Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nehéz a tanárok dolga? fórum

Nehéz a tanárok dolga? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2015. okt. 9. 01:48

Én azt gondolom, minden osztályban van kb. 3-4 gyerek, akiket ki kellene venni és külön tanítani, mert egyszerűen "lehúzzák" a többieket, zavarják az órát, meg kell állni tanítás közben...


Régen ők mentek kisegítőbe, most meg már integrálni kell, csak egyszerűen akik ezt kitalálták, nem bírják felfogni, hogy mindenkit nem lehet integrálni és nem a többségnek kellene alkalmazkodni a kissebbséghez.

12. Kilimcs (válaszként erre: 11. - *Csajszi*)
2015. okt. 8. 23:17

A forumindito altalanos iskolaban tanit....


Es a pszichologia mindenki kezebe ad eszkozoket. Egy pedagpgus ha nemcsak bemagolta hasznalja is oket. Tudod anelkul nem fog tudni tanitani.


A tanarveres nem gyakoribb mint a diakveres. Nem tartom az osszes tanart pedofilnak mert idonkent egy egy az es botrany van.


Ne mosdassuk mar a szerecsent. A vegen eljutunk oda hogy az oviban is mar minimaffiozo minden gyerek es szegeny pedagogusok a sarokban ulve rettegnek...


A tanari palya nagyon kemeny melo. Ha valaki ugx erzi bem tud vele megbirkozni akkor a sajat es a gyerekek/fiatalok erdekeben valtson szakmat. Nem szegyen. Az viszont szegyen ha marad es vele egyutt rengetegen serulnek tonkremennek lelkileg.

11. *Csajszi* (válaszként erre: 8. - Kilimcs)
2015. okt. 8. 21:48

Azert ez nem ilyen egyszeru, legalabbis manapsag, mikor a gyerek lekopi, meguti, ne adj' Isten megkeseli a tanart, a szulo meg meg adja a gyerek ala a lovat.


Anno mikor en gyerek voltam, bizony volt egy-egy tanar aki akar a fejunkre is koppantott ha igazan rosszak voltunk, el sem mertem mondani a szuleimnek, mert tuti a tanar melle alltak volna. Nem mert nem szerettek, hanem mert volt a tanari szakmanak becsuletet, tiszteltek a tanarokat.

Ma mar semmi ilyen nincs. Nalunk (ahol elek) a kozepiskolasok a legrosszabbak, meg a hangjat sem emelheti fel a tanar, a gyerekek bezzeg szinte barmit megtehetnek. Mondom, az elmult par evben nemtudom hany tanarverest, keselest (halalos kimenetelut is) lattam a hirekben.


Mindenki tudja az osszes jogat, de valahogy a kotelezettsegeikkel nincsenek annyira kepben. Es az egesz sztem a szuloktol indul, az en gyerekem sosem lenne tiszteletlen a tanaraival, mert itthon is tisztelettel beszelunk rola, es tudatositjuk a gyerekben mit lehet es mit nem. Nem minden szulo csinalja am igy.

10. Csodálatos_Amy (válaszként erre: 1. - Rlillus)
2015. okt. 8. 19:15

Le a kalapom minden pedagógus előtt. Szerintem nem az a kérdés, hogy nehéz-e a tanárok dolga, mert itt Mo-n ezt épp eszű ember nem vitatja. Persze egészen más lehet egy alapítványi iskolában tanárnak lenni, mint az állami vagy egyházi fenntartású intézményekben, de a kiégés (divatos szóval bornout)veszélye minden pedagógus feje felett ott lebeg (ahogy látom te sem vagy kivétel ez alól), mivel ez egy segítő szakma. Minden segítő szakma negatív kimenetele lehet a kiégés.

A gyerekek mindig is tudtak gonoszak és tiszteletlenek lenni. Ma azonban már a rohamosan csökkenő életszínvonal miatt tömegében frusztráltak is lettek, amitől ingerültebbé agresszívabbá váltak.

A pedagógusnak viszont tudnia kellene kezelni ezt a helyzetet (a gyerek és a maga részéről is), vagy legalább valamilyen megoldást ajánlani a problémára. Ha nem tudja kezelni a gyerekek rossz attitűdjeit az két okból történhet: 1.) nincs birtokában azon ismereteknek, amikkel kezelni tudná a helyzetet, ergo alkalmatlan a pedagógusi pályára; 2.) tudná kezelni a problémát, de nem kap hozzá kellő segítséget és támogatást, azaz eszköztelenné válik.

Megértem a kimerültségedet az okát és a miértjét is, mert nem könnyű ma jó tanárnak lenni. Ha a kimerültséged (elsősorban lelki) már olyan mértékű, ami a munkád megfelelő ellátását is gátolja feltétlen igénybe venném pszichológus segítségét. Át kellene gondolnod azt is, hogy alkalmasnak érzed-e a magad, hogy úgy foglalkozz emberekkel, hogy közben ők ne sérüljenek, és te se sérülj tőlük. Talán még azt is, hogy akarsz-e egyáltalán pedagógus lenni.

2015. okt. 8. 18:51
szerintem ha ugyanazzal a csoporttal az összes őket tanító tanárnak baja van, akkor nem csak velem van a baj. ( azt is kihangsúlyoztam, hogy csak az az egy csoport nehéz eset, a többivel jó viszonyba vagyok)
8. Kilimcs (válaszként erre: 1. - Rlillus)
2015. okt. 8. 18:37

a tisztelet nem jár, hanem ki kell vívni. főleg csoportokkal szemben.


Szóval ne a ygerekekre mutogass, ők alkalmazkodóak, képlékenyek. Alakítsd a környezeted. ha ez nem megy, nem vagy a pályára való, válassz más szakmát

7. rlillus (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2015. okt. 8. 18:35
tanár. Nem Magyarországon és nem magyar
6. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Rlillus)
2015. okt. 8. 18:26
Te ilyen helyesírással tanítónő vagy?
2015. okt. 8. 17:11
Örülök, hogy ezt nem csak én gondolom így... Általános iskolába tanítok, felsősöknek föcit és bioszt, első osztályba vagyok napközibe. A felsősökkel még nincs is annyira bajom, de a kicsik... Rémes. Türelmes ember vagyok, de náluk mindíg elveszítem az utolsó csepp türelmemet is, ha meg kiabálok, ők leszarják, én pedig rosszul érzem magam, mert a kicsikkel kiabáltam
2015. okt. 8. 17:03
Én alsóban tanítottam 2005-2008-ig. Akkor még jobb volt a helyzet minden téren, a gyerekekkel is könnyű volt, legfeljebb egy-egy szülő nehezítette meg a dolgunkat, de még ez is ritka volt.
3. syria (válaszként erre: 1. - Rlillus)
2015. okt. 8. 16:58
Sajnos nem túlzol. Horror, amit a tanárokkal, az oktatással művelnek.
2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Rlillus)
2015. okt. 8. 16:49
Időben hagyd el a pályát.:))
2015. okt. 8. 16:40
Nagyon sokan gondoljâk azt, hogy a tanárok dolga könnyű, csak òrát tartanak, majd hazamennek+egèsz nyáron otthon lehetnek. Szerintem ez nem így van. Még csak második ève tanítok, de már most kimerültnek érzem magam. Fáradok. Nem fizikailag, hanem lelkileg és idegileg. Amikor ezt választottam még nem volt a gyerekekben ennyi gonoszság és tiszteletlenség (tisztelet a kivételnek!) . Ès még nem is beszélve azokról a dolgokról, amelyeket a nevelői munká kívül kell elvègezni. Nem panaszkodáskèppen írtam ezt le, hanem kíváncsi vagyok mások vèlemènyère, mert itthon csak azt hallom, hogy ez az egèsz nem lehst olyan idegesítő, ès csak túlzok.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook