Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Napi menü ezer forintból megoldva fórum

Napi menü ezer forintból megoldva (beszélgetős fórum)

1 2
2022. máj. 2. 16:23
Tejszínes-virsli pörkölt tésztával
43. 55Judit (válaszként erre: 42. - Andilaci)
2022. ápr. 5. 14:18

nekem nagyon be kell osztani, és igyekszem egészségesen is étkezni.


Adok egy tippet annak akit érdekel:

Darált csirkemellből húsgombócokat lehet készíteni. Jó fűszeresen. A gombócok legyenek diónyi méretűek. Ezekkel a kis golyókkal fel lehet dobni leveseket. 1 mellből sok golyó van, le is lehet fagyasztani. Mindig annyit elővenni, aennyi kell az ételbe.


A mai ebédünk csicseriborsós gulyásleves volt 2-2db csirkemell golyóval,)2 napra főzve.) és káposztás kocka.

A levest úgy tettem fel mint egy pörköltet, de hús helyett zöldség, répa, csicseriborsó konzerv került bele. 10 perc főzés után tettem bele a húsgolyókat, só, köménymag, csípős paprika, a golyókkal még 20 percig főtt a leves, vége felé még fokhagyma került bele.


Húsgolyó: 1 egész darált csirkemell, 1 tojás, kevés zsemlemorzsa, só, bors, pirospaprika, fokhagyma.


A kenyérvégeket megszárítom, abból van a zsemlemorzsa. Kenyeret csak bundáskenyérhez veszek, egyébként én sütöm a tk. zsemléimet. Ez is így sokkal olcsóbb, adalékmentes és finom.

42. andilaci (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2022. ápr. 5. 13:57
👌jól beosztod a pénzt....
41. 55Judit (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 5. 07:46

Még ezer alatt is ki lehet hozni egy napi étkezést. Kérdés egészségesen akarsz-e táplálkozni, vagy mindegy mi, csak töltse a bendőt.


Ha reggelire csak zabkását eszel vízben főzve, fahéjjal, 2 teás kanál cukorral ízesítve, nem több a reggelid 50 ft-nál. Tízóraira 1 szem alma kb 70 ft. Ebédre 1 tányér főzelék 1 tükörtojással, max. 400 ft. Uzsonnára 2dl kefir, kb 200ft. vacsorára marad 220 ft-od. Mondjuk 3 tojásból rántotta, a drágábból 180ft, még egy kis fej hagymát is belevághatsz, esetleg 3-4 karika füstölt kolbásszal.


Amit hirtelen összedobtam olcsó és nem is egészségtelen. Ha töröd a fejed, változatos étrendet is össze tudsz állítani.

Pl. Ha húsos ebéd van, egy 1.800ft-os húsból ha főzöl egy nagyobb adag gulyást, elég tányéronként 5 dkg-ot számolni így nem drága a leves, és sok krumpli és zöldség lehet mellette ami laktat. Tejfölös-fokhagymás lángos utána.


Vagy tepertős-túrós tészta. 4 személy jól lakik 28dkg tészta, 25 dkg túró, 2 dl tejföl, kevés szalonnából tepertő kisütve, zsírja a tésztára. Most nem számolgatom, de 1 személyre ez se drága.

Csicseriborsó, bab, rizs megint szóba jöhet.


Nekem is kevésből kell kijönni, tudom...

2022. ápr. 5. 04:06

Ma a szemelyzeti kajank valami egytaletel volt. Volt benne egy keves hus, sok bab, gomba, zoldseg (gondolom, a mai lejaratu BMV), teszta is valamennyi, es egy baromi jo szosz, ami bechamel alapunak tunt, de volt benne szerintem paradicsom is.

Tok egyszeru alapanyagokbol is lehet jokat fozni, csak jol kell fuszerezni.

Olcso sajtbol (ami nem sos gumi), es karliolbol lehet levest (fuszeresen megforgatott teszta betettel a nehez fizikai melosnak), es sutotet is csinalni (teszta melle).


A karfiol/brokkoli kivagott reszeit beteszem a fagyasztoba, es zoldsegalapnak hasznalom, levesnek. Mert praktikus.


Azert az sem mondegy, ki milyen konyhat kedvel.

Ha a hagyomanyos magyar konyha, akkor fel kell csapni a regi, jo Horvath Ilonat, ha meg nem, megtalalni az iranyt.

2022. ápr. 4. 16:12
Spenót, főtt krumpli és főtt tojás
38. andilaci (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 21. 20:01
🤦‍♀️👍
2022. márc. 21. 19:34

Kèt szemèlyre gondoltam, spórolós ebèdet, ahogy többen jól is èrtelmeztètek.

Èn is sokszor osztok-szorzok.

2022. márc. 21. 19:31
Ezer forint nagyon kevès....
35. forrest2010 (válaszként erre: 32. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 21. 06:35
... a túl sok pénz is keresztbe tud tenni némelyeknek ! volt itt egyik fiatal kapott 10 milliót örökségül , lent a faluba is tudott volna akkor venni 1 házat , v a hegyen akár 2-3-at is de úgy folyt ki a kezéből , mintha csak álmodta volna ! van , aki képes a kevésből is mindent előteremteni ami szükséges , aztán olyan is akad , akinek ahhoz nem lenne elég 1 feneketlen pénztárca se !
34. fc93bfaf3e (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 21. 05:37

Ez viszont szomorú, szerintem senkinek nem kellene éheznie a 21. században.


"Én nem segélyszervezeteknek szoktam adni, hanem ilyen elesetteknek személyesen, akkor vagyok benne biztos, hogy az 100%-ban ahhoz kerül, akiről tudom, hogy rászoruló." - igen, egyetértek.

33. birebora (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 20. 17:18
Borzasztó. Te sok mindent látsz, gondolom a munkád miatt. Nem lehet könnyű ezzel nap mint nap szembesülni.
32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - Forrest2010)
2022. márc. 20. 16:57

Azt szokták mondani, nincs az a kevés, amit ne lehetne beosztani és nincs az a sok, amit ne lehetne elkölteni.


Nem tudom, hány éve nyert az a hajléktalan házaspár a lottón, a főnyereményt ütötték meg. Rövidesen újból ugyanoda jutottak vissza, ahonnét indultak a nyeremény előtt. Pedig kaptak segítséget is. Más meg szinte semmiből jut el magasra. Józan paraszti ész kell az élethez, ha már nem hullik az emberölébe a manna.

31. forrest2010 (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 20. 16:27
... régen , mikor még a gyerekek kicsik voltak ? apjuknak pici dobozokba tettem a fagyosba pörköltöt ... egyéb húst feltétnek , mert ő mindig azt kérdezte először h : mi van hozzá ?! / kolléganőim jót mulattak azon h az elég neki ?! / ha elég ? ha nem ? annyi van ! 1 félkész ház + az OTP + 2 gyerek mellett annyira fussa ! mehettem volna takarítani akkor " naccságákhoz " de úgy voltam vele , h ha apci vállal pluszt ? majd akkor én is ! nem esett volna nehezemre , és éhen halni nem hagytam volna őket ! :)))
30. forrest2010 (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 20. 16:21
... tudom h elég drága , nem is eszünk sokat , de többféle kencét is használok ami szintén nagyon finom :)))))
29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - Fc93bfaf3e)
2022. márc. 20. 15:49

Szinte biztos vagyok benne. Budapesten a belvárosban kevés állatot tartanak, ami zöldséget enne.

Az eladók már ismerik őket.

Úgy gondolom legtöbbünk környezetében akad 1-1 segítségre szoruló ember, család.


Én nem segélyszervezeteknek szoktam adni, hanem ilyen elesetteknek személyesen, akkor vagyok benne biztos, hogy az 100%-ban ahhoz kerül, akiről tudom, hogy rászoruló.

28. fc93bfaf3e (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 20. 15:10
" Hányszor látni, hogy a piacon zárás környékén a megmaradt sérült zöldségeket, gyümölcsöket szedik össze idősebb emberek. Van aki kenyeret kap zárás előtt. Sok nyomorúságos élet van." - biztos vagy benne, hogy ők eszik meg és nem az állatoknak viszik?
27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - Forrest2010)
2022. márc. 20. 12:58

Én sem szoktam venni margarint már, de a vaj nagyon drága, nem az 1000 Ft-os menühöz találták ki.


Lehet hamis pörköltöt is feltétnek, csak a hagymát paprikát, paradicsomot, őröltpaprikát rottyantjuk össze és már majdnem pörkölt. Ehhez jó az üveges lecsó is.


Ue. Húsmentes hamis brassói. A sültkrumplit ízesíteni.

Vegetából "húsleves" nem a sósból.

Meg sok-sok praktika van, most viszont elhagyom az étert, kellemes , hasznos beszélgetést!!

26. forrest2010 (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 20. 12:48

... évek óta nem veszek margarint , mikor 1 időbe az volt kikiáltva "ellenségnek" ? akkor leszoktam róla , de tökéletesen igazad van , ha az ember lánya rákényszerül ? nagyon klasszul + lehet oldani kevesebből is :)


... 1x találkoztam egyik régi főnöknőnkkel , akkor már egyedül élt , mondta h vesz pl 1 kilós cs fagyasztott zöldborsót és neki az 3 napi ebédre elegendő , még csak feltét se kell neki hozzá ! az akkor kb 300/kg volt :)

25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Bless the child)
2022. márc. 20. 12:46

Ne is kerülj, őszintén kívánom!!!! És senki, aki becsületesen él. Szégyen , hogy hazánkban önhibájukon kívül ilyen helyzetben találhatják sokan magukat.


Amikor napi szinten találkozik velük az ember, és a kutyámnak veszem a marhamájat, húst, mindig, de mindig eszembe jut, hány ember nem tudja még magának sem megfizetni az ilyen ételt.


Hányszor látni, hogy a piacon zárás környékén a megmaradt sérült zöldségeket, gyümölcsöket szedik össze idősebb emberek. Van aki kenyeret kap zárás előtt. Sok nyomorúságos élet van. Be nem jelentett munkák miatt, ellátatlanul maradt emberek,sokaknak még választása sem volt, vagy elfogadja, hogy nincs bejelentve, vagy az a kevés pénz sem üti a markát.

Sokaknak az hozott a munkaerő piacon szerencsét, hogy sokan elmentek külföldre dolgozni, megüresedett több állás.

24. forrest2010 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 20. 12:42

... ügyes bizony !


... a gyerekeim sose voltak húsosak , a fiam pl reggelire a 2 zsömlébe 6-8 szelet felvágottat rak / 30valahány szelet körül van 1 olyan cs szeleteltbe , ha egyedül neki kell ? akkor majdnem kitart neki egész heti reggelinek :)) és az sincsen 400 ft a zsemle a Lidibe most 33/db /


... a félkilós darálthusiból is képes vagyok 3x is főzni , de mind3 féle kaja húsához teszek azért rizst valamilyen töltötthöz , v morzsát pl fasirthoz , v milánóihoz főzök tésztát , de kaphatnak rá reszelt sajtot is , az is belefér :)))


... valamikor lényegesen kevesebből kellett megoldanom , ahhoz képest már jó ideje nem kell annyira spórolnom se , akkoriba még rengeteget sütögettem :)

23. forrest2010 (válaszként erre: 18. - Jucika33)
2022. márc. 20. 12:27
... már jó ideje főzök 1félét , és kijön az !!! bár szerencsére @@@@@@ nem vagyok rákényszerülve h annyiból oldjam meg ! de soha nem kelt fel az asztaltól még nálunk éhesen senki / viszont ma habzsidőzsit csaptunk vettem 1 vödrös halászlét a ház urának , ami nem 1 óccccsó ebéd , de ez 2 evésre is elég neki :) /
22. Bless the child (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 20. 12:27
Igazad van, elhiszem. Remélem soha nem kerülök ilyen helyzetbe, ez szörnyű
2022. márc. 20. 12:21

1000 ft /nap/2 fő.


Margarinoskenyér paprikával, vagy lekvárral,tea.

Hamis gulyásleves. Tejfölös tészta.

4 szelet pirítós tea, vagy zacskós tej-kakaónak.

Még belefér 1-1 db gyümölcs is.


Ha van 1 havi bevásárlás, olaj, zsír, hagyma, liszt stb. Sok ételt el lehet készíteni, ha valaki rákényszerül ennyiből is.

20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Bless the child)
2022. márc. 20. 12:11

Pedig hidd el, sokaknak van, hogy nem telik többre.


Az aktívkorú ellátottak, kapnak havi szűk 30.000,- Ft-ot.

Nem mindenki a saját hibájából kényszerül ennyiből megélni.

2022. márc. 20. 12:11
Az én napi menüm csak akkor haladja meg az 1.000 ft-ot, ha lazacot, vagy hekk filét készítek. De talán így sem, mert a reggelit, vacsorát sok esetben olcsón meg lehet úszni.
2022. márc. 20. 12:08
Muszáj két fogást enni? Mert ha nem, akkor elég kényelmesen kijön szerintem. pl. paradicsomos káposzta fasirttal, paprikás krumli savanyúval, gulyásleves kenyérrel... szerintem ezek, ha nem dupla adagot eszik valaki, mind kijönnek 1000 Ft-ból. Persze ha egész napra van az 1000 Ft, akkor már nehezebb (lehetetlen?) a kérdés.
2022. márc. 20. 12:01
2 embernek az egész napi menüt nem lehet megoldani, hacsak nem fényevő az egyik
16. fc93bfaf3e (válaszként erre: 12. - C85d1d200b)
2022. márc. 20. 11:56
Én dolgoztam építkezésen, viszonyításképpen: 1,5 óra leforgása alatt pakoltam el egyedül 1600 kiló burkolólapot (a beltéri azt hiszem 15 kg-os csomagolásban volt, a kültéri talán 25), ha hozták az anyagot teherautóval kb. 30 perc alatt pakoltunk le majd 2 tonnát (azt mondjuk ketten). Betonozásról már nem is beszélve.
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - C85d1d200b)
2022. márc. 20. 11:50

Ezen ugyan fel ne húzd már magad !


Mivel nincs leírva, hány évesnek, milyen fizikai terhelésnek kitett, netán valamilyen betegséggel küzdőnek, mit meg nem evő egyénről van szó, így kevésből próbáltam kiadós ételeket írni.

Egyébként ehet valaki rizst kenyérrel, zsírral nyakon öntve, ha azt ledolgozza. A paraszti munkát végzők is régen, amikor mentek aratni, kaszálni-kapálni, általában kenyeret, szalonnát vöröshagymát vittek magukkal és szikárak voltak, kevés volt az elhízott, mert le is dolgozták, nem kellett kondizni járni nekik. Az uraságok voltak elhízottak, akiknek megtermelték a javakat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook