Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem bírok a lányommal: Züllés, hazugság, lopás, alkohol, altató, öngyilkosság fórum

Nem bírok a lányommal: Züllés, hazugság, lopás, alkohol, altató, öngyilkosság (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2008. dec. 19. 20:54

Egy alkalommal az akkor mar 5 eves fiamat haza akartam vinni es !!!!! o nem akart velem jonni . Az en kisfiam ott erezte a biztonsagot , es a nyugalmat a mamaval ....

Egyedul ultem otthon es kezdtem gondolkozni ...

Eloszor azon ,hogy mivel o az en fiam hat megyek es elhozom ....

Aztan jott a gondolat ,hogy nem tehetem meg ezt a gyerekkel....stb...

Estere megint se kep se hang a sok nyugtatotol es

FOGALMAM NINCS MI ELOZTE MEG A TETTEMET VAGY MIRE GONDOLTAM MIKOR MEGTETTEM ....DE BEVETTEM EGY CSOMO GYOGYSZERT AMIT TALALTAM ......

A koranyiba ebredtem ahova anyukam vitetett be miutan a szomszedaim jeleztek neki ,hogy nagyon duborgok otthon de ajtot nem nyitok .... Szetvertem a lakast.:(

2008. dec. 19. 20:48

Akkoriban meg nem voltak ilyen nepszeruek a nyugtatok mint most . Igy en is a hagyomanyos mindenkinek felirt x...ent es ..an..int, kaptam . Mondanom sem kell ,hogy dupla adagokat szedtem be ,hogy hasson is valamit.

A fiamat kozben ellattam ha velem volt es nagyon nagyon vigyaztam ra ,hogy soha ne erezzen rajtam semmit. Kicsi volt meg igy csak az onkontrolra volt szugsegem . Sajnos neha olyan feszult voltam ,hogy anyut hivtam ,hogy vigye el a gyereket ... Ma mar nagyon sajnalom azokat a napokat amiket nem a fiammal toltottem :(

SEM ANYURA SE SENKIRE NEM HALLGATTAM . MINDEN BARATNOM TOBBET JELENTETT BARKI MASNAL ES CSAK VELUK BESZELTEM MEG A DOLGAIMAT!!! Anyu mindig mondta ,hogy ha bajba vagyok csak o segit csak ra szamithatok de egyik fulemen be a masikon ki ....

Aztan bezartak az ajtot elottem . Csak a gyerekem lehetett naluk es meg az unnepeket is egyedul toltottem ....

2008. dec. 19. 20:40

Nappal annyit ereztem ,hogy nem vagyok a sajat magam ura . Fogalmam sem volt ,hogy mit csinalok es miert. Foztem de a kaja leegett mert elfelejtettem ,hogy egy oraja mibe fogtam bele. estere iszonyu fejgorcsom lett. A delelott feldiszitett karacsonyfat darabokra tortem stb...A szomszedok hivtak a mentot...azok az ellenalasom miatt a rendorseget ....ok a anyukamat. Engem a lipotra vittek es szo szerint az agyhoz kotottek . Kaptam egy szedalast amitol pont ugy lebegtem mint anno a drogtol . Ejjel 2 kor meg nem aludtam el tole . Az orvosnak fogalma sem volt ,hogy ezt hogy csinalom . A tobbieknek ez egy lorugas volt.

2 nap utan fedtem fel a titkom ,hogy mibol elek , es mit hasznaltam kint ...... Nyugtato hegyeket irtak fel es fogalmuk sem volt ,hogy mit kezdjenek velem ....

2008. dec. 19. 20:34

A 7 honapos fiamat csak 2 havonkent lattam par napra vagy hetre :( Ismet kint kerestem a penzt . ekkor mar sokat sirtam ( tiszta pillanataimban )es ezt ismet a droggal orvosoltam . Az ital akkor mar csak napi 2 3 whiskybol allt.A drog vette at a szerepet az eletemben , hiszen attol a semmi nem szamit mamorba kerultem .....Addig amig ki nem tiltottak az adott orszagbol es nem jutattam a szerhez . Itthon meg akkor sem nagyon lehetett olyan szerhez jutni amit en hasznaltam . Ekkor mar anyagilag megtehettem ,hogy lakast bereljek es termeszetesen itthon sem tetlenkedtem . Szalonokban es barokban kerestem a penzt .

A fiam apja eleinte anyagilag tamogatott ...majd latva az eletvitelem .....szerintem inkabb tudni sem akarta ,hogy mikent fog igy kelnoni a fia. Egy percig sem fordult meg a fejeben ,hogy a gyerek nem az ove!!!! Az enyemben sem ( ennek is meg van az oka de ezt most itt nem reszleteznem )

Bereltem egy lakast , oda is koltoztem a fiammal egyutt . Ejjel egy lany vigyazott a fiamra ott nalam es ezert fizettem neki. 1992 ben karacsonykor 2 honap drogmentes idoszakom utan mar nem csak remegtem es idonkent idegrohamot kaptam hanem szo szerint bekattantam .....

328. 231e4a8377 (válaszként erre: 319. - Ericika2)
2008. dec. 19. 20:24

Igen, nekem is úgy tűnik, hogy nagyon mélyre néztünk abban a bizonyos kútban, ez a téma sok sebet felkapart (ahogy Te is fogalmaztál)


Köszönöm, hogy megosztottad velünk a történetedet, sokan írnak nekem hasonlókat priviben.

Nem is gondolnánk, hogy hány ember él ilyen "kis" titokkal.

Köszönöm, hogy Te felvállaltad nyilvánosan és mások is olvashatták!

További békés, boldog életet kívánok!

2008. dec. 19. 20:22

21 eves koromig napi szinten ez igy ment. Ekkor ismertem meg a fiam apukajat . Nem tagadom eloszor a vendegem volt ,es annyit tudtam rola ,hogy csalados ,uzletember, es 2 gyermeke van . A kapcsolatunk tobb volt mint egy ejszaka . Honapok teltek el es teherbe estem ...

Egy pillanatig nem volt kerdes ,hogy mi fog tortenni...A fiam apjaval a kesz tenyeket kozoltem es hozza tettem ,hogy soha nem fogom ot zaklatni !!!

Letettem a cigarettat, nem ittam ,es gyonyoru szep egeszseges fiam szuletett. Sajnos csak a tehessegem es a szoptatas ideje volt ilyen tudatos nalam . Az anyasag es a felelossegtudat nem jott a fiammal egyutt:( Igy en egy szep napon anyukamhoz mentem es bizony a kisfiamat otthagytam nala ( tudva ,hogy a legjobb kezekben van ) es masnap ismet kulfoldrol telefonaltam haza.Igertem fut fat ,hogy csak utoljara es soha tobbet .....Nem igy lett .

326. 231e4a8377 (válaszként erre: 319. - Ericika2)
2008. dec. 19. 20:17
köszönöm az imát értünk, remélem meghallgat minket a Jóisten!
2008. dec. 19. 20:16
itt vagyok, és olvasom a történetedet, várom, hogy folytasd... mint ahogy most szerintem elég sokan...
2008. dec. 19. 20:12

Eleinte elottem is nyitva allt a az ajto es mikor par napra haza jottem bizony otthon landoltam . Volt siras , beszelgetes, uvoltozes ,es minden kategoriat kimeritett edesanyam annak erdekeben ,hogy valahogy normalizalodjon az eletem , es nem utolso sorban a kettonk viszonya . Raadasul egyke vagyok igy meg talan nehezebben is fogadta el anyukam ,hogy az egyszem lanya is ilyen eletet el. A csaladunkban senki nem ivott. Sem a szuleim sem a nagyszuleim . Anyu egy miniszteriumban titkarnokent dolgozott es a nagyszuleim is tiszteseges emberek voltak. akkoriban ez nekem semmit nem jelentett sem az ,hogy szegyent hozok barkire :( Nem csinaltam titkot abbol ,hogy mibol elek,es termeszetes ,hogy idonkent en is lathato voltam nem eppen jozan alapotban . Semmi nem riasztott vissza pedig anno meg buntettek az uk.t es 30 nap utan a munkakerulest is.

Egy ilyen ellenorzesen egyszer en is fennakadtam. 2 nap alatt kellett a szemelyimbe beiratnom munkahelyet ,hogy ne keruljek huvosre. En megvettem anno ezt is. A Kurt.u i rendorseg erkolcsrendesze igen csak vadaszott ram de majd hanyatt esett mikor hetfon bementem es bemutattam a szemelyim neki . Megusztam 30 nap bortont !

Este mar ismet itthoni barok szekein uldogeltem .

2008. dec. 19. 19:58

erica2!

kizarolag a 2 gyerekem es a csaladom miatt maradok nevtelen !!!

A multamat nem tagadom le csak ahogy irtad valoban nem szeretnem nagy dobra verni es magam is megkimelem a priviktol amiket esetleg kapnek azert amit mar ugysem tudok visszacsinalni ...SAJNOS!!!

Amugy semmi baj . Egy topikban nev nelkul valoban sok badarsagot lehet irni .

SAJNOS EZ ITT NEM AZ :(

2008. dec. 19. 19:53

8.utan mivel nem voltam rossz kepessegu gyerek a tanaraim segitsegevel es egy kis protekcioval kozepiskolaba kerultem. Egy evet sem jartam ki,mert sokkal inkabb tetszett a szabad elet es az ejszakazas. A ketto pedig nagyon nem volt egyeztetheto.

Eleinte csak italoztam ,bar en abbol is a jobb fajta whiskyt stb...szerettem. Tobb alkalommal otthonrol keritettem penzt es ido kozben igen csak megtepaztam anyukam idegrendszeret es nem utolso sorban sajnos egeszsegileg is megsinylette a miattam nyugodtnak nem eppen nevezheto ejszakakat. Termeszetes ,hogy o is vitt engem eleinte pszihologushoz es egyebb helyekre de ez semmi eredmennyel nem jar. Vartam a 18. szulinapomat es csak az foglalkoztatott akkor ,hogy mikeppen tudom vegre onnalositani magam a csaladomtol .

18 eves multam 6 nappal amikor egy tarsasag segitsegevel kulfoldre mentem .Na nem varost latogattam hanem kulombozo ejszakai szorakozohelyeken kerestem meg a penzem.Ekkor ismerkedtem meg a drogokkal is.Itthon akkoriban csak szipusokrol lehetett hallani .Miutan kulfoldrol hivtam fel anyukamat es kozoltem vele nyersen a tenyeket ....mondanom sem kell ,hogy meg nekem allt feljebb ... ismet nagy torest okoztam a csaladban . Anyamnak es a nagyszuleimnek egyarant hiszen mi egyutt is laktunk . Nagyon nehez tobb evet roviden de megis erthetoen vazolni igy a reszletekbe nem mennek bele. Tehat : ital , drog , prostitukcio, es semmi elkepzeles arrol ,hogy mi is lesz kesobb velem . Eletcelom nem volt es talan epp eszem sem akkoriban ,hogy ez foglalkoztason. Eltem , buliztam , es bizony mikor haza jottem nem kimeltem a csaladomat sem magamtol ...

321. ericika2 (válaszként erre: 320. - 84b8ae41fe)
2008. dec. 19. 19:53

Sorry, csak olyan misztikus volt a hozzászólásod. Valószínűleg nem szeretnéd nagydobra verni a volt alkoholfüggőségedet, meg egyebeket, ezért az álnév. Én mondjuk nem Magyarországon élek, de Magyarországon apukámék, volt gimnáziumi osztályfőnököm, és sokan mások is tudják.

Nem vagyok rá büszke, de nem is szégyenlem, és sokaknak szeretnék segíteni, akik ilyen problémákkal küszködnek.

Még egyszer elnézést a skizofréniával való gyanúsítgatásért. (Mellettem szóljon, hogy a Kleca nevezetű hölgyről elég sok mindent el tudok képzelni.)

2008. dec. 19. 19:32

erica2 ! Nem Kleca vagyok szerencsere.

Es ha nem baj akkor most vazolnam is a tortenetem .


Nem szeretnem hosszan meselni a kalvariam ,ezert csak cimszavakban arrol ,hogy min mentem keresztul.

Edesanyamek 7 eves koromban valtak el . Ebbol szerencsere en nem sokat ereztem meg.nem lattam es nem voltam fultanuja veszekedesnek, es az alkoholt sem a csaladom ismertette meg velem .

7.es koromig ugy tunt ,hogy egy atlagos kislany vagyok .Jol tanultam , bar szerettem kitunni a tobbiek kozul es ezert mindent meg is tettem ,hogy sikeruljon .

8.kozepe fele kezdodtek velem a gondok. Egy rossz tarsasag , kimaradtam otthonrol , italoztam es sajnos erre otthonrol szereztem meg a penzt...

Anyukam az elso alkalomnal meg rohant a rendorsegre es jelentette az eltunesem. 3. nap vittek anno a Rommer Floris u.ba es anyukamnak oda kellett ertem jonnie. Ez valami fele gyermekvedelmi hivatal volt.Haza engedtek es jott az a bizonyos fejmosas es a szivhez szolo beszelgetes. En is igertem fut fat es termeszetesen ebbol semmit nem sikerult betartanom es egyre csak csusztam lefele azon a bizonyos csuszdan. A sulibol kirugtak es a mostani Madach Imre gimiben ami egyben dolgozok iskolaja is volt vegeztem el estin a 8. osztalyt.

A telefongyarban es az ofszet nyomdaban dolgoztunk kozben ami kotelezo volt.

folyt...

2008. dec. 19. 19:02

Kedves Márti,

remélem más is részt vett ebben a "közös" imában.

Én most hatkor megtettem.


Visszaolvasva a közbeni hozzászólásokat, borzongott néha a hátam, hát, egy pár emberben egészen mély sebeket kapargattál, kapargattunk meg akaratlanul, és nemcsak a lányodnak van szüksége szakemberekre láthatóan.

Talán ez a fórum most egy tükörré vált, amiben egyesek önmagukat vélhették látni.


Ez a bizonyos Kleca a 236-os hozzászólásában keresett valakit, akinek személyes tapasztalatai vannak.

Nos, én évekkel ezelőtt saját magam kértem be magamat a zárt osztályra alkoholproblémák miatt, féltem, hogy kárt okozok magamban. Nem volt semmi lopás, törvényenkívüliség, stb... éltem a magam "normális" életét, egyetem, viszonylag normális munka, normális családi háttér, és egy hosszú éveken keresztül tartó masszív alkoholizálás.

Az intézetből pár nap után sikerült eljönnöm, borzalmas volt, ott gyógyításról nem lehet szó, csak eltompításról, tünetenyhítésről.

A rádióból, egész véletlenül hallottam meg, hogy létezik olyan, mint "Katolikus Alkoholmentő Szolgálat". Bekéredzkedtem a máriabesnyői lelkigyakorlatukra, az a négy nap megváltoztatta az életemet. Nem történt varázsütésre való gyógyulás, de valami mélyreható változás akkor és ott indult el.

Még soha nem éltem ilyen békében a világgal és magammal, mint most. Problémák itt és most is vannak, mint ahogy azt a fórum elején írtam, viszont érzek valami olyan erőt, mint még soha életemben. Nyugalmat, biztonságot, olyan "megérkezés"-félét.


Visszatérve a problémához, én sem ültem volna le valakivel teázni, mert mi köze egyrészt hozzá akár a szüleimnek is, meg az ember a reggeli induló 2 dl konyak, miegymás után nem zöld teát kíván egyébként sem.

És addig, amíg nem láttam be, hogy nekem igenis ez és ez a problémám, sőt masszívan tagadtam volna, mert én is csak úgy élek, ahogy a társadalom nagy része, nem is tudtam volna változtatni.


A másik amitől borsódzott a hátam az a "Vankiút" hozzászólása. Teljesen furcsának, hamisnak, valahogy betegnek éreztem. Akár a Kleca is lehetne gyorsan egy újonnan regisztrált mail-címről, hiszen a kor hasonló, gyakran az emberek egy-egy tényt megtartanak, a Győr-Kaposvár közötti lakhely elég tág behatárolás Klecánál, Budapest pedig elég nagy.

318. 231e4a8377 (válaszként erre: 313. - 84b8ae41fe)
2008. dec. 19. 17:38
kérlek, meséld el, hogy sikerült!
317. **Rita** (válaszként erre: 316. - Koppanya)
2008. dec. 19. 17:27

Az én gyerekem is ahhoz képest amiylen volt rengeteget javult

mondhatom már egy lábra állt

2008. dec. 19. 17:25
végre valaki...
315. **Rita** (válaszként erre: 313. - 84b8ae41fe)
2008. dec. 19. 17:25

Elárulod, hogy mi volt az ami "helyrebillentett"?

Hány év után tudtál lábra állni?

314. c19f5f79fa (válaszként erre: 313. - 84b8ae41fe)
2008. dec. 19. 17:24
És te most ki vagy?:)
313. 84b8ae41fe (válaszként erre: 304. - Ec63a7fc29)
2008. dec. 19. 17:22

Sziasztok!

Regisztraltam magamnak egy nevet kulon erre a topikra. MIELOTT KECA VISSZA TEVEDNE ! igen az ilyen emberek miatt mint amilyen te vagy ! Kedves Keca! te valoban nem vagy normalis. MONDOM EZT EN AKI BIZONY SAJNOS MA MAR SZEGYENKEZVE IROM LE ,HOGY BIZONY HASONLO ELETVITELEMMEL OROLTEM FEL AZ EDESANYAM IDEGEIT AKI MARTIHOZ HASONLOAN ALLT HOZZAM . MA MAR NAGYON SAJNALOM AMI TORTENT. EN TALPRA ALLTAM !ES HISZEK BENNE ,HOGY MARTIEK ESETEBEN IS VAN KIUT !!!!!!

312. spinneli (válaszként erre: 309. - Gerna)
2008. dec. 19. 17:19
vélemény detto.
311. c19f5f79fa (válaszként erre: 304. - Ec63a7fc29)
2008. dec. 19. 17:19
Kleca! Ez nem te vagy!! Úgy érzem nagyon mély sebeket kapargatsz,tán olyan témával ami nem adekvát.Azt gondolom és érzem amit rólad tudok,hogy más a történetetek.
2008. dec. 19. 17:14

hát te tényleg nem vagy normális.


"Tudod, amikor apám és anyám elváltak, akkor már felnőtt voltam, s szolgálati lakásban laktam, ahonnan bármikor kitehettek. Megkérdeztem a szüleimet, ha megszűnne a lakáshoz a jogviszonyom, melyikükhöz költözhetnék. Mindkettő azt mondta, őhozzá nem, mert már felnőtt vagyok, álljak meg a lábamon. Az öcsém természetesen mindkettőhöz beköltözhetett, de tőlem csak a munkát várták el, fedelet nem adtak a fejem fölé."


Ez viselt meg ennyire? Menj el pszichológushoz. Valami miatt csak tették ezt VELED és nem az ÖCSÉDDEL!!!

Mit csináltál, hogy kiérdemelted, mesélj csak:D

Vagy csak egyszerűen egy élhetetlen, önállótlan ember voltál, és ezzel akartak lábra állítani?


Mi az hogy egy lány ne tanuljon meg főzni?!

És mi az hogy ne vigyázzon a testvéreire?!


Egyedül nevelte őket, olvastad?

Miről beszélünk? Ki kereste meg a pénzt a kajára?


Te egy beszűkült agyú ember vagy.

309. gerna
2008. dec. 19. 17:11
Kleca: saját érzéseid és élményeid erősen befolyásolnak ebben a témában. Bár valószínű, hogy te nem csináltál végig mindent ilyen végletesen, mint Márti lánya. Egy szülőnek sem kell, sőt nem is szabad mindent eltűrni... és a Márti-féle eset már túlmegy a tűréshatáron.
308. alfoldi13 (válaszként erre: 305. - 231e4a8377)
2008. dec. 19. 17:09
mindenki másképp értékel sajnos ma majdnem mindent de szerintem a gyerek főzhet vigyázhat testvéreire stb hisz ez természetes...
307. **Rita** (válaszként erre: 304. - Ec63a7fc29)
2008. dec. 19. 17:09
vazzzzzze
306. koppanya (válaszként erre: 304. - Ec63a7fc29)
2008. dec. 19. 17:06
Azt hiszem TE nem vagy észnél....
305. 231e4a8377 (válaszként erre: 304. - Ec63a7fc29)
2008. dec. 19. 17:00
Úristen, te beteg vagy....
2008. dec. 19. 16:58

>Márti<


Visszajöttem pár percre, mert végigolvastam a naplódat.

Nagyon sajnálom a szegény kislányodat, a huszonévest.

Teljesen normális, ahogyan az adott körülmények között évek óta viselkedik.

Elgondolkodtál-e már azon, te mit rontottál el?

Kértél már tőle bocsánatot mindazokért a dolgokért, amiket ellene követtél el akarva-akaratlanul?

Egy 13 éves gyereknek miért kell főznie???

Miért kell egy anya helyett a testvéreire vigyáznia egy gyermekemnek? Annyi gyermeket vállaljak, amennyit én fel tudok nevelni, ne a testvérei. Ez senkinek nem jó. Végigélte a válásodat, aztán amikor a legnagyobb szívfájdalma volt egy szakítás miatt, elvártad, hogy veled örüljön, mert te találtál egy szerető társat.

S most kint aludhat a földön, hálózsákban?

Szerintem ha ezt a filmet egy kereskedelmi tv-ben levetítenék, meglepődnél, mennyien nem neked adnának igazat.


De most tényleg az utolsó hozzászólásom volt ebben a témában.

Sajnos ismerek ilyen embert személyesen is.:(((PPPPPPP


....és szeretem, mert az anyját nem gyűlölheti az ember anélkül, hogy maga is bele ne pusztuljon.

303. Raistlin Majere (válaszként erre: 302. - 231e4a8377)
2008. dec. 19. 16:50

És elég nagyszájú, de ugye az a képen nem látszik :-)

Köszönöm.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook