Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nagyzolás ha valakinek bejárónője van? fórum

Nagyzolás ha valakinek bejárónője van? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
28. szika
2007. febr. 28. 10:49
A bejárónő nem a szolgasgról szól. Nagyon nagyons ok hirdetést lehet olvasni, a dee által is leírt szöveggel: miszerint szerény megbízható nő takarítást házvezetést vállal. Ez egy munka, semmivel sem lebecsülendőbb, mint bármi már. Ha valaki túl van terhelve, helyt áll a munkahelyén, és megengedheti magának, miért ne foglalkoztatna bejárónőt? Neki is jó,a másik is keres. Az az undorító, ha valaki erről úgy ír, hogy Per cseléd, szolga...stb. Ez a lenéző duma. Megalázza azt, aki ebből él, és nincs ezzen semmi szégyellnivaló.
27. dee (válaszként erre: 26. - Aszpázia)
2007. febr. 28. 08:47

Kedves Aszpázia!

Mélyen ledöbbentem az írásodon.Én nem bántottam meg senkit azzal amit írtam,de TE igen.Kutyám sincs,nem még kutyaszőr.:)

Nem unatkozó úrinő vagyok,hanem napi 12 órát dolgozó nő.

Ha pedig a gyermekek száma a kérdés,mindenki annyi gyereket vállaljon amennyinek cipőt és ételt tud adni.Nem kell irigykedni a másikra és leszólni azt.A vállalkozásunkban is dolgozik 8 ember és otthon a kilencediknek adok munkát és fizetést.Ez elítelendő????????

Én igenis felnézek arra,aki mondjuk akár diplomával is elmegy takarítani.Azért,mert ő dolgozik és nem SÍR.

Bocsánat ha keményen fogalmaztam,de lezsibbadtam teljesen.

2007. febr. 28. 02:35

Az a nagyzolás,hogy ez itt van megtárgyalva.Ez mindenkinek a magánügye..legyen akár diplomás bejárónője,vagy "megbízható szerény teremtés"aki szinte családtag..ez olyan lenéző duma..nekem forog a gyomrom..Bocs,de ez a véleményem.

Kathy-ahol Te élsz természetes,felvilágosítalak,ahol a többségünk él,nem olyan természetes.

Mikor sok családban az is gond,hogy másnap mit esznek,vagy miből vegyen a gyereknek cipőt..addig ott ahol te élsz,és gondolom a köreidben,helyre kis csomagokat készítenek a megunt koktélruhákból,és jótékonysági bálban villognak,pezsgőt kortyolgatva,egymásnak megbízható cselédet,bocsánat ,bejárónőt ajánlanak a hölgyek.

Nem vagyok irigy,hogy ez a legnagyobb problémátok,nagyzolás-e bejárónőt tartani,de vannak ennél lényegesebb és fobtosabb dolgok kedves unatkozó úriasszonyok.

dee te már kérdezted van-e gyerekem,írtam is hogy van 3,van utánnuk mit pakolni,nálad meg a kutyaszört porszívózni..de "magad uram ha szolgád nincs":)

25. Kathy
2007. febr. 28. 01:36
Ahol en elek, ez egy termeszetes dolog. Egy jo es megbizhato bejaronore szert tenni nem is olyan konnyu. Persze itt "diplomas" bejaronok is vannak, mivel itt jobban megfizetik ezt a munkat, mint otthon a barmifele magasabb szinvonalu tevekenyseget.
24. dee
2007. febr. 28. 00:40

Nekem van segítségem és nem tartom cikinek.

Én mosok ő vasal.Nem hagyunk rendetlenséget és kosz sincs.Sokat dolgozok,nincs időm takarítani.Hetente 1 alkalommal jön a felmentőm.

Ő örül,hogy dolgozhat és én is nyugodtan dolgozok.

Megbízható,szerény teremtés.Szinte családtag.

2007. febr. 28. 00:23
Szerintem nem,ha van rá igény...
22. emagdi
2007. febr. 20. 09:50

szerintem sem nagyzolás, szerencsés akinek van egy jó, megbízható bejárónője, és nem kell a takarítással, egyéb házimunkákkal törődnie.

(én tuti nem takarítanék ki, mielőtt jön:))))

2007. febr. 20. 09:47

Én is felvennék egyet ha megtehetném, de valahogy én is úgy vagyok vele, mint előttem is írták: cikinek érezném, ha kosz van. Tudom, hogy hülyeség, de anyuék egyik szomszédjának van bejárónője és egyszer hallottam panaszkodni, hogy a szomszéd képes az éjjeliszekrényen hagyni a könyvet, szemüveget, keresztrejtvényt, ő meg pakolhat el mindent, mert különben még a port sem lehet rendesen letörölni :( No, hát nálam nagyobb rendetlenséget is találna a két gyerek mellett :(

Persze biztos nem mind ilyen, én csak ezt az egy történetet ismerem, de eléggé megmaradt bennem :(

20. szika
2007. febr. 20. 05:18
Egy esteben tartom nagyzolásnak. Kedves ismerős - mellesleg kőgazdag - szintén fizet bejárónőt....és, ahogy 'szti írta, mielőtt jön a csaj, végigtakarítja a házat, hogy nehogy már itt koszt találjon. :)))))))))))))
19. 7130b15964 (válaszként erre: 14. - 4423e63349)
2007. febr. 19. 18:16

Szerintem az sem nagyzolás, ha otthon van a nőci és bejárónője van. Ez a "nagyzolás" szöveg egy régi hülyeség.


Sehol nincs leírva, hogy mindenkinek magának kell takarítania lakását vagy házát, az is egy szolgáltatás, amit pénzért is be lehet szerezni.

18. kft
2007. febr. 19. 18:03
ha lenne rá pénzem,még szakácsnő,inas,kertész sofőr,béres,ajtónálló is lenne.Mondom,ha lenne miből.Mivel nagyon nincs így ez mind én meg a párom vagyunk itthon és lehet ,hogy hamarosan másnál is:))
17. 'szti
2007. febr. 19. 06:59

Egyáltalán nem nagyzolás. Pláne úgy nem, hogy azért vesz fel valakit a háztartásba, mert sokat dolgozik és nincs rá ideje, vagy akkora a lakás, hogy nem képes rendben tartani.

Az én anyukámnak is volt "bejárónője", amikor kicsi voltam és neki dolgoznia kellett (ha meg akarta tartania a munkahelyét), de bölcsibe nem akart adni.

Én saját részre csak azért nem tudnám elképzelni, mert amilyen hülye vagyok kitakarítanék mielőtt jönne a takarítónő :-)

16. ila
2007. febr. 19. 00:09
Szerintem nem nagyzolás. Ha valaki nem bírja egyedül rendben tartani a lakást, házat, akkor inkább fizessen egy bejárónőt - ha teheti - mint hogy állandóan ideges legyen amiatt, hogy nincs otthon tisztaság. Különben ez már régen is így volt, csak ciki volt róla beszélni, ezért soha nem volt téma. Én ismerek olyanokat, akiknél minden nap ott van a bejárónő,takarít, megfőz, és még amivel megbízzák elvégzi. Normális emberi kapcsolat van köztük, mindenki végzi a maga dolgát.
15. zena01
2007. febr. 18. 14:48
Ha megtehetném nekem is lenne. Majd talán a következő életemben.
2007. febr. 18. 10:54
Miert lenne nagyzolas?Ha az anyagi körülmenyei megengedik hogy bejaronöt tartson,senki masra nem tartozik a dolog.szerintem minden nö szeretne egy bejaronöt,ezert inkabb az irigyseg beszel azokbol akik ezt nagyzolasnak tartjak.Amellett hogy egy bejaronöt tart,mas,fontos, közerdekü munkat vegez,tehat mindenki jol jar.Mas kerdes az,ha a ferj teremti elö a bejaronöre valot,a nö meg otthon van,de mert anyagilag megteheti,bejaronöt tart.Ezt lehet nagyzolasnak tartani.
2007. febr. 18. 01:19

Szerintem sincs ebben semmi rossz. Mindketten jol jarnak, rendben a lakas, es valakinek munkat ad.

Hetvegen tud a csaladjaval torodni, pihenni.

2007. febr. 18. 00:33
Miert lenne "nagyzolas"?Ha valakinek szuksege van(es mondjuk anyagilag is megteheti)segitsegre akkor miert ne hivhatna egy "bejaronot"?
11. 5ba9b2e282 (válaszként erre: 1. - Hajni71)
2007. febr. 17. 21:05

Hány éve pofázom már neked ezt te hüle tyúk, hogy vegyél fel valakit, de te mindíg leugattál!

Örülök, hogy végre mocorog valami a buksikádban!:)))

10. hajni71 (válaszként erre: 9. - Margitnéni)
2007. febr. 17. 20:08
Azért lennék bátor mert ismerős(volt munkatársam ,fönöké voltam,nagyon rendes,a munkája) volt alkalmam 1,5 évig kontrolálni a munkáját,nagyon preciz.Semmi pakolás ,csak törölgetés,porszívozás,felmosás,ablak puci ,és konyha . Mosás,vasalás az én reszortom.
2007. febr. 17. 19:48
Én annyira idegenkednék tőle, hogy egy idegent beengedjek a házamba, utánam takarítson, az én holmim közt turkáljon.
8. hajni71 (válaszként erre: 6. - Hobitka)
2007. febr. 17. 18:57
oksi,most fogok csak beszélni vele hogy jönne-é hozzám dolgozni ,na meg a piszkos anyagiakat is tisztázni kell.
2007. febr. 17. 18:56
Simán :) én is gondolkodom rajta.
2007. febr. 17. 18:53
Szerintem sincs ebben semmi kivetnivaló! Én is szeretnék ezzel "nagyzolni". Akkor több időm maradna a gyerekekre! Én még csak most kezdek GYES után dolgozni, de már előre rettegek, hogy fog jutni idő mindenre!Reggel rohanás, 5-fél 6, mire hazaérünk, akkor kicsit az ember a gyerekekkel is legyen, aztán fürdés, vacsi. Már este is van. És még hol a vasalás, mosás, takaritás, stb... De szerintem ezt senkinek nem kell magyarázni... Szóval, ha unatkozik a bejárónőd, küldd át hozzám nyugodtan! :-DDD
5. 7130b15964 (válaszként erre: 1. - Hajni71)
2007. febr. 17. 18:41

Szerintem, ha van pénzed és nincs időd vagy éppen a takarításnál sokkal kellemesebb programot is ki tudsz találni, akkor keress valakit, aki segít rendben tartani a háztartást.


Egyébként ez nem, hogy nem nagyzolás, hanem éppen valakinek munkát, jövedelmet biztosítasz, neked meg lesz egy kicsit több időd kipihenni magad, úgyhogy mindketten jól jártok.

4. hajni71 (válaszként erre: 2. - 0b099f6590)
2007. febr. 17. 18:38
köszike,nem vagyok dáma,de sokszor föleg ha jóidő van inkább a kertet válalom(nem kicsi terület),nagyon szeretek kertészkedni,végülis ez is az 1 szakmám.
3. be52089f0e (válaszként erre: 2. - 0b099f6590)
2007. febr. 17. 18:35
Egyetértek veled. Ha van pénzed, akkor miért ne.
2. 0b099f6590 (válaszként erre: 1. - Hajni71)
2007. febr. 17. 18:30
Szerintem nem. Ha megengedheted magadnak, és ugy érzed, hogy szükséged van rá, akkor alkalmazd.
2007. febr. 17. 18:27

Per pillanat nekem nincsen,de egyre nehezzen tudom kordában tartani a háztartást,nagyon sokat dolgozok és ez hétvégén is igy van.

Mia véleményetek?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook