Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem gondolom úgy, hogy az embernek szeretnie és/vagy... fórum

Nem gondolom úgy, hogy az embernek szeretnie és/vagy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
28. Alessandro (válaszként erre: 24. - 55Judit)
2022. júl. 24. 18:33

Túlragozod a semmit. Azt, hogy te kit tisztelsz, az a te dolgod.

De minden idős embernek jár egy alapvető tisztelet, ha másért nem, akkor a kora miatt. Nem kell az időseknek kiérdemelni semmit, csak a te szemedben, ami miatt te vagy fogalomzavarban és nem az, aki tiszteli az időseket.

27. globus (válaszként erre: 23. - Dfc04c70e4)
2022. júl. 24. 18:31

Szerintem a tisztelet fogalmát tisztázni kellene, hátha nem ugyanarra gondolunk.

Például ha atadom zsúfolt járművön az ülőhelyet, akkor tisztelem a korát, vagy udvarias vagyok? Utóbbit nem gondolnám, ha másnak nem adom át...

Vagy a kommunikációból is lehet számtalan példa, miként lehet úgy beszélni idősekkel, hogy ne sértsük meg. Mi van mama, húzza el már innen a belét! helyett, tudok segíteni? Megmutatom, hogyan működik az önkiszolgáló mérleg.

26. 55Judit (válaszként erre: 25. - Alessandro)
2022. júl. 24. 18:27
Márpedig vicc amit leírtál. Soha- de soha nem tiszteltem, és nem is fogok tisztelni senkit csupán azért mert hamarabb született mint én. A hamarabb születés nem érdem.
2022. júl. 24. 18:22

Amit leírtam nem viccnek szántam és igen tartom az álláspontomat.

Minden embernek pusztán a kora miatt is jár az alapvető tisztelet. És nem azt írtam, hogy tisztelni kell azt, aki terrozizálja a gyerekét. Jó lenne, ha nem forgatná ki a szavaimat senki.

Az én családomban is volt anya és lánya ellentéte miatt nem szeretlek cirkusz, amit az unokák is megéreztek. Idővel azonban sikerült túllépni az örökös ellenkezésen, vitatkozásokon és nagyon lassan, hosszú évek alatt, de belátással és nagy fokú megértéssel megoldódtak a problémák. Ez azonban mind-mind egyedi eset és általánosítani nem lehet, mint írtam is.

Sablonosnak: Attól, hogy te sajátosan látod a világot, az a te egyéni véleményed. Attól még az nem feltétlenül helyes. Bármennyire is annak tartod azt.

24. 55Judit (válaszként erre: 20. - Alessandro)
2022. júl. 24. 18:20

Tehát csupán azért tiszteljek valakit mert hamarabb született mint én? 🤣

Tiszteljem azt az anyát aki már kicsi gyerekkorában elmondta a gyerekének hogy csak azért született meg mert már nem tudta elvetetni? Aztán abban bízott hátha ez már fiú lesz, de a bajt tetézve mégis lány lett? Ez is? Az eszem megáll! Kezdem azt gondolni, fogalomzavarban vagy. Nem tudod mit jelet a tisztelet, tisztelni valakit. Valamivel kevered.


Mondtam: Tisztelet annak, kit tisztelet illet!

Másrészt a tiszteletet nem kikövetelni, hanem kiérdemelni kell!


Én pl. tudok tisztelni nálam évtizedekkel fiatalabbat is, ha a viselkedése erre ösztönöz. E mellett soha nem várnám el senkitől hogy engem a korom miatt tiszteljenek.

23. dfc04c70e4 (válaszként erre: 20. - Alessandro)
2022. júl. 24. 18:01

Te egyszerűen rosszul értelmezted azt, amit Enissa írt.

Én pedig nem asszisztáltam hozzá, szimplán egyetértek vele.


Átgondolhattad volna még egyszer, mielőtt így kikeltél magadból.

Magam részéről visszautasítom, hogy bármi degradáló lenne az egyetértésemben. Nem voltam sem tiszteletlen, sem illetlen, sem cinikus.

Továbbra is fenntartom, hogy nem minden szülőnek jár automatikusan sem a szeretet, sem a tisztelet, csupán attól, hogy gyereket nemzett.

És az öregeknek sem automatikusan jár a tisztelet, csak a koruk miatt.

22. 934dba4365 (válaszként erre: 20. - Alessandro)
2022. júl. 24. 17:25
Tisztelni kell valakit, aki terrorizálja a gyerekét? 😄😱 Remélem, viccnek szántad. Nem, a kor nem érdem.
21. Főnix3 (válaszként erre: 20. - Alessandro)
2022. júl. 24. 17:15

Megállhatsz elmélkedni ezen! Minden jogod meg van hozzá, de nem te döntöd el, hogy hogyan érezzek olyan szülők felé, akiknél éjjel hol mentő, hol rendőr, vagy csak egy jó kis verés ébresztett ki az ágyból! Vagy, mikor nem tudtam elszámolni, 9 évesen, hogy hol a 6 éves testvérem szíjjal vertek el! Hurkásra! Kiszökött a házból!

Munka után nem a két kis gyerekhez siettek haza, mint más szülő! Kocsmában voltak! Vagy mikor házi feladatot csinált velem apukám, mateknál nem jó választ adtam, mert annyira féltem, hogy nem tudtam gondolkodni, persze tippeltem, akkora fülest kaptam, hogy lefejeltem az asztalt! Rettegtem, és nem érdekelte ! A legelső verést 6 /3 évesen kaptuk ! Katonai szíjjal, mert hangosan nevettünk, viháncoltunk a kádban! Vizesen kellett letérdelni a fotelre!

A gyerekeim felnőttek verés nélkül! Olykor elgurult egy hangos kiabálás, a lányom egy pofont kapott kamasz korába!

Légyszíves ne gondold, hogy minden szülő megérdemli a tiszteletet! 3 házat kaszinóztak el! És rengeteg pénzt vertek el!

Természetesen már nem haragszom, de nincs jó kapcsolatom velük! Meglátogatom őket, de nem érdekel, hogy anyám beteg és nem megy orvoshoz! Az ő választása! Pedig még csak 60 éves! Élik az önpusztító életüket!

Még most is tartod az álláspontod?

Én mindenkivel tisztelettel beszélek, míg nem játssza el ….

Az csoda, hogy tesom is rendezett körülmények közt él! 😍

2022. júl. 24. 16:38

Na, álljunk csak meg egy(két) szóra!

Minden szülőt tisztelet érdemel, mert nekik köszönheti minden gyerek, hogy a világra jött. A szülőket lehet szeretni vagy nem szeretni, ezt már a gyerek dönti el. Ez azonban mind-mind egyedi eset, éppen emiatt általánosítani nem lehet. De bármelyik szülőt egyszerűen csak nemzőnek degradálni, nemcsak tiszteletlenség és illetlenség, hanem nagymértékű cinizmus is.

És még valami. Minden embernek pusztán a kora miatt is jár az alapvető tisztelet. Aki ezt nem adja meg másoknak, maga sem érdemel tiszteletet.

19. birebora (válaszként erre: 10. - Főnix3)
2022. júl. 24. 14:10
Igazad van.
18. timycat (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 24. 12:03
Pontosan
17. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 12:02
Szerintem minden szülő tiszteletet érdemel, csak attól hogy valakinek gyereke lesz még nem lesz automatikusan szülő.
16. dfc04c70e4 (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 24. 10:56

Szívemből szóltál. Rövid, de velős gondolatok. Minden benne van, ami a felvetett gondolat lényege.


Mondom ezt úgy, hogy nekem nagybetűs szüleim voltak. 🙏

15. mignon11 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 10:41
Azért nem is. Ha megtettek mindent ami tőlük telt, hogy békés szép gyerekkor biztosítsanak akkor megerdemlik a hálát. Sok fájó történet van.Vallomas írója is bizonyítja.
14. 55Judit (válaszként erre: 10. - Főnix3)
2022. júl. 24. 09:40

Én megértelek, és együtt érzek veled. Én is megkönnyebbültem mikor anyám meghalt.

Tisztelet annak, akit tisztelet illet!

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 09:25

Igen, igazat adok. Vannak nemzők és vannak a szülők.

Szülni nem érdem,ahogy a kora miatt sem jár automatikusan tisztelet.

12. Főnix3 (válaszként erre: 11. - Globus)
2022. júl. 24. 08:55
?? Nem értem!
11. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 08:47
Minimum taníttatás, kocsi, lakás! Majd utána eldöntjük.
10. Főnix3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 08:46

Én sem gondolom!

Elvették a gyerekkorom és a “jó létem” , könnyebb boldogulásom az életben!

16 éves korom óta állok a saját lábamon!

Semmiben nem számíthattam rájuk! Az unokáik nem is ismerik szinte az anyám! Aput még csak csak!

Mióta elköltöztem nincs anyámban annyi, hogy szülinapomon felemelje a telefont!

Tehát nem gondolom, hogy szeretnem kell őket! Vannak….ennyi!

Az ital mindig is erősebb volt és inkább a kocsmába mentek, mint haza hozzánk a gyerekeikhez! Majd éjjel ébresztés volt! Olyankor kellett az ellenőrzőt adni, ha épp nem volt megfelelő , jöhetett a verés, majd aludj vissza, reggel menj suliba!

Nem mindenki élete móka és kacagás! Az első 16 év sokszor volt rémálom!

Lehet itt szívózni, meg nyelvet köszörülni a fórum indítón, vagy szét offolni az oldalt, de az olyanok, mint én is ilyenkor sértve érzzük magunkat !

9. 934dba4365 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 08:40
Igazad van.
8. 7962decf87 (válaszként erre: 7. - Soufflet)
2022. júl. 24. 07:22

???

Javítottam a 2.sz. hsz.-t.

7. Soufflet (válaszként erre: 2. - 7962decf87)
2022. júl. 24. 06:47
Micwi
2022. júl. 24. 06:44
" en szeretni nem rumort"
5. Soufflet (válaszként erre: 4. - Soufflet)
2022. júl. 24. 06:42

Az utolso vicces volt.



,..a mwgyaroknak es itt

4. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 06:40

En felnottkent fogytam ki a cigibol.

Mindjatd sello leszek.


De amugy huzz a picssba haza.

3. 7962decf87 (válaszként erre: 2. - 7962decf87)
2022. júl. 24. 06:21
Bocs!! Ez CSAK IRÓNIA!!
2022. júl. 24. 06:20
Merem remélni🤔, ez nem csak irónia???
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook