Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem jön a baba. Megoldás: válni és továbbállni? fórum

Nem jön a baba. Megoldás: válni és továbbállni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
42. Mazsinka (válaszként erre: 40. - Mayke)
2012. márc. 8. 16:03

"Szerintem aki azért fogad örökbe kisbabát mert neki nem lehet az még jobban szereti még jobban óvja mintha a sajátja lenne."


Ezt magamról nehezen tudom elképzelni, de ki tudja. Még nem ismerem ennyire a határaimat. Megkérdezhetem, hogy tapasztalatból beszélsz-e?

41. Mayke (válaszként erre: 39. - 4c30444687)
2012. márc. 8. 15:56
Lehet ha nem lehetne saját akkor meggondolnád magad...
40. Mayke (válaszként erre: 38. - Mazsinka)
2012. márc. 8. 15:54

Szerintem nem jó példával jöttél. Van olyan gyerek aki nem hasonlít az anyjára vagy apjára ,de van olyan is akit le sem lehet tagadni. :)

Na ez csak kötekedés volt!!! ;)

Szerintem aki azért fogad örökbe kisbabát mert neki nem lehet az még jobban szereti még jobban óvja mintha a sajátja lenne.

Hát igen látszik benned ez a kettősség a gyerekkel kapcsolatban...

39. 4c30444687 (válaszként erre: 38. - Mazsinka)
2012. márc. 8. 15:51
Részemről sehogy. Én nem nevelném semmiképp más gyerekét.
2012. márc. 8. 15:41

Én is szeretnék gyereket, de MÉG nem érzek késztetést rá, hogy legyen. Viszont el sem tudnám képzelni az életemet gyerek nélkül. Furcsa kontraszt.


Az örökbefogadás-téma új kérdéseket vet fel bennem. Hogyan lehet szeretni egy örökbefogadott gyereket, mintha saját lenne? Amikor ránézek, és nem magamat látom benne. Bizonyára nagy odaadást és önzetlenséget igényel.

37. youlcsi (válaszként erre: 35. - Vigyorex6)
2012. márc. 8. 15:41
:D
36. angica0901 (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. márc. 8. 15:41
Közel három évig próbálkoztunk. A három év alatt 4x vetéltem, helyesebben 2x vetéltem, 2 biokémiai terhességem volt. Hogy mi vezethet odáig, hogy külön váljanak a párok? Az ideg, a folyamatos kivizsgálások, az időre szeretkezés, mert aki igazából szeretne babát, az szinte minden praktikát bevet (hőmérőzés, LH teszt, gyógyteák), amelyek által az együttlét kevésbé lesz örömteli, mint inkább gépies. Egyszer csak belefáradhatnak az egészbe. Bennem az is felmerült, hogy nem tudom megajándékozni a férjemet egy gyermekkel, és önző dolog lenne, ha a magam baja miatt elvenném a lehetőséget Tőle, hogy teljes kis családja legyen. De mellettem volt, vigasztalt, az Ő hite erősebb volt, mint az enyém. Nem tudom, meddig birtuk volna, mert bevallom erősnek akartam tűnni, de sokszor már nem volt kedvem semmihez, csak tettem, amit tennem kellett annak érdekében, hogy teljes család legyünk. Nehéz, és igazából tényleg csak azok tudják, akik benne vannak vagy voltak.
35. Vigyorex6 (válaszként erre: 34. - Youlcsi)
2012. márc. 8. 15:39
Viszont nekem ez egy nagyon jó megerősítés arra, hogy én vagyok a fontos.
34. youlcsi (válaszként erre: 31. - Vigyorex6)
2012. márc. 8. 15:37

azért 1 év próbálkozással a hátatok mögött ezen még nem kell gondolkodni.

nálunk 2 év alatt még inszem sem került szóba... csupán ciklusrendezés és ovu-indukciók sora volt... és lám: kis kórház doktora is tud csodát művelni mindenféle meddőségi intézet meg endokrinológus és mm nélkül!

33. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. márc. 8. 15:37
A másik topikban pont ezt boncolgattuk. Ha mindegyik mással családot alapított, akkor nem voltak egymásnak (abban a periódusban) megfelelő partnerek.
2012. márc. 8. 15:35

Bár úgy gondoltam nem szólok hozzá, de egy két véleményt látva mégis megteszem.


Mi 8 éve vagyunk házasok. Mindketten közelebb vagyunk a negyvenhez, mint a harminchoz.


Ez alatt a 8 év alatt sem természetes sem, mesterséges úton nem jött össze a baba. Mindkettőnket kivizsgáltak, és egyikőnknél sem találtak olyan nagy problémát ami miatt ne sikerülhetett volna.


Ennek ellenére meg sem fordul a fejünkbe soha, hogy emiatt elválnánk és megpróbálkozzunk egy másik személlyel.


Lehet, hogy mással összejönne, de ugyanakkor az is elképzelhető, hogy egy újabb házasságban negyede ennyire sem éreznénk jól magunkat.

31. Vigyorex6 (válaszként erre: 26. - Youlcsi)
2012. márc. 8. 15:34

Mondjuk még fiatal vagyok, de most én is azt érzem, hogy nem lennék képes az örökbefogadásra, pedig a párom már ezerszer elmondta, hogy neki nem az a fontos, hogy a saját genetikáját örökítse, és ha nem lehet, akkor fogadjunk örökbe.

Sokan azt mondják, hogy erre meg kell érni. Szerintem nem. Valaki tényleg sosem képes az örökbefogadásra.

2012. márc. 8. 15:33
én is hiszek a sorsban.tudom,h ha jönnie kell,akkor fog is,csak még tanulnunk kell.az ember minden kapcsolatból tanul.nekik az volt megírva,h szétmenjenek és úgy lehet baba.én csak reménykedem,h nekünk ez a 3 év tanulóidő volt megírva és sikerül EGYÜTT.Mert a Párom a világ legjobb embere és nagyon szeretnék én szülni neki...
29. Mazsinka (válaszként erre: 22. - Dallam'75)
2012. márc. 8. 15:32
Bocs. Abban a hozzászólásban egy általam ismert párról írtam.
2012. márc. 8. 15:31

Mire válásra kerül a sor a gyermektelenség miatt, akkorra az a kapcsolat már megromlott. Egyik ismerősöm most szült. 10 évig próbálkoztak minden módszerrel, közben megromlott a kapcsolatuk. Szétváltak - nem voltak házasok - s a nőnek az új párjától született egy gyönyörű kisfia. Számukra most kerek és teljes a világ.Mondott volna le erről az élményről?Vagy tették volna a szemrehányást egymásnak egy életen át?

Minden sors más és más. Van, akiben a társa iránti szövetség erősebb, másban a gyermek iránti vágy. Közös megegyezés is van, nem csak elhagyás. Épp a másik fél küldi el a párját, hogy élhessen az, a továbbiakban teljes életet. S utána indul ő is tiszta lappal, tisztázva, hogy gyermek nélkül él az új társsal.Nem ítélkezem, mert el sem tudom képzelni, hogy én gyermek nélkül éltem volna. Persze köztes megoldás is lehet - örökbe fogadás. Kérdés, milyen erős két ember kapcsolata, kibír-e mindent, örömet és nehézségeket is?

27. Vigyorex6 (válaszként erre: 17. - Pethoevi)
2012. márc. 8. 15:31

Igen; ez így sokkal nehezebb!

Azt is tudom, hogy tele van a padlás az ilyen mondatokkal, hogy: "Nektek is sikerülni fog!" Meg: "Ez a Ti hónapotok lesz!" ...ésatöbbi...

Van egy ismerős, baráti házaspár, akiknél 13 évig nem jött a baba, aztán spontán kopogtatott, mert jönni akart.

Én hiszem, hogy Nektek is sikerülni fog, még ha közhelyesen hangzik is!

26. youlcsi (válaszként erre: 22. - Dallam'75)
2012. márc. 8. 15:31
van, aki nem volna képes más babáját nevelni...
25. pethoevi (válaszként erre: 23. - Dallam'75)
2012. márc. 8. 15:30

nem,csak inszemre járunk (AIH)

inzulinrezisztenciám van,3 hónapja tudom,szóval még kell kezelni.

24. pethoevi (válaszként erre: 22. - Dallam'75)
2012. márc. 8. 15:30
ez így van,de az örökbefogadás nálunk is a legvégső eset.ezt a stádiumot sok pár már nem éri meg együtt,Odáig el kell jutni.:-) :-/
23. dallam'75 (válaszként erre: 20. - Pethoevi)
2012. márc. 8. 15:29
ICSI-sek vagytok?
22. dallam'75 (válaszként erre: 16. - Mazsinka)
2012. márc. 8. 15:28
Mazsinka ez nem igaz. Minden szívünk vágya a baba volt, ezért is mentünk lombikozni. De van örökbefogadás, donor, bármi ami megadhatja a babát, ezért nem hagynám el a férjem soha.
21. youlcsi (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. márc. 8. 15:28

ismerősék várták a legnagyobb szerelemben 17 évig a babát... mikor végre lehetett volna, 10 hetesen nem dobogott tovább a szíve.

egy év sem telt el, külön folytatták útjukat... és csak remélni tudom, hogy így megkapják majd a hőn áhított picurkát.

20. pethoevi (válaszként erre: 19. - Mazsinka)
2012. márc. 8. 15:28

aranyos vagy.

3 éve lesz idén.tudom,van,aki 10 évet vár...de én nem szeretnék.

persze nem kesergek,mert elvileg tudjuk,h mi a baj,így már orvosoljuk,szedek gyóygszert.és reménykedünk,h júliusban sikerül.


sokszor elkeseredek,h ami másnak móka,egy élvezetes szexuális együttlét "mellékterméke",nekünk kemény pénzek és sokszor megaláztatások árán sikerülhet.

19. Mazsinka (válaszként erre: 17. - Pethoevi)
2012. márc. 8. 15:26

Sajnálom:(

Mióta próbálkoztok?

2012. márc. 8. 15:25
Pontosabban steril...
17. pethoevi (válaszként erre: 13. - Vigyorex6)
2012. márc. 8. 15:24

Igen,így talán egyszerűbb.De az én párom lehet,h nálam is jobban vágyik a babára...És így nekem még nehezebb.Ha látnátok,mikor baba közelbe kerül,akkor tudnátok.Látni az anyósom arcát is,mikor a párom babázik és nekünk eddig nem sikerült...

Persze nem adjuk fel,de nagyon nehéz.

A lombik,inszemináció testileg,lelkileg,anyagilag megterhelő.Ezeken kívül nem sok van,ami még tönkretehet egy kapcsolatot,szerintem...És igen,a hatalmas dózisú hormonok sokszor sárkányt csinálnak a nőkből...Belőlem is,pedig nem kapok nagy dózist.Van,h kimondok valamit és én is csak pislogok,h ezt miért kellett?

Na,ezek azok a dolgok,amiket csak az láthat,aki benne van

2012. márc. 8. 15:24
Ismerek olyan párt, ahol a férfi meddő, a nő nem hagyta el, jól megvannak, látszólag. Szerintem olyan embertípus szükségeltetik ehhez a dologhoz, aki el tud siklani e probléma felett, olyan férfi és nő, akiknek nem az a szívük vágya, hogy babázzanak (bár ezt kívülálló nem tudhatja).
15. Pan Dóra (válaszként erre: 2. - 00a194caf9)
2012. márc. 8. 15:24
A számból vetted ki a szót :)
2012. márc. 8. 15:23
én benne voltam. Évekig nem jött a baba, a párom már azt is mondta keressek olyat akivel sikerülhet. Nekem ez eszembe sem jutott, hogy emiatt elhagyjam. Őt szeretem, csak tőle akartam gyereket. Ha nem lehet, ezért nem hagyom el. Végül lombikkal sikerült:)) Most 15 hós, és itt szuszog mellettem :)
13. Vigyorex6 (válaszként erre: 6. - Pethoevi)
2012. márc. 8. 15:21

Én átérzem, mert nálunk nem jön egy éve, de csodálom a páromat, mert neki az a véleménye, hogy mi legyünk meg jól, szeressük egymást, aztán ha megajándékoz az élet minket egy babával, akkor fogjuk fel plusznak, ajándéknak.

Persze nőként nekem sokszor nagyon nehéz; itt az ő nézetére szerettem volna rávilágítani, amiből azt látom, hogy én vagyok a fontos, a többi jó ráadás.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook