Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nehéz a tanárok dolga? fórum

Nehéz a tanárok dolga? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
73. kartakata (válaszként erre: 27. - Kilimcs)
2015. okt. 10. 11:33
megint úgy beszélsz, hogy gőzöd sincs semmiről. Ők ugyanúgy fáradoznak és melóznak és mindent megpróbálnak, hogy lenyugodjon a gyerek, és végső esetben küldik hozzám. A lenyugtató-képességem pedig annak köszönhetem, hogy kiskoruktól én voltam velük, délutánonként is. Ezt mégis hogy érje el a többi kolléga, aki felsősként kapja meg őket?! Többet tudok ezeknek a gyerekeknek az életéről, mint a saját szüleik, és ez itt a gond valójában, nem pedig a tanárok "lustasága" vagy alkalmatlansága. Csak neked erről fogalmad sincs.
2015. okt. 10. 08:48

visszatérve a szünet témára:


órák közti szünet 10 perc: ezalatt a tanár letörli a táblát, kiengedi a csoportot, összeszedi a cuccait, bezár, felmegy a tanáriba, elkapja a kollegát, h mit vett az anyagban, eszik, iszik, pisil, majd összekapja a köv. órához a cuccost.

őszi, téli szünet: a pihenésre találták ki, nem?

71. Bársony (válaszként erre: 69. - Túrógombócka)
2015. okt. 10. 08:45
Most akkor nem fogja megmutatni ezeket a gyakorlatban? :)
70. Bársony (válaszként erre: 68. - Kilimcs)
2015. okt. 10. 08:44
De mi is adnánk neked olyan hasznos tanácsokat, mint te nekünk. Most ezzel mi a baj? :)
69. túrógombócka (válaszként erre: 67. - Bársony)
2015. okt. 10. 08:44

most, h konkrétumokat kérdeztünk, elmenekült :)

jól is van ez így.

68. Kilimcs (válaszként erre: 64. - Bársony)
2015. okt. 10. 08:42

Na, egyszer az a baj, hogy az elmeletet puffogtaton most meg mar tanacsokat osztogatok???? En azt hittem a tanari munkarol vitazunk csak. Bar nivel mar ugy latom inkabb a szemelyes eletem lenne a tema ki is szallok. Gondolom feltunt hogy nem pattogtam hol milyen korosztalyt milyen szakot tanitotok. Ugyanis nem ez a tema es irrelevans.


Szoval szep hetveget onnon tokeketessegetekben ;) es joetvagyat ha ti is reggeliztek :)

67. Bársony (válaszként erre: 65. - Kilimcs)
2015. okt. 10. 08:41

Ja, hogy 20 éve volt...(Írtam, hogy lehet priviben is ám.)


Szerintem akkor menj be oda és mondd el nekik, hogy mit csinálnak rosszul. Utána mutasd is meg nekik a gyakorlatban.

66. túrógombócka (válaszként erre: 65. - Kilimcs)
2015. okt. 10. 08:38
értjük, kamuztál.
65. Kilimcs (válaszként erre: 62. - Bársony)
2015. okt. 10. 08:37

Ez 20 eve volt.... bocs most mit irjak? Azota az a garda nyugdijas es unokazik. Es ujra tonkrement a suli. Es a nasik se jott fel.

Raadasul ha tanar vagy akkor hozzafersz nelkulem is a statisztikakhoz. Ha azokban hiszel. Es konkret neveket nem irunk ki forumokon ha nem tudnad...

64. Bársony (válaszként erre: 60. - Kilimcs)
2015. okt. 10. 08:34
Miért is? Te itt tanácsokat adsz a tanároknak, tanítóknak, úgy hogy közöd sincs ehhez a munkához. Akkor had tudjuk már meg mi is a te munkád és mi is tudnánk tanácsokat adni neked. :)
63. túrógombócka (válaszként erre: 62. - Bársony)
2015. okt. 10. 08:34
még csak az elméletet se fújja, mert konkrét megoldásai nem lennének egy nevelési problémára se.
62. Bársony (válaszként erre: 59. - Kilimcs)
2015. okt. 10. 08:32
Te csak fújod az ELMÉLETET! Csináld már a GYAKORLATBAN! Valamint írd le, légy olyan kedves annak a szuper iskolának a nevét. Köszönöm szépen.
61. túrógombócka (válaszként erre: 60. - Kilimcs)
2015. okt. 10. 08:31

milyen szünet? miről beszélünk?


nem, nem irreleváns, h mivel foglalkozol.

én se pofázok bele az orvosok munkájába.

60. Kilimcs (válaszként erre: 57. - Túrógombócka)
2015. okt. 10. 08:30

Van szunet is.... es az anyag is csak akkor hatalmas ha szolgamod akarod csak egyfelekepp kovetni.


A munkam a tema szempontjabol irrelevans.

59. Kilimcs (válaszként erre: 54. - Bársony)
2015. okt. 10. 08:29
Igen. De hogy a suliban a tanarral hogy viselkednek amikor mar 2 honapja ismerik arrol a tanar tehet. A szulok csak egy minta. A tanar is egy minta . Lehet nem tudja felulirni vadidegenekhez milyen visrlkedessel viszonyuljanak a gyerekek, de o mar n nem vadidegen ugye. A kapcsolatokon beluli rendszerek meg felulirhatoak.
58. túrógombócka (válaszként erre: 55. - Kilimcs)
2015. okt. 10. 08:27
ugye jó sejtem, h nem szakmabeli vagy?
2015. okt. 10. 08:26

az én szüleim az első pillanattól kezdve azt a példát mutatták otthon, h tanulni kell, mert különben semmire se viszed. tanultunk is mind a hárman.

aki nem ezt hozza otthonról, hanem azt a példát, h élj segélyből munka helyett, mert mindenki más hibás, csak Te nem, azt Te heti 3-4 órában (ami amúgy az anyagról kellene, hogy szóljon, hiszen hatalmas mennyiséget kellene megtanulniuk!) nem fogod "megnevelni".

56. Kilimcs (válaszként erre: 53. - Túrógombócka)
2015. okt. 10. 08:25
Ha nem tudsz valamit ertelmezni ami mafyarul van lehet elvesztetted a logikai fonalat. Esetleg kerdezz mit nem ertesz. Hatha mashogy leirva megerted najd ;)
55. Kilimcs (válaszként erre: 49. - Túrógombócka)
2015. okt. 10. 08:24

Nem lehuzni kene a wcn hanem megfelelo hekyzetben megfelelo modszert alkalmazni ;)


Tudod hiaba van rajtam ejtoernyo es nyitom ki anbak csak akkor van ertelme ga ugrok valahonnan. Minden helyzetben az odavagot. Nincs ket ugyanolyan csoport es ket ugyanolyan gyerek se... evvan. Ettol is nagyon nehez a tanari szakma, hogy mindig adott szitura kell szabni mindent

54. Bársony (válaszként erre: 51. - Kilimcs)
2015. okt. 10. 08:23
De a szülők tehetnek arról, milyen neveltetésben részesítik a saját gyermeküket, ez érthető?
53. túrógombócka (válaszként erre: 51. - Kilimcs)
2015. okt. 10. 08:21
nem 1-2 félreütésről van szó, hanem mondjuk ez a hozzászólásod teljesen értelmezhetetlen.
52. Bársony (válaszként erre: 49. - Túrógombócka)
2015. okt. 10. 08:21
Hát igen, más az elmélet, más a gyakorlat.
51. Kilimcs (válaszként erre: 46. - Bársony)
2015. okt. 10. 08:20

Telorol vagyok... melleutok... de no comnent ha ezt helyesirasnak nezed... most belekapszkodtok vmi olyanba aminek semmi koze a temahoz... gracca... ko ontimjenezest es masokat hibaztatast. Attol biztos ezek az attitudok valtoztatnak barmin.


Azt kene megerteni a gyerekek nem tehetnek arrol milyenek a szuleik. A pedagogusok viszont helyzetukbol es szakmai jepzesukbol adodoan adhatnak nekik mas mintat. Mar persze ha dolgoznak es bem anyagleadnak

50. Bársony (válaszként erre: 48. - Kilimcs)
2015. okt. 10. 08:20
Melyik iskola ez egészen pontosan? Írd le itt, vagy küld el priviben, utána nézek. Nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy ott csak a tanárok voltak a hibásak, de ők aztán mindenben, de az igazgatóváltás után a gyerekek tanulmányi átlaga az egekbe szökött.
49. túrógombócka (válaszként erre: 46. - Bársony)
2015. okt. 10. 08:17

az összes ilyen elméleti dolgot, amit megtanítanak az egyetemeken, főiskolákon, lehúzhatod a WC-n, mikor bekerülsz az életbe.


volt egy kollégám régebben, az indirekt nyelvtanításról dumcsiztunk. mondta nekem, h van olyan csoport, ahol, ha a "rose" szót tanítja, hiába mutat képet a rózsáról, hiába írja körbe, stb, amíg nem mondja ki, hogy rózsa, addig nem fogadják el.

és még számtalan ilyen eset van.

de valamivel ki kell tölteni az egyetemi éveket :)

48. Kilimcs (válaszként erre: 42. - Bársony)
2015. okt. 10. 08:15

.... nem a konyvekben mukodnek igy a csoportok. ... a konkret gyereket nem ismerem igy ebben tobbet nem fogok tudni mondani nyilvan.


Tudjatok felenk pl volt egy rossz suli... aztan egy joban igazgatovaltas lett. Ilyen mentalitasu a gyereket hibaztato felallt a tanari garda jelentos resze es atment a tanargondokkal es "rossz" gyerekekjel kuzdo suliba. Mondani se kell egy tanulmanyi even belul latszott itt is ott is a kulonbseg... na ha nem a tanari munka a kulcs, akkor ez hogy lehet? ;) pedig se a gyerekek se a szulok nem valtoztak egyik helyen se

47. Bársony (válaszként erre: 43. - Túrógombócka)
2015. okt. 10. 08:13
Igen, ez teljes mértékben igaz.
46. Bársony (válaszként erre: 41. - Túrógombócka)
2015. okt. 10. 08:11
Nem akarok sértegetni senkit, de amikor valaki ilyen helyesírással, szakmai tudás nélkül próbál kioktatni a csoportdinamikáról, sőt teljesen a munkáról, mit hogyan kellene csinálni, akkor elgondolkozok arról, vajon akkor mit is várhatok a gyerektől? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
45. túrógombócka (válaszként erre: 44. - Kilimcs)
2015. okt. 10. 08:11
biztosan nagy a siker, ha évről évre egyre lejjebb van az oktatás színvonala.
44. Kilimcs (válaszként erre: 41. - Túrógombócka)
2015. okt. 10. 08:10
Koncentralj a mondandora, ne arra hogy telon melleutok... hja ha gondolod geprol adok majd szaknai linkeket. Bar gondolom nincs az a tanar aki naponta megteszi a magaet bizinyitva hogy mukodik akire ne vagnad oda nem ugy van.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook