Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem szeretnék szülni, engedjem el a férjem emiatt? fórum

Nem szeretnék szülni, engedjem el a férjem emiatt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
35. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 27. - B52624dd03)
2014. szept. 22. 19:38
Lehet,hogy önző leszel és lehet a férjed pár év múlva lelép egy olyan nő miatt aki örömmel szül neki. Egyébként szerintem sem mindenki akar gyereket és csak azért ne szüljön senki mert másnak is van vagy mert elvárják tőle,de te irtad,h végülis szeretnél csak fosol. Szerintem meg elég felnött vagy legalábbis a korod szerint,hogy ne nyafogj ezen.
34. unom
2014. szept. 22. 19:33
Nekem egy kérdésem van: a férjed szeretne gyereket?
2014. szept. 22. 19:31
Én teljesen megértelek, mert ugyanebben a helyzetben vagyok. Még egy vérvételtől is elájulok, nem tudom elképzelni hogy szüljek, és senki nem tudja elképzelni rólam aki kicsit is ismer. Szerencsére nekem is olyan párom van, aki imád és elfogadott teljes egészében minden fóbiámmal, félelmemmel együtt. Mi abban állapodtunk meg, hogy ha gyereket szeretnénk majd (kb 3-4 év múlva) akkor eljárok pszichológushoz, és megpróbálok megszabadulni ezektől az irreális félelmektől, viszont ha valami miatt mégsem sikerülne, akkor sem esünk kétségbe, hanem örökbefogadunk. Szerintem nektek is valami hasonló egyezségre kell jutnotok. Sok boldogságot! Ne hagyjátok hogy ez tönkretegye az egyébként jó kapcsolatotokat! Egy sorstárs
32. b52624dd03 (válaszként erre: 31. - 2cc786c515)
2014. szept. 22. 19:17
Bárcsak igazad lenne!:)
31. 2cc786c515 (válaszként erre: 27. - B52624dd03)
2014. szept. 22. 19:15

Kedves Killer :)


A barátnőm hasonló beállítottságú volt, de csak megszülte azt az egyszemfiát"


... nála már az is kiverte a biztosítékot, hogy "nem tudnám elviselni, ha valami mozogna bennem" :)


Engedd el ezt a kérdést most és egy szép nap arra ébredsz, hogy nagyon szeretnél egy közös babát. Nem mástól, hanem a férjedtől!

2014. szept. 22. 19:14
ha ket embernek nem egy a celja, ott elobb-utobb bajok lesznek
29. zebracsikó (válaszként erre: 27. - B52624dd03)
2014. szept. 22. 19:14

nem kötelező ám minden nőnek szülnie, én is ismerek házaspárt, akik eleve úgy jöttek össze, hogy egyikük sem szeretne gyetrmeket... tökéletesen megvannak így 40 felett ketten


ez is egy életforma

28. zebracsikó (válaszként erre: 27. - B52624dd03)
2014. szept. 22. 19:13
életed végéig utálni fogod magad, hogy félnapnyi szenvedés miatt nem vállaltál gyermeket
2014. szept. 22. 19:12

Önző dög leszek ha a férjemmel maradok, és nem szülök gyereket?

Annyira lelkiismeret furdalásom van, és lehet hogy ez örökre meg fog maradni.

26. 2cc786c515 (válaszként erre: 19. - B52624dd03)
2014. szept. 22. 19:08

Nekem az volt. Hamarabb szültem és császárral.


És le volt ejtve, hogy hányszor szúrtak gerincen..csak azt vártam, legyen már meg a baba és kész.


Mit csinálnál ha valami egetverő Isten ne adja nagy betegséged lenne? Műtét vagy csonkolás?


Ne gondolj már ilyenekre, csak a szépre! A terhesség a legszebb és szentebb dolog a világon, olyankor minden nő gyönyörű... a babás évekről pedig már nem is beszélve :)

2014. szept. 22. 19:03
Bunkó leszek most: Valakinek rengeteg ideje van..
2014. szept. 22. 18:58

"Gyermeket szeretnék majd azt hiszem, de a szülés kizárt dolog."

ezt a gyakorlatban hogy gondolod?

ami bemegy oda, az ki is szokott onnan jonni elobb-utobb;

23. Regin_a (válaszként erre: 19. - B52624dd03)
2014. szept. 22. 18:57

Férfiként nem szólnék bele, vannak itt bizonyára epiduráltak

De

nekem is szúrták meg a gerincem, semmit nem éreztem belőle


És nem egytöl halottam hogy alig vajúdott már meg is szült. Honnan tudod hogy te fogsz-e kinlódni? Egyik ember ilyen a másik olyan


Jaaaj, hogy jön ki a gyerek azon a szűk lyukon?

Olvasgass a terhességröl!


És ahogy a többiek mondják

felnőtt ember a férjed, ha idáig nem balhézott a gyerek miatt nyilván ezután sem fog

Miért hazudna, ha arrébb is állhatna?


Inkább ne csináld a feszültséget ha nem kell és ne nézz horror videókat se üngyüm-püntyüm baba filmeket :)

2014. szept. 22. 18:56

Abban a helyzetben,nem azt érzed hogy azon a kis lyukon egy akkora gyerek jön ki,és nem is a fájdalomra gondolsz.A tolási inger mindezt felülírja,csak azt érzed hogy iszonyatosan nyomnod kell,a gátmetszéstől nem kell félni,nem fáj!!

Nem mondom hogy nincs fájdalom,de amint kint van az teljesen elmúlik!!

2014. szept. 22. 18:49

Most akkor mi van? Nem akarsz egyáltalán az elején azt irtad,aztán meg,hogy többször eszedbe jut azért és végül,hogy félsz a szülési fájdalomtól és ez a fő baj..


Na ne félj. És ráérsz még,bár valóban nem sokáig agyalhatsz már.Igen van aki 40 körül szül vagy utána,de azért ha lehet ne várj addig.

20. 5674644b5d (válaszként erre: 1. - B52624dd03)
2014. szept. 22. 18:46
Ha ő azt mondja erre, hogy OK akkor miért akarod elmarni magadtól? Felnőtt férfi, el tudja dönteni mit akar. Téged akar, akár gyerek nélkül is. Ennyi.
19. b52624dd03 (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2014. szept. 22. 18:45

Erre én is gondoltam, de azt írják hogy a császár nem választás :(

És ott is gerincbe adnak injekciót, bár azt olvastam hogy altatni is lehet.

Lemondanék arról az "élményről" hogy természetes úton megszüljem, arról is hogy abban a pillanatban odaadják nekünk mikor kibújik, de ez nem ilyen egyszerű sajnos :(

2014. szept. 22. 18:44
A gátmetszést észre sem vettem volna (de tényleg nem fájt) csak a dokim nem tudta mennyire rinyálok és szólt, hogy most fogja elvégezni. Persze megijedtem vártam a fájdalmat de tényleg nem fájt.
17. manó2000 (válaszként erre: 1. - B52624dd03)
2014. szept. 22. 18:43
Én miután megnéztem egy szülést, azt mondtam, hogy én soha nem fogok szülni. Ezt én nem bírom ki. Így is gondoltam sokáig. Aztán jött az első gyerekem és közel sem olyan horror, mint ahogy én azt korábban gondoltam. Már többedszer szültem. Már nem félek. Állítom ezek voltak életem legszebb napjai.
16. zebracsikó (válaszként erre: 11. - B52624dd03)
2014. szept. 22. 18:42

ha ekkora a para benned, akkor majd szülsz császárral


a magzatvíz-mintvétel meg nem kötelező


Meglásd, teherbe esel és élvezni fogod minden pillanatát, mert az agyad is átformálódik majd akkor rögtön

2014. szept. 22. 18:42

Köszi, aranyosak vagytok!

Elhiggyem neki hogy ezt el tudja fogadni?

Nem akarom tönkretenni az életét, de elhagyni sem szeretném.

Az a baj hogy hajlamos magába fojtani a problémáit, mi van ha ez a dolog is nagyon bántja csak nem mondja? :(

Nem szeretném ha x év múlva lenne ebből gond.

Miért pont én vagyok ilyen szerencsétlen hibás egyed, hogy nem tudok olyan lenni mint mások?

14. Vivvv (válaszként erre: 5. - F6390e6b9b)
2014. szept. 22. 18:40

Na ja. :D Szülés közben meg még inkább azon imádkozik az ember hogy jöjjön már ki. :D


Ott már nincs idő félni.

13. wfk73 (válaszként erre: 1. - B52624dd03)
2014. szept. 22. 18:39
Szerintem meg fog jönni az érzés, hogy szülj, csak a félelmed még nagyobb. Gondold el kettőtök szerelméből lesz egy gyümölcs ami mindent megér 😊 A mai világban meg már nem is kell, hogy fájjon, hiszen lehet kérni epidurálást és nincs fájdalom. Ne sírj, majd minden megoldódik idővel! 😊 Kívánom, hogy boldog maradj a férjeddel! 😊
12. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - B52624dd03)
2014. szept. 22. 18:38

Több emberrel találkoztam már életemben, akiknek rövid idő alatt gyökeresen megváltozott a gyermekvállaláshoz való hozzáállása.

Amikor meg megszületett a gyermek...pláne.

Érzelmek vihara, a szüléstől, gyermekvállalás felelősségétől való félelem erős vággyá, majd boldogsággá alakult.

2014. szept. 22. 18:35

Nekem az horror hogy azon a szűk helyen jön át egy akkora baba!

És azt írják hogy mennyire fáj a gátmetszés, és a varrás is. Aztán a múltkor láttam egy filmben, talán magzatvíz mintavétel volt, hogy egy óriási tűt szúrtak a kismama hasába :(

Na ezek a dolgok :(

10. angelic smile (válaszként erre: 7. - B52624dd03)
2014. szept. 22. 18:32
Ikreink vannak és most várom a lányunkat. Milyen horrorról beszélsz? Ki az a hülye, aki ilyeneket mesél neked? Persze fog fájni, de egy biztos! Amint megszülöd a babádat, a fájdalom elmúlik. És ez most komoly! :)
2014. szept. 22. 18:32
Ne pánikolj ezen. Én a vérvételtől is rosszul vagyok de nem mondtam le a gyerekről. Mondjuk mikor megszültem mondtam a dokinak több tuti nem lesz. Túl fogod élni a szülést pont mint a többi nő,és majd jól mulatsz ezen a parán.
8. angelic smile (válaszként erre: 1. - B52624dd03)
2014. szept. 22. 18:30
Szereted a férjedet és ő is szeret. Egy percig nem aggódnék a helyedben. A gyerek utáni sóvárgás a legtöbb nőben kialakul, csak nem ugyanabban az életkorban. Ha 35 évesen is ezt érzed, majd örökbe fogadtok egy gyermeket. Most viszont hagyd abba a sírást, mosd meg szépen az arcodat és öleld át a párodat! :)
2014. szept. 22. 18:29

Igen, azt hiszem pár év múlva szeretnék babát, mert már többször eszembe jut hogy jó lenne.

Olvastam tapasztalatokat a szülésről, és ez nekem kész horror.

Én még egy injekciótól is elájulok, hát még akkor a szüléssel járó dolgok :(

2014. szept. 22. 18:29
Fájdalmas a szülés,de nem annyira hogy lemondj egy baba lehetőségéről főleg ha még vágysz is rá.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook