Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » NoCarb tésztáról vélemény? fórum

NoCarb tésztáról vélemény? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
45. Acimity (válaszként erre: 43. - *Csajszi*)
2015. jan. 18. 20:15
Nem a mák miatt,hanem a guba(kifli) és porcukor miatt :)
2015. jan. 18. 20:07
Koszonom a tesztas tanacsot, betettem a kis maradekot hutobe muanyagban lefedve.
43. *Csajszi* (válaszként erre: 41. - Acimity)
2015. jan. 18. 20:06

Igen, sajnos allandoan, de most ugy erzem menni fog, itt a 'klikk' :)


Makban (meg altalaban a diokban / magvakban) nincs sok szenhidrat, most megneztem Atkins tablazatban, 5 gramm netto ch 10 deka makban, az nem sok. A brutto ch-ja magas, de nagyreszt rost, ami ugye nem emesztodik meg.

Persze lehet nem a szenhidrat tartalma miatt nem eszed, nemtudom.

42. vanilia63 (válaszként erre: 38. - *Csajszi*)
2015. jan. 18. 20:01

Csajszi!

Én régóta használom a tésztát, nem kell vízbe tenni. Fedd le, semmi baja nem lesz néhány napig, talán egy kicsit puhul is.

Van néhány ezzel kapcsolatos recept a naplómban, ha valakit érdekel...

41. Acimity (válaszként erre: 39. - *Csajszi*)
2015. jan. 18. 19:28
Te is fogyózol?
40. Acimity (válaszként erre: 38. - *Csajszi*)
2015. jan. 18. 19:27

Szerintem nem kell vízbe tenni,csak lefedve hűtőbe,de ezt csak laikusként írom.


Bár én is ehetnék mákos tésztát,nálam a mák az abszolút kísértés. Ma nagyon kívántam,így lereszeltem egy almát,kevertem bele kicsi mákot,kicsi édesítőt,nagyon finom volt :)


Mákos guba pedig majd nyáron,remélem addigra már csak a súlytartás marad :)

39. *Csajszi* (válaszként erre: 35. - Rochlitz Szilveszterné)
2015. jan. 18. 17:08

:OOO

Neked nagyon jo, hogy ilyesmiket ehetsz :)

2015. jan. 18. 17:00

Azt tudjatok, ha leontottem a levet, atmostam, felmelegitettem, de nem ettem meg mindet, eltehetem masnapra? Beletegyem hideg vizbe es hutobe, vagy igy is tonkremegy?

Koszi.

37. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 32. - MILKA7)
2015. jan. 18. 15:54

Most meggondoltam magam, és az ismerősömnél van üvegtészta és azt veszek tőle majd jövő héten.

A tésztára egyébként mákot is teszek, mert azt is szeretem.

Mondjátok már el, mit jelent ez a :P ? Mert én nem tudom, csak a :D -t.

36. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 31. - *Csajszi*)
2015. jan. 18. 15:20
a linket is megnéztem - köszi, hogy feltetted
35. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 30. - *Csajszi*)
2015. jan. 18. 15:19

szia, köszi a választ.

Én szilvalekvárt és darált, cukros diót teszek rá - ezt nagyon szeretem.

34. M0ncsa (válaszként erre: 33. - *Csajszi*)
2015. jan. 17. 20:58
Megeloztetek :)) Ennyi szenhidrat mellett a teszta mar nem sokat oszt-szoroz...
33. *Csajszi* (válaszként erre: 32. - MILKA7)
2015. jan. 17. 20:09
Igen, en is javasolni akartam, hogy ha mar cukros dio vagy lekvar, akkor legyen 'rendes' a teszta is, de gondoltam hatha valami no carb lekvart tesz ra.
32. MILKA7 (válaszként erre: 29. - Rochlitz Szilveszterné)
2015. jan. 17. 19:30

Ez egy kész termék.

Azért öblítjük le, mert a lé amiben áll elég büdi.

Forró vízbe pedig azért tesszük, mert így melegítjük fel.

Úgy képzeld el, mint a mozzarella sajtot, az is egy lében áll (savóban) ez meg egy ilyen kalciumos folyadékban.

De ha még szabad vmit megjegyezni, ha te erre, cukros diót, lekvárt akarsz tenni, akkor ezzel a tésztával ne rontsd el, ilyen feltétekhez nyugodtan elfogyaszthatod a "rendes" tésztát :P

31. *Csajszi* (válaszként erre: 29. - Rochlitz Szilveszterné)
2015. jan. 17. 18:02

Probaltam egy linket keresni, hogy lasd kb hogy nez ki, nemtudom mennyire latszik, igy van becsomagolva es folyadekban van, talan latszik.


[link]

30. *Csajszi* (válaszként erre: 29. - Rochlitz Szilveszterné)
2015. jan. 17. 17:56

Az enyem ilyen leben van, nem szaraz. A levet le kell ontenem, jol atmosni es utana egy percig forro vizben hagyni, igy irja. Nem kell fozni, sztem elofozott.


Lekvart 'rendes' lekvart teszel ra?

29. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 14. - *Csajszi*)
2015. jan. 17. 16:30

Én is akarok venni egy csomaggal, meg is rendelte nekem az ismerősöm, akinek ilyen boltja van. De ha nagyon sokat kell rágni - az nekem nem megy.


Azt írod, hogy folyó víz alatt mostad le és 1 percig forró vízben áztattad - de ez a főzés előtt volt, vagy a főzés után? És meddig kellett főzni?

Én 2 napra főzök, mert egyedül vagyok, és teszek a tésztára mákot, vagy cukros darált diót, és lekvárt is - ez nagyon finom !

Válaszolj légy szíves a fenti kérdéseimre, mert különben nem veszek belőle.

Előre is köszönöm!

28. Acimity (válaszként erre: 27. - M0ncsa)
2015. jan. 17. 14:58
Sajnos úgy néz ki nem lesz időm elmenni venni,de mikor kipróbáltam fogok írni mindenképp! Köszönöm,hogy írtál,tényleg úgy tűnik,hogy ez a titka.
27. M0ncsa
2015. jan. 16. 21:32

Actimity es Milka, en pont ma foztem eloszor NoCarb tesztat (angyalhaj tesztat). Bo olajban piritott magokkal, az volt a feltet.

A mosast nem vittem tulzasba, atoblitettem csap alatt, majd forro vizben foztem 2 percig (a magokat elkeszitettem elore), majd osszekevertem a kettot.

Rogton utana megkostoltam, es tenyleg olyan volt, mint a gumi, es csak a so izet vette at, ugyhogy tudom, mirol beszeltek, nem volt tul finom.

Utana rohannom kellett a gyerekeket intezni, ugyhogy otthagytam lefedve, allt vagy fel orat, ha nem tobbet. Mire a vacsorahoz jutottunk, a teszta is uvegteszta-allagura puhult (mondjuk en szeretem az uvegtesztat, a hagyomanyos gabonatesztakat nem), es a szosz izet is atvette, nagyon finom volt.


Lehet, hogy ennyi a titka - csak allni kell hagyni egy ideig. Actimity, majd ird meg, hogy sikerult!

26. Acimity (válaszként erre: 20. - *Csajszi*)
2015. jan. 16. 18:25
Szerintem is számít a márka,de én itt Magyarországon,neten csak egyfélét látok. Bemegyek majd bioboltokba és szétnézek. Majd beszámolok :)
25. Acimity (válaszként erre: 22. - Chiron)
2015. jan. 16. 18:23

Én is köszönöm szépen,ezek nagyon hasznos tanácsok.

Szerintem én is megeszem,már annyira unom a kajákat,amit eszek,hogy minden jó ami más :)

Remélem a hétvégén eljutok és tudok venni,ha bejön,akkor rendelek nagyobb adagot!

24. MILKA7 (válaszként erre: 22. - Chiron)
2015. jan. 16. 08:02

Ezt a részletes beszámolót mindenki nevében köszönöm, szuper vagy!!!

Elgondolkodtam a soraidon és kedvet kaptam újra kipróbálni...tetszik, amit a savasságról írtál és hogy állni hagyod fogyasztás előtt.

Na próba-cseresznye...:))

23. *Csajszi* (válaszként erre: 21. - MILKA7)
2015. jan. 15. 19:14
Az elso 3 csomagot £6.80ert vettem, ez a 23 csomag volt £17.50. Szoval kihagyhatatlan vasar volt :)
22. Chiron (válaszként erre: 19. - MILKA7)
2015. jan. 15. 18:25

Szia, én mindig úgy öblítem le, hogy miután a zacskóból kiöntöm a tésztaszűrőbe utána alaposan leöblítem hideg folyó csapvízzel. Készítek egy tálkába kb 3 dl vizet amibe citromlevet vagy ecetet teszek 2-3 kanálnyit (ezt az infót éppen a cégtől kaptam amikor egyszer rendeltem és fel kellett hívnom az ügyfélszolgálatukat - akkor mondta a hölgy, hogy javasolja, hogy próbáljam ki). Ebbe beleborítom a tésztát, egyet keverek rajta és azonnal öblítem le ismét hideg csapvízzel Nem hagyom állni benne mert gyorsan ecetízű, vagy savanykás lesz. Ezzel a kalcium szagát teljesen semlegesítem.

A másik tapasztalatom az, hogy ha valamilyen savanykás közegbe van a tészta akkor megpuhul valamyelyest, legalábbis nem gumis az állaga. Pl zöldséges tésztasalátánál felaprózom a paradicsomot, besózom, lecsöpögtetem citrom lével, hozzáadom az apróbb darabokra vágott metéltet (ollóval vágom) és hagyom állni egy órácskát. Ezután adom hozzá a salátát, paprikát, stb, ízesítem tovább olajjal, zöldfűszerekkel. Vagy nagyon szeretjük a lasagnet vagy bolognait. Este elkészítem megsütöm sajt nélkül a lasagnet, vagy összekeverem a bolognait, be a hűtőbe és másnap sütőbe felmelegítem sajttal a tetején és ennyi. Itt is sokat veszít a rugósságából a tészta. Ez egyébként attól lehet, hogy a tészta lúgos és a paradicsom savas kémhatású. Szerintem a savasság puhítja egy kicsit. A sajtos tésztát úgy készítem hogy fele natúr kefir fele tejföl keverékbe sót teszek, belekeverem a tésztát majd be a hűtőbe. Ott áll reggeltől délig, vagy estétől délig, mikor enni akarom akkor adom hozzá a sajtot összekeverem és be a sütőbe. Pörkölt körettel is összekeverve hagyom állni tálalás előtt. Tény hogy ez a tészta nem szívja fel a nedvességet - ezért aztán nem híg levet hagyok sem a bolognainak sem a pörköltnek, hanem jó vastag szaftot. Rakott ételeknél arra kell vigyázni, hogy nem szív fel vizet, így óvatosan kell a folyadékkal bánni. Rakott kelnél pl, bőven elég az ami a párolt/forrázott káposzta kienged magából. Töltött paprikánál seemmi különös, nem is vevődik észre. A karácsonyi töltött káposztában nocarb rizs volt - vendégek is ettek belőle észre sem vették, mit esznek. Pedig pont olyanok ették akik határozottan kijelentették, hogy utálják ezt a tésztát. 5-én amikor az irodában találkoztunk akkor mondtam meg, hogy mit evett és nem is akarta elhinni... Hát kell vele kísérletezni nem mondom, amíg az ember a saját ízlésére tud főzni belőle. Nekünk nagy segítség - persze azokat is megértem akiknek nem tetszik. Én már megszoktam és imádom belőle pl a tejberizst is vagy a tejbegrízt - na azt sem mondja meg senki ember fia hogy nem grízből készül (botmixerrel annyira pépesítem a tésztát hogy olyan kis szemcsés állagú legyen - és a tejberizs és a gríz esetében is egy ici-pici konjac liszttel sűtítem, hogy krémes legyen).

21. MILKA7 (válaszként erre: 20. - *Csajszi*)
2015. jan. 15. 18:23

Lehet, hogy a márka több féle, de az elkészítési mód nem hiszem, hogy tud más lenni.

Ez egy Japán csoda...egy növény a konjak gumójából készítik, ebből van a konjak liszt is, ami hihetetlen sűrítő képességéről híres a diétás konyhákban, ja s ez van az ördögnyelv kapszulában is, mert laktat, mint állat, a vízmegkötő képessége miatt.

Szóval szerintem egy kutya lehet mindegyik, hacsak nem van, ami kamu...


23 csomag???

Nem apróztad el :))

20. *Csajszi* (válaszként erre: 19. - MILKA7)
2015. jan. 15. 15:05
Lehet a marka is szamit. En most olcsobban vettem szamomra ismeretlen markajut, 23 csomagot (tudom, bator vagyok :)) ). Nagyon remelem, hogy ezek is bevalnak majd, es nem lesz olcso husnak hig a leve :/ Bar mondom, en nem vagyok valogatos egyebkent sem, de dieta alatt meg foleg nem.
19. MILKA7 (válaszként erre: 13. - Chiron)
2015. jan. 15. 08:48

Én is próbáltam az al'dente állagra fogni a "tészta" keménységét, mert azt szeretem, véletlenül sem a "menza" állagot. Kiskoromban is azt szerettem a tésztában ( a menzán ) mikor voltak olyan összeragadt darabok, amik nem főttek meg teljesen :-) biztos emlékeztek.

Na de szóval ez nem olyan...ez nekem gumi szerű, nyikorog...és nekem teljesen külön életet élt a szósztól, ragutól amibe forgattam, nem vegyültek.

De "hallom" itt is van pozitiv vélemény, kérnék receptet, technikát, mert én hajlandó vagyok tovább kísérletezni...

18. Acimity (válaszként erre: 17. - *Csajszi*)
2015. jan. 14. 22:06
Értem,köszi :)
17. *Csajszi* (válaszként erre: 16. - Acimity)
2015. jan. 14. 20:50
Skinny Noodles a markaja, ebayrol rendeltem.
16. Acimity (válaszként erre: 14. - *Csajszi*)
2015. jan. 14. 20:15
Hol vetted? Milyen márka? Én csak egyfélét találtam a neten.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook