úgy, hogy segítenek ellátni papát, mamát.Mi meg ülünk a fenekünkön. Nem tudom elképzelni sem, hogy milyen lett volna, ahogy ismerem magunkat, nem hiszem, hogy kibírtuk volna, hogy nem csinálunk semmit....Bár lehet, hogy arre a kérésre, hogy "nővérke, csak azért csöngettem, hogy húzza arrébb a függönyt 2 centivel" nem reagáltunk volna....

Igen, lehet hivatástudatból húzni az igát,éjjel, nappal, minden második hétvégén, ünnepeken, mindezt havi 80.000 ft-ért. És nyelni nagyokat, amikor hülyének néz az orvos,néha a mentős is, belédrúg a hozzátartozó, leordít a főnököd,bemos egyet vagy lekurváz, anyámba küld a lakó-neki elnézük, mert demens, nem tudja mit csinál, mit beszél.....

30. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 21. - 5fe333ca04)
2009. jan. 30. 13:26

Szia Kkelly!

Nagyon jó kis forumot inditottál!

A sztrájkhoz szeretnék hozzászolni, mi sajnos nem tudunk sztrájkolni. Egyrészt mert ha szerveznének egy 2 órás munkabeszüntetést a nővérek nagy része nem tudná megtenni, hogy ha ez alatt az idő alatt kér egy beteg egy pohár vizet azt mondja neki, hogy nem adok mert sztrájkolok. Én nem tudnám megtenni. A másik ha a vezetőség megtudja, hogy részt vettünk a sztrájkban akkor nem biztos, hogy másnap megállunk elöttük. Szóval ez nálunk egy nagyon nehéz ügy! Legalábbis én igy gondolom.

Én nagyon szeretem a hivatásom és el sem tudom képzelni, hogy mást csináljak! Viszont azzal az eggyel nem értettem egyet mikor az egyik kolláganőm / nyugdíjas az mellett dolgozik / azt mondta, hogy mi itt nem pénzért dolgozunk hanem hivatástudatból. Igen hivatástudatból dolgozom nővérként mert ha nem így lenne már rég elmentem volna máshová ahol többet kereshetek. De nem teszem mert ezt szeretem csinálni és inkább élek kevesebből mert nincs annál fontosabb minthogy az ember úgy menjen dolgozni, hogy szereti amit csinál! Hiszen a munkahelyen töltjük az életünk szinte kétharmadát. Viszont pénzért dolgozom!!! Mert hivatástudatért nem adnak kenyeret és húst a boltban!Az államnak kéne megbecsülni ezt a szakmát végre! Sajnos minket már nem lesz aki ápoljon ha 20 év múlva korházba kerülünk. Mert már nem lesznek nővérek ha mi kiöregszünk.

Egy biztos: Amíg bírok dolgozni addig ezt a hivatást fogom végezni, szivvel-lélekkel-szeretettel!

29. wiki76
2009. jan. 30. 12:14
Nővér orvos igazán sose sztrájkolhat.munkaidőn kívül is az vagy aki.Köt az esküd.Mindenki tudja hogy még az utcán is köteles vagy a hivatást folytatni ha életveszély van.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook