Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem gondolom úgy, hogy az embernek szeretnie és/vagy... fórum

Nem gondolom úgy, hogy az embernek szeretnie és/vagy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
2022. júl. 25. 20:25
Mindkettő fontos tényező 💪
57. 55Judit (válaszként erre: 56. - Alinka01)
2022. júl. 25. 12:08
Köszönöm, ezek szerint csak van aki érti miről beszélek.
56. alinka01 (válaszként erre: 55. - 55Judit)
2022. júl. 25. 11:48
Én örülök ennek a beírásodnak, mert eddig kicsit leragadt ez a csevely a kiérdemelt tiszteletnél. Igen, az is egy dolog. De jól szocializált, kulturlény tisztelettel viselkedik idegenekkel is, pl. utazás során, boltban, színházban, akárhol. És ez őt minősíti.
55. 55Judit (válaszként erre: 54. - Globus)
2022. júl. 25. 10:35

Én mindig ugyanazt az egyet "szajkózom". Azért szoktuk tisztelni a másikat, mert vannak érdemei. De tisztelni nem "kell", az nem parancsra történik, a tisztelet megszületik bennünk. Ha tisztelettel szólok valakihez, az azt jelenti egy kultúrált, intelligens ember vagyok. Ha bunkó módon szólok, ugyanúgy engem minősít. Ha tisztelettel szólok azért lehet engem tisztelni, ha bunkó vagyok, azért nem annyira. Ettől függetlenül egy intelligens ember még szólhat hozzám tisztlettel, mert ő nem megy egy bizonyos szint alá én bármilyen is vagyok.


Szerintem kiveséztük, én jobban nem tudom elmagyarázni.😀

54. globus (válaszként erre: 52. - 55Judit)
2022. júl. 25. 10:25

Egész eddig ezt szajkóztátok, hogy ilyesmi nem számít tiszteletnek. Olvass vissza, én tettem fel a kérdést, mi a tisztelet definíciója. Válasz: amit én kedveskedek valakinek, az az én tulajdonságom.

Behalok már rajtatok 😁

53. 55Judit (válaszként erre: 52. - 55Judit)
2022. júl. 25. 08:41

NA MOST: A Te szót a mondat elején nem tiszteletlenségből írtam kicsi betűvel! 😀


Szerintem ki is veséztük a témát. Most megyek tésztát gyúrni. Egyenlőre szia!

52. 55Judit (válaszként erre: 49. - Globus)
2022. júl. 25. 08:39
Miből szűrted le hogy nem tisztel engem? te nem ismered őt.
51. 55Judit (válaszként erre: 49. - Globus)
2022. júl. 25. 08:37

Én máshogy gondolom.

A gyerek tisztelettel beszél mindenkivel, mert rendkívül okos és intelligens. De azt is tudom mert ismerem, hogy velem szemben nem csak illemből beszél így, hanem tisztel is. Akit ismerünk, arról általában tudjuk hogy viszonyul hozzánk.

50. globus (válaszként erre: 49. - Globus)
2022. júl. 25. 08:35
Mindegy ám, FI kiszállt a beszélgetésből, miután bedobta a szokványos gumicsontot, mi pedig elvágtattunk hamis nyomon. Maradunk úgyis olyanok, amilyenek 🙂 Elmélkedni olykor szabad.
49. globus (válaszként erre: 47. - 55Judit)
2022. júl. 25. 08:31
Nem azért teszi, mert tisztel téged, hanem jólnevelt. Azért tiszteljük a gyereket, mert szülei jó munkát végeztek? Ugye milyen kétélű szó a tisztelet?
48. globus (válaszként erre: 46. - 55Judit)
2022. júl. 25. 08:27
Úgy általában. Mint ahogy általában beszélünk most embercsoportokról.
47. 55Judit (válaszként erre: 46. - 55Judit)
2022. júl. 25. 08:25
Ja, és a segítő fiatalt én tisztelem. Szomszéd kisfiú 12 éves. Tisztelem őt a viselkedése miatt. Tisztelettel köszön, sokszor megkérdezi hogy vagyok. Beszélgetést is kezdeményez velem. Összességében egy tiszteletre méltó viselkedés.
46. 55Judit (válaszként erre: 45. - Globus)
2022. júl. 25. 08:22

Melyiket? Azt amelyik pofára adja a prémiumot, vagy azt aki megbecsüli a leglelkiismeretesebb dolgozóit?


Ha olyat tesz ami tiszteletre méltó, akkor igen. Én azért nem tudok tisztelni senkit csak mert az etikett úgy kívánja. Számomra ez nem logikus. Én azt tisztelem aki tiszteletre méltón cselekszik. A tiszteletet nem kikövetelni kell, hanem kiérdemelni.

45. globus (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2022. júl. 24. 22:49

"látod hogy egy fiatal segít csomagot cipelni egy öregnek"

Pont ilyen példával éltem, szóval jó, ha s csomagot más cipeli, mi biztosan nem, mert az öreget tiszteljük, de a segítő fiatalt majd igen 🤣🤣

Én most nem FI kijelentésén rugózok, hanem a tisztelet szócskán.

Főnököt tisztelni illik?

44. globus (válaszként erre: 43. - Dfc04c70e4)
2022. júl. 24. 22:41
Ugyanezen az elven tulajdonképpen senkit nem kell tisztelni. Miért is? A fiatalt sem, majd ha letesz valamit az asztalra.
43. dfc04c70e4 (válaszként erre: 27. - Globus)
2022. júl. 24. 21:48

Igen. Valószínűleg nem ugyanarról beszélünk.

A tisztelet kérdése ebben a fórumban alapvetően a szülői tisztelet kérdéséből indult.


Amit én erről az egészről gondolok, az Enissa hozzászólásához fűződik (13. hsz).

Ebben a hsz-ben lett említve az, hogy pusztán a koruk miatt sem tiszteljük az embereket.

Soha nem értettem, hogy vadidegen embereket miért kellene tisztelnem, csak azért, mert megöregedtek.

A kérdésedre a válaszom: ha átadom a helyemet a zsúfolt járművön, azt nem tiszteletből teszem. Egyszerűen zsigerből jön, gondolkodás nélkül. De átadom a helyemet kisgyerekkel utazó anyukának/apukának, terhes kismamának is.

Öreg emberekkel nem szoktam udvariatlanul beszélni. Bár némelyiket többször elküldtem volna melegebb éghajlatra, a gondolataimat magamban tartottam.


Lényeg az, hogy önmagában az, hogy valaki elérte az idős kort, nálam nem jelenti azt, hogy emiatt feltétlenül tisztelni kellene. Lehet, hogy világéletében egy gonosz, semmirekellő ember volt. Az ilyen ember tiszteletet érdemel pusztán a kora miatt? Hát, nem.

42. dfc04c70e4 (válaszként erre: 25. - Alessandro)
2022. júl. 24. 21:33

Igen. A véleményem az én egyéni véleményem. Ez igaz.

Soha nem állítottam, soha nem írtam itt, a fórumban, hogy amit én vallok, az helyes. Szóval, feleslegesen írod azt, hogy én feltétlenül helyesnek tartom.

Ami szerintem helyes, és igaz, amellett kiállok. A véleményem az én véleményem, akkor is, ha mások nem így gondolják. Nem kell mindenkinek mindenben egyetérteni.

Ahogy te fenntartod az álláspontodat, úgy én is az enyémet.


Egyébként nem szoktam mindig, mindenáron ragaszkodni a véleményemhez. Ha úgy érzem, hogy nem volt igazam, akkor belátom. Értelmes vitákban is meggyőzhető vagyok.

Ebben a témában, ami a tisztelet kérdését illeti - nos, ebben tartom a véleményemet.

41. 55Judit (válaszként erre: 39. - Globus)
2022. júl. 24. 21:14

Nem erről beszélek. Azokat tiszteljük akiknek ismerjük az érdemeit. Pl. látod hogy egy férfi beugrik a vízbe egy fuldoklóért, őt tiszteled. Vagy látod hogy egy fiatal segít csomagot cipelni egy öregnek. Ezek idegenek is lehetnek, tiszteletre méltó cselekedetet visznek véghez. Az hogy tisztelsz valakit vagy tisztelettel beszélsz hozzá és illedelmesen viselkedsz vele, nem ugyanaz. Az amiért tiszteled őt az az ő érdeme, az hogy képes vagy illedelmesen viselkedni bárkivel és tisztelettel szólsz hozzá - még ha egy utolsó féregnek ismered akkor is, az a te érdemed. Ez a fajta viselkedés az intelligenciádból fakad. Ezért pedig neked ját a tisztelet. Tetszik már érteni?

Ellenben továbbra sem tisztelek valakit azért, mert hamarabb megszületett mint én. Ezért kicsivel többet kell tenni. 😀

40. 934dba4365 (válaszként erre: 29. - 55Judit)
2022. júl. 24. 19:50
Vagy amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. 😄
39. globus (válaszként erre: 29. - 55Judit)
2022. júl. 24. 19:32
Tehát kizárólag ismerősöket tisztelhetünk, mert ismeretlenek érdemeiről nem tudunk. Mielőtt engedem leülni a nénit, kikérdezem az életrajzát.
38. globus (válaszként erre: 31. - 55Judit)
2022. júl. 24. 19:30
Én naiv vagyok, valahogy mindig feltételezem a másik félről is...
37. 55Judit (válaszként erre: 35. - Globus)
2022. júl. 24. 19:29
Ijesztő volt, mert azt hittem elesek.
36. globus (válaszként erre: 35. - Globus)
2022. júl. 24. 19:28
Traumatikus
35. globus (válaszként erre: 33. - 55Judit)
2022. júl. 24. 19:28
Tényleg tramatikus lehetett, hogy nem tudtad még feldolgozni. 🙂
34. 820e00bff1 (válaszként erre: 33. - 55Judit)
2022. júl. 24. 19:24
Durva lehetett. Sok idős úgy gondolja, hogy egy fiatal nem lehet fáradt vagy beteg . Pedig igen .
33. 55Judit (válaszként erre: 32. - 820e00bff1)
2022. júl. 24. 19:19
Most jutott eszembe erről, hogy fiatal koromban mikor nagy hassal kismama voltam, egy idős nő majdnem fellökött a buszon. Szándékosan. Ültem lefelé, ő pedig hátulról oda ugrott mögém, lökött egy nagyot rajtam hogy ő üljön le előbb. Megfojtani tudtam volna. vagy inkább tisztelettel rámosolyogni kellett volna?
2022. júl. 24. 19:11
Olyan szülőt szerintem sem kötelező szeretni ès tisztelni,akik megkederítettèk valakinek a gyerekkorát . Ès időseket sem kell tisztelni csak a koruk miatt.
31. 55Judit (válaszként erre: 27. - Globus)
2022. júl. 24. 19:03
Az hogy tisztelettel beszélsz másokhoz, az a te jellemedből adódik. Ez intelligencia kérdése.
30. 55Judit (válaszként erre: 27. - Globus)
2022. júl. 24. 19:01
Az hogy te tisztelettel beszélsz, az a te érdemed. Te másokkal is tisztelettel beszélsz, függetlenül attól hogy tudnád, ő milyen ember.
29. 55Judit (válaszként erre: 28. - Alessandro)
2022. júl. 24. 18:58
Nem jól tudod. Megismétlem: Az hogy valaki hamarabb született, nem érdem. Tisztelni az érdemeikért szoktunk másokat, és ez nincs korhoz kötve.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook