Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem karácsonyozunk! Nonszensznek tartom, hogy más mondja... fórum

Nem karácsonyozunk! Nonszensznek tartom, hogy más mondja... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
2023. jan. 15. 11:38

...okossagos ha erdekel olvasd vegig...


Badiny Jos Feribacsi konyveben c."Jezus kiraly a Partus herceg"...nincs jaszol...es nincs szegenyseg...nincs hazugsag, ajanlom...


...fentebb nevezett valodi nevet balrol jobbra olvasva tht vissza fele meg kapod...Keleten kel a nap es Nyugatra nyugszik...a hagyomanyt eroszakkal radiroztak ki a fejekbol...az irast is igy irtuk/rovas/ meg Attila idejeben...so so tht a szuletese valodi evet meg tudod ha teszel is erte...ez a katyvasz ami most van csupan uzlet es illuzio....Dec 25-26 van a nap fordulo ezt unnepeltek oseink a Kerecseny solyom roptetesevel...innen a nev...a fa mint jelkep ugyszint a vilag egyetemet tarja eled a gyertyak a csillagokat jelkepezik...a szeretet pediglen egesz evben es nem csak akkor amikor meg mondjak es lefolozik az igy nyert energiakat...ellopjak ha igy jobban erted...ejfeli mise...sotetben...no ez is egy erdekesseg...fekete szoknyaban nyomja mint egy varju...ez is energia rablas...abba hagyom mert "Dicsertessek a butasag"olvassatok regebbi konyveket a valos hagyomanyainkrol...sosem cikornyas a tudas...a leg nagyobb 6-alom erted-e?

39. Highlander73 (válaszként erre: 38. - Jucika33)
2022. dec. 26. 06:33
Minden szavaddal egyetértek!
2022. dec. 26. 06:24
Természetesen semmi nem kötelező. Inkább csak szomorú, ha valaki lemond az ünnepekről. Ezek a hagyományok tartják össze a nagyobb közösségeket. A Karácsonynak ma már van egy nem vallásos jellege, hamis az a gondolatmenet, hogy vallási ünnep és a többiek biztos csak képmutatnak ilyenkor. Szerintem azok mondanak le erről, akiknek nem fűződik hozzá egy meghitt érzés, emlékhalmaz, inkább nyűgnek tartják és gyerekkorukból is arra emlékeznek, hogy anya nyög, meg veszekszik, mert mindenáron meg kell felelnie a rosszindulatú rokonoknak. Ha ezt sikerül elengedni és csak a boldog fényeket, finom illatokat, egymást szerető családot és az egész évre szóló töltekezést látjuk, sokkal nagyobb vágyat érzünk arra, hogy nekünk is részünk legyen benne.
2022. dec. 25. 17:01
Ki mondja meg, hogy mit kell csinálni karácsonykor? Ahány ház annyi szokás. Egyébként karácsony Jézus születése napját ünnepeljük. Aki nem hisz ebbene, annak csak egy nagy maszlag, vásárlási láz, stb. Nekik nem is való.
36. 8d00a82c06 (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 25. 16:49

Fel kellene nőni!

Mindkettőtöknek...

2022. dec. 25. 16:46
Pontosan.
34. tumbo2 (válaszként erre: 32. - Világ titkai egy helyen)
2022. dec. 24. 15:41
se rokonom,se ismerősöm.enyhe túlzás.a lányomék,a húgomék,akivel még tartjuk a laza kapcsolatot az unokahúgom,meg az egyik sógornőm.passz.az összes nincs 10.
33. világ titkai egy helyen (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2022. dec. 24. 14:16
én is s. z. rok a karácsonyra. beigli 4szer volt az évben amikor ÉN AKARTAM
2022. dec. 24. 14:00
én se vagyis mi se tartjuk a családdal. az évben 4 szer volt beigli amikor mi akartuk és megkívántuk most nem kell és ne más mondja meg mit mikor miket süssünk főzzünk csináljunk. karácsonyfa se kell sok vele a gond nem látjuk értelmét csak mert jaj ez a kötelező ". inkább utazgatunk ide oda most szerencsére kevés kocsi is van az útakon. a karácsony amúgy is az ajándékokrol a mű mosolyrol hogy ünnepeld ha nincs kedved is vagy ha meghalt karikor valakid stb meg olyan rokonok össze gyűléséről akik az év többi napján nem is beszélnek veled
31. VendrinerPiroska (válaszként erre: 30. - Tumbo2)
2022. dec. 19. 21:47
Helyes, hogy vigyázol a derekadra. Nem is kell túlzásba vinni a főzést, anyám is ezt mondja.
30. tumbo2 (válaszként erre: 28. - K-né Zsóka)
2022. dec. 18. 17:01
mindenki azt csinál,amit akar.mi ugyan csak kétfélét sütünk,mert a derekam odavan,meg,ha a gyerekek jönnek,bármelyik nap,akkor főzök,aztán kész.ha éhes leszek főzök,ha nem,akkor nem.vagy veszek valamit.
29. mmozzaikk (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 18. 16:35
vegyél levegöt
28. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 18. 15:56
Most akkor eltörlöd a karácsonyt, mert nem tetszik az időpontja, vagy csak az ellen tiltakozol, hogy hagyományosan ünnepeld. Miért is kellene? Menj strandra, állj neki festeni, vagy csináld amit jónak látsz, nem kötelező ünnepelni!
27. dd2f6e7976 (válaszként erre: 13. - Bichi)
2022. dec. 18. 14:26
Vannak is olyanok akiknek dolgozniuk kell...😉 egészségügy, tömegközlekedés, vendéglátás stb.
26. *karolin* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 18. 14:24
Négy fal között mindenki azt csinál, amit akar, nem is kellene mások orrára kötnöd.
25. Epresturmix (válaszként erre: 23. - Dfc04c70e4)
2022. dec. 18. 14:06
🫣🫣 dehát olyan szép ilyenkor minden! 😍
24. tumbo2 (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2022. dec. 18. 14:02
a volt főnököm nagyon rendes volt mindenki hazamehetett 11 órakor.
23. dfc04c70e4 (válaszként erre: 21. - Epresturmix)
2022. dec. 18. 13:58
Pacsi! ✋
22. dfc04c70e4 (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2022. dec. 18. 13:56

Így igaz.

Érdekes, hogy nagyon sok ember kifejezetten vallásos ünnepnek tartják, holott közel sem csak vallásos emberek ünneplik. Sőt, szerintem ők (mármint az istenhívők) vannak kevesebben. Köztük pedig sajnos nagyon sok az álszent ember. Tapasztalatból mondom.

21. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2022. dec. 18. 13:50

Néhányat? 😀

Nehogy úgy csinálj, mint én. Nem sikerült szerényre a dekoráció. 😀

2022. dec. 18. 13:14

Szerintem sokaknál elvesztette már a Karácsony a vallásos jellegét/tartalmát. Talán csak az aktív vallásos emberek ünneplik Jézus születését.

Sokkal inkább családi ünnep, amire szívesen készül mindenki, mert együtt lehet 1-2 napot a szeretteivel.

Persze, lehet máskor is időt tölteni a családdal, de ilyenkor kapunk rá két szabadnapot is.:)

A család, a barátaim vendégül látására készülök, de kellékként felöltöztetem majd a fát és teszek ki néhány hangulatvilágítást.

19. tumbo2 (válaszként erre: 11. - Bless the child)
2022. dec. 18. 13:07
mi sem.a lányomék jönnek valamelyik nap,én meg reggel elmegyek kávézni mint máskor.
18. tumbo2 (válaszként erre: 15. - Violet18)
2022. dec. 18. 13:05
szintén.főzök,mert valamit enni kell,mint más vasárnap.
17. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 18. 13:03

Ha nem, hát nem. Karácsonyozni nem kötelező. Mint ahogy más ünnepeket sem kell kötelezően ünnepelni. De rengeteg hétköznapi dolog is van, ami nem kötelező.


Én sem azért díszítem a lakást, használom a fényfüzéreket, sütök-főzök, mert elvárás. Nekem sem mondja senki,(hogy a szavaiddal éljek) mit kell csinálnom. Csinálom, mert nekem így jó. Nem esik nehezemre a főzés, sütés, terítés, ünnepi teríték. Belülről jön, mert már gyerekkoromban így szoktam meg, és egyszerűen nemhogy nem teher, egyenesen jó ez így.

Nálunk ünnepekkor sincs kényszeresen felvett mosoly, semmi nem erőltetett. Olyan, mint a többi napon, de mégis más.

16. Violet18 (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
2022. dec. 18. 13:02
Na, náluk nagyobb képmutatókat sem sokat láttam. Nincs karácsony meg szülinap, de ha nem veszek a gyerekének ajándékot világvége hangulat van és robban a családi béke....
2022. dec. 18. 13:01
Ez egy vallásos ünnep, vagy mi. Miért tartsa meg vki ha nem is vallásos. De csak egy példa. Miért zavar másokat ha vki így döntött? Miért kell egyből beleállni? Én semmit nem ünnepelek se most sem húsvétkor. Ezek is csak olyan napok, amikor minden zárva és nincs munka (mármint nekem) ha nem lenne gyerek a családban nem is erőszakolnám meg magam h legyen fa meg ajándék. Nem vagyunk egyformák. 🤷‍♀️
14. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 18. 12:58

Most ezt többes számban vagy egyes szám első személyben?


Ha többes, akkor te eldöntöd, hogy a többiek sem karácsonyoznak?

Ha egyes, akkor azzal töltöd amivel akarod a másoknak ünnepi hétvégét. Ki mondhatná meg egy felnőtt embernek, hogy mit csináljon?

13. Bichi (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 18. 12:50
Én a helyedben, lévén hétfő december 26-án be is mennék dolgozni, nehogy már valaki megmondja, hogy akkor nem kell :DDDD
12. Bless the child (válaszként erre: 11. - Bless the child)
2022. dec. 18. 12:32
Ilyenkor ráér mindenki, 3 napig lazulunk
2022. dec. 18. 12:32
Mi se klasszikus értelemben karácsonyozunk. Soha nem volt mérföldkő az életünkben, ateisták vagyunk. Szimplán összeülünk szűk családi körben, mert amúgy messze lakunk egymástól
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook