Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Engedjem/ne engedjem S.O.S.!!!! fórum

Engedjem/ne engedjem S.O.S.!!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. jún. 18. 08:00
Szóval a gyerek eldöntötte a kérdést: nem szeretne menni! A kis baátját nem engedik, ő pedig nagyok! :) közé nem szeretne menni!
79. bobe2
2010. jún. 18. 07:46
Szerintem a gyerek ha menni szeretne nem szabad le beszélni rolla.Engemet sem engedtek el soha táborba mert féltettek,az osztálytársaim ,barátok tele élményekkel jöttek visza áradoztak én meg csak halgattam.Én mindenhova elengedem a gyerekeimet ha akarnak menni(nem azért mert nem aggodom értük)mindig megbeszélem velük ki kell probálni ,ha nem érzi jol magát megyünk érte.Még sose kellet egyikért sem elmenni anyira élvezték.De ez embertöl is függ, mihez van hozzászokva.Mi például ha nyaralni megyünk ,nem szállodába hanem sátorozni megyünk,a gyerekek imádják,nem muszály ragaszkodni a mindennapi rituálékhoz ,az olyan egyhangu.
2010. jún. 17. 18:30
ja igen!és nem utolsó sorban az önállóságának is jót tett a dolog!utána már csomó dolgot csinált magátó hogy igen én ezt már tudom egyedül is, táborban is megcsináltam nem kell segítened:-)
77. 778dc2edcd (válaszként erre: 76. - Lisa65)
2010. jún. 17. 18:25
köszönöm!nem akarok egyébként kioktatni senkit, mert én is anya vagyok és amikor a gyermekem először ment el több napra iszonyúan paráztam már a végén(nyár volt 30fok én meg azon izgultam hogy nem kéne e bélelt kabát meg meleg cipő:-)kb. a rendőrség, a tűzltóság és az összes ismerősöm számát beleírtam a telójába.hát nagyon rossz volt elválni, mintha örökre menne:-)alig tudtam elaludni kb. percenként elméleteket gyártottam hogy mivan ha a falból kiesik egy szeg és pont megsérül és pont nincs ott egy tanár és...........................sorolhatnám még!de mikor felhívtam és hallottam a hangján hogy milyen boldog és hogy a háttérből szóltak neki meg nevetgéltek, szórakoztak tudtam ez a lehető legjobb dolog amit csinálhat!mindennap újabb és újabb gyerekekről meg sztorikról mesélt és utána mikor hazajött is még hetekig mesélte ezeket hogy amikor xy-nal ez meg az volt...és amikor fogalmazást kellett írni a nyárról az isiben akkor ez bizony előbb szerepelt mint a családi nyaralás:-)pedig az is jó volt ám!!!!
76. lisa65 (válaszként erre: 74. - 778dc2edcd)
2010. jún. 17. 18:15

Én is igazat adok teljes mértékben osztom a véleményedet!

Én amikor elengedtem őket mindig tudattam velük, hogy ugyan fognak hiányozni, de most nekik ez egy csodás dolog és érezzék jól magukat, és várom, hogy elmeséljék a sok-sok élményt!

75. 2cb29de033 (válaszként erre: 74. - 778dc2edcd)
2010. jún. 17. 18:09
igen, teljesen igazad van. :) és nem volt morbid a példa. :)
74. 778dc2edcd (válaszként erre: 71. - 2cb29de033)
2010. jún. 17. 18:04

lehet kicsit morbidak voltak a példák:-), de mint gyakorló tanár aki ilyen korú gyerekekkel foglalkozik(és szervez táborokat) tudom és látom hogy a szülők néha saját félelmeiket vetítik ki a gyerkőcökre és ők maguk miatt nem akarják hogy menjen a gyerek!pedig ebben a korban a legfogékonyabbak a gyerekek és a legnevelhetőbbek is.én látom hogy azok a kis tökmagok akik először mennek táborba aznap anya kezét sírva engedik el és az első este pityeregnek is, sőt megy a telefonálás is hogy haza akar menni.az utolsó napon meg már azért sír mert nem akar hazamenni:-)sok sok barátot szerez, nagyfiúsodik a gyerek és olyan élményeket szerez amit nem kaphat meg máshol:-)csak elég arra gondolni mikor a gyerekek este a szobákban fennmaradnak, beszélgetnek, hülyéskednek...olyan kis édesek másnap meg egész nap ezeken nevetgélnek!

az egész a tanáron múlik, mert ha kedves és segítőkész, akkor segít a gyereknek beilleszkedni és megszokni a tábori hangulatot:-)

el kell fogadni hogy a gyerekek egyszer csak önállósodnak és nem lehetünk ott minden pillanatban hogy babusgassuk és el kell fogadni hogy van anyánál érdekesebb és jobb program is:-)

sok szülő úgy válik el az induláskor hogy:de ugye anya nagyon fog neked hiányozni, ugye nagyon rossz lesz anya nélkül????

73. simple (válaszként erre: 1. - Fehérleander)
2010. jún. 17. 17:49
7 évesen én már egyhetes táborba mentem, több mint 100 km-re otthonról. Jól éreztem magam, következő évben is mentem. Imádtam.
72. lisa65
2010. jún. 17. 17:15
Azért engem az is érdekelne, hogy az aki azt mondja ne menjen a gyerek ebbe a táborba, volt e saját maga hasonlóba?
71. 2cb29de033 (válaszként erre: 64. - 778dc2edcd)
2010. jún. 17. 17:07
ez egy nagyon idevaló hozzászólás. :) bár én tudnék ilyen szépen fogalmazni. :D
70. 2cb29de033 (válaszként erre: 50. - 480b578442)
2010. jún. 17. 17:05
kevés a gyerekünket ismerni???? ezt nem értem.. :S igenis a gyereket ismerni kell, érezni, hogy mit érezni, tudni, mit gondol stb...
69. 2cb29de033 (válaszként erre: 45. - Dallam)
2010. jún. 17. 17:02
könyörgöm négy nap!!! nem egy év!!! :S
68. 2cb29de033 (válaszként erre: 44. - Lisa65)
2010. jún. 17. 17:02
így van, így van. :)
67. lisa65 (válaszként erre: 61. - Tamianyu)
2010. jún. 17. 15:50

Szerintem meg mindegy, hogy szabadviz, vagy strand! Bárhova bele lehet fulladni és bármikor! Akár még akkor is ha melletted van a gyerek!

Én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy ha a gyerek menni szeretne, azért mert én féltem, nem szabad otthol tartani. Mindenkinek saját magának kell ismernia a saját gyermekét, hogy mennyire megbizható, mennyire hallgat a szóra, a szüleire, a tanáraira. Az hogy most egy erdőben , vizpartra, vagy strandra mennek-e másodlagos dolog. Ezért én azt mondom még mindig, hogy ha a szülő ismeri a gyerekét és tudja a fent emlitett dolgokat akkor miért ne mehetne a gyerek?

Azt nem mondom, hogy a szülő nem izgulja végig ezeket a dolgokat, de nagyon sokszor lesz még hasonló amin izgulni fog!

Azért mert én félek nem szabad a gyereket visszatartani az élményektől!

2010. jún. 17. 15:44
bárhol, bármikor, bárkivel történhet tragédia sajnos!ez nagyon szomorú dolog, de nem szabad emiatt a gyerekeket megfosztani az ilyen korban szerzett örök élményektől!!!!hát tényleg nem a tisza a legszuperebb strandolási lehetőség Mo.-on, ez igaz,de azt azért tegyük hozzá hogy az ott történő balesetek többsége olyan helyen történik ahol nem is lenne szabad fürdeni sajnos:-(
2010. jún. 17. 15:36
Ja a kérdésedre nem válaszoltam. Én szerintem még kicsike,hozzá.
2010. jún. 17. 15:36

tényleg a vízpart miatt van mindenki így kiakadva???!!!azért mert 5 tanár megy 40 gyerekkel vízparti táborba????!!!!

lovastáborban agyontapossák a lovak????biciklis táborban átmegy rajta egy bicikli?kézműves táborban levágja a kezét valamivel???

ennyi erővel soha sehova ne engedjük el akkor...Nem túl jó ha a saját félelmeink meg parázásunk miatt a gyerek szív egy nagyot!azért mer egy nap egyszer vagy kétszer fürdenek egyet egy tábor kijelölt, biztonságos strandon úgy hogy aki nem tud úszni arra kb az 5ből 3 tanár figyel majd!!!!Add meg neki az élményt hogy gyerekekkel lehessen, barátokat szerezzen, önállósodjon!!!!

2010. jún. 17. 15:36
Az én kisfiam. 3.-ba ment először táborba. Rendörségibe. Szuperül érezte magát. Nem volt vele baj. A kis osztálytársa viszont végigsírta az egészet. Az anyukája meg itthon volt kibukva.
62. fdóri (válaszként erre: 19. - Szamó)
2010. jún. 17. 15:35

Szia!


Mintha az én fiamról írnál...

Én sem merem még, aug.-ban 8 lesz.


Én 7 évesen voltam, minden Ok volt. Minden évben mentem utána is... Egy kislány szerintem megbízhatóbb ilyen szempontból.

61. Tamianyu (válaszként erre: 60. - Lisa65)
2010. jún. 17. 15:32
Nem tudom,és te sem tudhatod mert erről nem írt a fórum indító.Egész pontosan azt írta, a Tisza partjára mennének.Hogy most a strandolás zárt medencés strandon lenne-e,vagy a folyóba,ez egyáltalán nem mindegy.Senki nem kérdőjelezi meg,hogy a tanárok ne lennének felelős pedagógusok.Az én fiam volt osztályfőnökének az utolsó táborozása mégis tragédiával végződött,bele fulladt az egyik 10 éves gyerkőc a Balatonba.Nem azért,mert felelőtlenek voltak a tanárok,hanem mert nem tudtak száz felé egyszerre figyelni!Ezt nem akartam leírni,de én a szabad vizekben ezért sem bíznék így,hogy ennyi gyerkőc jut 5 pedagógusra.Szóval szerintem nem mindegy,hogy hol strandolnak.
60. lisa65 (válaszként erre: 58. - Tamianyu)
2010. jún. 17. 15:26

Szerinted a tábor nem olyan helyen van ahol kijelölt strand van? Mert szerintem igen! Azért nem felelőtlenek a pedagógusok sem, hogy olyan helyre vigyék a gyerekeket. Lehet, hogy nem is a parton van vizközelben a tábor?

Azzal viszont egyetértek, hogy a vizbe bárki, bármikor belefulladhat, de szerintem nem erre kéne gondolni, hanem megbeszélni a csemetével hogyan kell viselkedni és persze a felügyelő tanárral is beszélnék, hogy jobban figyeljen a kicsire, amit meg is szoktak tenni!

59. Tamianyu (válaszként erre: 46. - Fehérleander)
2010. jún. 17. 15:21
:-)))
58. Tamianyu (válaszként erre: 34. - 480b578442)
2010. jún. 17. 15:18
Hidd el,ha tud úszni akkor ebből a szempontból talán még veszélyesebb a dolog.Pont azért,mert azt hiszik a gyerekek aki tud úszni,az nem fulladhat vízbe.A táborozást én jó ötletnek tartom,de nem folyó parton.Legalábbis vízbe nem engedném Őket.teljesen más egy strand,ott nagyobb a biztonság.
57. Tamianyu (válaszként erre: 29. - Fehérleander)
2010. jún. 17. 15:13
Tudom,nekem is 3 van:D
2010. jún. 17. 15:13
ennyi pedagógus, ennyi gyerekre pedig untig elég...egy osztálykirándulásra is 2 tanár megy egy osztállyal....akinek ez a munkája egyedül is képes ennyi gyerekre odafigyelni!egy igazi tanár pedig ha tudja hogy valamelyik gyerek most van távol a családjától először az hatványozottan figyel arra gyerekre, de ezt természetesen mondani kell neki:-)és agyereknek is mondani kell, hogy forduljon nyugodta a tanítónénihez ha van bármi!
2010. jún. 17. 15:10
természetesen ha nagyon ellenkezik akkor ne erőltesd a dolgot.
2010. jún. 17. 15:09

Szia!Őszintén, ha magadba nézel, miért nem szeretnéd, hogy elmenjen?Kinek is lenne rosszabb?Neked vagy Neki?

A gyerekek olyan okosak és őszinték mindent meg lehet velük beszélni!Ha mindent elmondassz Neki és elmagyarázol akkor minden rendben lesz!Én pedagógus vagyok és általános iskolásokkal foglalkozom 1-4. osztályig.Ismerem a gyerekeket és tudom, ha a gyerek biztonságban érzi magát Nem fogja rosszul érezni magát!Ha van rá mód hogy minden nap telefonon felhívd hogy beszéljetek és ha a tanítónénit tekinti anyának addig a pár napig és csak rá hallgat NEM lehet baj!Tapasztalat:az első nap sírás, honvágy, gyertek értem stb. stb.!utolsó nap meg drótkötéllel sem tudod majd hazarángatni:-)Új barátok és egy nagy élmény lenne Neki!Csak ajánlani tudom!

53. lisa65 (válaszként erre: 46. - Fehérleander)
2010. jún. 17. 14:54

Neked kell eldöntened, hogy elengeded-e vagy sem!

Én leirtam a tapasztalatomat, és én biztos, hogy elengedném!

52. lisa65 (válaszként erre: 50. - 480b578442)
2010. jún. 17. 14:49

Fogadjunk, hogy nem volt még a gyermeked ilyen táborban?

Először is ott napi programok vannak, nem azt jelenti, hogy egész nap a vizben lubickolnak! Van egy óra délelőtt, és délután is egy - általában amikor kimennek és ha meg van a gyereknek a karúszó, stb. és meg van vele beszélve mi az amire vigyázzon nem lehet baj!

Viszont a többi programot meg biztos, hogy nagyon élvezné! Este tábortűz, stb.

Nincs igazad ebben, hogy kevés a gyereket ismerni: mert ha ismered a gyerekedet az azt jelenti, hogy elfogadja amit mondasz neki!

Nekem még soha semmi baja nem volt a gyerekeimnek pedig már nagyok!

51. dallam (válaszként erre: 49. - Lisa65)
2010. jún. 17. 14:48

Nem szeretnék senkivel sem vitatkozni, csak elmondtam az én véleményem.


Ez a táborba elengedés nagyon függ az addigi neveléstől is. Ha pl a gyerek már önállóan egyedül megy iskolába, egyedül megy haza, akár barátokhoz, eljár önállóan a közeli kisboltba vásárolni, akkor ő a táborban is könnyebben feltalálja magát. De ha a tábor lenne az első ilyen önálló megnyilvánulása, akkor ne ezzel kezdjük az önállóságra való nevelést !

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook