Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem vágyom dús gazdagságra, számomra nem a sok pénz ad célt... fórum

Nem vágyom dús gazdagságra, számomra nem a sok pénz ad célt... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
16. hottie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 24. 17:24

Egyfelől megértelek, mert ahogy olvasom a többi hozzászólásodat, abból azt olvastam ki, hogy egy puritán, türelmes, beosztó ember vagy. De van itt valami más is. Az, hogy kevés a fantáziád, a dúsgazdagság sokkal több annál, minthogy milliárdjaid vannak, és mindenfélét, akár feleslegesnek tartott dolgot megvesz.

Én kívánok neked dúsgazdagságot, hozzá fantáziát, és azt, hogy olyan célokat találj, amitől boldog (is) leszel.

:)

2023. okt. 24. 14:46
Én mindigaddig nyújtózkodok amíg a takaró ér.Amikor pedig kicsit jobban ment a szekér, én nem elvertem azt a pénzt,hanem félre tettem.Így lett saját lakásom és autóm is ,persze ez legalább 15 év gyűjtés volt.
2023. okt. 24. 14:43
Utolsó mondat javítása,: NEM vágyom nagy gazdagságra.
2023. okt. 24. 14:37

Sok embert ismerek akik tényleg gazdagok és mégis mindig többre vágynak..sose elégedettek,ráadásul még panaszkodnak is.



Én nem vagyok gazdag.Van egy saját hitelmentes lakásom,egy autóm,munkahelyem.Kis félretett pénzem van,de nem olyan sok.Ha valamire vágyom megtudom venni(nem túl nagy dolgokra gondolok itt.)

Miért oly hihetetlen néhányak számára,hogy ennyivel elégedett is vagyok..hogy vágyom nagy gazdagságra.Amialatt azt értem,hogy 10 lakás mwg autó stb...

2023. okt. 24. 14:29
Persze, persze, de a pénzzel tudsz magadnak és szeretteidnek minőségi életet teremteni. Aztán, hogy kinek mi a minősg és dúsgazdagság vagy csak simán gazdagság relatív.
2023. okt. 24. 10:36

Én igen, vágyom a dús gazdagságot, bár rendezett körülmények közt élek.

Sok milliárdra vágyom, hogy azzal sok ember életét is élhetővé tegyem

10. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 24. 09:37
Én sem. S mennyi a sok pénz? Lehet valakinek 1 millió is a sok kategóriába tartozik, másnak meg a 100 millió is a kevés katagória.
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2023. okt. 24. 08:51

Jó, akkor nem csak nekem volt értelmetlen ez a mondat.

Többször elolvastam, mire helyre tette magamban;)

2023. okt. 24. 08:33

"számomra nem a sok pénz ad célt a boldogságra."


Kicsit értetlenkedem a mondatod második felén. Zavar ez a szórend vagy nem tudom mi. Ilyen megfogalmazásban még nem találkoztam a "pénz nem boldogít" klissével.


Úgy gondolom, hogy nem a pénz adja a célokat, hanem a célokat kell előbb kitűzni, majd megteremteni az anyagiakat azok eléréséhez, ha arra van szükség.


A boldogság, mint cél?

Igen, mindenki arra törekszik, hogy boldog legyen vagy minél több boldog percet éljen meg.

Így, mint cél sem hallottam még.


Szerintem aki azt állítja, hogy nem kell neki több pénz, mert ő így elégedett... hát, nem akarok senkit megbántani. Lemondott magáról, nincsenek tervei a jövőre és a mai gazdasági helyzettel sincs tisztában.

Ha a jelenlegi életszinvonalat tartani kívánja valaki jó, ha gondol a jövő évre és az azt követőkre is.

7. tien (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
2023. okt. 24. 08:03

Pontosan.


Szeretem a pénzt , szeretném ha több lenne .


Nem luxus yahtra,hanem álmaim megvalósítására:

elveszett emberek ,állatok segítésére.

2023. okt. 24. 07:52
Én igen. Nem a pénz ad célt az életemhez, hanem a céljaim megvalósításához igen sok pénzre van szükség. 😛
5. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 24. 07:41

Jól gondolkodsz. Fiam se halmozza a vagyont, mégis boldogan él. Csak arra vágyott mindig hogy világot láthasson. Ez megvan, mi kell még?

Jól gondolod hogy nem attól leszel boldog ha dús gazdag vagy. A pénzt nem otthon nézegetni kell, hanem forgatni!😀

4. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 24. 07:03
Én sem. De most igazán jól esne egy kis lóvé, hogy gyorsabban tudjunk az életünkben haladni. 😀
2023. okt. 24. 06:47
Én megvagyok elégedbe a közepes életszínvonalammal.
2023. okt. 24. 06:27
Nekem se kell dús, a sima is elég (lenne)...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook