Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem vágyom dús gazdagságra, számomra nem a sok pénz ad célt... fórum

Nem vágyom dús gazdagságra, számomra nem a sok pénz ad célt... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
dec. 26. 09:14
egeszseg a legfontosabb!a penz koran sem minden!
45. tien (válaszként erre: 43. - 55Judit)
2023. okt. 28. 19:49

Azért is szeretnék dúsgazdag lenni , mert a pénzt mint eszközt használnám jó célokra ,nemcsak önös jólétre (arra is),de mint reformer létrehoznék különböző intézményeket ,alapítványokat.

Na ,ekkor elmondhatnám hogy letettem valamit az asztalra.


Ehhez iszonyatosan sok zsé kellene.

44. Shukran (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 28. 19:48
Azt szoktam mondani, csak egészségem legyen és a jókedvem ne hagyjon el! A többit majd megoldom.
43. 55Judit (válaszként erre: 42. - Tien)
2023. okt. 28. 19:44

És a kiegyensúlyozottság maga a boldogság!

Engem kizárólag azért nem boldogít a pénz, mert nincs.😀

42. tien
2023. okt. 28. 19:14

Az emberek hozzáállása a pénzhez még mindig nem "egészséges".

A pénzt nem szabad szégyellni.


"Ez gazdag , biztos boldogtalan is .

Bezzeg én engem nem boldogít a pénz ,és ez így f@,sza!"


Lópikulát !


Voltam lennt ,fennt ,középen megint fennt.

Ezért tudom ,hogy pénzzel csöppet kiegyensúlyozottabb az életem/életünk.

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Globus)
2023. okt. 28. 17:39

Pontosan..


Erre mondom azt,hogy a kevesebb néha több.Ha azt a keveset is félreteszem,lesz látszata.

40. globus (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 28. 13:50
Sajnos ez így van. Nem egy ismerősöm van, határ mellett lakunk, külföldre ment, bevallása szerint ötször annyit keres, mint itthon. Ugyanúgy nincs semmije, kocsival hazajön, és az anyját pumpolja forintért, hogy idehaza fogat csináltasson. Lakást venni se itthon, se kint nem tudnak, felélnek bármennyit. Pénz csak eszköz a mához. Ha terv nincs, holnap sincs.
39. levarosbukta (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 28. 12:57
A megelégedettség és a boldogság két külön dolog. Ha mondjuk nem vagyok elégedett a hoxa fórum színvonalával attól még boldog vagyok mert nekem van a legédesebb legaranyosabb kisunokám. De sokkal boldogabb lennék ha lenne annyi pénzem amiből lehozhatnám neki a csillagokat is az égről. Tehát minden relatív.
38. tumbo2 (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 15:34
boldogabb nem lennék,öltözködni,világot járni már nem akarok,akkor meg minek.
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Tumbo2)
2023. okt. 25. 15:15
Mert ált. az többsége pénz éhez.Amialatt azt értem,hogy a világ összes pénze sem volna elég.
36. tumbo2 (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 15:13
nem érdekelne.mikor pénztáros voltam egy öreg bejött,kiguvadt szemmel nézte,hogy olvassuk a pénzt.kiküldtem,nekem olyan volt,mint más papír,amivel az ember dolgozik.pedig nem volt szegény,
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Levarosbukta)
2023. okt. 25. 15:08
De többnyire igen,ha nem tud elégedett lenni pl. egy közepes életszinvonallal.Ha pedig nem tudsz elégedett lenni,boldog sem vagy.
34. levarosbukta (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 14:55
Ez sem igaz így! Attól hogy valaki szeretne gazdag lenni attól még nem biztos hogy csak a pénz érdekli!
33. tumbo2 (válaszként erre: 24. - Timycat)
2023. okt. 25. 14:44
nem olvastad Fehér Klárát,aki föl volt háborodva,hogy kitették őket egy szállodából,ahol mindig laktak.mert nekik nem kell saját ház,ők utazni szeretnek.keressenek másikat.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Levarosbukta)
2023. okt. 25. 14:43
Akit csak a pénz érdekel az igen!Az embere többsége ilyen.
31. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 14:40
Mese! Mindenki szeretne gazdag lenni.
30. tumbo2
2023. okt. 25. 14:39
én aztán nem,miért kéne nekem száz cipő.az unokaöcsémnek vennék egy tanyát,magamnak egy pici házat,a többi a lányomé lenne.
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Timycat)
2023. okt. 25. 14:28
👍
28. timycat (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 14:03
Igazad van, legyen neked ennyi elég 😂🤦‍♀️
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Timycat)
2023. okt. 25. 12:03

Úgy látom minden mondatomba bele kötsz írjak bármit is,persze bármibe bele lehet kötni ha valaki alapból olyan.


Szándékosan nem akarod jól értelmezni a mondatokat.

Viszont biztos vagyok benne ,hogy vannak akik értik a lényeg.Nincs mit ezen túl magyarázni.

26. michelle.r (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 11:30

Mire? Arra, hogy fizesse a számlákat, ételt vegyen, körbe sétálja a Balatont? Van, aki ennél többet szeretne. Utazni, világot látni, az étlapon a bal oldalt nézni, nem ár alapján választani, színházba járni.

És ezek még mindig nagyon messze vannak a dúsgazdagságtól.

25. Myra
2023. okt. 25. 04:00
Én sem, de legalabb annyit szeretnék, hogy élni és ne csak vegetálni tudjak belöle.
24. timycat (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 24. 23:46

Elég, elég, de mire? Ki szerint? Gyerekeinek is elég? Milyen kategória ez már?

Dúsgazdagságról indultál, most meg hogy elég. Szerintem azért ez a kettő egyáltalán nem ugyanaz a kategória.


Van akinek az is elég, hogy van hol lakni, van mit enni, más meg azért másra vágyik, pl neki nem kell saját lakás, de sokkal többet utazik vagy valaki nem vágyik saját autóra, de már az autó sem egy kategória és valakinek tényleg nem életbevágó, míg egy ritkán lakott környéken nagyon is az.

Valakinek az a kikapcsolódás hogy olvas, kertészkedik otthon, más meg siklóernyőzni, búvárkodni szeret. Itt sem egy a költségvetés.


Szóval ne máson gondolkodj, élj úgy ahogy szerinted neked jó és ne azon kattogj kinek mi az elég, szerinted.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Timycat)
2023. okt. 24. 23:10
Úgy értem,hogy még a gyerekeiknek is elég az a pénz.
22. timycat (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 24. 23:00

"Élete végéig elég..."

Relatív, ez is.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - 55Judit)
2023. okt. 24. 20:08

Köszönöm!

Nem volt könnyű mert könnyen megszaladhat a pénz amikor sok van,jól megy.Én csak a szükséges dolgokat vettem meg,nyaralni sem mentem akkoriban.Most,hogy már fix minden,megyek.Viszont most is teszek félre,ha bármi váratlan kiadás történne legyen mihez nyúlni.Igaz nem keresek most olyan jól mint akkor,de nem is gyüjtök már túl nagy dolgokra.

20. 55Judit (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 24. 19:53
Ügyes vagy, bárki is legyél. :)
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Timycat)
2023. okt. 24. 19:40

Persze,hogy szükség van a pénzre,anélkül nem tudunk érvényesülni az életben.

Csak van akinek annyi van élete végéig elég...és mégis a még több után kajtatnak.

Minek.

18. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 24. 19:11

Ha véletlenül mégis beütne nálad a dúsgazdagság - jelentsen bármennyit is - én szívesen átveszem!

Sőt bármennyi pénzt átveszek bárkitől csak úgy, szívességből, ne az ő vállát nyomja ez a teher.


Nem a pénz tesz boldoggá, de nagyon jó ha van. Céljaim már így is vanbak, számtalan, egy kis plusz munícióval csak gyorsabban haladnék.

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Hottie)
2023. okt. 24. 18:55
Ha egyszer nagyon gazdag lennék a barátaimon biztosan segítenék akik rossz anyagi helyzetben vannak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook