Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem szeretnék szülni, engedjem el a férjem emiatt? fórum

Nem szeretnék szülni, engedjem el a férjem emiatt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
65. ina87
2014. szept. 24. 11:36
pedig szülésnélkül nem lesz gyerek,másszoval járj után a terheségnek olvasgas néz olyan filmeket esetleg beszélj egy nögyogyászal,persze fogfájni de ezekre fel lehet készülni terheség alatt 9honap sok idö és vannak dolgok amik meg könyitik a szülést persze nem 100% de atol még segitenek benne...
64. forrest2010 (válaszként erre: 62. - Vizslava)
2014. szept. 24. 08:29
Sok dolgot túllihegnek ma , pedig a szülés is egy természetes folyamat , igaz , annak aki éppen benne van a sajátját érzi legfájóbbnak , + különlegesnek +......, ahogy azután a gyerekeit is , de mindennapos dolog . Nekem mázlim volt hajdanán , mindkét alkalommal egy tündéri doktornőnél szültem , mindkét alkalommal véletlenül éppen Ő volt ügyeletes , nagyon fiatal volt még , de végtelenül türelmes , jóindulatú és jól felkészült emberke volt , még ma is ugyanott dolgozik . / éppen rákerestem itt a neten /Amikor a fiam született , aznap 4 fiú született és nem volt egy nyikkanás se a szülőszobán , pedig én is féltem , amiket hallottam !....
63. angelic smile (válaszként erre: 60. - Mahenna)
2014. szept. 24. 07:58

Szerintem annyi csak a helyzet, hogy még nem ért meg az anyaságra. Ha majd ez bekövetkezik, nem fog ezekkel a dolgokkal foglalkozni. Viszont nem jó ezt az érzést erőltetni.

Mondjuk ha én lennék a férje, akkor minél több olyan helyzetbe hoznám, hogy kisbabák között legyen, felfogjon, magához öleljen egy babát, érezze a finom illatát. :)

62. vizslava (válaszként erre: 61. - Unom)
2014. szept. 24. 06:47
Egyetértek, a szülés tényleg szükséges rossz. Én is nagyon féltem tőle, pláne hogy nem is voltam teljesen tisztában azzal, hogyan fog lezajlani. Igaz, könyveket olvastam anno a témáról, de az azért teljesen más. Akkor még nem lehetett interneten utánanézni. :) Talán jobb is. Teljesen természetes, ha az ember fél. Fél a fájdalomtól, az esetleges komplikációtól. Én másokkal ellentétben nem tudok ódákat zengeni sem a terhesség időszakáról, sem a szülésem lezajlásáról, ami mostanság nagy divat. A szülésznő bunkó volt, az orvos másfelé kóricált, hozzátartozó akkor még nem jöhetett be (mondjuk nem is akartam volna). Velem együtt még két nő volt a szülőszobán, akik óbégattak, így aztán velük foglalkoztak inkább, mint velem, aki igyekeztem csendben maradni. Minden kellemetlenség és fájdalom ellenére viszont azt mondom, hogy mindenképpen megérte. Van egy csodálatos lányom, aki nélkül értelmetlen lenne az életem. Amikor felfedezi az ember a gyermekében a saját, vagy a párja vonásait, az azért megfizethetetlen érzés. Aki egészséges, és képes szülni, ráadásul vágyik is gyerekre, az mindenképpen vállalja fel a vele járó kellemetlenségeket. Nincs az a félelem, amit le ne lehetne győzni adott esetben. Az a baj, hogy mostanában már túllihegik a terhesség és a szülés témakörét. Elég csak megnézni a fórumokat. A terhes nők egyebet sem csinálnak, csak folyton ezen rugóznak, aztán csodálkoznak ha tönkremegy a kapcsolatuk, mert időközben elfelejtenek a párjukkal is törődni. Még ennyit nyavalyogni, meg teljesen fölösleges dolgokkal foglalkozni... Agyrém!
61. unom (válaszként erre: 60. - Mahenna)
2014. szept. 24. 06:25
Ezt nem mindenki gondolja így. Két gyerekem van, de a terhesség szükséges rossz volt, ami ahhoz kell, hogy gyerekem legyen. A szülés pláne, a második császár lett, altatásban, ami nekem tökéletesen megfelelt. Azt, ami miatt ez lett kihagytam volna, de a szülés nem hiányzott.
2014. szept. 24. 06:22
Kövezzetek meg de úgy gondolom ,hogy aki valóban gyereket szeretne az nem törődik a szülés okozta fájdalmakkal nehézségekkel..Emiatt arra gondolni ,hogy inkább örökbefogadok csak mert félek egy kis semmiségtől mint egy injekció vagy a többi jelentéktelen dolog..Nem is értem komolyan egyesek problémáját.A terhesség az egyik legszebb dolog a világon.Érezni ,ahogy növekszik benned a gyermeked ,fejlődik,cseperedik és aztán mikor megszületik és kézbefoghatod.Éppen elég nagy trauma valakinek aki tényleg vmi probléma kapcsán nem szülhet és nincs más esélye csak az örökbefogadás.Hagyjátok meg nekik ezt a lehetőséget ,ti pedig ne maradjatok le a terhesség ( még ha adódik belőle némi kellemetlenség) csodás élményéről.
59. 388b941089 (válaszként erre: 7. - B52624dd03)
2014. szept. 23. 22:19

Nem tudom hany eves de mèg éretlen vagy a gyerekvállaláshoz, ezt te is èrzed, tudod emiatt frusztrálva èrzed magad.


Ez az èrzès valszeg változni fog benned pár èven belül. Ha 4-5 èv múlva is igy gondolod akkor az már gáz.

58. Shadow Angel (válaszként erre: 11. - B52624dd03)
2014. szept. 23. 20:36

Nem tudom ki ír ilyet, nekem a gátmetszés maga volt a megkönnyebbülés, rögtön megszűnt a feszítő érzés. Fájdalmat egy szikrát nem éreztem. Csak a végtelen megkönnyebbülést. A varrás meg... Max kellemetlen kategória az injekció.


A mintavételhez nem tudok mit írni, nekem nem volt.

57. Derya (válaszként erre: 15. - B52624dd03)
2014. szept. 23. 15:33

szerintem fogadd el amit mond. :-)

ot nem eri hatrany akkor sem, ha esetleg megsem lenne kozos gyereketek.

egy ferfinak gyakorlatilag barmikor lehet gyerek manapsag, amikor nem hogy par darab himivarsejt, hanem eleg maga a hereszovet is ahhoz hogy egy ferfinak gyermeke lehessen... :-)

56. Mazsinka (válaszként erre: 55. - B52624dd03)
2014. szept. 23. 13:24
Én se voltam még műtve, altatva. Nem is vágyom rá. Igaz, senki sem vágyik rá, mégis hoz ezt-azt az élet. A műtét vagy komoly betegség olyan, hogy jön magától, nem tudsz ellene mit tenni. Meg kell, hogy műtsenek, vagy meghalsz. A terhesség nem ilyen. Amikor eldöntöd, hogy gyereket akarsz, teherbe esel, onnan nincs vissza út. Az valahogy belőled ki fog jönni, akár műtéti úton is. Na, ez ellen én úgy védekezek, hogy nem esek teherbe. :)Szóval ilyenkor a legideálisabb az lenne az embernek, ha csak simán besikerülne a gyerek, mert onnan nincs mit agyalni. Ott van, ki fog jönni, vagy ki fogják szedni. Akkor már sodródsz az árral, mint (rossz példa) egy betegségnél. Mert ott sem mondod, hogy köszike, de inkább nem kérsz a műtétből.
55. b52624dd03 (válaszként erre: 54. - 4c1a787e8f)
2014. szept. 23. 13:09

Ezen én is sokszor gondolkodtam, mármint a pszichológuson, de nem tudom elképzelni, hogy hogyan tudna segíteni rajtam.

Ez a dolog gyermekkoromban kezdődött, már akkor problémák voltak vérvételen, vagy egy sima injekciónál.

Nem hagytam hogy beadják, annyira ficánkoltam.

Tehát ez a dolog nem kifejezetten csak a szülésre koncentrálódik, hanem bármilyen orvosi beavatkozásra is.

Persze függ attól hogy mi az, mert gyerekkorom óta már túléltem 1 darab vérvételt, de egy műtét, szülés...nem is tudom mit tennék, szerintem le kellene szíjazniuk és be kellene adniuk 20 adag nyugtatót.

Na de a lényeg az, hogy arra lennék kíváncsi hogy a pszichológus hogyan tud ezen segíteni...

54. 4c1a787e8f (válaszként erre: 15. - B52624dd03)
2014. szept. 23. 10:35

Nem tudsz olyan lenni, mint mások??


Hát pont ezáltal vagy olyan. Nagyon sokan gáz félelmekkel küzdenek, és nagyon. És sokszor olyan dolgok miatt, ami miatt rádjön a röhögés. Nekem az egyik ilyen a hányós-hasmenős betegség. Persze senki sem szereti, de nálam - mielőtt még bárki beteg lenne - ennek a híre is olyan félelemmel tölt el, hogy attól kapok rosszullétes pánikrohamot. Nekem, ha mégis megy a hasam, az egyéb gyógyszer mellé nyugtatót is adagolnak, mert nagyobb a pszichés összeroppanás veszélye..


Az öcsém járt is pszichiátriai intézménybe csoportterápiára.. Van akinek percenkénti kézmosási ingere volt, és emiatt már dolgozni se tudott rendesen, volt aki a szobájába egy vonalat nem tudott megközelíteni.. És mind diplomás, értelmes emberek..


Egy barátnőnk lánya 20 éves, és nem mer egyedül pisilni menni..


A lányom is küzd félelmekkel, már régóta, és bizony megyünk holnap egy pszichiáterhez.. Egyébként nem vagyok én amerikai pszichológus-b.zi, de ha kell a segítség, mert ahogy te is írtad "magától nem fog elmúlni", akkor kell, mert ezek a dolgok halmozódnak, és pont olyankor robbannak, amikor egyébként is van más nagy gondod. Persze a pszihomuki se csoda, csak segíthet a saját dolgaid megértésében és feldolgozásában...


Szóval méghogy te más lennél? Ugyanmár mindenki hülye, csak én vagyok villamos...


A szülés meg tényleg egy nagy project, úgyhogy azért némi alapja is van a félelmednek, persze nem a görcsös félelmednek..

2014. szept. 23. 10:24

Szerintem jó terapeutát kellene keresned.


Nem azért, hogy szülj, vagy ne szülj, hanem hogy rendben legyenek a dolgok, és számodra is tiszta legyen, milyen félelmeknek mi az oka, hogyan lehet enyhíteni.


A görcsölős élet sajna gyerekkel meg anélkül is rányomja a bélyegét a kapcsolatra.


Magadat rendezt, találd meg, a többi ennek folyománya.

2014. szept. 23. 10:19

en hasonloan erzek, mint Te, es en 37 eves vagyok :))


Vagyis nem akarok igazan gyereket, de azt is tudom valahol melyen, hogy ha majd igazan akarsz gyereket, akkor nem fogsz tartani a szulestol, mert akkor fontosabb lesz a gyerek, mint a szulestol valo felelmed.


Elj a manak, fiatal vagy!!

Ha a ferjed meg igy is elfogad, akkor meg nincs min aggodni!!

51. vica66
2014. szept. 23. 09:37

Azért 29 évesen már felnőttebbnek kéne lenni...

Na, de mindenki más, máskor érik meg arra, hogy gyereke legyen. Te még nem értél meg rá. Ha annyira szeretitek egymást a pároddal, akkor előbb-utóbb megjön a vágy a közös gyerekre. (Persze vannak párok, akiknél tudatos döntés a gyermektelenség.)

Majd ha tényleg jön a baba, nem fogsz annyit agyalni a szülés fájdalmán. Ami egyébént is egyénenként eltérő lehet, és elmúlik, amint megvan a baba. Ki lehet bírni, sok millió nő kibírja, úgy kell rá gondolni, hogy te is vagy olyan erős, mint más, neked is sikerülni fog.

Már volt két gyerekem, amikor gerincbeteg lettem. No átéltem akkor olyan fájdalmat, aminél azt mondtam, inkább szülnék...

2014. szept. 22. 21:07
ráadásul pár napos babákat is adnak már örökbe
49. yuppita (válaszként erre: 1. - B52624dd03)
2014. szept. 22. 21:01
élj boldogan a férjeddel és ne agyalj ezen:)
48. Lara1984 (válaszként erre: 31. - 2cc786c515)
2014. szept. 22. 21:00
"Nem tudnám elviselni, ha valami mozogna bennem." Ez jó! (Bélmozgás is van.) :D
2014. szept. 22. 20:39

Én sosem tudnék idegen gyereket sajátként szeretni. Esetleg majdnem annyira, de nem teljesen. Ahhoz nem vagyok elég jó ember.


Különben én is hónapok óta dilemmában vagyok ezzel a kérdéssel kapcsolatban. Tartok a szüléstől, az egész olyan felelős, életre szóló, komoly döntés, olyan kiszámíthatatlan... 28 vagyok egyébként. Én afelé hajlok, hogy szülnék, de még mindig nem égek lázban, hogy megvesszek egy gyerekért, mint sokan mások, hogy ez az érzés felülírja a félelmeimet. Nemcsak a szüléssel kapcsolatban, hanem bármivel, ami utána jön (mi van, ha beteg, meghal, nem biztos, hogy föl tudnám dolgozni, ha sérült, nem biztos, hogy el tudnám fogadni, ha, ha, ha... s ha már ott van, nincs vissza út, tenni kell a dolgunk, sodródni az árral, a lehető legjobbat, legtöbbet megadni neki, de ha képtelenség mindez? Ha meghaladja a képességeimet?)


Viszont ha lehetne sajátom, akkor tuti nem fogadnék idegen gyereket örökbe, ha mégis amellett döntök, hogy legyen. Valahogy megcsinálnám ezt a szülés dolgot, gáz, de az élet velejárója. Millió egy ember megcsinálta, túlélte.

2014. szept. 22. 20:36
Ha meg tudjátok beszélni,ok.Embere válogatjs.Ha mindenképp családot akar,te meg nem,vagy egyikőtök enged,vagy vége.
2014. szept. 22. 20:31
azért hagynád el a férjedet, mert félsz szülni?
44. unom (válaszként erre: 43. - B52624dd03)
2014. szept. 22. 20:31

Erre az tudna válaszolni aki már fogadott örökbe gyereket.

Véleménye lehet bárkinek, de a saját tapasztalat az igazi.

2014. szept. 22. 20:28

Egyébként én nagyon kíváncsi lennék valamire az örökbefogadással kapcsolatban.

Elnézést ha valakit rosszul érint a kérdés, de érdekelne hogy ha az örökbefogadott gyermekek esetében sosem merül fel egyszer csak az örökbefogadókban hogy mégsem a vérszerinti gyermekük, és ezért nem tudják úgy szeretni?

Vagy tényleg igaz, hogy ilyenkor úgy szeretjük a kicsit mintha a sajátunk lenne?

42. fincsi5 (válaszként erre: 37. - B52624dd03)
2014. szept. 22. 20:25

hA MÉG A FÉRJED ÚGY ÉRZI, HOGY" NINCSENEK MEG A KÖRÜLMÉNYEK " A GYEREKVÁLLALÁSHOZ, AKKOR MÉG NE PARÁZZ.:)

DE HA TÉNYLEG EZ LESZ KÖZTETEK A PROBLÉMA, AKKOR IGEN; ENGEDD EL.:)

2014. szept. 22. 20:25
Én is félek minden tűszúrástól még a mai napig is. Vérvételnél, infúziónál (3 évvel ezelőtti műtétemnél is) rosszul vagyok. De eszembe nem jutott, hogy emiatt ne legyen gyerekem. Sőt, kettő is lett. A terhességeket végig élveztem, a szülést meg ki lehet bírni, nem olyan vészes.
2014. szept. 22. 20:16
Ki mit akar az élettöl,mit akartok egymástól?Beszéljétek meg.
39. 72497ec515 (válaszként erre: 33. - Aletta90)
2014. szept. 22. 20:15
Túl leszel rajta az elsőnél a 38. héten én is visszafordítottam volna az egészet. Rosszul voltam a vérvételeken de a terhesség végén eszméltem rá hogy mennyire sokkal jobban bírom még a tűszúrást. (én már a fertőtlenítő spray-től is ájuldoztam azelőtt )
2014. szept. 22. 20:13
A szülés csak a kezdet az múló állapot így vagy úgy ki fog jönni. Túl lehet élni. Sokan túléltük már. Amikor megszületik az az igazi!!
37. b52624dd03 (válaszként erre: 34. - Unom)
2014. szept. 22. 19:42
Ha a körülmények meglennének hozzá, igen, szeretne.
36. b52624dd03 (válaszként erre: 33. - Aletta90)
2014. szept. 22. 19:41
Sajnálom hogy te is ezzel a "problémával" küzdesz, és kívánom hogy minél hamarabb megoldódjon!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook